تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020 تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020

گلس ال سی دی  یا همان شیشه روی ال سی دی آیفون Se 2020 ممکن است به دلایل مختلفی همچون ضربه شدید، افتادن از ارتفاع و یا برخرود جسم سخت با موبایل دچار مشکل شود و گلس آیفون شما شکسته و ترک هایی بر روی آن دیده شود. متاسفانه در این هنگام باید به فکر تعویض گلس آیفون خود بیفتید. با خدمات تعمیرات گوشی نمایندگی اپل و موبایل کمک می‌توانید تعویض گلس شکسته LCD آیفون Se 2020 خود را با تضمین کیفیت در موبایل کمک تعویض و تعمیر کنید. البته اگر به هر دلیلی تعمیر گوشی را صلاح نمی دانید و به موبایل دیگری نیاز دارید می توانید در سایت موبایل کمک به خرید موبایل نیز بپردازید. در ادامه این مقاله در مورد جزئیات این تعمیر تخصصی بیشتر بحث خواهیم کرد. پس لطفا همراه ما باشید.

 

برای تعویض گلس آیفون SE 2020 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

تعویض گلس چیست؟

طبیعی است که بسیاری از کاربران در رابطه با جزئیات تعویض گلس صفحه نمایش گوشی خود اطلاعاتی نداشته باشند زیرا بحث تعمیرات موبایل، جزو مباحث تخصصی به حساب می آید. از طرف دیگر وقتی افراد با اصطلاح تعویض گلس موبایل رو به رو می شوند، موضوع برایشان گیج کننده وعجیب به نظر می آید. شاید این گونه افراد که اتفاقا دارای دانش تخصصی در زمینه تعمیرات موبایل نیستند در نگاه اول از خود سوال کنند که آیا تعویض گلس ال سی دی با تعویض تاچ ال سی دی گوشی تفاوت دارد؟ آیا منظور از تعویض گلس، تعویض کردن لایه محافظی است که به عنوان لوازم جانبی موبایل بر روی صفحه نمایش آن نصب می‌شود؟ در پاسخ باید گفت که به این شکل نیست! همانطور که پیش تر در مقاله “صفر تا صد تعویض گلس یا شیشه ال سی دی آیفون و سامسونگ و هزینه آن | موبایل کمک“ به طور کامل شرح داده شده که وقتی صحبت از تعویض گلس می شود، منظور این نیست که لایه محافظ روی صفحه نمایش گوشی که به عنوان لوازم جانبی بر روی آن نصب می‌شود را تعویض کنید!

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020 | گارانتی اپل

 

به عبارت دقیق تر در تعویض گلس شکسته LCD آیفون Se 2020 و دیگر گوشی ها، یک لایه شیشه‌ای و ضخیم که به عنوان یکی از زیر مجموعه های مجموعه تاچ و ال سی دی موبایل بر روی فریم LCD پرس شده تعویض می شود. باید این نکته ذکر شود که انجام این کار بدون استفاده از ابزارهای مناسب و دستگاه های خاص امکانپذیر نبوده و برای انجام این کار باید دقت بسیار بالایی صرف شود چرا که در صورت سهل انگاری یا نداشتن تخصص هنگام تعمیر گلس موبایل به خود تاچ و ال سی دی گوشی آسیب وارد می گردد. همچنین توصیه داریم برای آشنایی بیشتر با قطعات موبایل تشکیل دهنده ال سی دی گوشی های موبایل مقاله ضمیمه شده را مطالعه کنید. مقاله مذکور به شکل دقیق ماهیت گلس ال سی دی را مورد بررسی قرار می دهد.

متاسفانه باید ذکر شود تعویض گلس یکی از رایج ترین تعمیرات اپل بوده و مختص گوشی های آیفون ها هم نمی‌شود بلکه در آیپد ها و اپل واچ هم به عنوان یک تعمیر رایج دیده می شود و اگر نگاهی به چند تعمیرگاه موبایل بیندازید متوجه حجم و میزان این تعمیرات می شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون SE 2020 اپل در موبایل کمک

تفاوت بین تعویض گلس با تعویض ال سی دی آیفون

در اینجا باید این نکته ذکر شود تفاوت اصلی بین این دو روش تعمیر مربوط به این مهم می‌شود که در تعویض گلس نیازی به عوض کردن تاچ و ال سی دی قبلی گوشی وجود ندارد اما در تعویض تاچ ال سی دی باید این قطعات به طور کامل تعویض شوند.

اگر بخواهیم به طور دقیق تر بحث را بسط دهیم، باید ذکر کنیم وقتی قرار است گلس شکسته صفحه نمایش آیفون شما تعویض گردد، تاچ و ال سی دی آن تعویض نمی شود و تنها تعویض شیشه ضخیم روی ال سی دی که بر روی فریم آن پرس شده کفایت می کند. تفاوت دیگر بین این دو روش تعمیر مربوط به هزینه آن ها می‌شود. هزینه تعویض گلس شکسته LCD آیفون Se 2020 به مراتب نسبت به هزینه تعویض ال سی دی آن کمتر خواهد بود. این مهم برای تمام گوشی های موبایل نیز صادق می باشد، زیرا در تعویض گلس نیازی به صرف هزینه برای خرید ال سی دی جدید و نصب آن در گوشی نیست.

 

برای تعویض گلس آیفون SE 2020 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

اما سوالی که ممکن است خواننده متن مطرح کند این است که تحت چه شرایطی می‌توان از تعویض گلس به عنوان روش تعمیر ال سی دی آیفون استفاده نمود؟ یا به بیان دقیق تر تحت چه شرایطی می‌توان به جای تعویض کامل تاچ و ال سی دی آیفون نسبت به تعویض گلس آن و رفع مشکل مذکور اقدام کرد و بدین ترتیب هزینه تعمیرات آیفون را کاهش داد؟ باید این نکته ذکر شود که هنگامی میتوان از این روش تعمیر استفاده به عمل آورد که شرایط به گونه‌ای باشد که خود تاچ و ال سی دی موبایل آسیبی ندیده باشند و فقط گلس روی ال سی دی شکسته شود یا ترک هایی روی آن به وجود آمده باشد.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020 | گارانتی اپل

 

به عنوان مثال کافی است تصور کنید iPhone SE 2020شما از دستتان افتاده و به زمین برخورد کرده است. در اثر این برخورد ممکن است ال سی دی گوشی کاملا خاموش شده و دیگر روشن نشود یا تاچ موبایل از کار بیفتد یا بخشی از ال سی دی سیاه شود. در تمام این شرایط برای تعمیر آیفون باید از تعویض ال سی دی استفاده کرد، یعنی در صورتی که کوچک ترین اختلالی در نحوه عملکرد تاچ و ال سی دی آیفون به وجود آید، تعویض ال سی دی باید در دستور کار قرار گیرد. اما در برخی مواقع ممکن است بعد از وارد شدن ضربه به موبایل، ال سی دی و تاچ آن بدون مشکل کار کنند و فقط روی صفحه نمایش گوشی شکستگی ها و ترک هایی دیده شود! در اینگونه مواقع می‌توان از تعویض گلس به عنوان راه حل استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

چگونگی تعویض گلس آیفون

بنابراین با ماهیت تعویض گلس ال سی دی شکسته iPhone SE 2020 آشنا شدید و حالا می‌دانید که منظور از این روش تعمیر دقیقا چیست اما از طرف دیگر در نظر داشته باشید که تعویض گلس از رایج ترین تعمیرات اپل است و برای انجام آن باید از تجهیزات پیشرفته‌ای استفاده شود که فقط در نمایندگی های رسمی اپل موجود است. به بیان دیگر تعویض گلس ال سی دی اینطور نیست که به راحتی و با استفاده از یک قاب باز کن و پیچ گوشتی قابل انجام باشد! برای اینکه بتوانید گلس  iPhone SE 2020 را تعویض کنید باید از تجهیزات پیشرفته‌ای استفاده کنید. دستگاه های خاصی لازم خواهند بود که ابتدا باید پرس مابین گلس شکسته و فریم ال سی دی گوشی را آزاد کنند و سپس از دستگاهی که به دستگاه لمینیت مشهور است برای نصب گلس جدید بر روی ال سی دی گوشی استفاده شود. یک مرحله حباب زدایی هم می‌بایست حتما با استفاده از دستگاه خاصی بر روی صفحه نمایش گوشی انجام شود تا از بروز حباب های هوای ایجاد شده مابین گلس و ال سی دی جلوگیری کند.

پس می توان ادعا کرد برای انجام هر یک از مراحل تعویض گلس شکسته LCD آیفون اس ای 2020 باید از دستگاه خاصی استفاده شود که کیفیت این دستگاه ها مستقیما بر روی کیفیت نهایی تعمیر تاثیرگذار خواهند بود. همچنین کل پروسه تعویض گلس باید توسط کارشناسان مجرب زیر ذره‌بین قرار گیرد و نظارت شود. به همین جهت اکیدا توصیه داریم از واگذاری تعمیراتی مثل تعویض گلس گوشی های آیفون به هر تعمیرکار و مرکز تعمیری خودداری نمایید و این تعمیر موبایل را فقط به نمایندگی های رسمی اپل واگذار کنید. موبایل کمک به عنوان نمایندگی اپل تهران یکی از اولین و شناخته شده ترین مراکزی است که سرویس تعویض گلس آیفون های اپل را با ضمانت و کمترین قیمت انجام می‌دهد.

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض گلس یا شیشه شکسته تمامی مدل‌های آیفون اپل

زمان مورد نیاز و هزینه تعویض گلس آیفون SE 2020

اگر بخواهیم کمی هم در رابطه با مدت زمانی که تعویض گلس آیفون Se 2020 نیاز دارد و همچنین هزینه انجام این تعمیر صحبت کنیم، تعویض گلس LCD آیفون نسبت به تعویض ال سی دی و تاچ زمانگیرتر خواهد بود چون نیاز به طی کردن مراحل دقیق تر و بیشتری دارد. با این وجود در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل تعمیرات تخصصی آیفون با بیشترین سرعت ممکن انجام می‌گیرد. عموما تعویض تاچ ال سی دی در این مرکز ظرف 3 ساعت تکمیل می‌شود و تعویض گلس ال سی دی آیفون ممکن است چیزی در حدود 2 الی 3 ساعت زمان لازم داشته باشد.

 

برای تعویض گلس آیفون SE 2020 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

لازم به ذکر است سرویس گارانتی که توسط مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل ارائه می‌شود بدین صورت است که هر گونه مشکلات مرتبط با تعمیرات صورت گرفته روی گوشی را برای بازه زمانی مشخص تحت پوشش قرار می‌دهد. به عنوان مثال اگر شما گلس LCD آیفون خود را در مرکز موبایل کمک تعویض کنید، عملکرد بدون مشکل آن تا 30 روز توسط تیم موبایل کمک تضمین خواهد شد و در صورتی که طی این 30 روز مشکلی برای گلس گوشی به وجود آید، موبایل کمک خود را موظف می‌داند که به طور رایگان تعمیرات لازم را روی گوشی متقاضی انجام دهد. پس با خدمات موبایل کمک و نمایندگی اپل علاوه بر صرفه جویی در زمان و هزینه ها، از گارانتی تعمیرات اپل هم بهره‌مند خواهید شد.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone SE 2020

 

مزیت های سرویس موبایل کمک  و نمایندگی اپل | تعمیرات تخصصی آیفون

برای ثبت سفارش تعویض گلس، تحویل گوشی به تعمیرکار و حتی پس گرفتن آن بعد از انجام تعمیرات در مرکز موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری متقاضی تعمیرات وجود ندارد. بنابراین شما می‌توانید مادامی که گوشی موبایلتان در حال تعمیر است به سایر کارهای روزمره خود رسیدگی کنید.

نکته دیگر در مورد مزایای استفاده از موبایل کمک عدم نیاز به مراجعه حضوری و همچنین سرعت عمل بالای تیم موبایل کمک در انجام تعمیرات اپل منجر می‌شود که صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در زمان به عمل آید.

همچنین شایان به ذکر است، کارشناسان موبایل کمک در این مرکز از مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات برای تعمیر گوشی متقاضیان استفاده می‌کنند که این مسئله بر روی افزایش کیفیت تعمیر و نتیجه نهایی تاثیر به سزایی می‌گذارد.

از طرف دیگر تعرفه های مقرون به صرفه موبایل کمک و تامین مستقیم قطعات از فروشگاه قطعات موبایل سبب می‌شوند که هزینه تعمیرات در این مرکز به مراتب مقرون به صرفه تر شود.

همچنین در موبایل کمک تعمیراتی که بر روی گوشی متقاضیان انجام می‌شود از نظر کیفیت دارای ضمانت هستند و بدین ترتیب خیال مشتریان از بابت کیفیت تعمیر صورت گرفته بر روی دستگاه راحت خواهد بود.

و نهایتا تمام قطعاتی که در مرکز موبایل کمک روی گوشی مشتریان نصب خواهند شد از نظر اورجینال بودن مشمول گارانتی هستند.

ثبت سفارش تعویض گلس شکسته LCD آیفون SE 2020 در موبایل کمک

جهت ثبت سفارش تعمیر گلس موبایل خود می توانید از دو روش عمل کنید:

در اولین روش کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید و سفارش تعمیر مورد نیازتان را به ثبت برسانید.

و یا از طریق وب سایت موبایل کمک با پر کردن فرم درخواست آنلاین تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک هم می‌توانید سفارش مورد نظرتان را به ثبت برسانید.

بعد از اینکه درخواست خود را به ثبت رساندید، پیک رایگان موبایل کمک به آدرستان اعزام خواهد شد و آیفون نیازمند تعمیر را از شما دریافت می‌کند. گوشی به شرکت ارجاع داده شده و تعمیرات لازم بر روی آن انجام می‌گیرد و دوباره با پیک رایگان موبایل کمک به آدرس شما ارسال و تحویل شما می‌گردد. این پروسه برای تعویض گلس شکسته LCD آیفون SE 2020 عموما 4 الی 6 ساعت زمان لازم دارد. برای کسب مشاوره رایگان یا ثبت سفارش در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: 

گوشی آیفون اس ای 2020

قطعات آیفون SE 2020

گلس آیفون اس ای 2020

قیمت گلس آیفون SE 2020

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل