تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون

تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون

قطع شدن ناگهانی صدا یکی از مشکلاتی است که گاها در آیفون های اپل شاهد به وجود آمدن آن هستیم و می‌تواند ناشی از چندین عامل مختلف باشد و به شیوه های مختلفی هم نمایان گردد. در این مقاله بیشتر در رابطه با روش های رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون صحبت خواهیم کرد. بنابراین با موبایل کمک و نمایندگی اپل همراه باشید.

حالت های مختلف قطع شدن صدای آیفون

قطعی صدای آیفون ممکن است به حالت های مختلفی نمایان شده و به وجود آید. از آنجایی که آیفون ها دارای دو بلندگوی داخلی هستند، بنابراین قطعی صدا هم می‌تواند در هر یک از این دو بلندگو ایجاد شود. اولین بلندگو یا اسپیکری که در آیفون ها بکار رفته اسپیکر مکالمه است. این اسپیکر در لبه فوقانی قاب گوشی نصب شده و در حین برقراری تماس های تلفنی فعال می‌شود و صدای مخاطب را به گوش شما می‌رساند. اسپیکر بعدی که در آیفون نصب شده در لبه زیرین قاب آن تعبیه گشته و یک اسپیکر بزرگ تر است که در حالت بلندگو فعال می‌شود. به عنوان مثال اگر موزیکی در آیفون خود پخش کنید، اسپیکر اصلی آن فعال خواهد شد.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون | گارانتی اپل

 

بنابراین مشکل قطع شدن صدای آیفون می‌تواند در هر یک از این دو اسپیکر به وجود آید و شرایطی خاصی را به همراه داشته باشد. جالب است بدانید مشکل اسپیکر آیفون ها از مشکلات رایج آیفون نیست و عموما در موارد نادر شاهد وقوع آن هستیم. اگر قطعی صدا در حین برقراری تماس های تلفنی صورت می‌پذیرد و مطمئن باشید مشکل نرم افزاری و ناشی از تنظیمات حین مکالمه نیست، بنابراین اسپیکر مکالمه آیفون دچار اختلال شده اما اگر در حین پخش موزیک در حالت بلندگو صدا قطع می‌شود مطمئنا می‌توان برداشت کرد که مشکل از سمت اسپیکر اصلی دستگاه یا اصطلاحا کپسول اسپیکر گوشی است. در حالت دیگر اگر تحت هیچ شرایط هیچ صدایی از سمت آیفون شما ارائه نشود، احتمالا هر دو اسپیکر مکالمه و اصلی گوشی دچار مشکل شده‌اند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی موبایل

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که همیشه بروز اختلال در عملکرد اسپیکر های آیفون ناشی از مشکلات سخت افزاری نیست و در خیلی از مواقع ممکن است ناشی از باگ و اختلال های نرم افزاری باشد. به عنوان مثال اگر در حین برقراری تماس های تلفنی، برای چند دقیقه یا ثانیه صدای مخاطب بدون مشکل پخش می‌شود و بعد از آن ناگهان قطع می‌گردد، احتمالا با یک باگ نرم افزاری رو به رو هستید که نحوه مقابله و رفع آن را هم در ادامه مطلب شرح خواهیم داد. به همین جهت توصیه می‌کنیم به منظور رفع مشکل قطعی صدا در آیفون ها ابتدا اقداماتی که مربوط به رفع مشکل به شیوه نرم افزاری هستند را انجام دهید. اگر این روش ها و راه حل ها مشکل را برطرف نکردند، می‌توانید به فکر تعمیرات سخت افزاری باشید. در ادامه بیشتر در رابطه با جزئیات این موضوع و رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون صحبت می‌کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

روش های نرم افزاری رفع مشکل قطعی صدای آیفون

اگر در حین برقراری تماس تلفنی یا پخش موزیک صدایی از سمت آیفون شما ساطع نمی‌شود ابتدا مراحلی که در این بخش عنوان می‌کنیم را طی کنید. این مراحل مربوط به راه حل های نرم افزاری می‌شوند که می‌توانند مشکل قطعی صدای آیفون را برطرف سازند. اگر انجام این مراحل منجر به رفع مشکل نشد، ادامه مقاله و توضیحات ما در رابطه با روش سخت افزاری تعمیر اسپیکر آیفون را مطالعه نمایید. سعی کنید مراحلی که عنوان شده‌اند را مرحله به مرحله انجام دهید.

 

  • اطمینان از میوت نبودن صدا: در قدم اول مطمئن شوید که صدای گوشی در حالت میوت (Mute) قرار داده نشده باشد. بدین منظور کافیست دکمه افزایش صدا (Volume Up) آیفون را بفشارید. شاید عجیب به نظر برسد اما در برخی مواقع دیده شده که کاربر صدای آیفون را در حالت میوت قرار داده و تصور دارد که اسپیکر گوشی وی دچار اختلال شده است.

 

  • اطمینان از فعال نبودن میوت بلندگو در تماس: اگر مشکل قطع شدن صدای آیفون فقط در شرایطی نمایان می‌شود که تماس تلفنی برقرار می‌کنید، مطمئن شوید که در حین مکالمه گزینه میوت اسپیکر فعال نباشد. فعال بودن این گزینه سبب می‌شود که صدای مخاطب توسط گوشی ساطع نگردد.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

  • اطمینان وصل نبودن گوشی به هندزفری و غیره: اگر آیفون شما با اتصال بلوتوث به گجت دیگری مثل هندزفری بلوتوث متصل شده باشد و یک موزیک پخش کنید یا نسبت به برقراری تماس تلفنی وارد عمل شوید، هیچ صدایی به گوشتان نخواهد رسید چون در این حالت اسپیکر های آیفون غیر فعال هستند و صدا از طریق اسپیکر گجت متصل به آیفون پخش می‌گردد. پس مطمئن شوید که آیفونتان با بلوتوث به هیچ گجت دیگری مثل هندزفری، هدفون و غیر متصل نباشد.

 

  • آپدیت سیستم عامل: آپدیت نبودن سیستم عامل آیفون می‌تواند منجر به بروز اختلال های نرم افزاری شود و قطعی صدای اسپیکر هم در برخی مواقع یکی از همین اختلال هاست. بنابراین مطمئن شوید که جدیدترین نسخه و آپدیت iOS روی آیفون شما نصب است. برای بررسی این موضوع به مسیر Settings > General > Updates بروید و در صورتی که آپدیتی برای موبایلتان ارائه شده آن را دانلود و نصب کنید. به احتمال زیاد با انجام این کار مشکل قطعی صدای گوشی برطرف می‌شود.

 

تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون | گارانتی اپل

 

 

  • حذف اپلیکیشن هایی که به تازگی نصب کرده‌اید: توصیه داریم مرور کوتاهی بر لیست اپلیکیشن هایی داشته باشید که به تازگی در آیفون نصب کرده‌اید و در صورت امکان چند مورد از این برنامه را از روی حافظه آیفون پاک کنید. سعی کنید برنامه های جدیدتر و مشکوک تر را از موبایل حذف نمایید چون ممکن است برنامه های جدید نصب شده در دستگاه منجر به بروز اختلال در عملکرد آیفون شده باشند.

 

  • ریستور بکاپ قدیمی: ریستور بکاپ قدیمی از طریق آیتیونز (iTunes) یا آیکلود (iCloud) هم می‌تواند به عنوان یکی دیگر از راه حل های رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون تست شود. اگر مشکل گوشی نرم افزاری باشد به احتمال خیلی زیاد با ریستور بکاپ قدیمی برطرف خواهد شد.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

  • فکتوری ریست آیفون: آخرین راه حل نرم افزاری که توصیه می‌کنیم از آن استفاده کنید مربوط به فکتوری ریست آیفون می‌شود. فکتوری ریست پروسه‌ای است که به موجب آن تمام اطلاعات گوشی حذف و وضعیت آن به حالت پیش فرض کارخانه بازگردانده می‌شود. به منظور فکتوری ریست کردن آیفون خود ابتدا اپل آیدی را از آن لاگ اوت کنید. سپس به مسیر Settings > General > Reset بروید و گزینه Erase all Content & Settings را انتخاب نمایید و انجام فکتوری ریست را تایید کنید. منتظر باشید تا پروسه ریست اطلاعات انجام گیرد و سپس دوباره عملکرد اسپیکر های گوشی را بررسی کنید.

 

اگر روش های فوق را انجام دادید اما همچنان مشکل کار نکردن اسپیکر آیفون برقرار بود، مطمئنا منشا مشکل با سخت افزار آیفون ارتباط دارد. در اینگونه مواقع اگر در حین برقراری تماس تلفنی با اختلال رو به رو هستید، مشکل از سمت اسپیکر مکالمه خواهد بود و اگر در پخش موزیک و حالت بلندگوی گوشی به مشکل بر می‌خورید، مشکل از سمت اسپیکر اصلی دستگاه است. در ادامه توضیحات جامع تری در رابطه با تعمیر سخت افزاری اسپیکر های آیفون خدمتتان ارائه می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل  

زمان مورد نیاز و هزینه تعمیر اسپیکر آیفون | تعمیرات تخصصی اپل

خوشبختانه اسپیکر هایی که در آیفون های اپل بکار رفته‌اند خیلی قطعات گران قیمتی نیستند و به همین سبب نگرانی از بابت هزینه تعویض این اسپیکر ها نخواهید داشت. حتی اگر قرار باشد هر دو اسپیکر آیفون شما تعویض شوند هم قیمت آن ها چندان زیاد نخواهد بود و حداقل در مقایسه با هزینه تعمیراتی مثل تعویض ال سی دی آیفون بسیار ناچیز محسوب می‌شوند. البته گران قیمت نبودن اسپیکر های آیفون به آن معنا نیستند که تعویض این قطعات گوشی ساده و بدون دردسر است! بلکه اصلا اینطور نیست و گاها با توجه به مدل آیفون ممکن است تعویض اسپیکر مکالمه یا کپسول اسپیکر آن بسیار دشوارتر از چیزی باشد که تصورش را دارید.

 

تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون | گارانتی اپل

 

به همین جهت توصیه می‌کنیم برای رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون و تعمیر اسپیکر آیفون فقط از سرویس نمایندگی مجاز اپل و مراکزی مثل موبایل کمک استفاده کنید. موبایل کمک می‌تواند بهترین گزینه و مرجع برای انجام تعمیرات تخصصی اپل در ایران باشد. با استفاده از خدمات این مرکز می‌توانید تعویض اسپیکر های آیفون خود را با کمترین قیمت و هزینه ممکن انجام دهید. از سمت دیگر زمان مورد نیاز برای تعویض اسپیکر های آیفون هم در اغلب مواقع خیلی زیاد نخواهد بود. اگر تعمیرکاری در زمینه تعمیرات اپل تجربه و مهارت خوبی داشته باشد و ابزارهای مناسبی هم در اختیار وی قرار داده شوند، می‌تواند تعمیر اسپیکر آیفون را تقریبا ظرف 2 الی 3 ساعت انجام دهد.

در مرکز موبایل کمک توجه ویژه‌ای به سرعت عمل و تعمیرات سریع شده است و به همین سبب تعمیراتی از قبیل تعویض اسپیکر های آیفون در این مرکز عموما ظرف 2 ساعت تکمیل می‌شود. حتی در بدترین شرایط هم که لازم باشد هر دو اسپیکر آیفون تعویض شوند، انجام آن بیشتر از 3 ساعت طول نمی‌کشد. بنابراین اگر به سرعت عمل تعمیرات اهمیت می‌دهید و می‌خواهید هر چه سریع تر دوباره مثل روز اول قادر به استفاده از آیفون خود باشید، موبایل کمک و نمایندگی اپل بهترین گزینه برای انتخاب و سرویس‌گیری خواهند بود. با خدمات این مرکز هم در زمان و هم در هزینه ها صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای خواهید داشت.

تضمین اورجینال بودن اسپیکر های جدید آیفون

نکته مهم بعدی که باید به آن اشاره داشته باشیم مربوط به اورجینال بودن اسپیکر های جدیدی می‌شود که در آیفون نصب خواهند شد. متاسفانه تعمیرکاران در بازار آزاد سعی می‌کنند از هر ترفندی برای کسب سود بیشتر استفاده کنند و یکی از رایج ترین این ترفند ها مربوط به نصب قطعات غیر اورجینال یا دست دوم در گوشی متقاضیان تعمیرات و دریافت هزینه نصب قطعه اورجینال و نو از آن ها می‌شود! تصور کنید تعمیرکاری که قرار است تعویض اسپیکر های آیفون شما را انجام دهید از اسپیکر های دست دوم یک آیفون معیوب دیگر استفاده کند و از شما هزینه نصب اسپیکر های نو را دریافت نماید! یا تصور کنید وی اسپیکر های با کیفیت کمتر و فیک را به جای اسپیکر اورجینال در آیفونتان نصب نماید!

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

تعمیر مشکل قطع شدن صدای آیفون | گارانتی اپل

 

متاسفانه در اینگونه مواقع هیچ راهی وجود ندارد که شما مطمئن باشید اسپیکر های تعویض شده آیفون شما اورجینال و نو هستند، مگر اینکه تعمیرکار در ازای این موضوع ضمانت کتبی ارائه کند که متاسفانه هیچ تعمیرکاری دست به انجام این کار نمی‌زند! اینجاست که باز هم سرویس موبایل کمک و نمایندگی رسمی اپل تهران می‌تواند بهترین گزینه برای انتخاب باشد! چون وقتی از خدمات موبایل کمک استفاده کنید تمام قطعات تعویض شده گوشی شما از نظر اورجینال بودن تضمین می‌شوند. پس می‌توانید مشکل قطع شدن صدای آیفون خود را با اطمینان از کیفیت قطعات تعویضی دستگاه در مرکز موبایل کمک انجام دهید.

موبایل کمک حتی کیفیت تعمیراتی که روی گوشی متقاضیان انجام می‌شود را هم ضمانت می‌کند و در صورتی که در یک بازه زمانی مشخص هر گونه مشکلی در عملکرد گوشی متقاضی به وجود آید، تعمیر آن به صورت رایگان توسط تیم موبایل کمک انجام خواهد شد. بنابراین اگر می‌خواهید یک تعمیر سریع، مطمئن، بی‌دردسر و کم هزینه را تجربه کنید و مشکل اسپیکر های آیفون خود را بدون نگرانی در چند ساعت برطرف سازید، موبایل کمک بهترین سرویس را برایتان ارائه می‌کند. در بخش بعد در مورد نحوه ثبت سفارش تعمیرات در این مرکز و مراحلی که بدین منظور باید طی شوند صحبت خواهیم کرد.

ثبت درخواست تعمیر آیفون | نمایندگی تعمیرات اپل

برای ثبت درخواست یا سفارش تعمیرات در مرکز موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری کاربر وجود ندارد و انجام این کار به صورت آنلاین یا با یک تماس تلفنی ساده امکانپذیر خواهد بود. بدین منظور کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید یا از طریق صفحه ثبت درخواست آنلاین تعمیرات موبایل در سایت شرکت سفارش خود را ارائه نمایید. به محض اینکه سفارشتان را ثبت کردید تمام هماهنگی های لازم توسط تیم موبایل کمک جهت انجام ادامه پروسه صورت می‌پذیرد و پیک رایگان شرکت در اولین فرصت به آدرس شما اعزام خواهد شد تا گوشی معیوب را از شما تحویل بگیرد.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

گوشی توسط پیک به شرکت ارجاع داده می‌شود و کارشناسان موبایل کمک خیلی سریع بررسی های خود جهت عیب یابی را بر روی دستگاه آغاز می‌کنند. پس از مشخص شدن منشا مشکل، تعمیرات لازم بر روی دستگاه انجام می‌شود و گوشی دوباره با پیک رایگان موبایل کمک به آدرس مشتری ارسال و درب منزل به او تحویل داده خواهد شد. عموما کل پروسه مذکور برای رفع مشکل قطع شدن صدای آیفون و تعمیر اسپیکر های موبایل اپل ظرف مدت زمانی در حدود 4 ساعت انجام می‌شود. بنابراین با خدماتی که شرکت موبایل کمک و نمایندگی اپل ارائه کرده می‌توانید تعمیرات Apple را با کمترین هزینه، بدون دردسر و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید و از ضمانت کیفیت تعمیرات و اورجینال بودن قطعات هم بهره‌مند شوید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس موبایل کمک می‌توانید با شماره 02175147 تماس حاصل کنید.

همچنین در صورت نیاز به خرید موبایل می توانید از سایت موبایل کمک اقدام به خرید فرمایید.

بیشتر بخوانید:

قطعات آیفون 11 پرو مکس

خرید قطعه موبایل

iPhone X دوربین

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل