تعویض یا تعمیر باتری آیفون ۱۱ اپل (Apple iPhone 11) تعویض یا تعمیر باتری آیفون ۱۱ اپل (Apple iPhone 11)

تعویض یا تعمیر باتری آیفون ۱۱ اپل (Apple iPhone 11)

یکی از شایع ترین و رایج ترین تعمیرات آیفون 11 اپل (Apple iPhone 11) مربوط به تعویض باتری می‌شود. تعویض باتری تقریبا 1.5 الی 2 سال پس از خرید موبایل و استفاده از آن گوشی موبایل اجتناب ناپذیر می‌شود. در ادامه این مطلب بیشتر در مورد جزئیات تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 و سرویس موبایل کمک و نمایندگی رسمی اپل در این راستا صحبت می‌کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعویض باتری آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

زمان مناسب برای تعویض باتری آیفون 11 اپل | Apple iPhone 11

قبل از اینکه در مورد جزئیات تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 صحبت کنیم بهتر است کمی اطلاعات در مورد زمان مناسب انجام این کار خدمتتان ارائه دهیم. آیفون 11 از یک باتری لیتیوم یونی بهره می‌برد که ظرفیت 3110 میلی آمپر ساعتی دارد. قدرت شارژدهی خوب همیشه یکی از ویژگی های اصلی آیفون های اپل بوده و iPhone 11 هم از این قاعده مستثنا نیست. همانطور که پیش از این در مقاله همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض هم اشاره داشتیم، باتری های لیتیوم یونی به مرور زمان با افت ظرفیت شارژدهی مواجه می‌شود.

این موضوع بدان معناست که ظرفیت باتری آیفون شما به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند و طبیعتا از قدرت شارژدهی آن با گذشت زمان کاسته خواهد شد. یعنی اگر در روز اولی که آیفون 11 اپل را خریداری کرده‌اید باتری آن 3110 میلی آمپر ساعت ظرفیت دارد، بعد از چند ماه استفاده از گوشی و قرار گرفتن باتری در سیکل های شارژ مختلف، ظرفیت آن کاهش می‌یابد و با توجه به تعداد سیکل های شارژ ممکن است ب چیزی در حدود 2800 میلی آمپر ساعت برسد. سرعت افت ظرفیت باتری لیتیوم یونی به تعداد سیکل های شارژی بستگی دارد که در آن ها قرار می‌گیرد.

 

تعویض یا تعمیر باتری iPhone 11 | گارانتی اپل

 

اما سوال اینجاست که زمان مناسب برای تعویض باتری گوشی آیفون 11 چه زمانی خواهد بود؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که نمی‌توان بازه زمان مشخص و دقیقی را بدین منظور ارائه کرد. این مسئله به میزان استفاده کاربر از گوشی وابسته است اما به طور کلی زمانی که نیاز باشد تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 صورت پذیرد کاربر به وضوح متوجه این امر و نیاز انجام به این کار می‌شود و افت کیفیت شارژدهی باتری موبایل خود را احساس خواهد کرد. بنابراین شاید بتوان اینطور گفت که بهترین زمان تعویض باتری همان زمانی است که احساس می‌کنید گوشی شما دیگر قدرت شارژدهی خوبی ندارد و شارژ را خوب نگه نمی‌دارد. در نظر داشته باشید که این مسئله مخصوص آیفون های اپل نیست و تمام گوشی های موبایل به دلیل ساختار باتری های لیتیوم یونی بعد از مدت زمان خاصی نیازمند تعویض باتری هستند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 11 اپل

نکات مهم در تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 | تعمیرات تخصصی آیفون

در تعویض باتری گوشی هایی از قبیل iPhone 11 اپل باید دقت بسیار زیادی صرف شود و به هیچ عنوان نباید از سرویس هر تعمیرکاری استفاده کرد. تعویض باتری از تعمیرات تخصصی آیفون محسوب می‌شود و در انجام آن باید به استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته و به دست کارشناسان مجرب صورت پذیرد تا نتیجه لازم را به همراه داشته باشد. مهم ترین نکاتی که باید در تعویض باتری iPhone 11 اپل به آن ها توجه شود شامل موارد زیر هستند:

 • اورجینال بودن باتری: باتری جدیدی که در آیفون نصب می‌شود باید اورجینال باشد تا کیفیت مطلوبی ارائه کند و بتوان روی عملکردش حساب باز کرد. در مورد این موضوع در ادامه مقاله بیشتر صحبت خواهیم کرد.
 • تجهیزات و ابزارهای مناسب: آیفون 11 اپل گوشی بسیار حساس، دقیق و ظریفی است و به هیچ وجه نباید در تعمیر باتری آیفون 11 از هر ابزار و روش های سنتی استفاده به عمل آید چون منجر به افزایش استرس و تنش وارد بر دیگر قطعات می‌شود. به همین جهت اکیدا توصیه داریم تعمیرات آیفون 11 اپل را فقط در نمایندگی رسمی اپل انجام دهید.

 

برای تعویض باتری آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

 • مهارت تعمیرکار: هر تعمیرکاری از پس تعمیرات تخصصی iPhone 11 بر نمی‌آید و انجام این کار باید حتما به دست تعمیرکارانی انجام گیرد که تجربه و مهارت کافی در این حوزه داشته باشند. به جرئت مدعی می‌شویم حداقل 60 درصد تعمیرکاران بازار آزاد مهارت لازم برای انجام تعمیرات بر روی آیفون 11 و تعویض باتری این گوشی را ندارند. بنابراین به این موضوع هم دقت داشته باشید.
 • هزینه و قیمت: آخرین نکته مهمی که باید در تعویض و تعمیر باتری iPhone 11 به آن توجه ویژه‌ای شود مسئله هزینه و قیمت است. طبیعتا بهترین گزینه برای انجام تعمیرات مرجعی است که تعادل مابین کیفیت و هزینه را برقرار سازد.

بنابراین اگر قصد دارید باتری iPhone 11 خود را تعویض کنید حتما به چهار نکته فوق دقت داشته باشید و با توجه به این موارد نسبت به تعمیر باتری دستگاه وارد عمل شوید. فراموش نکنید تعویض باتری کار آسانی نیست و از تعمیرات تخصصی آیفون 11 اپل محسوب می‌شود. مهارت تعمیرکار و ابزارهایی که وی از آن ها استفاده می‌کند و نصب باتری اورجینال در این پروسه از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

اهمیت نصب باتری اورجینال آیفون 11 اپل | نمایندگی اپل

تقریبا مهم ترین مسئله‌ای که در تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 باید به آن توجه گردد و از وجود آن شرط اطمینان حاصل کرد مربوط به اورجینال بودن باتری می‌شود که در گوشی نصب خواهد شد. متاسفانه پیدا کردن باتری اورجینال آیفون 11 اپل در بازار آزاد کار بسیار دشواری است و اغلب نمونه هایی که گفته می‌شود 100 درصد اورجینال و اصل هستند، در واقعیت اینطور نخواهند بود. بنابراین به هیچ وجه به ادعای هر تعمیرکاری مبنی بر اورجینال بودن باتری که در آیفونتان نصب می‌کند اعتماد نکنید.

اگر باتری که در آیفون نصب می‌شود کیفیت لازم را به همراه نداشته باشد، خیلی زود مشکلاتی مثل زود خالی شدن شارژ باتری آیفون در دستگاه نمایان خواهد شد و مشخص می‌شود که باتری تعویض شده هم خیلی کیفیت خوبی ندارد. علاوه بر این موضوع نصب باتری های بی‌کیفیت و تقلبی در آیفون ها می‌توان ریسک بروز حوادثی همچون انفجار و آتش گرفتن باتری را هم افزایش دهد و از سمت دیگر منجر به افزایش تنش در گوشی و آسیب زدن به دیگر قطعات دستگاه گردد. پس به هیچ عنوان نباید در تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 از باتری های غیر اورجینال و تقلبی استفاده کرد. اما باتری اورجینال iPhone 11 را از کجا تهیه کنیم و چطور مطمئن شویم که باتری تعویض شده موبایلمان اورجینال است؟

 

تعویض یا تعمیر باتری iPhone 11 | گارانتی اپل

 

برای اطمینان از این مسئله کافیست از سرویس نمایندگی اپل و موبایل کمک استفاده کنید. قطعاتی که در این مرکز تعمیرات مورد استفاده قرار می‌گیرند مستقیما از فروشگاه قطعات موبایل تامین می‌شوند و از نظر کیفیت و اورجینال بودن ضمانت خواهند شد. یعنی وقتی تعویض باتری آیفون 11 خود را به مرکز موبایل کمک واگذار کنید از ضمانت اورجینال بودن باتری تعویضی گوشی بهره‌مند می‌شوید و بدین ترتیب خیالتان از بابت کیفت باتری نصب شده در دستگاه راحت خواهد بود.

فروشگاه موبایل کمک سال هاست که در زمینه عرضه قطعات اورجینال گوشی های موبایل در کشور فعالیت دارد و تمام قطعات عرضه شده در این فروشگاه اورجینال و اصل هستند و از این نظر با ضمانت در اختیار مشتریان قرار داده می‌شوند. بنابراین با خرید باتری آیفون 11 از این فروشگاه یا واگذار تعمیرات باتری iPhone 11 به مرکز موبایل کمک خیالتان از بابت اورجینال بودن باتری که در دستگاه نصب خواهد شد راحت بوده و دیگر جای نگرانی از این نظر نخواهید داشت. اورجینال بودن باتری و عدم استفاده از باتری های بی‌کیفیت اصلی ترین مسئله‌ایست که باید در تعمیر باتری آیفون 11 به آن توجه کرد.

گارانتی اپل | بیمه موبایل | تعویض رایگان باتری آیفون 11

از آنجایی که آیفون 11 اپل از گوشی های جدید برند اپل است، احتمال دارد خیلی از کاربران این گوشی در زمانی که احساس می‌کنند قدرت شارژدهی باتری آیفون آن ها کم شده هنوز در دوره گارانتی باشند! بدین ترتیب شاید به این فکر بیفتند که آیا تعویض رایگان باتری آیفون 11 با استفاده از گارانتی اپل امکانپذیر خواهد بود؟ در پاسخ باید بگوییم که این مسئله بستگی به شرایط موجود دارد!

 

برای تعویض باتری آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

اگر کاهش قدرت شارژدهی باتری آیفون ناشی از ماهیت باتری های لیتیوم یونی باشد به اندازه‌ای تقلیل یابد که نرمال و عادی به نظر برسد، طبیعتا نمی‌توانید از گارانتی اپل برای تعویض رایگان باتری استفاده کنید. اما اگر شارژدهی باتری خیلی ضعیف تر از حد عادی به نظر آید و غیر طبیعی باشد، گارانتی تعویض رایگان باتری را تحت پوشش قرار خواهد داد و البته در این شرایط حیلی سخت و دشوار است که بتوانید کارشناسان سرویس گارانتی را قانع کنید که باتری گوشی شما خیلی ضعیف تر از حالت طبیعی عمل می‌کند.

در سمت مقابل اگر آیفون خود را بیمه کرده باشید تحت هر شرایط می‌توانید به راحتی تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 را به صورت رایگان انجام دهید. بیمه موبایل سرویسی است که برخلاف گارانتی تقریبا هر تعمیر و حادثه‌ای را تحت پوشش قرار می‌دهد. پس اگر آیفون خود را بیمه کرده باشید امکان تعویض و تعمیر رایگان باتری آن با استفاده از خدمات بیمه وجود خواهد داشت. بهترین بیمه موبایل فعلی که در کشور ارائه شده هم سرویس بیمه‌ایست که با همکاری شرکت موبایل کمک و سامان حامی ارائه می‌شود.

هزینه تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 اپل | نمایندگی رسمی اپل

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که باید در تعویض باتری iPhone 11 به آن توجه کرد و کاربران سوالات زیادی در مورد آن می‌پرسند مربوط به هزینه انجام این تعمیر می‌شود. خوشبختانه تعویض باتری از تعمیرات کم هزینه و ارزان قیمت گوشی هایی مثل آیفون 11 اپل محسوب می‌شود و برای انجام این تعمیر نیازی به صرف هزینه های گزاف وجود ندارد. البته ممکن است برخی مراجع و تعمیرکاران سودجو برای کسب سود بیشتر و با ادعای عجیب سعی کنند از برخی کاربران هزینه های بیشتری در ازای تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 دریافت نمایند، پس به این مسئله دقت داشته باشید.

 

تعویض یا تعمیر باتری iPhone 11 | گارانتی اپل

 

هزینه اصلی که در پروسه تعویض باتری آیفون 11 پرداخت می‌شود مربوط به هزینه خرید باتری اورجینال این گوشی است که چندان گران نیست و در مقایسه با قیمت سایر قطعات اصلی گوشی از قبیل ال سی دی و تاچ که پیش از این در مقاله تعمیر ال سی دی آیفون 11 اپل با کمترین قیمت | نمایندگی اپلدر رابطه با تعمیر آن صحبت کرده بودیم به مراتب ناچیزتر خواهد بود. بنابراین خیلی نگران هزینه تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 نباشید و اگر باتری آیفونتان با مشکلی رو به رو شده، از سرویس موبایل کمک و نمایندگی رسمی اپل ایران برای رفع مشکل به وجود آمده استفاده کنید تا خیالتان از همه جهات راحت باشد.

چرا موبایل کمک بهترین گزینه است؟ | تعمیرات تخصصی اپل

با سرویس شرکت موبایل کمک می‌توانید تعمیرات تخصصی اپل را با بهترین کیفیت ممکن انجام دهید و خیالتان از بابت نتیجه تعمیر راحت باشد. از سمت دیگر هزینه مناسبی در ازای انجام این کار پرداخت خواهید کرد و از ضمانت تعمیرات، ضمانت اورجینال بودن قطعات و بسیاری مزیت های دیگر هم بهره‌مند می‌شوید.برخی از اصلی ترین مزیت هایی که با استفاده از سرویس موبایل کمک می‌توانید از آن ها بهره‌مند شوید شامل موارد زیر هستند:

 • عدم نیاز به مراجعه حضوری: برای ثبت سفارش، واگذاری گوشی به تعمیرکار و دریافت گوشی بعد از انجام تعمیرات در مرکز موبایل کمک نیازی به مراجعه حضوری متقاضی نیست. ثبت سفارش با تماس تلفنی یا به صورت آنلاین انجام می‌شود و تحویل و دریافت گوشی هم با پیک رایگان شرکت صورت می‌پذیرد.
 • سرعت عمل بالا: تیم موبایل کمک سعی می‌کنند تا تعمیرات آیفون متقاضیان را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهند. تعمیراتی از قبیل تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 اپل عموما ظرف 2 الی 3 ساعت در مرکز موبایل کمک تکمیل می‌شوند.

 

برای تعویض باتری آیفون 11 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

 • ضمانت تعمیرات: تمام تعمیرات انجام شده در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل مشمول ضمانت و گارانتی خواهند بود.
 • ضمانت اورجینال بودن قطعات: موبایل کمکم فقط از قطعات اورجینال در تعمیرات اپل استفاده می‌کند و این مسئله از دیگر مزیت هایی است که سرویسش برای کاربران به همراه خواهد داشت.
 • قیمت مناسب: تعرفه های موبایل کمک بسیار مقرون به صرفه در نظر گرفته شده‌اند و از سمت دیگر عدم نیاز به مراجعه حضوری هم به کاهش هزینه تعمیرات کمک می‌کند.

بنابراین وقتی تعمیراتی مثل تعویض باتری آیفون 11 را به کارشناسان موبایل کمک واگذار کنید خیالتان از همه نظر راحت می‌شوید و دیگر نگرانی از بابت کیفیت تعمیرات، سرعت انجام تعمیر و هزینه‌ای که باید صرف کنید نخواهید داشت. بنابراین موبایل کمک می‌تواند بهترین گزینه برای انجام تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 باشد.

ثبت درخواست تعمیر باتری آیفون 11 در موبایل کمک | نمایندگی اپل

همانطور که گفتیم به منظور ثبت درخواست تعمیرات در مرکز موبایل کمک نیازی به مراجعه حضوری نیست. ثبت سفارش از طریق سایت شرکت و به صورت آنلاین یا با یک تماس تلفنی امکانپذیر خواهد بود. مراحل کلی که از لحظه ثبت درخواست تا تکمیل تعمیرات در مرکز موبایل کمک و نمایندگی رسمی اپل باید طی شوند به شرح زیر هستند:

 

تعویض یا تعمیر باتری iPhone 11 | گارانتی اپل

 

 • ثبت درخواست: ثبت درخواست تعمیر در مرحله اول باید از جانب متقاضی انجام شود. بدین منظور می‌توانید با شماره 02175147 تماس حاصل کنید یا از طریق فرم درخواست آنلاین تعمیر موبایل سفارش خود را به ثبت برسانید.
 • اعزام پیک رایگان و دریافت آیفون: در این مرحله پیک رایگان موبایل کمک به آدرس متقاضی اعزام و آیفون 11 وی را هر کجا که باشد از او تحویل می‌گیرد و آن را به شرکت ارجاع می‌دهد.
 • انجام تعمیرات: با ارجاع آیفون به شرکت، کارشناسان موبایل کمک کار خود را شروع می‌کنند. تعویض باتری با استفاده از جدیدترین ابزارها و تجهیزات در دستگاه انجام می‌شود.
 • تحویل آیپد با پیک رایگان: در مرحله آخر هم آیفون تعمیر شده توسط پیک رایگان موبایل کمک به آدرس متقاضی ارسال و درب منزل به وی تحویل داده می‌شود.

کل پروسه فوق عموما در تعمیرات شایعی از قبیل تعویض و تعمیر باتری آیفون 11 چیزی در حدود 3 الی 4 ساعت زمان می‌برد. بنابراین شما در یک بازه زمانی بسیار کوتاه می‌توانید دوباره از آیفون خود استفاده کنید و شاهد شارژدهی عالی باتری آن مثل روز اولش باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات موبایل کمک و تعمیرات تخصصی آیفون در نمایندگی اپل با شماره 02175147 تماس حاصل کنید.

بیشتر بخوانید: 

گوشی آیفون 11

قطعات گوشی آیفون 11

بازرگانی قطعات موبایل

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل