تعویض گلس یا شیشه شکسته آیفون ۱۱ (iPhone 11) تعویض گلس یا شیشه شکسته آیفون ۱۱ (iPhone 11)

تعویض گلس یا شیشه شکسته آیفون ۱۱ (iPhone 11)

گلس ال سی دی آیفون 11 اپل (Apple iPhone 11) ممکن است بنا به دلایل مختلف بشکند یا ترک هایی بر روی آن ایجاد شود. اصلی ترین عاملی که منجر به برزو این مشکل می‌شود وارد شدن ضربه به گوشی خواهد بود. خوشبختانه با خدمات موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات اپل می‌توانید تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت انجام دهید. در ادامه بیشتر در مورد این مسئله صحبت می‌کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

شکستن گلس ال سی دی iPhone 11 | تعمیرات تخصصی اپل

یکی از تخصصی ترین تعمیرات اپل و آیفون های جدیدش مربوط به تعویض گلس شکسته ال سی دی می‌شود. گلس ال سی دی در واقع یک لایه شیشه محافظ و ضخیم است که توسط شرکت سازنده بر روی ال سی دی موبایل نصب می‌شود و سطح اصلی LCD گوشی را از فضای بیرون تفکیک می‌کند. وقتی در حین استفاده از آیفون انگشت خود را بر روی  صفحه نمایش قرار می‌دهید، انگشت شما مستقیما بر روی ال سی دی قرار نمی‌گیرد بلکه بر روی گلس LCD قرار خواهد گرفت.

پس به شیشه مقاومی که روی ال سی دی گوشی های موبایل از جمله آیفون 11 پرس شده و عضوی از مجموعه تاچ و ال سی دی است اصطلاحا گلس ال سی دی گفته می‌شود. با شناخت بهتر این قطعه می‌توانید به شکل کامل تری پروسه تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 را درک کنید. وقتی از تعویض گلس ال سی دی صبحت می‌شود در واقع منظور تعویض کردن همین لایه شیشه‌ای و محافظ نصب شده بر روی پنل LCD خواهد بود. پس تعویض گلس با تعویض تاچ ال سی دی آیفون تفاوت دارد.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 | گارانتی اپل

 

یکی از اصلی ترین دلایل و عواملی که منجر می‌شود گلس ال سی دی iPhone 11 اپل نیازمند تعویض شود مربوط به شکستن این قطعه در اثر ضربه و فشار خواهد بود. اگرچه شدت فشار و ضربه‌ای که بتواند ال سی دی گوشی مثل آیفون 11 را بشکند باید بسیار زیاد باشد اما به هر حال این اتفاق در برخی مواقع رخ می‌دهد. افتادن گوشی از دست کاربر و برخورد آن به زمین سخت یکی از اصلی ترین عواملی است که منجر به شکستن گلس ال سی دی یا شکستن گلس قاب پشت گوشی می‌شود.

بنابراین اگر می‌خواهید پس از خرید گوشی احتمال بروز مشکلاتی از قبیل شکستن قاب گوشی آیفون 11 و گلس ال سی دی آن را به حداقل مقدار ممکن برسانید باید مراقب باشید تا دستگاه از شرایط مختلف از دستتان یا از جیب شما به زمین نیفتد و به لایه شیشه‌ای قاب آیفون آسیبی وارد نشود می‌توانید بدین منظور از گارد های اختصاصی که برای محافظت از آیفون 11 ارائه شده‌اند هم استفاده کنید تا ریسک شکستن قاب و گلس ال سی دی را در شرایط مختلف به حداقل برسانید.

فراموش نکنید تعویض گلس شکسته iPhone 11 از تعمیرات تخصصی اپل است و باید در انجام آن دقت بالایی صورت پذیرد و از دستگاه های خاصی استفاده شود که در هر مرکز تعمیراتی شاهد بکارگیری آن ها نیستیم. به همین جهت اکیدا توصیه داریم تعویض گلس شکسته صفحه نمایش آیفون ها را فقط در نمایندگی رسمی اپل ایران یعنی شرکت موبایل کمک انجام دهید تا از مزیت های یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه بهره‌مند شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 11 اپل

مراحل تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 | نمایندگی اپل

خیلی از افراد تصور دارند که تعویض گلس ال سی دی آیفون باید کار ساده‌ای باشد و انجام آن اصلا پیچیده نیست! این افراد به طور کامل در اشتباه هستند چون تعویض گلس آیفون ها یا هر گوشی موبایل دیگری به مراتب نسبت به تعویض خود مجموعه تاچ و ال سی دی و دیگر تعمیرات رایج گوشی ها سخت تر خواهد بود. اینطور نیست که خیلی راحت یک تعمیرکار بتواند با هر ابزاری گلس روی ال سی دی آیفون را از آن جدا کرده و تعویض نماید! برای تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 باید مراحل بسیار حساس و دقیقی طی شود و از تجهیزات خاصی از قبیل دستگاه لمینیت استفاده شود. این پروسه تعمیر تقریبا 5 مرحله اصلی را در بر می‌گیرد که به شرح زیر هستند:

 

برای تعویض گلس آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 | گارانتی اپل

 

  • جداسازی تاچ ال سی دی: در اولین قدم باید یک تعمیرکار با تجربه با احتیاط کامل تاچ و ال سی دی آیفون را از بدنه آن جدا کند. در انجام این مرحله باید مراقب بود که فشاری به ال سی دی وارد نشود و منجر به بروز اختلال در عملکرد آن نگردد.
  • جداسازی گلس شکسته: در مرحله دوم باید قطعات و تکه های گلس آیفون را از روی صفحه نمایش آن جدا شوند. انجام این مرحله هم نیاز به دقت خیلی بالایی دارد، چون کوچک ترین لغزش و اشتباه می‌تواند منجر به آسیب دیدن ال سی دی شود.
  • نصب گلس جدید: در مرحله سوم باید گلس جدید روی صفحه نمایش یا همان ال سی دی iPhone 11 نصب شود. این کار با استفاده از دستگاه لمینیت انجام می‌گیرد.
  • حباب زدایی: در این مرحله باید از فضای مابین گلس و ال سی دی حباب زدایی به عمل آید. حباب زدایی پروسه‌ای است که در آن حباب های هوای مابین گلس و ال سی دی از بین می‌روند.
  • نصب ال سی دی روی بدنه: بعد از انجام مراحل فوق همه چیز آماده است تا ال سی دی و تاچ آیفون را دوباره مثل روز اول بر روی بدنه دستگاه نصب شود. با انجام این کار پروسه تعویض گلس iPhone 11 به پایان می‌رسد.

پس برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس شکسته iPhone 11 اصلا کار آسانی نیست. این تعمیر عموما چیزی در حدود دو برابر تعویض ال سی دی دردسر دارد و زمانگیرتر خواهد بود. به همین جهت است که اکیدا توصیه می‌شود برای انجام این تعمیر فقط از سرویس نمایندگی تعمیرات اپل و مراکزی مثل موبایل کمک که به عنوان نمایندگی اپل در ایران فعال هستند استفاده به عمل آید.

جایگزینی تعویض گلس با تعویض ال سی دی | نمایندگی تعمیرات اپل

اما شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که تحت چه شرایطی می‌توان تعویض گلس را به جای تعویض ال سی دی در دستور کار قرار داد. به بیان دیگر چطور متوجه شویم که شکستگی های روی صفحه نمایش آیفون 11 را می‌توان با تعویض گلس از بین برد یا تعویض گلس مشکل را برطرف نمی‌کند و باید به فکر تعویض کامل تاچ و ال سی دی باشیم؟ برای اینکه بتوان تعویض گلس را جایگزین تعویض LCD کرد باید شرایط ویژه‌ای برقرار باشد.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 | گارانتی اپل

 

این شرایط بدین صورت است که نباید هیچ اختلالی در عملکرد تاچ و ال سی دی موبایل به وجود آمده باشد. فقط تحت این شرایط است که می‌توان تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 را دستور کار قرار داد و این روش تعمیر را جایگزینی برای تعویض کامل تاچ ال سی دی در نظر گرفت. به عنوان مثال تصور کنید iPhone 11 ما از دستمان افتاده و در اثر برخورد با زمین روی صفحه نمایش آن شکستگی هایی به وجود آمده باشد اما علیرغم این شکستگی ها، تاچ و ال سی دی گوشی بدون مشکل کار کنند!

در اینگونه مواقع که عملکرد تاچ و LCD بدون مشکل است می‌توان تعویض گلس را در دستور کار قرار داد. اما اگر کوچک ترین اختلالی در عملکرد تاچ یا ال سی دی آیفون ایجاد شود، دیگر نمی‌توان تعویض گلس را انجام داد و باید به فکر تعویض کامل تاچ و ال سی دی بود. به همین جهت است تعویض گلس ال سی دی به مراتب آمار انجام کمتری نسبت به تعویض تاچ ال سی دی دارد چون در اغلب مواقع ضربه و فشار وارد بر گوشی در عملکرد تاچ یا LCD آن اختلال هایی به وجود می‌آورند.

هزینه تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 | تعمیرات تخصصی آیفون

موضوع بعدی که باید در رابطه با آن صحبت کنیم و بدون تردید حیلی از کاربران در مورد آن سوال دارند مربوط به هزینه تعویض گلس شکسته iPhone 11 می‌شود. خوشبختانه اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بتواند با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش آیفون 11 اپل را برطرف کرد، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها به عمل می‌آید. هزینه تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 تقریبا نصف هزینه تعویض کامل تاچ و ال سی دی این آیفون است. از سمت دیگر وقتی فقط گلس صفحه نمایش تعویض شود، در واقع همان تاچ و ال سی دی فابریک و اورجینال گوشی در آن نصب باقی می‌مانند و این موضوع یک ویژگی مثبت خواهد بود.

استفاده از خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل هم می‌تواند به عنوان روش موثری برای کاهش هزینه تعمیرات در نظر گرفته شود. وقتی از سرویس و خدمات موبایل کمک استفاده کنید هزینه تعویض گلس آیفون به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد چون از یک سمت تعرفه های موبایل کمک بسیار مقرون به صرفه در نظر گرفته شده‌اند تا هزینه کمتری نسبت به انجام تعمیرات مشابه در بازار آزاد به همراه داشته باشند و از سمت دیگر موبایل کمک قطعاتی که در گوشی متقاضیان تعویض می‌شود را مستقیما از فروشگاه قطعات موبایل موبایل کمک تامین می‌کند و این مسئله به کاهش هزینه تعمیرات کمک خواهد کرد.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

اما تامین مستقیم قطعات از فروشگاه موبایل کمک چطور می‌تواند منجر به کاهش هزینه تعمیرات شود؟ فروشگاه موبایل کمک سال هاست که به عنوان وارد و عرضه کننده قطعات اورجینال موبایل در کشور فعالیت دارد و مراکز تعمیر متعددی قطعات مورد نیازشان را از این فروشگاه تهیه می‌کنند. طبیعتا هر قطعه با مقداری سود به خریداران واگذار خواهد شد، اما قطعات برای مشتریان شرکت موبایل کمک بدون در نظر گرفتن این سود و با قیمت اصلی خرید محاسبه می‌شود.

از سمت دیگر وقتی تامین قطعه مستقیما از فروشگاه موبایل کمک انجام شود دیگر واسط هایی در این بین برای دستیابی به قطعه وجود نخواهند داشت و این امر سبب می‌شود که هزینه تامین قطعه به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد. بنابراین با خدمات شرکت موبایل کمک و استفاده از سرویس نمایندگی تعمیرات اپل می‌توانید تعمیرات مهم آیفون و آیپد ها را با کمترین هزینه و قیمت ممکن انجام دهید. موبایل کمک سعی کرده هزینه تعمیرات را برای متقاضیان تعمیر آیفون و آیپد به حداقل برساند.

تجهیزات پیشرفته | کارشناسان مجرب | ضمانت تعمیرات اپل

از دیگر مهم ترین مسائل و موضوعاتی که باید در تعمیرات تخصصی آیفون به آن توجه شود مسئله کیفیت است. متاسفانه اغلب تعمیرکارانی که به عنوان تعمیرکار آیفون و آیپد در بازار آزاد فعال هستند اصلا به مسئله کیفیت اهمیت نمی‌دهند و فقط سعی می‌کنند به هر شکل ممکن تعمیرات را روی گوشی متقاضیان سر هم آورند و هزینه و دستمزد خود را دریافت کنند. این مسئله اصلا جالب و درست نیست و باید از سمت متقاضیان تعمیرات توجه ویژه‌ای به آن شود.

در تعمیرات اپل و آیفون های این شرکت کیفیت حرف اول را می‌زند و به همین دلیل است که همیشه توصیه می‌کنیم فقط از سرویس نمایندگی اپل و موبایل کمک برای انجام تعمیرات بر روی گجت های این شرکت استفاده کنید. در مرکز موبایل کمک از پیشرفته ترین تجهیزات و ابزارهای روز دنیا برای تعمیر آیفون، آیپد و اپل واچ ها استفاده می‌شود و بدین ترتیب تمام استانداردهای لازم در انجام تعمیرات رعایت می‌شوند. این امر سبب خواهد شد که کیفیت تعمیرات رضایت بخش باشد و در بالاترین سطح ممکن قرار گیرد.

 

تعویض گلس یا شیشه شکسته iPhone 11 | گارانتی اپل

 

از سمت دیگر کارشناسانی که در مرکز موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات اپل فعالیت دارند هم از افراد بسیار با تجربه و ماهری هستند که مشابه آن ها در داخل کشور انگشت شمار پیدا می‌شود. طبیعتا وقتی بهترین ابزارها و تجهیزات در اختیار این افراد قرار گیرد و تعمیرات آیفون به دست آن ها انجام شود، بهترین نتیجه ممکن از آن به عمل خواهد آمد. پس وقتی از سرویس موبایل کمک استفاده می‌کنید خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات راحت خواهد بود.

این مسئله در تعمیر آیفون های جدید اپل به ویژه آیفون 11 و انجام تعمیراتی مثل تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 از اهمیت بسیار بالا و ویژه‌ای برخوردار است. ساختار این آیفون های جدید بسیار ظریف است و در تعمیر آن ها حتما باید از تجهیزات، ابزارها و لوازم مناسب استفاده شود و از تجربه یک تعمیرکار مجرب و ماهر هم کمک گرفته شود. در غیر این صورت هزینه‌ای که می‌کنید نتیجه مطلوبی را در پی نخواهد داشت.

موبایل کمک برای اینکه بتواند خیال مشتریان و متقاضیان تعمیرات و استفاده کنندگان از سرویس خود را کاملا راحت کند، سرویس ضمانت تعمیرات اپل را ارائه کرده است. بدین ترتیب تمام تعمیراتی که در مرکز موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات اپل روی آیفون و آیپد مشتریان انجام می‌شود مشمول گارانتی اپل می‌شوند و در صورت بروز هرگونه مشکل بعد از تعمیرات به طور رایگان تعمیر مجدد خواهند شد.

بیشتر بخوانید: تعمیرگاه اپل

سفارش تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 در موبایل کمک

اما چطور می‌توانیم از سرویس و خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات اپل استفاده کنیم؟ شرکت موبایل کمک سعی کرده بستری فراهم کند که متقاضیان تعمیرات موبایل بتوانند بدون نیاز به مراجعه حضوری و هدر دادن زمان خود درخواست تعمیرات را به ثبت رسانده و شاهد تعمیر موبایل خویش در سریع ترین زمان ممکن باشند. برای ثبت سفارش تعویض گلس شکسته LCD آیفون 11 در مرکز موبایل کمک دو راه مختلف وجود دارد:

  • ثبت سفارش با تماس تلفنی: در این روش کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید و با ارائه جزئیات لازم سفارش تعمیر مورد نیازتان را به ثبت برسانید.
  • ثبت سفارش از طریق سایت: روش دوم ثبت سفارش تعمیرات مربوط به پر کردن فرم درخواست آنلاین تعمیرات موبایل از سایت موبایل کمک می‌شود.

 

برای تعویض گلس آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

بعد از اینکه سفارش خود را در مرکز موبایل کمک به ثبت رسانید مراحل زیر به ترتیب طی خواهند شد:

  • اعزام پیک رایگان و دریافت آیفون: پیک رایگان موبایل کمک در این مرحله به آدرس شما اعزام و آیفون معیوب یا آسیب دیده را از شما دریافت می‌کند.
  • ارجاع آیفون به شرکت و انجام تعمیرات: آیفون توسط پیک موبایل کمک به شرکت ارجاع داده می‌شود و کارشناسان موبایل کمک با استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز دنیا تعمیرات لازم را بر روی گوشی انجام می‌دهند.
  • تحویل گوشی با پیک رایگان: پس از اینکه تعمیرات لازم روی آیفون متقاضی انجام شد، دستگاه با پیک رایگان موبایل کمک به آدرس متقاضی تعمیرات ارسال و درب منزل به وی تحویل داده می‌شود.

جالب است بدانید که کل پروسه فوق عموما چیزی در حدود 2 الی 3 ساعت طول می‌کشد. در مرکز موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات اپل بر روی سرعت عمل و صرفه جویی در زمان و هزینه ها تمرکز ویژه‌ای می‌شود تا متقاضیان تعمیرات از همه نظر خیالشان راحت باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سرویس و خدمات موبایل کمک و ثبت سفارش تعمیرات کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید و از مشاورین موبایل کمک راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید: 

گوشی آیفون 11

قطعات آیفون 11

گلس آیفون 11

شیشه iPhone 11

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل