تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pro تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pro

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pro

افتادن آیفون 11 پرو (Apple iPhone 11 Pro) از دست کاربر یا وارد شدن ضربه و فشار ناگهانی به آن می‌تواند منجر به بورز مشکلاتی مثل شکستن گلس ال سی دی شود. پس از این اتفاق ناگوار نیازی به خرید موبایل تازه ای نیست و با تعویض گل مسکل شما حل خواهد شد. خوشبختانه تعویض گلس ال سی دی آیفون در مرکز موبایل کمک با ضمانت قابل انجام است. در ادامه این مقاله در رابطه با جزئیات تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو در نمایندگی اپل و مرکز موبایل کمک صحبت می‌کنیم. بنابراین با ما همراه باشید.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 پرو کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

تفاوت تعویض ال سی دی و تعویض گلس چیست؟

صفحه نمایش گوشی های موبایل از چندین قطعه و عضو مختلف تشکیل شده است که در مقالهشرح کامل قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل و انواع تعمیر آن ها به طور دقیق در رابطه با آن ها صحبت کردیم. یکی از اجزای ال سی دی، لایه شیشه‌ای است که روی آن پرس می‌شود و اصطلاحا به آن گلس ال سی دی می‌گوییم. بنابراین وقتی در رابطه با تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو صحبت می‌کنیم منظورمان تعویض همین شیشه محافظی است که بر روی صفحه نمایش گوشی پرس شده و نقش محافظ آن را ایفاء می‌کند.

با درک این مسئله به طور کامل تفاوت تعویض ال سی دی و تعویض گلس گوشی قابل درک می‌شود. زمانی که از تعویض کامل تاچ ال سی دی صحبت به عمل می‌آید، منظور این است که کل مجموعه ال سی دی گوشی که شامل گلس، فریم LCD، خود ال سی دی، تاچ و غیره می‌شود تعویض گردند. بنابراین با تفاوت اصلی مابین این دو روش تعمیر ال سی دی آیفون و دیگر گوشی های موبایل آشنا شدید. اما چه زمانی باید کل ال سی دی گوشی تعویض شود و چه زمانی می‌توان فقط گلس ال سی دی را تعویض کرد؟

تعویض تاچ و ال سی دی موبایل زمنی به نوان روش تعمیر مورد استفاده قرار می‌گیرد که بنا به هر دلیل در عملکرد تا یا ال سی دی گوشی اختلالی به وجود آید. به عنوان مثال اگر در اثر ضربه‌ای که به گوشی وارد شده، بخشی از ال سی دی آن سیاه شود یا تاچ گوشی از کار بیفتد، فقط با تعویض کامل تاچ LCD می‌توان مشکل را برطرف کرد. حتی اگر تاچ گوشی از کار بیفتد و ال سی دی آن سالم باشد هم باز تنها راه حل در تعویض کامل ال سی دی و تاچ خلاصه می‌شود.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pr | گارانتی اپل

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی آیفون

پس چه زمانی می‌توان با تعویض گلس گوشی مشکل را برطرف کرد؟ تعویض گلس زمانی می‌تواند به عنوان یک روش تعمیر مستقل مورد استفاده قرار گیرد که در اثر ضربه وارد بر گوشی و حادثه رخ داده شده، شکستگی هایی روی صفحه نمایش موبایل به وجود آید اما علیرغم این شکستگی ها، تاچ و ال سی دی گوشی بدون مشکل کار کنند. در اینگونه مواقع می‌توان به جای تعویض کامل تاچ و LCD موبایل نسبت به تعویض گلس آن اقدام کرد و مشکل را بدین ترتیب برطرف ساخت.

بنابراین به طور کامل با تفاوت مابین تعویض گلس و تعویض ال سی دی گوشی های موبایل آشنا شدید. این دو تعمیر از رایج ترین تعمیرات آیفون های اپل هستند و متاسفانه iPhone 11 Pro اپل هم از این قاعده مستثنا نیست. نکته مهمی که باید برای انجام این تعمیرات به آن دقت شود این است که حتما تعمیرات مذکور در نمایندگی اپل و مراکز تعمیر پیشرفته‌ای همچون موبایل کمک انجام گیرد تا نتیجه مطلوب را به همراه داشته باشد.

مراحل تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو | نمایندگی اپل

برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس آیفون ها و به ویژه iPhone 11 Pro اصلا کار آسان و ساده‌ای نیست و برای انجام آن باید از دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته‌ و خاصی استفاده شود. به همین جهت است که توصیه می‌کنیم انجام این تعمیر را به نمایندگی رسمی اپل و مراکز تعمیری مثل موبایل کمک واگذار کنید. به طور کلی تعویض گلس یک گوشی از جمله آیفون 11 پرو شامل مراحل زیر می‌شود:

 • جداسازی ال سی دی: در مرحله اول باید ال سی دی و تاچ گوشی به طور کامل از بدنه آن جدا شوند. طبیعتا وظیفه انجام این مرحله از تعمیر بر عهده یک تعمیرکار خواهد بود و وی باید مراقب باشد که در حین انجام این مرحله به ال سی دی آسیب دیده گوشی ضربه بیشتری وارد نکند.
 • جداسازی گلس: در مرحله دوم باید گلس شکسته آیفون از روی صفحه نمایش آن جدا شود. بدین منظور از دستگاه ها و روش های خاصی استفاده می‌شود و باید مراقبت کافی هم در حین انجام این مرحله از خود LCD به عمل آید تا آسیبی به آن وارد نشود.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 پرو کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pr | گارانتی اپل

 

 • نصب گلس جدید: در دقم سوم باید یک گلس جدید با استفاده از دستگاه های خاص و پیشرفته بر روی صفحه نمایش گوشی نصب شود.
 • حباب زدایی: حباب زدایی پروسه‌ای است که در آن حباب های هوایی که در فضای مابین گلس و ال سی دی گوشی به وجود آمده‌اند از بین برده می‌شوند. انجام این کار هم باید با استفاده از دستگاه خاصی صورت پذیرد .
 • نصب ال سی دی: بعد از اینکه تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو با موفقیت انجام شد، مجموعه تاچ ال سی دی گوشی دوباره روی بدنه آن نصب می‌شوند.

موارد فوق اصلی ترین مراحلی هستند که باید در تعویض گلس گوشی های موبایل طی شوند. هر یک از این مراحل شاید چند دقیقه تا چند ساعت طول بکشند و زمان یک تعمیرکار را بگیرند. برای آشنایی دقیق تر با جزئیات این روش تعمیر ال سی دی موبایل توصیه داریم به مطالعه مقاله صفر تا صد تعویض گلس یا شیشه ال سی دی آیفون و سامسونگ و هزینه آن بپردازید. پس برخلاف تصور اغلب افراد، تعویض گلس گوشی ها اصلا کار آسانی نیست و به مراتب نسبت به تعویض تاچ و ال سی دی زمانگیرتر و دشوارتر خواهد بود.

نکات مهم در تعویض گلس iPhone 11 Pro | تعمیرات تخصصی آیفون

چند نکته بسیار مهم وجود دارند که باید در تعویض گلس iPhone 11 Pro و دیگر گوشی های موبایل به آن ها دقت کرد، در غیر این صورت کیفیت تعمیرات می‌تواند جالب و رضایت بخش نباشد. اولین مسئله مربوط به تجهیزاتی می‌شود که در مرکز تعمیرات از آن استفاده به عمل می‌آید. از آنجایی که تعویض گلس یکی از تعمیرات تخصصی آیفون و محصولات شرکت اپل به شمار می‌رود، برای انجام آن باید از دستگاه ها و تجهیزات مناسب هم استفاده شود که متاسفانه در اغلب مراکز تعمیر داخل ایران دسترسی به این دستگاه و تجهیزات مناسب وجود ندارد.

مسئله دوم مربوط به تجربه و مهارت تعمیرکار یا کارشناسانی می‌شود که وظیفه انجام تعمیر و تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو را بر عهده دارند. از آنجایی که تعویض گلس گوشی پروسه بسیار حساس و دقیقی است باید در هر یک از مراحل آن دقت کامل به عمل آید و از تجربه افرادی که در این حوزه فعالیت داشته‌اند استفاده شود. کارشناسان موبایل کمک از آن دسته تعمیرکارانی هستند که تمام دوره های تخصصی تعمیرات اپل را گذرانده‌اند و را جزئیات انجام تعمیر روی آیفون ها به طور کامل آشنا هستند.

مسئله سوم مربوط به کیفیت قطعات می‌شود. شاید تصور کنید که گلس ال سی دی گوشی از نظر کیفیت خیلی نمی‌تواند متفاوت باشد و کیفیت این قطعه در تعویض گلس iPhone 11 Pro حائز اهمیت نیست! اما در واقع اینطور نخواهد بود و گلس ال سی دی گوشی های موبایل هم رده های کیفی مختلفی دارد و بهتر است همیشه از نسخه های با کیفیت و اورجینال آن استفاده به عمل آید. نصب یک گلس بی‌کیفیت روی ال سی دی آیفون می‌تواند مشکلاتی از قبیل ایجاد شدن خط و خش روی صفحه نمایش، بروز اختلال در عملکرد تاچ، افزایش رفلکس و بازتاب نور صفحه و سایر عوامل این چنینی را به همراه داشته باشد. در مرکز موبایل کمک گلس جدید آیفون 11 پرو با ضمانت اورجینال بودن در گوشی متقاضی نصب می‌شود.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pr | گارانتی اپل

 

بیشتر بخوانید: تعمیر ال سی دی آیفون XS Max 

سرعت عمل هم می‌تواند یکی دیگر از عواملی باشد که در تعمیرات آیفون و دیگر گوشی های موبایل باید به آن توجه داشت. متاسفانه اغلب تعمیرکاران اصلا سرعت عمل خوبی ندارند . به عنوان مثال دیده شده تعمیراتی مثل تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو در برخی از مراکز تعمیر تا 2 هفته هم طول کشیده‌اند! در حالی که این تعمیر در بدترین شرایط فر 24 ساعت قابل انجام خواهد بود و در مرکز موبایل کمک عموما در 5 الی 6 ساعت تکمیل می‌شود. بنابراین حتما به سرعت عمل تعمیرکار هم توجه داشته باشید.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 پرو کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

مسئله آخر هم مربوط به قیمت و هزینه تعمیرات می‌شود. هزینه تعمیرات اپل و آیفون های این شرکت در مجموع به دلیل بکارگیری قطعات با کیفیت در آن ها بالاست و عموما تعمیرکاران در بازار آزاد هم دستمزد بالایی را برای انجام تعمیرات تخصصی آیپد و آیفون های اپ در نظر می‌گیرند. اما خوشبختانه با استفاده از خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید هزینه تعمیر iPhone را کاهش داده و تعمیراتی از قبیل تعویض گلس iPhone 11 Pro را با کمترین قیمت ممکن انجام دهید.

موارد یاد شده از اصلی ترین مسائلی هستند که توصیه داریم در تعمیر ال سی دی آیفون 11 پرو اپل یا هر تعمیر دیگری که به آیفون های اپل مربوط می‌شود به آن ها توجه ویژه داشته باشید. با توجه کردن به این موارد می‌توانید بهترین گزینه و مرکز تعمیرات موبایل را برای تعمیر کردن ال سی دی آیفون خود انتخاب کنید. اگر به دنبال یک تعمیر مطمئن، سریع و بدون دردسر هستید، موبایل کمک و نمایندگی اپل بهترین سرویس را ارائه می‌کنند.

هزینه تعویض گلس ال سی دی آیفون 11 پرو | تعمیرات اپل

یکی دیگر از مسائلی که باید در مورد آن صحبت کنیم مربوط به هزینه تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو می‌شود. خوشبختانه اگر بتوان تعمیر ال سی دی این گوشی را با تعویض گلس انجام داد و به نوعی تعویض گلس را جایگزین تعویض کامل تاچ و ال سی دی کرد، هزینه تعمیرات به طرز قابل توجهی کاهش پیدا می‌کند. در برخی مراکز تعمیرات موبایل ممکن است هزینه بالایی در ازای تعویض گلس گوشی های موبایل و به ویژه آیفون های اپل دریافت شود اما در مرکز موبایل کمک این تعمیر با کمترین قیمت و ضمانت قابل انجام خواهد بود. بنابراین اگر به فکر کاهش هزینه تعمیرات هستید، موبایل کمک و نمایندگی اپل بهترین گزینه برای انجام تعمیرات اپل است.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pr | گارانتی اپل

 

بنابراین یکی از اصلی ترین مزیت هایی که با جایگزین کردن تعویض گلس با تعویض ال سی دی آیفون از آن بهره‌مند می‌شوید مربوط به کاهش هزینه تعمیرات می‌شود. برخی کاربران تصور دارند که تعویض گلس آیفون را می‌توان با استفاده از گارانتی اپل و به طور رایگان هم انجام داد، اما متاسفانه اینطور نیست! از آنجایی که شکستن گلس ال سی دی در اثر ضربه و فشار یا سایر عوامل جانبی این چنینی رخ می‌دهد، تحت ضوابط گارانتی قرار نگرفته و با استفاده از گارانتی موبایل قابل تعمیر نخواهد بود.

اما اگر آیفون 11 پرو خود را بیمه کرده باشید، بیمه موبایل در قابل شکستگی ال سی دی و گلس آن غرامت لازم را پرداخت می‌کند. بیمه موبایل تمام خرابی های ناشی از ضربه، فشار و حتی آب خوردگی را هم تحت پوشش قرار می‌دهد. بنابراین اگر آیفون شما از بیمه بهره‌مند باشد و بنا به هر دلیل گلس ال سی دی آن بشکند، می‌توانید تعمیر رایگان آیفون را با استفاده از سرویس بیمه انجام دهید. بهترین بیمه موبایل حال حاضر کشور هم بیمه سامان حامی است که با همکاری موبایل کمک و شرکت سامان حامی ارائه می‌شود.

چرا موبایل کمک بهترین گزینه برای انجام تعمیرات اپل است؟

اما چرا موبایل کمک را به عنوان بهترین مرکز تعمیرات موبایل اپل خطاب می‌کنیم و مدعی هستیم که این شرکت می‌تواند به عنوان بهترین نمایندگی اپل ایران انتخاب شود؟ مجموعه‌ای از مزیت ها و نقاط قوت در سرویس و خدمات موبایل کمک وجود دارند که منجر به ایجاد این وضعیت خواهند شد و به نوعی این شرکت را به بهترین انتخاب و گزینه برای انجام تعمیرات تخصصی اپل تبدیل می‌کنند. برخی از اصلی ترین و مهم ترین مسائلی که منجر می‌شوند موبایل کمک و نمایندگی اپل بهترین گزینه برای انجام تعمیرات آیفون باشد به شرکت زیر هستند:

 • ضمانت تعمیرات: تمام تعمیراتی که در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل بر روی آیفون متقاضیان انجام می‌شود شامل گارانتی هستند و بدین ترتیب خیال متقاضی از بابت کیفیت تعمیری که قرار است در دستگاه انجام گیرد راحت می‌شود.
 • ضمانت اورجینال بودن قطعات: قطعاتی که در شرکت موبایل کمک روی گوشی متقاضیان تعمیرات نصب می‌شوند مستقیما از فروشگاه قطعات موبایل تامین شده و از نظر اورجینال بودن مشمول گارانتی می‌شوند. پس با خدمات موبایل کمک خیالتان از بابت کیفیت قطعات بکار گرفته شده در گوشی هم راحت خواهد شد.
 • ثبت درخواست تعمیر غیر حضوری: برای ثبت درخواست تعمیرات و حتی واگذار کردن گوشی به تعمیرکار و پس گرفتن آن بعد از تعمیرات در مرکز موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری وجود ندارد. ثبت سفارش با تماس تلفنی یا به صورت آنلاین انجام می‌شود و تحویل و دریافت گوشی هم از طریق پیک رایگان موبایل کمک انجام خواهد شد.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 پرو کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

 • سرعت عمل بالا: تیم موبایل کمک سعی می‌کنند تعمیرات لازم را در سریع ترین زمان ممکن روی گوشی متقاضیان انجام دهند. عموما تعمیراتی از قبیل تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو در این مرکز ظرف 5 الی 6 ساعت تکمیل خواهد شد.
 • هزینه مناسب: یکی دیگر از مهم ترین مزیت هایی که با استفاده از خدمات موبایل کمک و نمایندگی اپل از آن بهره‌مند می‌شوید مربوط به کاهش هزینه تعمیرات می‌شود. تعرفه های موبایل کمک برای انجام انواع تعمیرات تخصصی اپل به مراتب مقرون به صرفه نر از تعرفه های تعمیرکاران عادی در بازار آزاد خواهد بود.
 • کارشناسان مجرب و تجهیزات پیشرفته: کارشناسانی که در مرکز تعمیرات موبایل کمک و نمایندگی رسمی اپل فعالیت دارند از با تجربه‌ترین تعمیرکاران کشور هستند. همچنین در این مرکز از پیشرفته ترین تجهیزات و ابزارهای روز دنیا برای انجام تعمیرات استفاده می‌شود که مستقیما بر روی نتیجه و کیفیت تعمیر تاثیرگذار خواهند بود.

با توجه به مزیت های فوق طبیعتا موبایل کمک می‌تواند بهترین گزینه برای انجام تعمیراتت اپل و تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو (iPhone 11 Pro) باشد. زمانی که تعمیرات آیفون، آیپد یا حتی اپل واچ خود را به کارشناسان این مرکز واگذار کنید خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات کاملا راحت می‌شود.

ثبت درخواست تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو در موبایل کمک

به منظور ثبت درخواست تعمیرات در مرکز موبایل کمک نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست و ثبت درخواست با یک تماس تلفنی یا از طریق سایت این شرکت انجام می‌شود. به منظور ثبت درخواست تعمیرات کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید یا فرم درخواست آنلاین تعمیرات موبایل را در سایت موبایل کمک پر نمایید. در این مرحله تمام هماهنگی های لازم توسط تیم موبایل کمک به متقاضی تعمیرات انجام می‌شود.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 Pr | گارانتی اپل

 

در قدم دوم پیک رایگان موبایل کمک به آدرس متقاضی اعزام خواهد شد و گوشی را درب منزل یا هر کجا که وی حضور داشته باشد از او تحویل می‌گیرد و برای انجام تعمیرات به شرکت ارجاع می‌دهد. گوشی توسط کارشناسان موبایل کمک بررسی و تعمیرات لازم روی آن انجام می‌شوند و دوباره با پیک رایگان شرکت به آدرس متقاضی ارسال و با ضمانت به او تحویل داده خواهد شد. کل پروسه نام برده شده عموما چیزی در حدود 3 الی 4 ساعت زمان می‌برد و برای تعویض گلس شکسته آیفون 11 پرو ممکن است تا 6 ساعت طول بکشد. پس با سرویس موبایل کمک می‌توانید تعمیرات تخصصی گوشی خود را بدون دردسر و مراجعه حضوری انجام دهید. برای کسب راهنمایی بیشتر با شماره 02175147 تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: 

گوشی آیفون 11 پرو

قطعات گوشی آیفون 11 پرو

گلس آیفون 11 پرو

 شیشه iPhone 11 Pro

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل