تعویض گلس آیپد ۹.۷ تعویض گلس آیپد ۹.۷

تعویض گلس آیپد ۹.۷

بر روی صفحه نمایش یا همان ال سی دی آیپد ها اپل یک لایه شیشه محافظ نصب است که اصطلاحا به آن گلس گفته می‌شود. این شیشه وظیفه محافظت از ال سی دی را بر عهده دارد. آیفون 9.7 اینچ اپل هم از این شیشه محافظ بهره می‌برد. در برخی مواقع ممکن است این گلس یا شیشه بشکند یا ترک هایی روی آن به وجود آید. با خدمات موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 را با بهترین قیمت انجام دهید. در ادامه می‌خواهیم بیشتر در رابطه با جزئیات این تعمیر و تعویض گلس آیپد های اپل در موبایل کمک صحبت کنیم.

 

برای تعویض گلس آیپد 9.7 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

گلس آیپد | شیشه گلس آیپد | گلس ال سی دی آیپد

صفحه نمایش تمام گوشی و تبلت هایی که در بازار وجود دارند از چندین عضو مختلف تشکیل می‌شود که در مقاله شرح کامل قطعات تاچ ال سی دی گوشی موبایل و انواع تعمیر آن ها به شرح دقیق این اعضا پرداختیم. طبیعتا آیپد های اپل و آیپد 9.7 اینچی (Apple iPad 9.7) این شرکت هم از این قاعده مستثنا نیستند و صفحه نمایش آن ها از چندین عضو مختلف تشکیل می‌شود. لایه رویی صفحه نمایش آیپد و آیفون های اپل از یک گلس یا شیشه تشکیل شده که در واقع فضای داخلی دستگاه و فضای خارجی را نسبت به هم تفکیک می‌کند. گلس آیپد سبب می‌شود تا انگشت کاربر مستقیما روی ال سی دی قرار نگیرد و عوامل خارجی هم مستقیما با ال سی ید دستگاه در تماس نباشند. بنابراین وظیفه شیشه گلس آیپد در محافظت از ال سی دی خلاصه می‌شود.

در برخی مواقع ممکن است در اثر یک ضربه یا فشار در گلس ال سی دی آیپد شکستگی یا ترک هایی به وجود آید. در اینگونه مواقع اگر به تاچ و ال سی دی iPad آسیبی وارد نشده باشد می‌توان با تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 مشکل را برطرف کرد، یعنی فقط گلس آیپد را تعویض کرد و دوباره بدون مشکل از آن استفاده به عمل آورد. اما تعویض گلس کار خیلی ساده‌ای نیست و بدین صورت نخواهد بود که خیلی راحت شیشه گلس آیپد شکسته با یک اسپاتول، پیک یا قاب باز کن از روی فریم ال سی دی جدا شده و قابل تعویض باشد. بلکه برای انجام این کار باید از دستگاه های خاصی استفاده شود و مراحل مشخصی طی گردند. در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل پیشرفته‌ترین دستگاه ها برای تعویض گلس شکسته ال سی دی آیفون و آیپد های اپل مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه بیشتر در مورد این روش تعمیر صحبت خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیپد اپل در موبایل کمک

 

 

تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 اینچ | نمایندگی اپل | تعویض گلس آیپد

 

چه زمانی تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 قابل انجام است؟ | تعمیرات آیپد

برای اینکه بتوان از تعویض گلس به عنوان روش تعمیر استفاده کرد باید اختلالی در عملکرد تاچ و ال سی دی آیپد یا آیفون به وجود نیامده باشد. به عنوان مثال تصور کنید iPad 9.7 شما از دستتان افتاده و به زمین برخورد کرده و در اثر ضربه وارد بر آن، روی صفحه نمایش آیپد شکستگی و ترک هایی به وجود بیاید. در اینگونه مواقع اگر تاچ و ال سی دی آیپد بدون مشکل کار کنند می‌توان از تعویض گلس آیپد به عنوان روش تعمیر استفاده کرد اما اگر کوچک ترین مشکل و اختلالی در عملکرد تاچ یا LCD دستگاه به وجود آمده باشد، دیگر تعویض گلس روش مناسب تعمیر نخواهد بود و باید تاچ ال سی دی دستگاه به طور کامل تعویض شوند. طبیعتا زمانی که تاچ ال سی دی به طور کامل تعویض می‌شوند، گلس آیپد هم تعویض خواهد شد چون این قطعه بخشی از تاچ ال سی ید است. بنابراین همیشه و تحت هر شرایط نمی‌توان تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 را دستور کار قرار دارد و از آن به عنوان روش جایگزین تعویض تاچ ال سی دی استفاده کرد.

تفاوت تعویض گلس آیپد و تعویض ال سی دی | نمایندگی اپل

اگر توضیحاتی که تا به اینجای کار ارائه کردیم را به دقت مطالعه کرده باشید به طور کامل متوجه تفاوت مابین تعویض گلس آیپد و تعویض ال سی دی شده‌اید. اما به هر صورت چون این سوال از مهمترین سوالاتی است که ذهن کاربران را مشغول کرده، در این قسمت به طور دقیق و اختصاصی به شرح تفاوت مابین آن ها می‌پردازیم. قبل از هر چیز باید بگوییم که منظور از تعویض گلس عوض کردن لایه محافظی که به عنوان لوازم جانبی خریداری و روی ال سی دی آیپد نصب می‌کنید نیست بلکه گلس ال سی دی آیپد روی فریم آن پرس شده و حتی با ابزارهای معمولی که در تعمیرات موبایل استفاده می‌شود هم نمی‌توان آن را از فریم LCD جدا کرد. اما تفاوت تعویض گلس آیپد و تعویض ال سی دی دقیقا چیست؟

 

برای تعویض گلس آیپد 9.7 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

در تعویض گلس ال سی دی آیپد ها فقط لایه شیشه‌ای و محافظ روی تاچ ال سی دی دستگاه از آن جدا شده و تعویض می‌شود. بنابراین همان تاچ و ال سی دی قبلی که در آیپد وجود داشتند، بعد از تعمیر هم همچنان در دستگاه باقی می‌مانند و فقط لایه شیشه‌ای روی آن ها تعویض می‌شود. اما تعویض ال سی دی آیپد پروسه‌ای کاملا متفاوت است چون در آن مجموعه تاچ و ال سی دی که شامل گلس آیپد هم می‌شود به طور کامل و یکپارچه تعویض خواهد شد. در این تعمیر کیفیت و جنس ال سی دی و تاچ جدیدی که در آیپد نصب می‌شوند بسیار حائز اهمیت است و مستقیما می‌تواند بر روی تجربه کاربری دستگاه و کیفیت عملکرد آن تاثیرگذار باشد. از دیگر تفاوت هایی که مابین تعویض گلس و تعویض ال سی دی آیپد ها وجود دارد می‌توان به سرعت تعمیرات و هزینه اشاره کرد. تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 عموما حداقل 5 ساعت زمان لازم دارد، در حالی که تعویض تاچ و ال سی دی این تبلت ظرف 2 ساعت تکمیل می‌شود. همچنین هزینه تعویض ال سی دی به مراتب بیشتر از هزینه تعویض گلس شکسته صفحه نمایش آیپد هاست که در ادامه بیشتر در مورد آن صحبت می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر ال سی دی iPad 9.7 با قیمت مناسب | نمایندگی اپل | تعمیر آیپد

قیمت تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 | گلس ال سی دی آیپد

اما هزینه و قیمت تعویض گلس شکسته ال سی دی iPad 9.7 چقدر خواهد بود و از این نظر چه تفاوتی مابین هزینه تعویض ال سی دی و گلس وجود دارد؟ یکی از مهمترین مزیت هایی که با جایگزین کردن تعویض گلس با تعویض تاچ LCD از آن بهره‌مند می‌شوید مربوط به کاهش هزینه های تعمیر می‌شود. همانطور که می‌دانید قیمت نسخه اورجینال ال سی دی آیپد 9.7 اینچی اپل بالاست و اگر قرار باشد این قطعه به طور کامل تعویض شود باید هزینه گزافی برای خرید آن پرداخت گردد. تعویض ال سی دی iPad 9.7 تقریبا پر هزینه ترین تعمیری است که روی این تبلت انجام می‌شود و متاسفانه آمار انجام آن هم بالاست.

اما اگر بتوانید با تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 مشکل را برطرف کنید، هزینه تعمیرات تقریبا نصف می‌شود! چون در این روش تعمیر نیازی نیست که یک تاچ ال سی دی جدید برای نصب در آیپد تهیه کنید و فقط گلس روی تاچ و ال سی ید فعلی آیپد تعویض می‌شود. بنابراین اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بتوان تعویض گلس شکسته ال سی دی آیپد را جایگزین تعویض کامل تاچ ال سی دی کرد، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها به عمل خواهد آمد. در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید تعمیراتی از قبیل تعویض تاچ ال سی دی و همچنین تعویض گلس آیپد را با قیمت های باورنکردنی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیپد 9.7 اپل در موبایل کمک

تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 اینچ | نمایندگی اپل | تعویض گلس آیپد

 

برای تعویض گلس آیپد 9.7 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

مراحل تعویض گلس صفحه نمایش iPad 9.7 | تعویض گلس آیپد

برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس آیپد های اپل شامل مراحل پیچیده‌ای می‌شود که نیازمند بکارگیری دستگاه های خاص بوده و حتما باید توسط کارشناسان مجرب مورد نظارت و بازبینی قرار گیرد، در غیر این صورت کیفیت و نتیجه کار افت کرده و ممکن است رضایت بخش نباشد. به همین دلیل توصیه داریم برای تعویض گلس آیپد فقط از سرویس موبایل کمک و نمایندگی اپل استفاده کنید چون در این مرکز از پیشرفته‌ترین دستگاه ها برای تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 استفاده می‌شود و تمام مراحل تعمیر هم توسط کارشناسان مجرب موبایل کمک مورد بازبینی و نظارت قرار می‌گیرد. به صورت کلی مراحلی که باید برای تعویض گلس صفحه نمایش iPad 9.7 یا دیگر آیپد های اپل طی شوند به شرح زیر هستند:

  • جداسازی ال سی دی: در اولین مرحله باید ال سی دی آیپد با احتیاط از بدنه آن جدا شود. برای انجام این کار باید دقت بالایی صرف شود تا به تاچ و ال سی دی آیپد آسیبی وارد نگردد.
  • آزاد کردن گلس از فریم LCD: گلس LCD روی فریم آن پرس شده و به سادگی قابل جداسازی نیست. بدین منظور باید ال سی دی در دستگاه خاصی قرار گیرد و با استفاده از آن پرس ال سی دی آزاد شود.
  • جداسازی قطعات گلس شکسته: حالا باید قطعات موبایل و تکه های گلس شکسته صفحه نمایش آیپد از آن جدا شوند. بدین منظور باید یک تعمیرکار با تجربه با استفاده از ابزارهای مناسب وارد عمل شده و تمام تکیه های گلس آیپد را از روی صفحه نمایش آن جدا کند.
  • نصب گلس جدید: حالا نوبت به نصب گلس جدید روی ال سی دی آیپد می‌رسد. برای انجام این کار از دستگاه خاصی تحت عنوان دستگاه لمینیت استفاده می‌شود که گلس آیپد را روی فریم ال سی دی پرس می‌کند.
  • حباب زدایی: بعد از نصب گلس جدید ممکن است حباب های هوایی مابین گلس و ال سی دی به وجود آیند. برای از بین بردن این حباب ها باید مرحله خاصی با استفاده از یک دستگاه منحصر به فرد انجام گیرد که اصطلاحا به آن حباب زدایی گفته می‌شود. انجام این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مستقیما روی کیفیت تعمیرات تاثیرگذار خواهد بود.
  • نصب ال سی دی در آیپد: بعد از اینکه گلس ال سی دی آیپد تعویض شد می‌توان تاچ و LCD آن را دوباره بر روی بدنه تبلت نصب کرد. یک تعمیرکار مجرب می‌تواند به راحتی این کار را انجام دهید.

بنابراین تعویض گلس نسبت به تعویض تاچ ال سی دی زمانگیرتر است و برای انجام آن هم باید از دستگاه های پیشرفته‌ و خاصی استفاده شود. به همین جهت توصیه می‌کنیم تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 اینچی را فقط در مراکز تعمیرات تخصصی آیپد و آیفون نظیر موبایل کمک و نمایندگی اپل انجام دهید. در صورتی که این تعمیر با کیفیت خوب و لازم روی آیپد انجام نشود، ممکن است در آینده و در حین استفاده از دستگاه با مشکل رو به رو شوید و خیلی از نتیجه تعمیر رضایت نداشته باشید. پس برای انجام یک تعمیر مطمئن از سرویس موبایل کمک استفاده کنید.

 

 

تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 اینچ | نمایندگی اپل | تعویض گلس آیپد

 

تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 در موبایل کمک | نمایندگی اپل

اگر می‌خواهید با خیال راحت تعمیراتی از قبیل تعویض گلس آیپد را انجام دهید، موبایل کمک و نمایندگی اپل بهترین گزینه برای انتخاب است. در این مرکز تعمیرات تخصصی آیپد و آیفون های اپل از پیشرفته‌ترین تجهیزات برای تعمیر گوشی و تبلت مشتریان استفاده می‌شود و نهایت دقت توسط کارشناسان مجرب این مرکز در حین انجام تعمیر به عمل می‌آید. بدین ترتیب نتیجه نهایی تعمیر از نظر کیفی در بهترین حالت قرار می‌گیرد. به همین جهت موبایل کمک تمام تعمیرات انجام شده بر روی گوشی مشتریانش را ضمانت می‌کند. موبایل هم همچنین بکارگیری قطعات اورجینال در گوشی و تبلت مشتریانش را هم ضمانت می‌نمایند تا بدین ترتیب آن ها خیالشان از بابت کیفیت قطعات تعویضی دستگاه راحت باشد.

 

برای تعویض گلس آیپد 9.7 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

برای استفاده از سرویس موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و ثبت سفارش با یک تماس تلفنی یا از طریق سایت موبایل کمک انجام می‌شود. بعد از ثبت سفارش، پیک رایگان موبایل کمک به آدرس متقاضی اعزام شده و آیپد وی را تحویل گرفته و به شرکت ارجاع می‌دهد. تعمیرات لازم توسط کارشناسان موبایل کمک روی آیپد انجام می‌شوند و دستگاه دوباره با پیک رایگان موبایل کمک به آدرس مشتری ارسال خواهد شد و درب منزل به وی تحویل داده می‌شود. بدین ترتیب می‌توانید صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در زمان و هزینه ها داشته باشید. پس اگر به دنبال یک تعمیر سریع، مطمئن و کم هزینه هستید، موبایل کمک بهترین گزینه است. به منظور ثبت سفارش تعویض شیشه گلس آیپد 9.7 کافیست به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک مراجعه کنید یا با شماره 02175147 تماس گرفته و سفارش خود را به ثبت برسانید.

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل