تعمیر گوشی آیفون XS آب خورده تعمیر گوشی آیفون XS آب خورده

تعمیر گوشی آیفون XS آب خورده

اگر آیفون ایکس اس  اپل (Apple iPhone XS) شما در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده و درست کار نمی‌کند نگران نباشید. نیاز به خرید گوشی جدیدی نیست. با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیر آیفون XS آب خورده را با بهترین کیفیت و قیمت ممکن انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعمیر آیفون XS آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

آیا آیفون XS اپل ضد آب است؟

آیفون ایکس اس اپل از طراحی ضد آب بهره‌مند بوده و در این راستان توانسته استاندارد IP68 را کسب کند. به موجب این استاندارد گوشی مذکور باید بتواند حداقل تا 30 دقیقه در عمق 2 متری آب دوام داشته باشد. در بررسی های خیلی زیادی مشاهده شده که این گوشی به راحتی حتی مدت زمان های بیشتر از 2 ساعت را هم در زیر آب دوام داشته است، اما همیشه باید بدانید که نمی‌توان به ضد آب بودن گوشی های موبایل کاملا اعتماد کرد! گوشی های موبایل از قطعات الکترونیکی ساخته شده‌اند که تماس یک قطره آب با آن ها می‌تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد گوشی شده و صدمات جبران ناپذیری را به دستگاه وارد کند. بنابراین هرچقدر هم که یک گوشی ضد آب طراحی شود، باز هم ریسک در تماس قرار دادن آن با آب بالاست چون نفوذ یک قطره آب به داخلی دستگاه می‌تواند منجر به سوختن قطعاتی مثل مادربرد گوشی شود.

تعمیر گوشی آیفون XS آب خورده | گارانتی اپل

متاسفانه علیرغم اینکه آیفون XS اپل مثل خیلی از گوشی های دیگر از استاندارد ضد آبIP68 پشتیبانی می‌کند، همچنان خرابی ناشی از آب خوردگی در آن دیده شده و خیلی از کاربران با این مشکل مواجه می‌شوند. اما اگر آیفون XS شما در اثر تماس با آب از کار افتاد یا در عملکرد آن اختلال به وجود آمد باید چه کنیم؟ قبل از اینکه در رابطه با جزئیات تعمیر آیفون XS آب خورده صحبت کنیم، توصیه داریم یک مرتبه مقاله “چگونه از خراب شدن گوشی آب خورده جلوگیری کنیم؟” را مطالعه کنید تا با روش های جلوگیری از خراب شدن گوشی هایی که با آب در تماس قرار می‌گیرند آشنا شوید. در ادامه دقیق تر در مورد تعمیر موبایل آیفون XS آب خورده صحبت می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر تاچ ال سی دی  آیفون XS

تعمیر آیفون XS آب خورده شامل چه مراحلی می‌شود؟

مراحلی که باید برای تعمیر آیفون XS آب خورده طی شوند بسیار حساس و دقیق خواهند بود و ممکن است تا چند روز طول بکشند. عموما برای انجام این تعمیر ابتدا گوشی برای مدت زمان مشخصی در دستگاه خاصی قرار داده می‌شود که قابلیت رطوبت‌زدایی دارد. این دستگاه بستری را فراهم می‌کند که قطرات آب و رطوبت هایی که در گوشی نفوذ کرده‌اند از بین بروند. بعد از این کار گوشی توسط تعمیرکار باز و مورد بررسی قرار داده می‌شود. در این مرحله باید قطعاتی که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده‌اند شناسایی شوند. تعمیرکار در این مرحله باید دقت بالایی صرف کند و بتواند منشا مشکلات را پیدا کند. در مرحله بعد باید قطعات معیوب تعویض و تعمیرات لازم روی گوشی انجام گیرد. در مرحله آخر هم گوشی برای مدت زمان مشخصی در حالت تست مورد استفاده قرار می‌گیرد و نهایتا به دست مشتری سپرده می‌شود. بنابراین در یک جمع‌بندی کلی می‌توان گفت که تعمیر آیفون XS آب خورده شامل سه مرحله اصلی عیب یابی، تعویض یا تعمیر و تست می‌شود.

 

برای تعمیر آیفون XS آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

هزینه تعمیر آیفون XS آب خورده چقدر است؟

هزینه تعمیر آیفون XS آب خورده تا پیش از اینکه گوشی به طور کامل توسط یک تعمیرکار خوب باز و مورد بررسی قرار گیرد قابل تشخیص نیست. مقدار هزینه‌ای که باید برای تعمیر یک گوشی آب خورده پرداخت شود به میزان خرابی بستگی دارد که در دستگاه به وجود آمده است. به عنوان مثال ممکن است یکی از IC های برد گوشی شما در اثر تماس با آب معیوب شده باشد. طبیعتا در این شرایط هزینه چندان گزافی نباید از سوی شما پرداخت شود و عملا هزینه تعویض آن IC پرداخت می‌کنید. اما در شرایط دیگر ممکن است تماس گوشی با آب منجر به سوختن کامل مادربرد و ال سی دی آن شود. طبیعتا در این شرایط هزینه تعمیر گوشی به مراتب افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین واقعا نمی‌توان تا پیش از باز کردن و بررسی گوشی که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده، در مورد هزینه تعمیر آن نظر داد.

 

تعمیر گوشی آیفون XS آب خورده | گارانتی اپل

 

از آنجایی که شدت خرابی گوشی هایی آب خورده با شدت آب خوردگی که صورت گرفته رابطه مستقیم دارد، بنابراین می‌توان گفت که هرچقدر گوشی شما با حجم بیشتری از آب و برای مدت زمان طولانی تری با آن در تماس باشد، ریسک معیوب شدن قطعات بیشتر در آن وجود دارد که طبیعتا این امر منجر به افزایش هزینه تعمیر دستگاه می‌شود. به همین جهت است که همیشه توصیه می‌کنیم به محض اینکه گوشی شما با آب در تماس قرار گرفت خیلی سریع عمل کنید و اقدامات لازم را برای پیش‌گیری از خراب شدن دستگاه انجام دهید. بنابراین هزینه تعمیر آیفون XS آب خورده تا قبل از باز کردن گوشی قابل تشخیص نیست.

آیا هر تعمیرکاری می‌تواند آیفون XS آب خورده را تعمیر کند؟

به هیچ عنوان تعمیرات آیفون XS آب خورده یا هر گوشی دیگری که در اثر آب خوردگی خراب شده را به هر تعمیرکاری واگذار نکنید! برای تعمیر گوشی های آب خورده باید تعمیرکاری در نظر گرفته شود که کاملا با نحوه عیب یابی مدارهای الکترونیکی و تکنیک های لحیم کاری میکرو آشنا باشد و بتواند تک تک قطعات روی مادربرد دستگاه را بررسی و موارد معیوب را شناسایی کند. بعد از انجام این کار وی باید با استفاده از تکنیک هایی که با عنوان لحیم کاری میکرو شناخته می‌شود قطعات معیوب را تعویض کند که انجام این کار به دقت و تجربه بالایی نیاز دارد. بنابراین به هیچ عنوان تعمیر آیفون XS آب خورده را به هر تعمیرکاری واگذار نکنید. در برخی گزارش ها حتی تعدادی از کاربران مدعی شده‌اند که تعمیرکاران نه تنها نتوانسته‌اند گوشی های آب خورده آن ها را تعمیر کنند، بلکه برخی از قطعات سالم گوشی را هم خراب کرده‌اند. بنابراین اکیدا توصیه داریم برای تعمیر آیفون XS آب خورده یا هر گوشی دیگری که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده به هر تعمیرکاری اعتماد نکنید. اگر می‌خواهید تعمیر گوشی آب خورده شما با بهترین کیفیت انجام شود، توصیه می‌کنیم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده کنید و انجام این تعمیر را به کارشناسان با تجربه ما بسپارید.

 

برای تعمیر آیفون XS آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

بیشتر بخوانید: تعمیر برد آیفون XS اپل

تعمیر آیفون ایکس اس آب خورده چقدر زمان می‌برد؟

همانطور که پیش از این هم اشاره کرده بودیم برای تعمیر گوشی های آب خورده باید مراحل خاصی طی شود که اصلی ترین آن ها شامل سه مرحله شناسایی قطعات معیوب، تعویض و تعمیر قطعات معیوب و در نهایت هم تست و بررسی دستگاه می‌شود. هر یک از این مراحل می‌تواند از چند ساعت تا چند روز وقت یک تعمیرکار را بگیرد. طبیعتا هرچقدر شدت آب خوردگی بیشتر باشد و قطعات بیشتری در گوشی معیوب شده باشند، مدت زمان مورد نیاز برای شناسایی و تعمیر آن ها هم بیشتر می‌شود. به طور میانگین می‌توان گفت که تعمیر آیفون XS آب خورده ظرف 2 الی 3 روز انجام خواهد شد و در برخی مواقع خاص ممکن است تا 7 روز هم به طول بیانجامد.  توصیه می‌کنیم به هیچ عنوان برای تعمیر گوشی آب خورده عجله نداشته باشید و اجازه دهید که تعمیرکار مراحل مورد نیاز را با دقت و حوصله طی کند. این امر سبب می‌شود تا کیفیت نهایی تعمیر صورت گرفته افزایش یابد. اگر می‌خواهید تعمیر آیفون XS آب خورده شما با بهترین کیفیت و در کوتاه‌ترین مدت زمان انجام شود، توصیه می‌کنیم از خدمات موبایل کمک استفاده نمایید.

 

تعمیر گوشی آیفون XS آب خورده | گارانتی اپل

 

موبایل کمک و تعمیر آیفون XS آب خورده

برای تعمیر گوشی های آب خورده باید به ابزارها و دستگاه های مدرنی دسترسی داشت. طبیعتا هرچقدر از دستگاه های مدرن تر و بهتری استفاده شود، نتیجه تعمیر هم رضایت‌بخش‌تر خواهد بود و در خیلی از مواقع شانس تعمیر گوشی چند برابر می‌شود. خوشبختانه در مرکز موبایل کمک جدیدترین ابزارها و دستگاه ها برای تعمیر گوشی های آب خورده وجود دارند و کارشناسان این شرکت هم از این دستگاه ها استفاده می‌کنند. بنابراین وقتی تعمیر آیفون XS آب خورده را به موبایل کمک واگذار کنید، خیالتان از بابت کیفیت تعمیر و استانداردهایی که باید در آن رعایت شوند راحت خواهد بود. کارشناسان موبایل کمک با شرکت در دوره های پیشرفته به خوبی با جزئیات تعمیر گوشی های آب خورده و قطعات الکترونیکی آن ها و تکنیک هایی همچون لحیم کاری میکرو آشنا هستند.

 

برای تعمیر آیفون XS آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

با خدمات موبایل کمک می‌توانید تعمیر آیفون XS آب خورده یا هر گوشی دیگری که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده را با بهترین کیفیت ممکن انجام دهید. هزینه‌ای که توسط مرکز موبایل کمک در قبال تعمیر گوشی های آب خورده مشتریان دریافت می‌شود به مراتب مقرون به صرفه‌ خواهد بود. ضمنا پیک رایگان موبایل کمک دریافت گوشی معیوب از شما و همچنین تحویل گوشی بعد از تعمیر به مشتری را به طور رایگان انجام می‌دهد و بدین منظور شما هیچ نیازی به خروج از منزل ندارید. به منظور ثبت سفارش تعمیر آیفون XS آب خورده خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید: 

قطعات iPhone XS

فروش قطعات آیفون

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل