تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

اگر در رابطه با نمایندگی اپل در ایران سوالی دارید، احتمالا پاسخ آن را در این مقاله خواهید یافت. در این مطلب قصد داریم به صحبت در مورد لیست نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

چرا شناسایی نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون مهم است؟

طرح رجیستری موبایل چند وقتی است که پیاده سازی شده و به موجب آن از واردات گوشی های قاچاق جلوگیری به عمل آمده است. به موجب پیاده سازی قوانین طرح رجیستری موبایل، تمام گوشی های وارداتی باید مبلغی را به عنوان هزینه واردات پرداخت کرده و بدین ترتیب اجازه فعال شدن و استفاده در کشورمان را داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد طرح رجیستری موبایل به مطالعه مقاله “همه چیز در مورد نمایندگی رسمی اپل در ایران و شرایط گارانتی آیفون” بپردازید.

پیاده سازی طرح رجیستری موبایل سبب شد تا خیلی از شرکت ها به دنبال این باشند که خود را به عنوان نمایندگی رسمی و ارائه دهنده گارانتی معتبر آیفون های اپل در ایران معرفی کنند. اگر قصد خرید یک آیفون را دارید باید دقت کنید که آیفون شما توسط شرکت هایی وارد خاک ایران شده باشد که مورد تایید سازمان حمایت مصرف‌ کنندگان و تولید کنندگان قرار دارد. اما این شرکت ها کدامند؟ در ادامه این مطلب قصد داریم به طور دقیق تر در رابطه با نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

آیا در ایران نمایندگی رسمی اپل (مورد تایید شرکت اپل) وجود دارد؟

قبل از اینکه در رابطه با نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران صحبت کنیم، بهتر است به این سوال پاسخ بدهیم که آیا اپل به عنوان یک شرکت آمریکایی در ایران نمایندگی رسمی دارد که مورد تایید خود این شرکت بوده و مستقیما تحت نظر آن فعالیت کند؟ پاسخ این سوال منفی است! اپل به طور مستقیم در ایران هیچ نمایندگی رسمی ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع توصیه می‌کنیم حتما به مطالعه مقاله “همه چیز در مورد نمایندگی رسمی اپل در ایران و شرایط گارانتی آیفون” بپردازید. بنابراین وقتی در مورد نمایندگی رسمی اپل در ایران صحبت می‌کنیم، منظور نمایندگی نیست که مستقیما توسط شرکت اپل در ایران پشتیبانی می‌شود، بلکه منظور نمایندگی است که توانسته به عنوان یک وارد کننده مورد اعتماد از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشورمان ایران مجوز دریافت کند.

کارت گارانتی نمایندگی شرکت اپل

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

پس اگر در مورد نمایندگی های رسمی اپل در ایران صحبت می‌کنیم منظورمان نمایندگی هایی نیستند که از جانب شرکت اپل در ایران مجوز فعالیت داشته باشند، بلکه منظور شرکت هایی هستند که توانسته‌اند از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کشور مجوز لازم برای واردات آیفون ها و ارائه گارانتی برای این محصولات را دریافت کرده‌اند. درک این مسئله قبل از اقدام به منظور خرید یک آیفون جدید بسیار مهم است. بنابراین حتما به آن توجه داشته باشید و خدای نکرده گول جملات و شعارهای تبلیغاتی شرکت ها را نخورید.

نمایندگی های رسمی اپل در ایران دقیقا چه کاری انجام می‌دهند؟

نمایندگی های رسمی اپل در ایران دو کار اصلی را انجام می‌دهند. اولین کار آن ها وارد کردن گوشی های آیفون با رعایت قوانین و مقرراتی است که برای جلوگیری از قاچاق گوشی در قالب طرح رجیستری موبایل پیاده سازی شده، بنابراین وظیفه اول و اصلی نمایندگی های رسمی آیفون اپل در ایران وارد کردن گوشی های آیفون رجیستر شده و عرضه آن به بازار کشور خواهد بود.

اما وظیفه یا کار دوم نمایندگی های رسمی اپل در ایران این است که گوشی های آیفون عرضه شده به بازار را گارانتی کنند! باز هم اشاره می‌کنیم که شرکت اپل هیچ دخل و تصرفی در این مسئله ندارد و آیفون هایی که با گارانتی در کشورمان عرضه می‌شوند تحت قوانین گارانتی شرکت اپل قرار نمی‌گیرند، بلکه تحت شرایط و ضوابط گارانتی شرکت هایی قرار خواهند گرفت که به عنوان نمایندگی رسمی اپل در ایران فعالیت داشته و اجازه واردات آیفون را از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان کسب کرده‌اند. ضوابط و مقررات هر یک از این شرکت ها ممکن است با توجه به سیاست هایشان متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات اپل آیفون

آیا گارانتی معتبر آیفون در ایران سودمند است؟

حال شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که اگر اپل به طور رسمی و مستقیم در ایران نمایندگی ندارد، آیا اعتماد به گارانتی شرکت های وارد کننده آیفون و مجوز گرفته از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان اقدام درستی است؟ این شرکت ها اغلب در قبال گارانتی که برای آیفون ها ارائه می‌کنند مبالغ زیادی دریافت خواهند کرد، برای مثال ممکن است یک آیفون 8 پلاس گارانتی شده توسط این شرکت ها چند صد هزار تومان از نسخه گارانتی نشده آن ها ارزان تر باشد! آیا در این شرایط خرید نسخه گارانتی شده آیفون ها اقدام درستی است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم اغلب شرکت هایی که توانسته‌اند به عنوان نمایندگی رسمی اپل و ارائه دهنده گارانتی معتبر آیفون در ایران از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان مجوز دریافت کنند، شرکت های قابل اعتماد، بزرگ و خوبی هستند. گارانتی که اغلب این شرکت ها برای آیفون های اپل ارائه می‌کنند خوب و قابل اعتماد است، اما در برخی شرایط هم ممکن است دردسرهایی برای کاربرانی ایجاد شود که به دنبال بکارگیری حق گارانتی گوشی خود هستند، چون متاسفانه تبصره هایی که شرکت های مذکور برای گارانتی آیفون ها در نظر گرفته‌اند کمی سردرگم کننده و نامفهوم خواهد بود.

گارانتی معتبر محصولات اپل

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

در برخی شرایط دیده شده که برخی کاربران آیفون خود را برای استفاده از ضوابط گارانتی به شرکت های مذکور عودت داده‌اند اما با جواب سر بالا مواجه شده و شرکت گارانتی کننده از ارائه خدمات به آن ها امتناع ورزیده است. البته عموما این موارد بسیار کم هستند و شرکت گارانتی کننده هم برای عدم ارائه سرویس گارانتی به مشتری مورد نظر دلایل قانع کننده خود را دارد که باید تمام آن ها را در نظر گرفت. در هر صورت پاسخ این سوال که آیا گارانتی معتبر آیفون در ایران سودمند است یا خیر به خود کاربر بستگی دارد. به نظر ما اگر گوشی گران قیمتی خریداری می‌کنید، بهتر است نسخه گارانتی شده آن را بخرید تا خدای نکرده در آینده با مشکل مواجه نشوید.

لیست نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران

اما نمایندگی های رسمی اپل که قابلیت ارائه گارانتی معتبر آیفون در ایران را دارند و توانسته‌اند از سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان مجوز دریافت کنند کدامند؟ به بیان دیگر ما به عنوان یک خریدار می‌توانیم به کدام نمایندگی های رسمی اپل و ارائه دهنده گارانتی آیفون در ایران اعتماد کنیم؟ لیست شرکت هایی که در این راستا توانسته‌اند مورد تایید سازمان حمایت حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان قرار بگیرند و از این سازمان مجوز دریافت کنند به شرح زیر است:

۱- گارانتی موبایل کمک

۲- مدیا پردازش

۳- ایرانیان قائم همراه

۴- اکسیر تجارت صبا

۵- داتیس امرتات

۶- الماس سیستم

۷- سیب طلایی هوشمند

۸- ماناتل پارس

۹- دلتا همراه پردازش شرق

۱۰- دی تل

۱۱- ارکان ارتباطات

۱۲- بین‌المللی تجارت یاس

۱۳- توسعه ارتباطات هما

۱۴- تک تیم فن

۱۵- فوژان ارتباط قشم

۱۶- ویستا پخش رایانه

۱۷- پیشرو الکترونیک فراسو

۱۸- سریر سرویس

۱۹- تحلیلگران هوشمند امید (اپل تکنولوژی)

۲۰- آسمان رایانه سخت‌ افزار

۲۱- انفورماتیک گستر

۲۲- سلوکام قشم

23- آروند

بنابراین 23 شرکت بالا جزو بهترین نمایندگی های رسمی اپل و ارائه دهنده گارانتی معتبر آیفون در ایران هستند. اگر قصد خرید یک آیفون را دارید حتما دقت کنید که وارد کننده آن و ارائه دهنده سرویس گارانتی آن یکی از 23 شرکت نام برده شده باشد.

اما شاید این سوال برای شما پیش بیاید که در مواقعی که مدت زمان گارانتی شما تمام شده و یا اینکه مشکل گوشیتان تحت پوشش گارانتی قرار نمی گیرد برای تعمیرات موبایلتان چه باید بکنید؟ در این مواقع به شما پیشنهاد می کنیم از سرویس خدمات آنلاین موبایل کمک استفاده کرده و تعمیر گوشی خود را به ما بسپارید.

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض باتری تمامی مدل‌های آیفون اپل

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به صحبت در رابطه با نمایندگی های رسمی اپل و شرکت هایی پرداختیم که مجوز ارائه گارانتی معتبر آیفون های اپل در ایران را دارند. چنانچه در رابطه با نمایندگی های رسمی اپل و گارانتی معتبر آیفون در ایران سوالی داشتید میتوانید با شماره‌ی پشتیبانی 75147-021 تماس گرفته و از کارشناسان ما مشاوره بگیرید و  یا اگر تجربه استفاده از گارانتی شرکت های نام برده شده را داشته‌اید، توصیه می‌کنیم در بخش نظرات همین مقالات تجربه خود را با ما و دیگر همراهان موبایل کمک به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران (1)

ارسال نظر

    سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم واونم اینه که آیا میشه رم ۳۲ گیک که برای گوشی سامسونگ دارم رو داخل گوشی اپل قرار بدم و آیا اطلاعات رم در گوشی اپل نمایش داده میشه یا خیر؟ممنون میشم جواب بدید
    تشکر