تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone

تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone

کم شدن خودکار و بدون دلیل شدت صدای آیفون یکی از مشکلاتی است که بی‌شک با اسپیکر های آن ارتباط مستقیمی خواهد داشت. عموما برای رفع این مشکل می‌بایست اسپیکر گوشی تعویض شود. با خدمات موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون را با کمترین هزینه و دردسر رفع کنید. در ادامه بیشتر در مورد جزئیات این امر صحبت خواهیم کرد. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

مشکل کم شدن صدای گوشی اپل | تعمیرات موبایل آیفون

قبل از اینکه در رابطه با روش های رفع مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون صحبت کنیم بهتر است منظورمان را از بروز این مشکل به صورت شفاف تر مشخص نماییم. کم شدن صدای اسپیکر های آیفون در دو حالت مختلف می‌تواند به وجود آید. حالت اول مربوط به زمانی می‌شود که یک تماس تلفنی برقرار می‌کنید. در این شرایط اگر صدای مخاطب با شدت مناسبی از سمت اسپیکر آیفون پخش نشود، مشکلات جدی به وجود می‌آید که عمدتا با تعویض اسپیکر مکالمه گوشی قابل رفع هستند. لازم به ذکر است مشکلات دیگری مثل خش خش کردن صدای آیفون، قطع شدن صدای آیفون و از این قبیل موارد هم ممکن است در گوشی به وجود آیند.

 

تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone | گارانتی رسمی اپل

 

اما مشکل ضعیف یا کم شدن قدرت صدای آیفون فقط در حین برقراری تماس های تلفنی مشاهده نمی‌شود و به نوعی فقط مربوط به اسپیکر مکالمه گوشی نیست. در برخی مواقع ممکن است این مشکل برای اسپیکر اصلی دستگاه هم به وجود آید که در این شرایط در حین استفاده از بلندگو، صدای خروجی از دستگاه اصلا کیفیت لازم را نخواهد داشت و قدرت خوبی را ارائه نمی‌کند. اسپیکر اصلی آیفون های اپل برخلاف اسپیکر مکالمه یک بلندگوی نسبتا بزرگ است که در لبه زیرین قاب آن ها نصب می‌شود و اصطلاحا به آن کپسول اسپیکر هم گفته می‌شود.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

اما سوال مهمی که باید پرسیده شود این است که اصلا چه عوامل و دلایلی می‌توانند منجر به کاهش قدرت صدای یک گوشی آیفون شوند؟ در برخی مواقع دیده شده که این مشکل خود به خود و به مرور زمان در برخی مدل های آیفون ایجاد می‌شود. اگر آیفون شما از گارانتی اپل بهره‌مند باشد و موبایل مشمول گارانتی گردد و مشکل کاهش صدای در آن خود به خود ایجاد شده باشد، می‌توانید بدون صرف هزینه و با مراجعه به نمایندگی های مجاز اپل یا شرکت ارائه دهنده سرویس گارانتی خود نسبت رفع مشکل اقدام کنید. اما واقعیت این است که احتمال بروز خود به خودی مشکل در عملکرد اسپیکر های آیفون بسیار ناچیز است و در اغلب مواقع یک عامل جانبی منجر به ضعیف شدن صدای اسپیکر های آیفون می‌شود. طبیعتا در اینگونه مواقع نمی‌توانید رفع مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون را به طور رایگان و با استفاده از گارانتی انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل  

از جمله اصلی ترین عواملی که می‌توانند منجر به خراب شدن اسپیکر آیفون های اپل شوند و مشکلاتی مثل خش خش صدا یا کاهش قدرت صدا را به همراه آورند می‌توان به مواردی همچون ضربه و آب خوردگی اشاره داشت. آب خوردگی اصلی ترین عاملی است که منجر به کاهش کیفیت عملکرد اسپیکر های موبایل می‌شود. بنابراین همیشه سعی کنید آیفون خود را تا حد امکان از تماس با آب دور نگه دارید و حتی اجازه ندهید قطرات آب هم روی خروجی اسپیکر های آن بپاشد. وارد شدن ضربه و فشار ناگهانی هم می‌تواند منجر به بروز مشکل در عملکرد اسپیکر و کاهش قدرت صدای آن شود. برای جلوگیری از بروز این مسئله همیشه مراقب گوشی باشید و از گارد موبایل برای حفاظت از آن استفاده کنید.

 

تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone | گارانتی رسمی اپل

 

هزینه تعمیر اسپیکر آیفون | نمایندگی اپل

اما سوال مهم بعدی که باید به آن پاسخ داده شود مربوط به هزینه تعمیر اسپیکر آیفون های اپل می‌شود! همانطور که در بخش قبل گفتیم هر آیفون از دو اسپیکر مختلف و مجزا بهره می‌برد. اسپیکر اول که در بخش فوقانی قاب گوشی نصب شده یک اسپیکر کوچک است که اصطلاحا به آن اسپیکر مکالمه هم گفته می‌شود. این اسپیکر زمانی در گوشی فعال می‌شود که قصد برقراری تماس های تلفنی را داشته باشید. اما اسپیکر دوم که به آن کپسول اسپیکر هم گفته می‌شود در لبه زیرین قاب آیفون ها نصب شده و ابعاد بزرگ تری دارد و در شرایطی فعال می‌شود که بخواهید از بلندگوی آیفون استفاده کنید. به عنوان مثال زمانی که صدای مخاطب را در حین تماس تلفنی روی بلندگو قرار دهید یا یک موزیک را از طریق اپلیکیشن اپل موزیک (Apple Music) پخش کنید، اسپیکر مذکور فعال می‌شود. برای آشنایی دقیق تر با جزئیات تعمیر اسپیکر آیفون ایکس، تعویض اسپیکر آیفون XS Max، تعمیر اسپیکر آیفون 8و تعمیر اسپیکر آیفون 7 پلاس بر روی لینک های ضمیمه شده کلیک کنید.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

قیمت اسپیکر مکالمه آیفون ها عموما از کپسول اسپیکر اصلی آن ها کمتر است، بنابراین اگر نیاز به تعویض این قطعه داشته باشید هزینه تعمیر اسپیکر آیفون شما کمتر می‌شود. به طور کلی هزینه تعویض اسپیکر آیفون ها زیاد نیست و حداقل در مقایسه با هزینه تعمیرات رایجی مثل تعویض ال سی دی آیفون بسیار ناچیز خواهد بود. حتی در بدترین شرایط که قرار باشد هر دو اسپیکر مکالمه و اصلی آیفون تعویض شوند هم لزومی ندارد که هزینه گزافی برای انجام این کار پرداخت کنید. با این حال اگر می‌خواهید باز هم هزینه تعمیر اسپیکر آیفون شما به کمترین مقدار ممکن برسد، توصیه داریم از سرویس مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل استفاده کنید. در مرکز موبایل کمک تعمیرات تخصصی اپل با کمترین هزینه و قیمت ممکن قابل انجام خواهند بود و مشمول گارانتی هم می‌شوند. اما چطور بکارگیری سرویس موبایل کمک می‌تواند به کاهش هزینه تعمیرات موبایل و رفع مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون کمک کند؟

اولین دلیلی که سبب می‌شود بتوانید با سویس موبایل کمک هزینه تعمیرات را کاهش دهید مربوط به تامین مستقیم قطعات با قیمت خرید از فروشگاه خرید قطعه موبایل مرکز موبایل کمک می‌شود. انجام این کار سبب خواهد شد که هزینه تعمیرات اپل تا سقف 20 الی 30 درصد کاهش یابد. مسئله بعدی مربوط به عدم نیاز به مراجعه حضوری می‌شود که در بخش های بعدی بیشتر در رابطه با جزئیات آن صحبت خواهیم کرد. عدم نیاز به مراجعه حضوری متقاضی تعمیرات سبب خواهد شد که وی نیاز به صرف هزینه برای مراجعه حضوری به مرکز تعمیرات نداشته باشد. تعرفه های موبایل کمک نسبت به تعرفه تعمیراتی که توسط تعمیرکاران عادی و دیگر مراکز فعال در این حوزه ارائه شده به مراتب مقرون به صرفه تر است. بنابراین با سرویس موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید تعمیرات تخصصی آیفون را با کمترین قیمت و هزینه انجام دهید.

 

تعمیر آیفون بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضی

اما موبایل کمک چطور امکان تعمیر آیفون را بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضی امکانپذیر می‌کند؟ موبایل کمک سعی کرده در این راستا ساده ترین حالت را برای متقاضیان تعمیرات ارائه کند تا آن ها بتوانند بدون دردسر و ظرف چند ساعت دوباره از گوشی تعمیر شده خود استفاده کنند. برای ثبت سفارش در مرکز موبایل کمک کافیست فرم درخواست آنلاین تعمیرات موبایل در سایت این شرکت از سمت متقاضی پر شود یا یک تماس تلفنی با شماره 02175147 برقرار گردد. در این مرحله تمام هماهنگی های لازم با متقاضی تعمیرات انجام خواهد شد و ثبت سفارش بدون نیاز به مراجعه حضوری متقاضی انجام می‌گیرد. اما تحویل گوشی به مرکز تعمیرات موبایل کمک چگونه انجام می‌شود؟

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

بدین منظور موبایل کمک و نمایندگی اپل سرویس پیک رایگان را ارائه کرده‌ است. پیک رایگان موبایل کمک بعد از ثبت سفارش از سمت متقاضی به آدرس وی اعزام خواهد شد و گوشی معیوب را از وی تحویل می‌گیرد. گوشی پس از ارجاع به شرکت توسط کارشناسان این مرکز بررسی خواهد شد و تعمیرات لازم روی دستگاه انجام می‌شوند. سپس دوباره پیک رایگان موبایل کمک گوشی تعمیر شده را به آدرس متقاضی ارسال کرده و آن را درب منزل یا هر جا که لازم باشد به وی تحویل می‌دهد. بدین ترتیب امکان تعمیر آیفون بدون نیاز به مراجعه حضوری در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل میسر می‌شود. جالب است بدانید تمام تعمیراتی که در این مرکز بر روی گوشی متقاضیان انجام می‌گیرد دارای گارانتی هستند و هم از نظر کیفیت و هم از نظر اورجینال بودن قطعات نصب شده در دستگاه ضمانت خواهند داشت.

ضمانت تعمیرات اپل و اورجینال بودن قطعات

یکی دیگر از اصلی ترین مزیت هایی که با استفاده از خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید از آن بهره‌مند شوید مربوط به ضمانت کیفیت تعمیرات و همچنین اورجینال بودن قطعات می‌شود! به بیان دیگر هر تعمیری که در مرکز موبایل کمک و به دست کارشناسان این نمایندگی بر روی گوشی متقاضیان انجام شود از نظر کیفیت تا یک بازه زمانی مشخص مشمول گارانتی خواهد بود و در صورتی که طی این بازه هر مشکل مرتبط با تعمیر صورت گرفته برای گوشی به وجود آید، تیم موبایل کمک به طور رایگان نسبت به رفع آن اقدام می‌کنند. بدین ترتیب وقتی تعمیرات اپل را به موبایل کمک بسپارید خیالتان از بابت کیفیت تعمیری که روی دستگاه انجام می‌گیرد راحت خواهد بود.

 

تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone | گارانتی رسمی اپل

 

از سمت دیگر تمام قطعاتی که کارشناسان موبایل کمک در گوشی متقاضیان تعویض می‌کنند هم از نظر کیفیت و اورجینال بودن دارای گارانتی هستند. به عنوان مثال اگر از سرویس موبایل کمک برای رفع مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون استفاده کنید و نیاز باشد که اسپیکر های گوشی شما تعویض شوند، موبایل کمک تضمین می‌کند که اسپیکر های اورجینال در گوشی شما نصب خواهند شد. جالب است بدانید که نصب قطعات تقلبی و بی‌کیفیت به یکی از اصلی ترین روش هایی تبدیل شده که در بازار آزاد تعمیرات موبایل از آن برای کسب سود بیشتر استفاده می‌شود. پس با خدمات موبایل کمک و نمایندگی اپل خیالتان از بابت اورجینال بودن قطعات تعویضی گوشی هم راحت می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 8 پلاس

سرعت عمل بالا، تعمیرکاران مجرب و تجهیزات پیشرفته

از دیگر مزیت هایی که با استفاده از خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید از آن بهره‌مند می‌شوید باید به مواردی همچون سرعت عمل بالا، بکارگیری تجربه تعمیرکاران مجرب و استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا اشاره کرد. عموما رفع مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون و تعویض اسپیکر های آیفون در موبایل کمک و نمایندگی اپل تهران ظرف مدت زمانی در حدود 2 الی 3 ساعت انجام می‌شود. با در نظر گرفتن مدت زمان حمل و نقل گوشی و ترافیک شهری، عموما چیزی در حدود 5 ساعت از زمان ثبت سفارش تعمیر تا تحویل گوشی تعمیر شده به متقاضی زمان لازم خواهد بود. پس وقتی از سرویس موبایل کمک استفاده کنید می‌توانید خیلی سریع تعمیرات تخصصی گوشی اپل را بر روی موبایلتان انجام دهید. از سمت دیگر تعمیرکارانی که تعمیرات لازم را روی گوشی شما انجام می‌دهند از ماهرترین و مجرب ترین تعمیرکاران کشور هستند.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

این مسئله سبب می‌شود تا کیفیت تعمیرات به طور کامل حفظ شود و نتیجه تعمیر بهترین سطح کیفی ممکن را به همراه داشته باشد. همچنین در مرکز موبایل کمک مدرن ترین و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا برای تعمیر گوشی های متقاضیان مورد استفاده قرار می‌گیرند. ترکیب تجربه کارشناسان این مرکز و تجهیزات پیشرفته‌ای که در آن مورد استفاده قرار خواهند گرفت سبب می‌شوند تا نتیجه نهایی تعمیر در بهترین سطح ممکن قرار گیرد و بهترین بازده را به داشته باشد. بنابراین اگر می‌خواهید خیالتان به طور کامل از بابت کیفیت تعمیرات اپل راحت باشد و آیفون خود را با تمام استانداردهای لازم تعمیر کنید، موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات Apple ایران بهترین گزینه برای انتخاب خواهد بود.

 

تعمیر مشکل کم شدن صدای موبایل iPhone | گارانتی رسمی اپل

 

ثبت سفارش تعمیر و مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون 

به منظور ثبت سفارش در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید و به طور تلفنی سفارشتان را به ثبت برسانید یا اینکه فرم ثبت سفارش آنلاین تعمیرات گوشی در سایت موبایل کمک را پر نمایید. در همین مرحله کارشناسان موبایل کمک تمام هماهنگی های لازم را با شما انجام می‌دهند و سایر مراحل تعمیر دنبال خواهند شد. عموما تعمیراتی از قبیل تعویض اسپیکر و رفع مشکل کم شدن صدای گوشی آیفون بیشتر از 4 الی 5 ساعت طول نمی‌کشند و شما بعد از این مدت زمان گوشی تعمیر شده خود را درب منزل از پیک رایگان شرکت تحویل می‌گیرید.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد منفی 1

 

فراموش نکنید تمام تعمیراتی که در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل بر روی گوشی متقاضیان انجام می‌شود مشمول گارانتی کیفیت و اورجینال بودن قطعات هستند، پس بدین ترتیب خیالتان از بابت کیفیت تعمیری که روی گوشی انجام می‌شود راحت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس موبایل کمک و جزئیات آن یا دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید و از کارشناسان موبایل کمک راهنمایی بخواهید.

همچنین در صورت نیاز به خرید موبایل می توانید از سایت موبایل کمک اقدام به خرید فرمایید.

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی

قطعات iPhone 7 Plus

قطعات گوشی iPhone X

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل