تعمیر یا تعویض دوربین آیفون XR تعمیر یا تعویض دوربین آیفون XR

تعمیر یا تعویض دوربین آیفون XR

خراب شدن دوربین آیفون ایکس آر (Apple iPhone XR) از مشکلات نه چندان رایجی است که شاید بنا به دلایل مختلف برخی افراد با آن رو به رو شوند. با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیر دوربین آیفون XR اپل را با صرف کمترین هزینه و قیمت ممکن انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعویض دوربین آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

چه عواملی می‌توانند منجر به خراب شدن دوربین آیفون XR شوند؟

در اغلب مواقع یک عامل مشخص منجر به خراب شدن دوربین گوشی های موبایل می‌شود و آیفون XR هم از این موضوع مستثنا نیست. در این گوشی ضربه اصلی ترین عاملی است که می‌تواند به ماژول دوربین آن آسیب بزند. در خیلی از مواقع دیده شده که افتادن گوشی از دست کاربر و برخورد آن با یک جسم سخت یا زمین منجر شده که دوربین اصلی یا سلفی آن از کار بیفتد یا حتی لنز دوربین اصلی آیفون بشکند و کاربر ملزم به تعویض آن شود. بنابراین اصلی ترین عاملی منجر به خراب شدن دوربین آیفون XR می‌شود ضربه است. طبیعتا وارد شدن فشار به موبایل هم می‌تواند نتیجه مخرب مشابه را به همراه داشته باشد.

 

تعمیر یا تعویض دوربین آیفون XR | گارانتی اپل

 

به وجود آمدن خط و خش روی لنز دوربین اصلی آیفون هم می‌تواند از دیگر عواملی باشد که کاربر را ملزم به تعویض این قطعه کند. همیشه مراقب باشید روی لنز دوربین گوشی شما خراشیدگی به وجود نیاید چون اگر اینطور شود ممکن است دوربین گوشی وضوح خود را از دست داده و در فوکوس و ضبط عکس های مناسب به درستی عمل نکند. در برخی شرایط هم دیده شده مسائلی مثل آب خوردگی و نفوذ مایعات منجر به سوختن ماژول دوربین گوشی می‌شوند. بنابراین به طور کلی عوامل زیادی وجود دارند که می‌توانند در خراب شدن دوربین آیفون XR اپل نقش داشته باشند. شما باید سعی کنید همیشه مراقب گوشی خود باشید تا دوربین یا هر یک از قطعات دیگر آن دچار مشکل نشوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

هزینه تعمیر دوربین آیفون XR اپل چقدر است؟

هزینه‌ای که باید برای تعمیر دوربین آیفون XR پرداخت شود به نوع و شدت خرابی بستگی دارد که به وجود آمده است. به عنوان مثال اگر فقط دوربین اصلی آیفون آسیب دیده باشد، هزینه تعویض ماژول دوربین اصلی پرداخت می‌شود و اگر دوربین سلفی آسیب دیده باشد باید هزینه تعویض ماژول دوربین سلفی پرداخت شود. در برخی شرایط خاص دیده شده که هر دو لنز دوربین اصلی و سلفی دستگاه با هم خراب شده‌اند که طبیعتا در این حالت هزینه تعمیر دوربین آیفون XR افزایش می‌یابد و کاربر باید بیشترین هزینه را برای تعمیر دستگاه پرداخت کند. هزینه تعمیر دوربین آیفون XR در شرایط به بیشترین مقدار ممکن می‌رسد که قرار باشد هر دو ماژول دوربین اصلی و سلفی دستگاه تعویض شوند.

بیشتر بخوانید: تعمیر ال سی دی آیفون XR 

 

برای تعویض دوربین آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

در برخی شرایط دیده شده که در اثر ضربه وارد بر گوشی، سوکت کانکتور دوربین آن شده و با سفت کردن آن مشکل برطرف می‌شود. طبیعی است که در این شرایط شما شانس آورده‌اید و در نتیجه هزینه تعمیر دوربین گوشی شما هم به حداقل مقدار ممکن می‌رسد. به طور کلی باید گفت که هزینه تعمیر دوربین آیفون XR در مقایسه با هزینه‌ای که باید برای تعمیر سایر قطعات و بخش های این گوشی مثل ال سی دی و تاچ آن، برد و غیره پرداخت شود به مراتب کمتر خواهد بود. اگر می‌خواهید با کمترین هزینه ممکن تعمیرات لازم را بر روی دوربین iPhone XR انجام دهید توصیه می‌کنیم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده نمایید. کارشناسان این مرکز تعمیراتی همچون تعمیر دوربین آیفون XR را در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه انجام می‌دهند.

برای تعمیر دوربین iPhone XR چقدر زمان لازم است؟

در حین تعمیر کردن گوشی هایی مثل iPhone XR اپل باید دقت بالایی صرف گردد تا خدای نکرده به بدنه گوشی و قطعات دیگر آسیبی وارد نشود. متاسفانه اغلب تعمیرکاران موبایل در بازار آزاد اصلا به این موضوع توجه ندارند و دقت لازم را در تعمیر دوربین آیفون XR به خرج نمی‌دهند. اگر یک تعمیرکار خوب به ابزارهای لازم برای تعمیر دوربین آیفون XR دسترسی داشته باشد و تجربه کافی هم در این زمینه داشته باشد، احتمالا در مدت زمان 90 دقیقه می‌تواند تعمیرات لازم را روی دوربین اصلی و سلفی گوشی انجام دهد.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس یا شیشه شکسته آیفون XR اپل 

 

تعمیر یا تعویض دوربین آیفون XR | گارانتی اپل

 

با این حال اغلب تعمیرکاران موبایل در بازار آزاد برای انجام این تعمیر از کاربران چند روز زمان می‌خواهند. بنابراین بعید است گوشی خود را به تعمیرکار عادی بسپارید و بتوانید خیلی زود آن را از وی پس بگیرید! برای اینکه تعمیر دوربین آیفون XR شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود و در عین حال بهترین کیفیت را هم داشته باشد، توصیف می‌کنیم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده کنید. تعمیراتی مثل تعمیر کردن دوربین گوشی iPhone XR در این مرکز طی کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن و با استفاده از مدرن ترین و پیشرفته‌ترین ابزارهای تعمیرات موبایل انجام می‌شود. بدین ترتیب شما در کوتاه‌ترین زمان به بهترین نتیجه دست پیدا می‌کنید. پس اگر به دنبال یک تعمیر سریع و مطمئن هستید، موبایل کمک بهترین انتخاب پیش رویتان خواهد بود.

چرا نباید تعمیر دوربین آیفون ایکس آر را به هر تعمیرکاری سپرد؟

به هیچ عنوان تعمیراتی مثل تعمیر دوربین آیفون XR را به دست هر تعمیرکاری نسپارید. متاسفانه اغلب تعمیرکاران موبایل در بازار آزاد اصلا به ابزارها و تجهیزات مناسب برای  تعمیر کردن گوشی های موبایل دسترسی ندارند و از پایه‌ای‌ترین ابزارها و حداقل امکانات برای تعمیر گوشی مشتری استفاده می‌کنند. این امر سبب می‌شود تا کیفیت تعمیر افت کند و در خیلی از مواقع در حین تعمیر گوشی آسیب های جدیدی به آن وارد شود! از سمت دیگر بکارگیری قطعات دست دوم و بی‌کیفیت از دیگر موضوعاتی است که باید به آن توجه کنید. متاسفانه به مراتب دیده شده که تعمیرکاران موبایل برای تعمیر دوربین آیفون XR از قطعات دست دوم یا حتی فیک (غیر اورجینال) استفاده می‌کنند.

 

برای تعویض دوربین آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

بیشتر بخوانید: تعمیر قاب شکسته آیفون XR  

بکارگیری قطعات دست دوم شاید رویکرد نادرستی نباشد اما در شرایطی صحیح است که به مشتری گفته شود یک قطعه دست دوم در گوشی وی بکار گرفته شده است. طبیعتا در این شرایط هزینه تعمیر دوربین آیفون XR هم نباید معادل با هزینه‌ای باشد که برای نصب ماژول دوربین اورجینال در گوشی دریافت می‌شود اما متاسفانه اغلب تعمیرکاران موبایل به این موضوع اهمیتی نمی‌دهند و با نصب قطعه دست دوربین در گوشی مشتری، هزینه نصب قطعه اورجینال و آکبند را از وی دریافت می‌کنند. نصب قطعات فیک یا جعلی هم که فاجعه برانگیز است. بنابراین به هیچ عنوان برای تعمیر دوربین آیفون XR یا انجام دیگر تعمیرات گوشی های جدید آیفون به هر تعمیرکاری مراجعه نکنید.

آیا شخصا می‌توانیم دوربین آیفون XR را تعویض یا تعمیر کنیم؟

تعویض یا تعمیر دوربین آیفون XR به دست خود کاربر غیرممکن نیست. برای انجام این کار کافیست فقط کمی در حوزه تعمیرات موبایل اطلاعات و تجربه داشته باشید. خوشبختانه دسترسی به ماژول دوربین سلفی و اصلی گوشی iPhone XR خیلی سخت و دشوار نخواهد بود. برای تهیه کردن ابزارهای مورد نیاز برای باز کردن آیفون و تعمیر آن هم می‌توانید به فروشگاه قطعات موبایل سری بزنید. در فروشگاه موبایل کمک علاوه بر ابزارهای تعمیر موبایل، قطعات اورجینال گوشی های موبایل هم با ضمانت عرضه می‌شود بنابراین می‌توانید قطعات معیوب گوشی خود نظیر ماژول دوربین اصلی و سلفی آن را هم با اطمینان کامل از همین طریق تهیه کنید. به منظور آشنایی دقیق با مراحلی که باید برای تعمیر دوربین آیفون XR اپل طی شوند می‌توانید از مقاله های راهنما و ویدئو های آموزشی استفاده کنید. فراموش نکنید هر زمان به مشکلی بر خوردید، کارشناسان موبایل کمک آماده یازی رساندن به شما هستند و می‌توانند با اعزام به محل مشکل شما را بررسی و رفع کنند.

 

تعمیر یا تعویض دوربین آیفون XR | گارانتی اپل

موبایل کمک، بهترین مرجع برای تعمیر دوربین آیفون XR اپل

اگر می‌خواهید بدون دردسر و با بهترین کیفیت ممکن تعمیر دوربین آیفون XR اپل انجام گیرد توصیه می‌کنیم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده کنید. کارشناسان تعمیر موبایل کمک افراد با تجربه‌ای هستند که با دسترسی به جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات و ابزارهای روز دنیا می‌توانند تعمیرات موبایل مورد نیازتان را با بهترین کیفیت انجام دهند. بنابراین وقتی از خدمات موبایل کمک استفاده می‌کنید خیالتان از بابت کیفیت تعمیر صورت گرفته راحت خواهد بود. کارشناسان این مرکز حتی موظف هستند که از قطعات اورجینال و رسمی که در فروشگاه شرکت ارائه شده و دارای ضمانت است در گوشی مشتریان استفاده کنند. سرعت عمل بالا هم از دیگر نقاط قوت سرویس موبایل کمک است. برای استفاده از خدمات این شرکت هیچ نیازی به مراجعه حضوری ندارید و فقط با یک تماس تلفنی یا از طریق سایت شرکت قادر به ثبت سفارش مورد نظرتان خواهید بود.

 

برای تعویض دوربین آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

کارشناسان موبایل کمک بعد از ثبت سفارش تعمیر به آدرس مشتری اعزام شده و گوشی وی را بررسی می‌کنند. در صورتی که امکان تعمیر گوشی در محل وجود داشته باشد، این تعمیر انجام خواهد شد اما اگر نیاز به بررسی بیشتر وجود داشته باشد باید گوشی توسط کارشناس به مرکز موبایل کمک ارجاع داده شود و تعمیرات لازم در این مرکز بر روی گوشی انجام شود. در این شرایط بعد از اینکه تعمیرات لازم روی گوشی انجام شد، دستگاه توسط پیک رایگان موبایل کمک به آدرس مشتری عزیز ارسال شده و درب منزل به وی تحویل داده می‌شود. به منظور ثبت سفارش تعمیر دوربین و به طور کلی تعمیرات آیفون XR خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

همچنین در صورت نیاز به خرید موبایل می توانید از سایت موبایل کمک اقدام به خرید کنید.

بیشتر بخوانید: 

قطعات آیفون XR

قیمت دوربین پشت آیفون XR

قیمت دوربین جلو آیفون XR

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل