تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون

تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون

دوربین گوشی های اپل از قطعاتی است که آمار خراب شدن آن کم نیست و کاربران زیادی برای تعمیر آن ها به مرکز موبایل کمک و نمایندگی های اپل مراجعه می‌کنند. خوشبختانه با سرویس موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید تعمیر دوربین موبایل آیفون و گوشی اپل را با بهترین کیفیت و قیمت انجام دهید. در ادامه بیشتر در مورد جزئیات این تعمیر صحبت خواهیم کرد. با موبایل کمک همراه باشید.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

خراب شدن دوربین گوشی آیفون | تعمیر دوربین اپل

خراب شدن دوربین گوشی های موبایل از تعمیرات رایج این گجت هاست و طبیعتا آیفون های اپل هم از این قاعده مستثنا نیستند. البته آمار خرابی دوربین گوشی ها و آیفون ها به اندازه تعمیر ال سی دی آیفون نیست و همچنان تعویض ال سی دی آیفون رایج ترین تعمیرات اپل محسوب می‌شود. اما به هر حال در طول هفته کاربران زیادی با مشکل دوربین در آیفون ها مواجه می‌شوند و برای رفع آن به مراکز تعمیرات تخصصی اپل و مرکز موبایل کمک مراجعه می‌کنند. از اصلی ترین عواملی که می‌توانند منجر به خراب شدن دوربین گوشی اپل شوند، موارد زیر هستند:

 

 • خرابی ناشی از ضربه و فشار: تعمیر دوربین موبایل آیفون در خیلی از مواقع به دلیل وارد شدن ضربه به دستگاه و آسیب دیدن ماژول دوربین آن الزامی می‌شود. دقت داشته باشید که خراب شدن دوربین گوشی همیشه با نگاه کردن به آن قابل درک نخواهد بود و گاها ممکن است خرابی داخلی به وجود آمده باشد و از نمای بیرون قابل درک نباشد.

 

تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون | گارانتی اپل

 

 • ایجاد خط و خش روی لنز دوربین: لنز دوربین آیفون های اپل با یک لایه شیشه ضد خش پوشانده می‌شود تا تماس با اشیای نوک تیز به لنز دوربین آسیب نزند. اما با این حال ممکن است در خیلی از مواقع خط و خش های روی لنز دوربین آیفون ها به وجود آید و منجر به بروز اختلال در عملکرد دوربین شود. در اینگونه مواقع هم تعمیر دوربین گوشی اپل در دستور کار قرار گیرد.

 • خرابی ناشی از آب خوردگی: اگر به خاطر داشته باشید قبلا در مورد تعمیر آیفون آب خورده صحبت کرده بودیم. اگرچه خیلی از آیفون های جدید اپل از طراحی ضد آب بهره‌مند هستند اما با این حال هنوز خرابی ناشی از آب خوردگی از مشکلات رایج این گوشی های موبایل است و گاها منجر به بروز اختلال در عملکرد دوربین گوشی می‌شود.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

 • ایجاد هاله رنگی: در برخی مواقع دیده شد که هاله های رنگی عجیبی در زمان فعالسازی لنز دوربین گوشی در تصویر پیش رو ایجاد می‌شود. دلیل به وجود آمدن این هاله های رنگی به طور دقیق مشخص نیست اما متاسفانه تنها راه تعمیر دوربین موبایل آیفون در این شرایط در تعویض لنز دوربین خلاصه می‌شود.

 

موارد فوق از اصلی ترین عواملی هستند که می‌توانند منجر به خرابی دوربین گوشی اپل شوند. در برخی مواقع هم ممکن است اختلال های ایجاد شده در دوربین آیفون ها را بتوان با چند ترفند خاص برطرف کرد که در مقاله رفع مشکل دوربین آیفون و کار نکردن آن در رابطه با این ترفند ها صحبت کردیم. خراب شدن دوربین آیفون ها می‌تواند به شیوه های مختلفی نمایان شود. برای مثال ممکن است لنز دوربین گوشی کاملا از کار بیفتد یا اروری در زمان اجرا کردن اپلیکیشن دوربین نمایان شود یا کیفیت تصویری که توسط دوربین گوشی نشان داده می‌شود افت کند. تحت هر یک از این شرایط باید از سرویس نمایندگی اپل و مراکزی مثل مرکز موبایل کمک برای رفع مشکل دستگاه استفاده کنید.

تعمیر دوربین موبایل آیفون | نمایندگی رسمی اپل

مراحل و روش دقیق تعمیر دوربین آیفون اپل با توجه به نوع خرابی که در آن به وجود آمده است مشخص می‎شود. تقریبا در اغلب مواقع اختلال های ایجاد شده در دوربین آیفون ها به گونه‌ای هستند که کاربر را ملزم به تعویض لنز دوربین می‌کنند. اما در برخی مواقع محدود هم دیده شده که انجام برخی اقدامات خاص منجر به رفع مشکل می‌شوند و دیگر نیازی به تعویض کامل لنز دوربین آیفون وجود نخواهد داشت. به عنوان مثال احتمال دارد در برخی مواقع سوکت یا کانکتور لنز دوربین گوشی دچار مشکل شود و تعمیر دوربین موبایل آیفون با جا زدن کامل کانکتور دوربین امکانپذیر باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض یا تعمیر دوربین‌ اصلی آیفون‌های اپل

تحت هر شرایط نباید برای تعمیر دوربین گوشی اپل به هر مرکز تعمیراتی مراجعه کرد و بهترین گزینه برای انجام این کار مرکز تعمیرات موبایل کمک و نمایندگی اپل است. از آنجایی که تعمیر آیفون های اپل بسیار حساس بوده و باید در انجام آن دقت بسیار بالایی صرف شود و از ابزارهای خاصی استفاده به عمل آید، اکیدا توصیه می‌شود که انجام این تعمیرات را به هر تعمیرکاری واگذار نکنید. در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید تعمیراتی از قبیل تعمیر دوربین آیفون های اپل را با بهترین قیمت و ضمانت انجام دهید.

 

تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون | گارانتی اپل

 

ضمانتی که مرکز موبایل کمک در ازای تعمیر آیفون ارائه می‌کند هم شامل کیفیت تعمیرات می‌شود و هم کیفیت قطعات بکار رفته در موبایل را تحت پوشش قرار می‌دهد. تمام تعمیراتی که در مرکز موبایل کمک روی گوشی متقاضیان انجام خواهد شد مشمول گارانتی هستند و در صورتی که طی یک بازه زمانی مشخص گوشی متقاضی باز هم دچار مشکل شود، تعمیر رایگان دستگاه توسط تیم موبایل کمک انجام می‌شود. تمام قطعات نصب شده در موبایل متقاضیان و استفاده کنندگان از خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل هم اورجینال هستند و از این نظر مشمول گارانتی خواهند بود.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

سعی می‌کنیم در ادامه این مطلب بیشتر در مورد اهمیت اورجینال بودن قطعات نصب شده در آیفون و به ویژه اورجینال بودن لنز دوربین گوشی در تعمیر دوربین موبایل آیفون صحبت کنیم. وقتی از خدمات موبایل کمک استفاده کنید خیالتان از بابت اورجینال بودن لنز دوربین جدید و تعویض شده موبایلتان راحت خواهد بود. پس اگر می‌خواهید تعمیر دوربین گوشی اپل شما با بهترین کیفیت و قیمت انجام گیرد و خیالتان از همه نظر راحت باشد، موبایل کمک بهترین گزینه برای سرویس گیری است. همانطور که در مقاله تعمیرات آیفون و گوشی موبایل دیگر مشکل نیست اشاره کرده بودیم به منظور استفاده از خدمات موبایل کمک هیچ نیازی به مراجعه حضوری نیست و ثبت درخواست تعمیر با تماس تلفنی یا به طور آنلاین قابل انجام خواهد بود. در ادامه بیشتر در مورد جزئیات این مسئله هم صحبت می‌کنیم.

اهمیت بکارگیری قطعات اورجینال در تعمیر آیفون | گارانتی اپل

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در تعمیرات اپل به آن توجه کرد مربوط به اورجینال بودن قطعات جدیدی می‌شود که در گوشی نصب خواهند شد. به این قطعات اصطلاحا قطعات تعویضی هم گفته می‌شود. به عنوان مثال اگر در عملکرد دوربین آیفون شما اختلالی به وجود آمده باشد و تنها راه تعمیر در تعویض ماژول دوربین خلاصه شود، شما باید مطمئن باشید که ماژول دوربین جدید نصب شده در گوشی کیفیت لازم را دارد و اصطلاحا اورجینال است و می‌تواند مثل دوربین فابریک گوشی عمل کند.

متاسفانه اطمینان از این مسئله با توجه به شرایط بازار تعمیرات موبایل کشور اصلا آسان نیست. قطعات غیر اورجینال و فیک زیادی در بازار وجود دارند که خیلی از تعمیرکاران برای کسب سود بیشتر از این قطعات در گوشی متقاضیان تعمیرات استفاده می‌کنند. به همین جهت است که توصیه داریم حتما تعمیراتی از قبیل تعمیر دوربین موبایل آیفون را به مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل ایران واگذار کنید. چون زمانی که تعمیرات آیفون شما به دست کارشناسان موبایل کمک انجام شود، قطعات تعویض شده در گوشی از نظر اورجینال بودن ضمانت خواهند شد و همان قطعات اورجینال و اصلی هستند که توسط شرکت اپل در گوشی بکار می‌روند.

 

تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون | گارانتی اپل

 

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض یا تعمیر دوربین‌ اصلی آیفون‌های اپل

اما موبایل کمک قطعات اورجینال آیفون های اپل را چگونه و از کجا تامین می‌کند؟ تمام قطعاتی که کارشناسان موبایل کمک در تعمیر گوشی متقاضیان مورد استفاده قرار می‌دهند مستقیما از فروشگاه قطعات موبایل کمک تامین خواهند شد. فروشگاه موبایل کمک سال هاست که در زمینه عرضه و تامین قطعات اورجینال موبایل فعالیت دارد و قطعات فابریک و اصلی گوشی های اپل را با کمترین قیمت ممکن عرضه می‌کند. خیلی از مراکز تعمیرات تخصصی اپل در ایران تمام قطعات مورد نیاز خود را مستقیما از این مرکز تامین می‌کنند. بنابراین با خدمات موبایل کمک و  نمایندگی اپل می‌توانید با خیال آسوده تعمیراتی از قبیل تعمیر دوربین گوشی اپل را انجام دهید و خیالتان از بابت اورجینال بودن قطعه تعویض شده راحت باشد.

هزینه تعمیر دوربین موبایل آیفون |تعمیرگاه مجاز اپل

یکی دیگر از مهم ترین مسائلی که باید به آن اشاره کنیم مربوط به هزینه تعمیرات دوربین آیفون می‌شود. هزینه‌ای که از بابت انجام این تعمیر می‌بایست پرداخت شود با توجه به مدل گوشی و همچنین شرایط تعمیر متفاوت خواهد بود. برای مثال اگر خیلی خوش شانس باشید و با سفت کردن سوکت کانکتور دوربین مشکل دستگاه برطرف شود، تقریبا هیچ هزینه‌ای را برای انجام تعمیرات پرداخت نخواهید کرد و فقط هزینه باز و بسته کردن موبایل از شما دریافت می‌شود. اما اگر نیاز به تعویض ماژول دوربین داشته باشید وضعیت متفاوت خواهد بود.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

در اینگونه مواقع اگر آیفون شما جدیدتر باشد و به دوربین قدرتمندتری تجهیز گردد، هزینه تعمیرات هم افزایش می‌یابد چون قیمت دوربین آیفون های جدید بیشتر از دوربین آیفون های قدیمی تر خواهد بود. همچنین در اغلب مواقع هزینه تعمیر دوربین اصلی آیفون های اپل از دوربین سلفی بیشتر است. در این بین ممکن است برخی تعمیرکاران قیمت های بسیار پایینی را هم برای تعمیر دوربین موبایل آیفون پیشنهاد دهند که مطمئن باشید در اینگونه مواقع مشکلی در کار وجود دارد. طبیعتا نمی‌توان تعمیر دوربین یک گوشی را با هزینه‌ای انجام داد که از هزینه خرید دوربین اورجینال آن گوشی کمتر باشد!

 

تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون | گارانتی اپل

 

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض یا تعمیر دوربین‌ اصلی آیفون‌های اپل

پس نهایت دقت را در تعمیر دوربین آیفون اپل صرف کنید و صرفا به منظور کاهش هزینه تعمیرات از سرویس هر تعمیرکاری استفاده نکنید و به هر فردی اعتماد نداشته باشید. با خدمات مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید هزینه تعمیر دوربین موبایل آیفون را به حداقل برسانید و تعمیر مذکور را با کمترین قیمت ممکن انجام دهید. از آنجایی که در این مرکز قطعات اورجینال اپل مستقیما از فروشگاه موبایل کمک و با همان قیمت خرید تامین می‌شوند و متقاضی تعمیرات هم دستمزد مستقیمی به تعمیرکار پرداخت نمی‌کند، هزینه تعمیرات به حداقل می‌رسد. ضمنا فراموش نکنید تمام قطعات تعویض شده گوشی مشتریان در این مرکز از نظر اورجینال بودن مشمول گارانتی خواهند بود.

مزیت های سرویس نمایندگی اپل | تعمیر تخصصی iPhone

اما چرا اصرار داریم که از خدمات مرکز موبایل کمک به منظور انجام تعمیر تخصصی iPhone استفاده کنید؟ با بکارگیری سرویس موبایل کمک و نمایندگی اپل از مزیت های زیادی بهره‌مند خواهید شد و می‌توانید تعمیرات تخصصی آیفون های اپل را با کمترین هزینه و دردسر انجام دهید. برخی از اصلی ترین مزیت هایی که با بکارگیری خدمات شرکت موبایل کمک از آن ها بهره‌مند می‌شوید شامل موارد زیر هستند:

 

 • امکان ثبت سفارش آنلاین یا تلفنی: برای ثبت سفارش تعمیرات در مرکز موبایل کمک نیازی به مراجعه حضوری متقاضی وجود ندارد و انجام این کار با یک تماس تلفنی یا از طریق سایت شرکت و به صورت آنلاین قابل انجام خواهد بود.

 

 • صرفه جویی در هزینه: عدم نیاز به مراجعه حضوری و همچنان تعرفه های مناسبی که موبایل کمک برای تعمیرات آیفون در نظر گرفته سبب می‌شوند که بتوانید تعمیرات تخصصی اپل را با کمترین قیمت در این مرکز انجام دهید.

 

گارانتی رسمی تعمیرات اپل | 02175147 | خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک 9 واحد 2

 

 • قطعات اورجینال: همانطور که قبلا گفتیم تمام قطعاتی که توسط کارشناسان موبایل کمک در گوشی متقاضیان تعمیرات موبایل نصب می‌شوند اورجینال هستند و از این نظر مشمول گارانتی خواهند بود.

 

 • تجهیزات پیشرفته و مدرن: در مرکز موبایل کمک و نمایندگی اپل از مدرن ترین و پیشرفته ترین ابزارهای روز دنیا برای انجام انواع تعمیرات از قبیل تعمیر دوربین موبایل آیفون استفاده می‌شود. بدین ترتیب تمام استانداردهای لازم در حین تعمیرات گوشی حفظ خواهند شد.

 

تعمیر مشکل دوربین موبایل آیفون | گارانتی اپل

 

 • سرعت عمل بالا: با استفاده از خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید شاهد تعمیر فوری گوشی خود در کوتاه ترین زمان ممکن باشید. عموما تعمیراتی از قبیل تعمیر دوربین iPhone در موبایل کمک ظرف 3 الی 4 ساعت انجام می‌شود.

 

 • گارانتی تعمیرات: تمام تعمیراتی که در مرکز موبایل کمک بر روی گوشی متقاضیان انجام می‌شود دارای گارانتی هستند و موبایل کمک تضمین می‌کند که از این نظر تعمیر موبایل مشتریان با بهترین کیفیت انجام گیرد.

بیشتر بخوانید: آموزش تعویض یا تعمیر دوربین‌ اصلی آیفون‌های اپل

بنابراین با خدمات موبایل کمک و نمایندگی اپل می‌توانید تعمیرات تخصصی آیفون ها را با بهترین کیفیت و کمترین هزینه انجام دهید و نیازی هم به مراجعه حضوری نداشته باشید. موبایل کمک اولین مرکزی است که در داخل کشور امکان انجام تعمیرات تخصصی اپل را بدون نیاز به مراجعه حضوری و همچنین با ضمانت فراهم می‌کند.

 

ثبت سفارش تعمیر دوربین موبایل آیفون 

اما چطور سفارش یا درخواست تعمیر گوشی را در مرکز موبایل کمک به ثبت برسانیم و مراحل کار دقیقا به چه صورت هستند؟ به منظور ثبت سفارش تعمیرات کافیست به یکی از دو روش زیر عمل کنید:

 

 • ثبت سفارش با تماس تلفنی: در این روش ثبت درخواست تعمیر با یک تماس تلفنی قابل انجام خواهد بود. کافیست با شماره 02175147 تماس بگیرید و درخواست خود را به ثبت برسانید.

 

 

بعد از اینکه سفارش خود را به ثبت رساندید، پیک رایگان موبایل کمک به آدرس شما اعزام خواهد شد و گوشی خراب شده را درب منزل از شما تحویل می‌گیرد. گوشی به شرکت ارجاع داده می‌شود و تعمیرات لازم با استفاده از مدرن ترین تجهیزات بر روی آن انجام می‌شوند. عموما تعمیراتی از قبیل تعمیر دوربین موبایل آیفون در مرکز موبایل کمک ظرف 3 الی 4 ساعت تکمیل می‌شود.

بعد از انجام تعمیرات هم گوشی دوباره با پیک موبایل کمک به آدرس متقاضی ارسال خواهد شد و درب منزل به وی تحویل داده می‌شود. بنابراین با سرویس موبایل کمک می‌توانید تعمیرات تخصصی آیفون های اپل را بدون دردسر و مراجعه حضوری انجام دهید و خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات و همچنین اورجینال بودن قطعات نصب شده در دستگاه راحت باشد. به منظور ثبت سفارش تعمیر و دریافت مشاوره رایگان کافیست با شماره 02175147 تماس حاصل کنید.

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل