تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

تعویض صفحه نمایش آیفون یکی از مهمترین و حساس ترین تعمیرات این گوشی است که باید در حین انجام آن دقت بالایی صرف شود. انجام این تعمیر به هیچ عنوان نباید به دست هر تعمیرکاری انجام گردد و باید با استفاده از تجهیزات و ابزارهای مدرن صورت پذیرد تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. در ادامه این مطلب بیشتر در رابطه با جزئیات تعویض ال سی دی آیفون و تعمیرات گوشی اپل صحبت می‌کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

تعمیر ال سی دی آیفون اپل

ساختار آیفون های اپل نسبت به دیگر گوشی های موبایل متفاوت است و آیفون های شرکت اپل از حساسیت خاصی بهره‌مند هستند، بنابراین نمی‌توان به همین راحتی تعمیر و تعویض ال سی دی آیفون های اپل را به هر تعمیرکاری واگذار کرد. قبل از تعمیر ال سی دی آیفون باید با دقت وضعیت آن بررسی شود و منشاء مشکل با کارشناسی دقیق پیدا شود تا متقاضی تعمیرات ملزم به صرف هزینه بی‌مورد برای انجام تعمیرات نشود، چون در برخی مواقع ممکن است بتوان تعمیرات روی صفحه نمایش را بدون نیاز به تعویض کردن LCD انجام داد و با انجام کارهایی مثل تعویض گلس مشکل را برطرف ساخت. از اینرو بهتر است برای تعمیر ال سی دی و تاچ آیفون های اپل فقط از سرویس مراکز تعمیرات تخصصی آیفون و آیپد نظیر موبایل کمک استفاده کنید تا خیالتان از بابت کیفیت تعمیر صورت گرفته راحت باشد.

تعویض ال سی دی آیفون | تعویض صفحه نمایش آیفون

تعویض صفحه نمایش آیفون پروسه‌ای است که در آن مجموعه تاچ و ال سی دی گوشی به طور کامل از آن جدا و با یک تاچ و ال سی دی جدید جایگزین می‌شود. تقریبا هر زمان که در عملکرد تاچ یا LCD موبایل مشکلی به وجود آید، انجام این تعمیر الزامی می‌شود. برخی از اصلی ترین دلایل و شواهدی که در صورت وجود آن ها به احتمال خیلی زیاد تعویض ال سی دی آیفون اجباری می‌شود به شرح زیر هستند:

 • صفحه نمایش آیفون روشن نشود
 • قسمتی از ال سی دی سیاه شده باشد
 • تاچ آیفون کار نکند
 • تصویر روی ال سی دی دائما پرش داشته و استیبل نباشد
 • قسمتی از صفحه نمایش رنگ خود را از دست داده باشد و با تغییر رنگ رو به رو شود

تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

تقریبا در تمام مواقعی که علائم و نشانه های فوق در یک آیفون مشاهده شوند، کاربر ملزم به تعویض ال سی دی می‌شود. در مرکز موبایل کمک تعمیراتی از قبیل تعمیر ال سی دی آیفون های اپل با استفاده از جدیدترین تجهیزات انجام می‌شود و بدین ترتیب بهترین نتیجه ممکن را با صرف کمترین هزینه به همراه خواهد داشت . برای آشنایی بیشتر با این سرویس مرکز موبایل کمک توصیه داریم مقاله تعویض تاچ ال سی دی گوشی موبایل را با کمترین هزینه انجام دهیدرا مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض یا تعمیر ال سی دی تمامی مدل‌های آیفون اپل

تعویض گلس شکسته آیفون | تعمیرات گوشی اپل

در برخی مواقع ممکن است نوع خرابی و مشکلی که در صفحه نمایش آیفون به وجود آمده به گونه‌ای باشد که بتوان مشکل را با تعویض گلس برطرف کرد و دیگر نیازی به تعویض ال سی دی آیفون نباشد! تعویض گلس شکسته آیفون پروسه‌ای است که در آن گلس یا همان شیشه محافظ روی صفحه نمایش گوشی برداشته می‌شود و یک گلس جدید بر روی آن نصب خواهد شد. البته منظور از این گلس، لایه محافظی نیست که کاربران به عنوان لوازم جانبی موبایل خریداری کرده و روی LCD آیفون نصب می‌کنند، بلکه منظور لایه شیشه‌ای پرس شده روی صفحه نمایش است.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

برای درک بهتر ساختار صفحه نمایش آیفون ها و منظور ما از گلس ال سی دی توصیه داریم مقالهشرح کامل قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل و انواع تعمیر آن ها را مطالعه کنید. تشخیص قاطعانه این موضوع که آیا برای تعمیر ال سی دی آیفون لزومی مبنی بر تعویض کردن تاچ ال سی دی وجود دارد یا اینکه می‌توان با تعویض گلس شکسته آیفون مشکل را برطرف کرد باید توسط کارشناسان تعمیر حرفه‌ای و خبره انجام شود اما با در نظر گرفتن برخی شواهد خاص می‌توان شخصا هم در مورد این مسئله نظر داد. بدین منظور باید با توجه به علائم موجود تشخیص دهید که آیا فقط گلس صفحه نمایش آیفون شکسته یا تاچ و ال سی دی آن هم آسیب دیده‌اند!

چطور بفهمیم گلس شکسته یا تاچ ال سی دی؟

با در نظر گرفتن برخی شواهد و علائم می‌توانید تا حد قابل ملاحظه‌ای مشخص کنید که آیا تعمیر ال سی دی و تعمیرات گوشی اپل شما می‌تواند با تعویض گلس انجام شود یا تعویض LCD آیفون الزامی خواهد بود؟ بدین منظور سعی در روشن کردن آیفونی که صفحه نمایش آن دچار مشکل شده داشته باشید. در این شرایط دو حالت ممکن است ایجاد شود:

 • صفحه نمایش آیفون روشن شود: در این صورت باید مرحله بعدی بررسی را انجام دهید که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم.
 • صفحه نمایش آیفون روشن نشود: در این شرایط به احتمال زیاد تاچ ال سی دی موبایل سوخته و نیازمند تعویض خواهد بود. البته هنوز نمی‌توان به طور قاطعانه در این مرحله اظهار نظر کرد چون مشکلاتی مثل اختلال در مدارهای مادربرد، مدار پاور، باتری و غیره هم می‌توانند از روشن شدن آیفون جلوگیری کنند. بنابراین گوشی باید توسط یک تعمیرکار مجرب مورد ارزیابی قرار گیرد.

 

تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

 

اگر گوشی در مرحله قبل روشن شد، باید عملکرد تاچ و ال سی دی آن بررسی شود. بدین منظور باید نحوه عملکرد تمام بخش های مختلف تاچ و LCD مورد ارزیابی قرار گیرد. دو حالت مختلف هم در این شرایط ممکن است ایجاد شود که به شرح زیر هستند:

 • تاچ یا ال سی دی آیفون درست عمل نکنند: اگر بخشی از تاچ یا LCD گوشی یا کل آن به درستی عمل نکند یا فقط یکی از این دو دچار اختلال شده باشد (مثلا ال سی دی مشکل نداشته باشد اما تاچ آیفون در برخی قسمت ها درست عمل نکند) باید تعویض ال سی دی آیفون در دستور کار قرار گیرد.
 • تاچ و ال سی دی بدون مشکل کار کنند: اما اگر تاچ و LCD آیفون بدون مشکل کار کنند اما شکستگی ها و ترک هایی روی نمایشگر آن مشاهده شوند، می‌توان از تعویض گلس برای تعمیر صفحه نمایش آیفون استفاده کرد.

بنابراین می‌توان اینطور نتیجه گرفت که بروز هرگونه اختلال در عملکرد تاچ یا ال سی دی، تعویض صفحه نمایش آیفون را الزامی می‌کند. تعویض گلس صفحه نمایش آیفون فقط در شرایطی می‌تواند جایگزین این تعمیر شود که علیرغم شکستگی و ترک های روی صفحه نمایش گوشی هیچ اختلالی در عملکرد آن وجود نداشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با جزئیات تعمیر صفحه نمایش آیفون های اپل می‌توانید به مطالعه مقاله راهنمای تعویض صفحه نمایش شکسته گوشی و تاچ خراب موبایل بپردازید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

جایگزینی تعویض گلس با تعویض ال سی دی آیفون : درست یا غلط؟

اما فرض را بر این قرار دهید که تعمیر صفحه نمایش آیفون شما را بتوان با تعویض گلس انجام داد. آیا انجام این کار درست است و می‌تواند نتیجه رضایت بخش لازم را به همراه داشته باشد؟ همانطور که در مقاله هزینه تعویض ال سی دی آیفون های اپل چقدر است؟ ذکر کردیم، هزینه تعویض کردن ال سی دی آیفون های اپل بالاست، اما زمانی که بتوان با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش را برطرف کرد، این هزینه به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا می‌کند چون دیگر نیازی نیست که متقاضی تعمیرات هزینه خرید یک ال سی دی و تاچ جدید را پرداخت کند و تعمیرات مورد نیاز روی همان تاچ ال سی دی قبلی آیفون انجام می‌شود. پس اگر به دنبال کاهش هزینه تعمیر ال سی دی آیفون های اپل هستید، می‌توانید تعویض گلس را جایگزین تعویض ال سی دی کنید، اما آیا این دلیل برای نتیجه‌گیری قطعی مبنی بر اینکه تعویض گلس اقدامی درست برای جایگزین شدن با تعویض LCD آیفون است کفایت می‌کند؟

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تعویض گلس صفحه نمایش آیفون یک تعمیر کاملا درست و مورد تایید شرکت اپل است و در همه جای دنیا انجام می‌شود. اما اینکه از چه ابزارها و دستگاه هایی برای تعویض گلس شکسته آیفون استفاده شود از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. متاسفانه اغلب مراکز تعمیرات گوشی اپل در ایران از ابزارها و تجهیزات مناسب برای تعویض گلس گوشی مشتریان استفاده نمی‌کنند و طبیعتا در این حالت نتیجه تعمیر صفحه نمایش گوشی آیفون رضایت بخش نخواهد بود. اما در مرکز موبایل کمک از مدرن ترین تجهیزات برای تعویض گلس شکسته آیفون ها استفاده خواهد شد و بدین سبب متقاضیان تعمیرات تخصصی آیفون می‌توانند تعویض گلس گوشی خود را بدون هیچگونه نگرانی به کارشناسان موبایل کمک بسپارند و از یک تعمیر سریع، مطمئن و بدون دردسر لذت ببرند. پس نکته مهم تصمیم گیری مبنی بر درست یا غلط بودن جایگزینی تعویض گلس با تعویض ال سی دی آیفون این است که انجام این پروسه به چه مرجعی واگذار شود و تحت چه شرایطی صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید: تعمیر ال سی دی آیفون X اپل | هزینه تعمیر ال سی دی آیفون ایکس

اهمیت اورجینال بودن قطعات | تعمیرات گوشی اپل | تعمیرات اپل

یکی از مهمترین نکاتی که در تعمیرات گوشی اپل باید به آن توجه شود مربوط به اورجینال بودن قطعات خواهد بود. از آنجایی که آیفون های اپل گوشی های بسیار با کیفیت، ظریف و خاصی هستند باید حتما در آن ها از قطعات با کیفیت و اورجینال استفاده شود. در تعویض صفحه نمایش یا LCD گوشی آیفون باید به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشید چون همانطور که در مقاله شرح تفاوت ال سی دی اورجینال و کپی آیفون های اپل اشاره کرده بودیم، LCD آیفون ها در دو نوع اورجینال و کپی در بازار موجود هستند و در حین تعمیر می‌توان از این دو نوع ال سی دی در گوشی استفاده کرد. برای درک بهتر تفاوت های مابین این دو نوع ال سی دی گوشی آیفون هم توصیه داریم مقاله ضمیمه شده را مطالعه کنید. اصلی ترین تفاوت های مابین این دو نوع ال سی دی مربوط به کیفیت و قیمت آن ها می‌شود. یک ال سی دی کپی در مقایسه با اورجینال کیفیت و قیمت کمتری دارد و بدین ترتیب می‌تواند منجر به کاهش هزینه تعمیر ال سی دی آیفون شود.

 

تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

 

اطمینان از این موضوع که مسئول تعمیر آیفون شما در تعمیرات گوشی اپل از ال سی دی اورجینال استفاده کند یا نه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، پس سعی کنید از سرویس مراکزی استفاده به عمل آورید که تعمیرات گوشی اپل را با ضمانت اورجینال بودن قطعات تعویضی انجام می‌دهند. در مرکز موبایل کمک این ضمانت ارائه می‌شود، بنابراین اگر تعمیر صفحه نمایش آیفون خود را به کارشناسان این مرکز واگذار کنید، خیالتان از بابت کیفیت تاچ ال سی دی جدیدی که در گوشی نصب می‌شود راحت خواهد بود.

نکات مهم در تعویض ال سی دی آیفون

کاملا مشخص است که تعویض ال سی دی آیفون یکی از مهم ترین و حساس ترین تعمیرات گوشی اپل بوده و برای انجام آن باید نهایت دقت صرف شود. به هیچ عنوان نباید تعمیر LCD موبایل های اپل را به هر تعمیرکار یا مرجعی که مدعی است تعمیرات تخصصی آیفون را با کیفیت ارائه می‌کند واگذار نمایید. نکات بسیار مهم و کلیدی وجود دارند که باید برای تعویض LCD و تاچ آیفون در نظر گرفته شوند. برخی از اصلی ترین این نکات به شرح زیر هستند:

 • قطعه اورجینال: سعی کنید همیشه در آیفون های اپل از ال سی دی و تاچ اورجینال استفاده کنید. در این راستا فقط به حرف های تعمیرکار اعتماد نداشته باشید و حتما از وی بخواهید که نصب LCD اورجینال را در آیفونتان ضمانت کند.
 • مهارت و تجربه: تعمیرکاری که قرار است تعمیرات گوشی اپل را انجام دهد باید در این زمینه تجربه کافی داشته باشد، در غیر این صورت احتمال بروز مشکل افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که طراحی و ساخت آیفون ها با ظرافت خاصی انجام شده، بنابراین باید برای تعمیر آن ها هم دقت بالایی صرف شود و تعمیرکار مهارت و تجربه مناسبی داشته باشد.
 • سرعت عمل: خیلی از متقاضیان تعمیرات گوشی اپل و دیگر اسمارتفون ها تمایل دارند هرچه سریع تر تعمیر گوشی آن ها انجام شود تا بتوانند از موبایلشان استفاده کنند. بنابراین سرعت عمل تعمیرکار هم از دیگر موضوعات مهمی است که باید در تعمیرات گوشی اپل از قبیل تعویض LCD آیفون به آن توجه کرد.
 • تجهیزات و ابزارهای تعمیر: ابزارها و تجهیزاتی که در حین تعمیر گوشی های اپل از آن ها استفاده می‌شود مستقیما بر روی کیفیت و نتیجه تعمیر نهایی تاثیرگذار هستند. این مسئله به ویژه زمانی بیشتر حائز اهمیت می‌شود که قرار باشد تعمیر ال سی دی آیفون شما با تعویض گلس انجام شود. بنابراین همیشه از سرویس مراکزی استفاده کنید که از ابزارهای مناسب و مدرن در تعمیرات گوشی اپل استفاده به عمل می‌آورند.
 • هزینه و قیمت: نکته مهم بعدی که باید به آن توجه کنید مربوط به هزینه و قیمت می‌شود.

همانطور که در مقاله تجربه تعویض ال سی دی آیفون در موبایل کمک اشاره کرده بودیم با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیرات تخصصی آیفون و آیپد های اپل را بدون دردسر و با کمترین هزینه ممکن انجام دهید و خیالتان از بابت تعمیری که روی گوشی انجام می‌شود هم راحت باشد. اما برای ثبت سفارش تعمیرات گوشی اپل در موبایل کمک باید چه کار کرد و مراحل انجام تعمیر به چه صورت است؟

تعمیر ال سی دی آیفون در نمایندگی اپل

با سرویس و خدماتی که شرکت موبایل کمک ارائه کرده می‌توانید از مزیت های انجام تعمیرات تخصصی آیفون در نمایندگی اپل بهره‌مند شوید. در این مرکز از مدرن ترین تجهیزات برای تعمیرات گوشی اپل استفاده می‌شود و کارشناسان فعال در این مرکز هم از خبره‌ترین تعمیرکاران حال حاضر کشور هستند. تمام قطعات تعویض شده در گوشی مشتریان این مرکز از نظر اورجینال بودن گارانتی می‌شوند و تعمیرات صورت گرفته هم از نظر کیفیت دارای گارانتی خواهند بود. بنابراین با بکارگیری سرویس موبایل کمک و نمایندگی اپل خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات و نتیجه تعمیر راحت می‌شود.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

تعویض ال سی دی اورجینال آیفون | گارانتی تعمیرات Apple

 

برای انجام تعمیرات تخصصی گوشی اپل نظیر تعویض ال سی دی آیفون ها در مرکز موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و سفارش تعمیر با یک تماس تلفنی یا از طریق سایت موبایل کمک ثبت خواهد شد. سایر مراحل کار هم شامل تحویل گوشی از شما با پیک رایگان، ارجاع گوشی به شرکت و انجام تعمیرات و تحویل دوباره گوشی با پیک به شما می‌شوند. بنابراین شما در کل پروسه تعمیر اصلا نیازی به خروج از منزل و مراجعه حضوری نخواهید داشت. سرعت عمل بالا، قیمت مناسب، ضمانت تعمیرات و ضمانت کیفیت قطعات از اصلی ترین مزیت های سرویس موبایل کمک محسوب می‌شوند. به منظور ثبت سفارش تعمیرات گوشی اپل در مرکز موبایل کمک کافیست به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک مراجعه کنید یا با شماره 02175147 تماس گرفته و سفارش خود را به ثبت برسانید.

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل