راهنمای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل

راهنمای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل

تعمیرات موبایل

برای تعویض LCD اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

اگر بنا به هر دلیل صفحه نمایش یا تاچ ال سی دی گوشی موبایل شما خراب شده، توصیه می‌کنیم حتما یک بار هم که شده این مطلب اختصاصی را مطالعه کنید. در این مطلب راهنما می‌خواهیم در مورد تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل ها صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌

متاسفانه طبق آمار خراب شدن صفحه نمایش و تاچ گوشی های موبایل یکی از رایج ترین اتفاق هایی است که در این گجت ها رخ می‌دهد. خراب شدن تاچ ال سی دی می‌تواند بنا به دلایل مختلفی صورت پذیرد. برای مثال افتادن گوشی از دست کاربر و وارد شدن ضربه به آن می‌تواند منجر به شکستگی ال سی دی یا خراب شدن تاچ شود. آب خوردگی از دیگر عواملی است که می‌تواند دلیل بروز مشکل در عملکرد تاچ ال سی دی گوشی ها باشد و غیره. اما برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب آن باید چه کرد؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی اپل

ما در این مطلب می‌خواهیم راهنمایی به منظور تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل ها خدمتتان ارائه کنیم و به طور کلی در رابطه با این مشکل اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهیم. اگر خدای نکرده و بنا به هر دلیل صفحه نمایش گوشی شما با مشکل رو به رو شده، توصیه می‌کنیم قبل از اقدام برای هر کاری حداقل یک بار این مطلب اختصاصی را مطالعه نمایید. فراموش نکنید که کارشناسان موبایل کمک همواره آماده پاسخگویی به سوالات و یاری رساندن به شما خواهند بود. با موبایل کمک همراه باشید.

چرا تعویض صفحه نمایش گوشی از رایج ترین تعمیرات موبایل است؟

در بخش قبل اشاره داشتیم که تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی های موبایل یکی از رایج ترین تعمیراتی است که روی این گجت ها انجام می‌شود اما دلیل این امر چیست؟ همانطور که می‌دانید گوشی های مدرن و جدید از صفحه نمایش های بزرگ تری بهره‌مند هستند که هر روز هم ظریف و ظریف تر می‌شوند. صفحه نمایش گوشی ها همیشه در معرض مستقیم خطراتی همچون وارد شدن ضربه، فشار، برخورد با اشیای خارجی و غیره قرار دارند و چون بسیار شکننده هستند، بنابراین زود با مشکل رو به رو می‌شوند. برای مثال زمانی که گوشی از دست شما می‌افتد و در اثر برخورد با زمین به قاب آن ضربه‌ای وارد می‌شود، این ضربه نمی‌تواند قاب آلومینیومی گوشی را کاملا متلاشی کند، به همین دلیل به تدریج پخش شده و در امتداد سایر اجزای گوشی حرکت می‌کند.

بیشتر بخوانید:  تعمیرات lcd 

اولین عضوی که در این شرایط به دلیل ساختار شکننده خود در اثر ضربه وارد شده عکس‌العمل نشان داده و می‌شکند، ال سی دی گوشی خواهد بود. بنابراین صفحه نمایش گوشی های موبایل بسیار شکننده و حساس بوده و بیشتر از هر عضو دیگری در معرض خطر قرار دارند. به همین دلیل است که تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی رایج ترین تعمیرات موبایل است. فراموش نکنید که سهل انگاری کاربران و افتادن گوشی از دست آن ها هم در بروز این مشکل بسیار موثر بوده و تقریبا عامل اصلی خراب شدن صفحه نمایش گوشی ها محسوب می‌شود.

چطور در برخی موارد صفحه نمایش گوشی شکسته اما تاچ و ال سی دی آن کار می‌کنند؟

شاید برای شما هم این اتفاق افتاده باشد یا حداقل نمونه هایی از این حالت را دیده باشید گوشی در اثر وارد شدن ضربه (مثلا افتادن گوشی از دست کاربر و برخورد با زمین) از ناحیه صفحه نمایش دچار شکستگی شود اما علیرغم شکستگی هایی که روی صفحه نمایش آن به وجود آمده هیچ خللی در عملکرد تاچ ال سی دی ایجاد نشود! یعنی کاربر در این شرایط با وجود ترک ها و شکستگی های روی صفحه نمایش گوشی می‌تواند بدون مشکل از آن استفاده کند و هیچ خللی در نمایش محتوای صفحه یا پاسخگویی تاچ گوشی ایجاد نشود. دلیل این مسئله چیست؟ چطور صفحه نمایش گوشی شکسته اما همچنان کار می‌کند؟

بیشتر بخوانید: تعمیر ال سی دی آیفون XS Max  

در اینگونه موارد یک حالت خاص رخ داده که در آن فقط گلس یا شیشه روی صفحه نمایش گوشی می‌شکند و تاچ ال سی دی آن آسیبی نمی‌بینند. برای درک بهتر این شرایط توصیه می‌کنیم حتما یک بار مقاله شرح کامل قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل و انواع تعمیر آن ها را مطالعه کنید تا به طور دقیق با اجزای تشکیل دهنده صفحه نمایش گوشی های امروزی آشنا شوید. در مواقعی که این اتفاق رخ می‌دهد، کاربر می‌تواند بدون نیاز به تعویض تاچ ال سی دی گوشی خود و تنها با تعویض گلس روی ال سی دی آن مشکل را برطرف سازد که البته این تعمیر کمی زمانگیر بوده و ممکن است تا چند روز طول بکشد. خوشبختانه هزینه تعمیر صفحه نمایش گوشی در این شرایط نسبت به حالتی که باید کل مجموعه تاچ ال سی دی دستگاه تعویض شوند کمتر خواهد بود.

چرا هزینه تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی های موبایل بالاست؟

موضوع بعدی که می‌خواهیم در مورد آن صحبت کنیم مربوط به هزینه تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل ها می‌شود. صفحه نمایش گوشی های موبایل طی چند سال اخیر پیشرفت چشمگیری داشته‌اند و هم از نظر کیفیت ارتقاء یافته و هم از نظر اندازه و ابعاد بزرگ تر شده‌اند. بنابراین جای تعجبی ندارد که صفحه نمایش یا اصطلاحا همان تاچ ال سی دی گوشی های مدرن گران قیمت باشند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید تقریبا 30 الی 40 درصد از هزینه تولید یک گوشی موبایل مدرن امروزی مربوط به تاچ ال سی دی آن می‌شود. پس طبیعی خواهد بود که در صورت نیاز به تعویض این قطعه، هزینه زیادی هم صرف تامین نسخه اورجینال یا اصطلاحا OEM تاچ ال سی دی شود.

در این بین برای کاهش هزینه های تعمیر، برخی از تعمیرکاران پیشنهادهای خاصی را ارائه می‌کنند. برای مثال از شما درخواست می‌کنند که مابین ال سی دی اورجینال و ال سی دی کپی یک مورد را انتخاب کنید که ال سی دی کپی یا غیر اورجینال از نظر قیمت نسبت به ال سی دی اورجینال ارزان قیمت تر خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تفاوت ال سی دی های اورجینال و کپی توصیه می‌کنیم حتما مقاله شرح تفاوت ال سی دی اورجینال و کپی آیفون های اپل را یک مرتبه مطالعه کنید. فراموش نکنید که علاوه بر هزینه تامین تاچ ال سی دی، شما باید دستمزد تعمیرکار را هم پرداخت کنید اما دستمزد تعمیرکار در مقایسه با هزینه خود ال سی دی به مراتب ناچیز خواهد بود. بنابراین چون قیمت ال سی دی اورجینال یا بهتر بگوییم قطعه‌ای که در گوشی تعویض می‌شود بالاست، هزینه تعمیر دستگاه هم افزایش می‌یابد.

راهنمای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل

تعمیرات اپل

برای تعویض LCD اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

چگونه از اورجینال بودن صفحه نمایشی که قرار است در گوشی نصب شود مطمئن شویم؟

شما به عنوان یک فرد عادی و کم تجربه به راحتی نمی‌توانید از این موضوع اطمینان حاصل کنید که ال سی دی اورجینال در گوشی شما نصب می‌شود یا خیر! بنابراین توصیه داریم در قدم نخست برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود به تعمیرکاری قابل اعتماد و مجرب مراجعه کنید که باوجدان باشد و صرفا منافع خود را بر هر چیزی ترجیح ندهد. شاید در این حالت بهترین مرجع برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی شما شرکت موبایل کمک باشد. برای آشنایی بیشتر با خدمات موبایل کمک توصیه می‌کنیم به مطالعه مقاله تعمیر فوری گوشی موبایل در مرکز موبایل کمک همراه با ضمانت بپردازید.

اگر به تعمیرکار مجرب و قابل اعتماد دسترسی ندارید و بنا به هر دلیل قادر به استفاده از سرویس موبایل کمک هم نیستید، دو راه حل پیش رویتان قرار می‌گیرد‌! اولین راه حل این است که شخصا تعویض ال سی دی گوشی را بر عهده بگیرید که در ادامه بیشتر در مورد این موضوع صحبت می‌کنیم و دومین راه حل آن است که تاچ ال سی دی اورجینال گوشی خود را از فروشگاه موبایل کمک تهیه کنید و سپس گوشی را به همراه تاچ ال سی دی اورجینالی که خریداری کردید به تعمیرکاری واگذار نمایید و از وی بخواهید که تاچ ال سی دی نو شما را روی گوشی نصب کند. تمام قطعاتی که از فروشگاه موبایل کمک تهیه می‌کنید اورجینال، اصل و درجه یک هستند که اصطلاحا به آن ها OEM گفته می‌شود. موبایل کمک این قطعات را با ضمانت اصالت قطعه در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

خودتان شخصا تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی را انجام دهید!

یکی بهترین کارهایی که در صورت شکستن صفحه نمایش گوشی و از کار افتادن تاچ ال سی دی آن می‌توانید انجام دهید این است که شخصا صفحه نمایش گوشی را تعویض کنید! شاید تصور کنید که انجام این کار از عهده شما خارج است و کار بسیار دشواری خواهد بود اما به شما قول می‌دهیم که اینطور نیست و شما برای تعمیر موفقیت آمیز ال سی دی گوشی خودتان فقط به کمی دقت نیاز دارید! برای شروع کار توصیه می‌کنیم به نکات زیر توجه داشته باشید و پیش نیازهایی که عنوان می‌شوند را آماده کنید:

 • انتخاب مکان مناسب: در قدم نخست یک مکان مناسب را برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود انتخاب کنید. مکانی که انتخاب می‌کنید باید تمیز و مرتب باشد. بهترین مکان برای انجام تعمیرات موبایل روی میز های مخصوص کار است که شبکه بندی های خاصی هم دارند و می‌توانید قطعات و ابزارهای تعمیر خود را در آن ها جای دهید. از اقدام به منظور تعمیر گوشی در محیط هایی مثل روی فرش و موکت، روی میز نهارخوری و غیره اکیدا خودداری کنید.
 • تهیه لوازم مورد نیاز: در قدم دوم باید لوازم مورد نیاز برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود را تهیه کنید. برای تعویض صفحه نمایش عموما چند ابزار پایه‌ای لازم است و هیچ لزومی ندارد که شما تجهیزات حرفه‌ای در اختیار داشته باشید. در اختیار داشتن یک قاب باز کن، ساکشن کاپ، پنس، اسپاتول و پیچ گوشتی های مناسب می‌تواند برای تعویض ال سی دی گوشی کافی باشد. برای تهیه لوازم و تجهیزات تعمیر موبایل می‌توانید سری به فروشگاه قطعات موبایل شرکت موبایل کمک بزنید.
 • تهیه قطعه مورد نیاز (تاچ ال سی دی): در قدم دوم باید قطعاتی که قرار است در گوشی تعویض شوند را تهیه کنید. طبیعتا چون هدف تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی است، نیاز به یک تاچ ال سی دی اورجینال دارید. برای خرید تاچ ال سی دی اورجینال گوشی خودتان هم می‌توانید به فروشگاه موبایل کمک مراجعه کرده و با انتخاب مدل گوشی خودتان یک عدد تاچ ال سی دی اورجینال و OEM دستگاه را خریداری کنید.
 • جستجو و کسب اطلاعات: آخرین کاری که باید قبل از تعویض صفحه نمایش گوشی انجام دهید مربوط به جستجوd در اینترنت و کسب اطلاعات لازم می‌شود. سعی کنید از منابعی مثل یوتیوب و دیگر سایت هایی که آموزش تعمیرات موبایل را ارائه می‌دهند استفاده کنید تا با نحوه تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود و جزئیات آن آشنا شوید. بدین منظور می‌توانید سری هم به مجموعه مقالات آموزش تعمیرات موبایل سایت موبایل کمک هم بزنید. با انتخاب مدل گوشی مورد نظرتان و مراجعه به آموزش تعویض ال سی دی آن می‌توانید به طور دقیق با مراحل و کارهایی که باید انجام شود آشنایی پیدا کنید.

پس از اینکه موارد فوق را انجام دادید، می‌توانید تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود را آغاز کنید. بدین منظور کافیست با صبر و حوصله پیش بروید و سعی نمایید که تمام مراحل کار را طبق توضیحاتی که در مقاله های راهنما ارائه شده طی کنید. بدین ترتیب بدون هیچ مشکلی قادر به تعمیر ال سی دی گوشی خواهید بود. دقت داشته باشید که حتی اگر در انجام این کار با مشکل مواجه شدید و قادر به تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود نبودید هم جای نگرانی وجود ندارد، چون کارشناسان موبایل کمک می‌توانند به شما کمک کنند و ظرف چند ساعت تعویض ال سی دی گوشی را برایتان انجام دهند.

بیشتر بخوانید: تعمیر سامسونگ

تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود را به موبایل کمک بسپارید!

یک راه حل ساده و بی‌دردسر دیگری که پیش رویتان قرار دارد مربوط به استفاده از سرویس و خدمات موبایل کمک می‌شود! موبایل کمک اولین شرکتی است که در داخل کشور عزیزمان سرویس تعمیرات موبایل با قابلیت ثبت سفارش آنلاین را ارائه کرده و به کاربران این امکان را داده که به صورت آنلاین یا با یک تماس تلفنی سفارش تعمیرات موبایل مورد نظرشان را به ثبت برسانند و ظرف چند ساعت هم شاهد تعمیر گوشی باشند و با ضمانت اصالت قطعه و درب منزل خویش گوشی تعمیر شده خود را از موبایل کمک تحویل بگیرند. روند کار این شرکت و مراحلی که برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی در موبایل کمک طی شوند به شرح زیر است:

 • ثبت سفارش: در قدم نخست شما باید سفارش تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی خود یا هر تعمیر دیگری که مد نظرتان است را به ثبت برسانید. برای انجام این کار می‌توانید از دو روش استفاده کنید. در روش نخست کافیست به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل سایت مراجعه کنید و با ارائه اطلاعات لازم سفارش خود را به ثبت برسانید. در روش دوم کافیست با شماره75147-021 تماس حاصل نمایید و سفارش خود را به صورت تلفنی ثبت نمایید.
 • اعزام پیک موتوری: بعد از اینکه سفارش خود را به ثبت رساندید باید منتظر باشید تا پیک موتوری موبایل کمک به آدرس شما اعزام شود. پیک موتوری گوشی را با خود به شرکت موبایل کمک ارجاع خواهد داد و بررسی های لازم روی دستگاه انجام گرفته و تعمیرات لازم صورت می پذیرد.
 • تحویل گوشی به مشتری و ضمانت خدمات: پس از اینکه تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی یا هر تعمیری که مشتری درخواست کرده بود با موفقیت انجام شد، گوشی با ضمانت اصالت قطعه توسط پیک موتوری موبایل کمک به آدرس شما ارسال خواهد شد.ثبت سفارش تعمیر

بنابراین بدین صورت تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی موبایل شما در مرکز موبایل کمک قابل انجام خواهد بود. دقت داشته باشید که کارشناسان تعمیر موبایل کمک برای تعمیر گوشی مشتریان عزیز از جدیدترین متدها و مدرن ترین ابزارها استفاده به عمل می‌آوjرند که نتیجه این امر دستیابی به بهترین کیفیت تعمیر ممکن خواهد بود. ضمنا تمام قطعاتی که توسط موبایل کمک و کارشناسان این شرکت در گوشی مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرند کاملا اورجینال، OEM و دارای ضمانت اصالت قطعه هستند. به منظور ثبت سفارش تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید.

بیشتر بخوانید: تعمیر یا تعویض ال سی دی A71 سامسونگ 

تعمیرات سامسونگ

برای تعویض LCD اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

مزیت های استفاده از سرویس موبایل کمک کدامند؟

شاید این سوال در ذهنتان به وجود آید که استفاده از خدمات شرکت موبایل کمک چه مزیت هایی را به همراه خواهد داشت؟ به بیان دیگر چرا باید سرویس موبایل کمک را به سرویسی که توسط تعمیرکاران در بازار آزاد ارائه می‌شود ترجیح دهیم؟ در ادامه برخی از اصلی ترین مزیت های سرویس موبایل کمک را برایتان عنوان می‌کنیم:

مزیت های استفاده از سرویس موبایل کمک

 • سرعت بالا: یکی از اصلی ترین مزیت هایی که سرویس موبایل کمک به همراه دارد مربوط به سرعت خدمات دهی عالی و بی‌نظیر می‌شود. تقریبا تمام تعمیرات رایج موبایل از جمله تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب در این مرکز ظرف چند ساعت انجام می‌شوند. یعنی شما در چند ساعت می‌توانید گوشی تعمیر شده خود را از کارشناسان موبایل کمک تحویل بگیرید. این موضوع در حالیست که تعمیرکاران بازار آزاد عموما برای تعمیر گوشی های مشتریان چند روز زمان لازم دارند.
 • ثبت سفارش غیرحضوری: عدم نیاز به مراجعه حضوری و درگیری با ترافیک شهری و هدر دادن زمان از دیگر مزیت های سرویس موبایل کمک محسوب می‌شود. برای ثبت سفارش تعمیرات موبایل در مرکز موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری نخواهید داشت و فقط با یک تماس تلفنی یا از طریق سایت موبایل کمک قادر به ثبت سفارش تعمیرات مورد نیازتان خواهید بود.
 • صرفه‌جویی در زمان: دو عاملی که پیش از این به آن ها اشاره داشتیم سبب می‌شوند تا خدمات موبایل کمک نسبت به خدمات تعمیر موبایل در بازار آزاد با صرفه‌جویی در زمان همراه باشد. سرعت عمل بالا و عدم نیاز به مراجعه حضوری منجر خواهند شد که شما کمترین زمان هدر رفته را داشته باشید و بتوانید در عین حال که تمام کارهای عادی و روزمره خویش را انجام می‌دهید، در کوتاه ترین مدت زمان ممکن گوشی تعمیر شده خود را هم از کارشناسان موبایل کمک دریافت کنید و هیچ نیازی به تلف کردن زمان نداشته باشید.
 • قطعات اورجینال: موبایل کمک علاوه بر ارائه سرویس تعمیرات موبایل، عرضه کننده قطعات اورجینال موبایل هم هست و قطعات OEM و اورجینال تلفن همراه را برای فروشندگان و تعمیرکاران متعددی در سراسر ایران عرضه می‌کند. بنابراین زمانی که شما تعمیرات گوشی خود را به کارشناسان این شرکت بسپارید، خیالتان از بابت کیفیت قطعاتی که در دستگاه بکار رفته‌اند راحت خواهد بود.
 • گارانتی تعمیر: یکی دیگر از مزیت هایی که خدمات موبایل کمک به همراه دارد مربوط به گارانتی می‌شود. تمام قطعاتی که در گوشی موبایل مشتریان توسط کارشناسان این شرکت تعویض و تعمیر شوند شامل گارانتی اصالت قطعه خواهند بود. بنابراین خیال مشتری از بابت کیفیت تعمیر انجام شده روی دستگاه راحت می‌شود.

موارد فوق تنها بخشی از مزیت های اصلی خدمات موبایل کمک به شمار می‌روند. بنابراین اگر قصد تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل خود را دارید، توصیه می‌کنیم از خدمات موبایل کمک استفاده کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت شاهد تعویض صفحه نمایش گوشی باشید. فراموش نکنید تمام تعمیراتی که توسط کارشناسان موبایل کمک انجام می‌شود شامل گارانتی اصالت قطعه خواهند بود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مطلب سعی کردیم راهنمای جامعی برای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل خدمتتان ارائه کنیم. توصیه ما این است که با کمی حوصله و صبر سعی کنید شخصا صفحه نمایش گوشی خود را تعمیر نمایید. اگر قادر به انجام این کار نبودید از سرویس و خدمات موبایل کمک استفاده به عمل آورید. اگر بنا به هر دلیل قادر به استفاده از سرویس موبایل کمک نبودید هم می‌توانید ال سی دی اورجینال گوشی خود را از این مرکز خریداری کرده و با مراجعه به تعمیرکاری با تجربه و مجرب، از وی بخواهید تا گوشی شما را تعمیر و صفحه نمایش آن را تعویض نماید. به منظور ثبت سفارش تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید.

بیشتر بخوانید:

ال سی دی A10

ال سی دی Samsung A40

قیمت تاچ ال سی دی iPhone XR

برچسب‌ها: repair_article
جایگاه تبلیغاتی B5
جایگاه تبلیغاتی B6
جایگاه تبلیغاتی B4

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments