تعمیر گوشی آیفون XR آب خورده تعمیر گوشی آیفون XR آب خورده

تعمیر گوشی آیفون XR آب خورده

متاسفانه علیرغم اینکه آیفون XR اپل از استاندارد ضد آب IP67 پشتیبانی می‌کند در برخی شرایط خرابی ناشی از آب خوردگی در آن اتفاق می‌افتد. با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیر آیفون XR آب خورده یا خیس شده را با بهترین کیفیت و صرف کمترین هزینه انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعمیر آیفون XR آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر. 

 

آیا آیفون XR اپل ضد آب است؟

آیفون XR اپل در کنار آیفون XS و آیفون XS Max معرفی شد و خیلی از ویژگی های دو آیفون مذکور را به همراه دارد. یکی از این ویژگی مربوط به طراحی ضد آب می‌شود. آیفون XS و XS Max اپل از استاندارد ضد آب IP68 پشتیبانی می‌کنند اما آیفون XR از استاندارد ضد آب IP67 بهره می‌برد. به موجب بهره‌مندی از این استاندارد دستگاه باید بتواند تا مدت زمان 30 دقیقه در عمق 1 متری آب دوام داشته باشد. برای درک بهتر جزئیات مربوط به استاندارد ضد آب سری IP توصیه می‌کنیم مقاله استاندارد ضد آب بودن گوشی IP67 و IP68 Certificate چیست؟ را مطالعه کنید. آیفون ایکس آر در خیلی از بررسی های عملی کاملا نشان داده که واقعا در برابر نفوذ آب و مایعات مقاوم است اما با این وجود خرابی ناشی از آب خوردگی در آن رخ می‌دهد!

 

تعمیر آیفون XR آب خورده | گارانتی اپل

 

 

متاسفانه به ضد آب بودن هیچ گوشی نباید به طور کامل و 100 درصد اعتماد کرد. نمونه های متعددی از گوشی آیفون XR اپل که در اثر نفوذ مایعات دچار مشکل شده‌اند به مرکز موبایل کمک ارجاع داده می‌شوند و این موضوع فقط مختص آیفون XR نیست بلکه گوشی های دیگری مثل سری گوشی های گلکسی اس سامسونگ هم به همین صورت هستند و بارها اتفاق افتاده که کاربران این گوشی ها به دلیل نفوذ مایعات به داخل دستگاه و خراب شدن آن به مرکز موبایل کمک مراجعه کرده‌اند. بنابراین به هیچ وجه به طور کامل ضد آب بودن یک گوشی را باور نکنید و به این ویژگی دستگاه اعتماد نداشته باشید. اکیدا توصیه می‌کنیم از بکارگیری گوشی های موبایل در مکان هایی مثل حمام، استخر، سونا، جکوزی و غیره خودداری کنید.

مایعات می‌توانند منجر به خراب شدن چه قطعاتی شوند؟

وقتی آب یا مایعات به داخل گوشی نفوذ کند می‌تواند در مدارهای الکترونیکی آن اتصال کوتاه به وجود آورده و قطعات مختلف دستگاه را بسوزاند. شدت خرابی که در یک گوشی مثل iPhone XR در اثر آب خوردگی به وجود می‌آید به مقدار آبی بستگی دارد که به داخل گوشی نفوذ کرده است. طبیعتا اگر مقدار آب بیشتری به داخل گوشی نفوذ کند، قطعات بیشتری در دستگاه با آب در تماس قرار می‌گیرند و خسارت وارد بر گوشی هم افزایش پیدا می‌کند. نفوذ آب و مایعات می‌تواند منجر به سوختن تاچ و ال سی دی گوشی، سوختن مادربرد، سوختن IC های روی برد، سوختن قطعاتی مثل رم، CPU و غیره، بروز اختلال در مدار شارژ، سوختن دوربین و غیره شود.

 

برای تعمیر آیفون XR آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر. 

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون XR اپل 

حتی در شرایط بدتر نفوذ آب به داخل آیفون XR یا هر گوشی دیگری می‌تواند منجر به از کار افتادن کامل مادربرد دستگاه هم شود. برای آشنایی با نحوه تعمیر برد آیفون XR توصیه می‌کنیم مقاله تعمیر برد آیفون XR اپل با بهترین کیفیت و هزینه در موبایل کمکرا مطالعه نمایید.  بنابراین اگر قرار باشد در یک جمله بگوییم باید گفت که آب و مایعات به دلیل رسانا بودن دشمن قطعات الکترونیکی هستند که در گوشی های موبایل شاهد بکارگیری آن ها هستیم. حتی نفوذ یک قطره آب به داخل گوشی مثل آیفون XR هم می‌تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. پس همیشه مراقب باشید که گوشی شما با آب در تماس نباشد. توصیه ما این است که حتی از بکارگیری دستگاه با دست خیس هم خودداری کنید.

 

 

تعمیر آیفون XR آب خورده | گارانتی اپل

 

هزینه تعمیر آیفون XR آب خورده چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که احتمالا در ذهن شما هم ایجاد شده مربوط به هزینه تعمیر آیفون XR آب خورده می‌شود. متاسفانه هزینه تعمیر کردن یک گوشی آب خورده تا قبل از اینکه دستگاه باز شده و مورد بررسی قرار گیرد قابل پیش‌بینی نیست. طبیعتا هرچقدر قطعات بیشتر و گران تری در گوشی خراب شده باشند، هزینه تعمیر هم افزایش پیدا می‌کند و هرچقدر قطعات کمتر و ارزان تری دچار اختلال شوند، هزینه تعمیر هم کاهش می‌یابد. به عنوان مثال اگر خوش شانس باشید ممکن است آب منجر به خراب شدن مدار پاور گوشی شده باشد یا باتری آن را دچار اختلال کند. اما اگر بد شانس باشید، آب می‌تواند به برد گوشی و حتی تاچ و ال سی دی آن آسیب برساند. طبیعتا در این شرایط هزینه تعمیر آیفون XR آب خورده افزایش پیدا می‌کند. پس مشخص کردن هزینه دقیق تعمیر یک گوشی که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده تا قبل از باز کردن دستگاه و بررسی دقیق آن قابل تعیین نیست. با این حال اگر می‌خواهید تعمیر آیفون XR آب خورده شما با کمترین قیمت و هزینه ممکن انجام شود توصیه می‌کنیم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده نمایید.

 

برای تعمیر آیفون XR آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر. 

 

چگونه آسیب وارد بر گوشی را به حداقل برسانیم؟

شما می‌توانید با عکس‌العمل سریع و انجام اقدامات مناسب در زمانی که گوشی شما با آب در تماس بود، خسارت و صدمات وارد بر دستگاه را به حداقل مقدار ممکن برسانید. زمانی که گوشی شما در آب افتاد باید سریع عمل کنید و هرچه زودتر آن را از آب خارج نمایید و بخش بیرونی دستگاه را کاملا خشک کنید. به هیچ وجه در این شرایط نباید سعی در روشن کردن گوشی داشته باشید یا حتی دکمه پاور آن یا سایر دکمه های فیزیکی آن را فشار دهید چون این امر می‌تواند اتصال کوتاه ایجاد کند. بنابراین از تست گوشی پرهیز کنید و فقط آن را خشک نمایید. بعد از اینکه بدنه بیرونی گوشی خشک شد، دکمه پاور را بزنید و اگر گوشی روشن بودن با نگه داشتن دکمه پاور آن را خاموش کنید. سپس گوشی را برای مدت زمان 2 روز در کیسه برنج قرار دهید و بعد از دو روز آن را خارج کرده و روشن کنید. با انجام این اقدامات شانس خراب نشدن گوشی شما به حداکثر مقدار ممکن می‌رسد. برای آشنایی دقیق تر با مراحلی که باید برای نجات یک گوشی آب خورده انجام شود توصیه می‌کنیم مقاله نجات و تعمیر گوشی آب خورده در ۱۰ مرحله سادهرا مطالعه کنید.

 

تعمیر آیفون XR آب خورده یا خیس شده چقدر زمان می‌برد؟

متاسفانه برای تعمیر کردن گوشی که در اثر آب خوردگی و تماس با مایعات دچار مشکل شده باید مراحل دقیقی طی شوند که هر یک از آن ها زمانگیر هستند. عموما تعمیر آیفون XR آب خورده حدود 2 الی 4 روز طول می‌کشد. در تعمیر گوشی آب خورده باید ابتدا دستگاه باز شود و قطعات معیوب آن شناسایی گردند. در مرحله بعد باید تک تک این قطعات معیوب تعمیر یا تعویض شوند و در مرحله آخر هم باید عملکرد دستگاه برای مدت زمان 24 ساعته به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. چنانچه مشکلی در عملکرد دستگاه وجود داشت دوباره باید سه مرحله‌ای که نام بردیم تکرار شوند و این کار ممکن است چندین بار تکرار گردد و هرچقدر این مراحل بیشتر تکرار شوند، مدت زمان مورد نیاز برای تعمیر آیفون XR آب خورده هم بیشتر خواهد شد.

 

برای تعمیر آیفون XR آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر. 

 

بنابراین تصور نداشته باشید که تعمیر آیفون XR خیس شده ظرف چند ساعت انجام می‌شود، چون برای انجام این تعمیر باید راحل بسیار دقیق و مهمی انجام شوند که  از اهمیت بالایی برخوردارند. در مرکز موبایل کمک از مدرن ترین تجهیزات برای تعمیر گوشی های آب خورده استفاده می‌شود و بدین سبب سرعت و کیفیت تعمیر این دسته از گوشی های موبایل به حداکثر مقدار ممکن می‌رسد. توصیه می‌کنیم برای تعمیر شدن گوشی که در اثر تماس با آب و مایعات خراب شده به هیچ عنوان عجله نداشته باشید چون عجله شما می‌تواند منجر به افت کیفیت تعمیر دستگاه شود و بعدا برایتان مشکل ایجاد کند. اگر می‌خواهید با بهترین کیفیت و سرعت آیفون ایکس آر آب خورده خودتان را تعمیر کنید، توصیه داریم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی آیفون

موبایل کمک و تعمیر آیفون XR خیس شده اپل

موبایل کمک بهترین مرجعی است که در حال حاضر تعمیر گوشی های آب خورده و خیس شده را در داخل کشور انجام می‌دهد. در این مرکز از جدیدترین و مدرن ترین تجهیزات و دستگاه ها برای تعمیر آیفون XR آب خورده و دیگر گوشی هایی که در اثر آب خوردگی دچار مشکل شده‌اند استفاده می‌شود. بنابراین زمانی که از خدمات و سرویس موبایل کمک استفاده کنید، خیالتان از بابت کیفیت تعمیر راحت خواهد بود و مطمئن می‌شوید که تعمیر آیفون XR آب خورده خود را به مرجعی قابل اعتماد و مطمئن واگذار کرده‌اید. کارشناسان این مرکز افراد خبره و حرفه‌ای هستند که در دوره‌های پیشرفته تعمیرات موبایل شرکت داشته و بر کار خود تسلط کامل دارند.

قطعاتی که توسط کارشناسان موبایل کمک در گوشی مشتریان بکار می‌روند هم همگی اورجینال بوده و از این نظر دارای گارانتی هستند و مستقیما از فروشگاه قطعات موبایل تامین می‌شوند. به منظور ثبت سفارش تعمیر آیفون XR خیس شده یا آب خورده خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 021۷۵۱۴۷ تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

همچنین در صورت تمایل به خرید موبایل می توانید به سایت موبایل کمک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی آیفون ایکس آر

قطعات ایفون

قیمت قطعات گوشی

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل