تعمیر برد آیفون XR تعمیر برد آیفون XR

تعمیر برد آیفون XR

بروز مشکل در عملکرد مادربرد آیفون XR یکی از مشکلاتی است که برای تعمیر آن نباید به هر تعمیرکاری اعتماد کرد. تعمیرات روی برد از حساسیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در صورت بروز اشتباه جدی، باید احتمالا قید گوشی قبلی را زده و به فکر خرید گوشی دیگری باشید. با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید تعمیر برد آیفون XR اپل را با صرف کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعمیر برد آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

اصلی ترین دلایل خراب شدن مادربرد آیفون XR اپل

دلایل متعددی وجود دارند که ممکن است منجر به خراب شدن مادربرد iPhone XR اپل شوند. یکی از رایج ترین این دلایل آب خوردگی است. متاسفانه نفوذ مایعات به داخل گوشی و برخورد آن با قطعات الکترونیکی که روی برد گوشی نصب شده‌اند، خیلی سریع می‌تواند منجر به بروز اختلال در عملکرد دستگاه شده و آسیب های جدی به برد گوشی وارد کند. البته آیفون XR اپل طراحی ضد آب دارد اما با این حال نباید به ضد آب بودن آن به طور کامل اطمینان کرد چون بارها دیده شده که این گوشی در اثر نفوذ مایعات و آب به داخلش دچار مشکل می‌شود. از دیگر عواملی که می‌تواند منجر به بروز مشکل در عملکرد برد آیفون XR شده و آن را معیوب سازند، ضربه و فشار است. اگر ضربه و فشاری به گوشی وارد شود و این ضربه به برد دستگاه منتقل گردد، می‌تواند به قطعات آن آسیب برساند و بدین ترتیب در عملکرد مادربرد اختلال ایجاد کند.

 

تعمیر برد آیفون XR | گارانتی اپل

 

 

قطعات الکترونیکی روی برد و خود مدارهای مادربرد دارای مقاومت مشخص و نسبتا بالایی در برابر حرارت و گرما هستند. اما اگر شدت گرمای وارد بر برد و قطعات آن زیادتر از حد تعیین شده شود، ممکن است آسیب های به ویژه در دراز مدت به قطعات آن وارد گردد. در برخی شرایط هم واقعا مشخص نمی‌شود که دلیل اصلی معیوب شدن و خرابی قطعات مادربرد یا مدارهای آن در گوشی های موبایل چه بوده و نمی‌توان با قاطعیت در این باره نظر داد. در هر صورت زمانی که برد گوشی و قطعات آن با مشکل مواجه شوند شما با دردسر رو به رو خواهید شد و در اغلب مواقع گوشی اصلا روشن نمی‌شود یا به طور خودکار ریستارت و خاموش می‌شود. در اینگونه مواقع باید به فکر تعمیر برد آیفون XR باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

تعمیر برد آیفون XR اپل چگونه انجام می‌گیرد؟

تعمیر مادربرد گوشی های موبایل از جمله آیفون ایکس آر با توجه به نوع خرابی که در دستگاه اتفاق افتاده به دو روش قابل انجام است. روش اول مربوط به شرایطی می‌شود که برد گوشی به همراه قطعات روی آن به طور کامل سوخته باشد. در این شرایط تنها راه حل پیش رو مربوط به تعویض کامل مادربرد می‌شود. اما روش دوم مربوط به شرایطی خواهد بود که فقط برخی قطعات و مدارهای روی برد سوخته باشند. در این شرایط قطعات معیوب روی برد شناسایی خواهند شد و فقط همین قطعات تعویض یا تعمیر می‌شوند. متاسفانه تعمیر برد آیفون XR یا هر گوشی موبایل دیگری اصلا کار آسانی نیست و نیاز به آشنایی کامل با تکنیک های تعمیر مدارهای الکترونیکی و لحیم کاری میکرو دارد. بنابراین هر تعمیرکاری قادر به تعمیر برد آیفون XR نخواهد بود و اغلب تعمیرکاران موبایل در بازار آزاد فقط می‌توانند مادربرد گوشی های موبایل را تعویض کنند.

 

برای تعمیر برد آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

بنابراین دقت داشته باشید که بین تعویض برد و تعمیر برد آیفون XR تفاوت وجود دارد. ممکن است مادربرد گوشی شما با انجام تعمیرات و شناسایی و تعویض قطعات معیوب قابل تعمیر باشد اما تعمیرکاران موبایل به دلیل سهولت تعویض برد به شما بگویند که مشکل دستگاه فقط با تعویض برد رفع می‌شود. بنابراین اگر مادربرد آیفون XR شما دچار مشکل شده، به هیچ عنوان برای تعمیر آن به مراجع ناشناس و غیر قابل اعتماد مراجعه نکنید و سعی کنید تعمیر برد آیفون XR را به شخص یا مرکزی بسپارید که کاملا شناخته شده و مطمئن باشد. مرکز موبایل کمک یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تعمیر برد گوشی های موبایل در کشور است. شما می‌توانید تعمیر برد آیفون XR اپل خود را به کارشناسان این مرکز واگذار کنید و از یک تعمیر مطمئن لذت ببرید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون XR اپل  

هزینه تعویض و تعمیر برد آیفون XR چقدر است؟

اگر قرار باشد مادربرد گوشی شما به طور کامل تعویض شود، هزینه‌ای که باید پرداخت کنید بسیار زیاد خواهد بود چون در این شرایط باید مادربرد و کل قطعات روی آن به طور یکپارچه تعویض شوند. اما وقتی مشکل برد گوشی با انجام تعمیرات رفع شود، هزینه تعمیر زیاد نخواهد بود چون در این شرایط نهایتا چند قطعه معیوب روی برد شناسایی و تعویض خواهند شد و شما فقط هزینه تعویض همین قطعات را پرداخت می‌کنید. پس تعویض برد به مراتب هزینه بیشتری در مقایسه با تعمیر مادربرد دارد. متاسفانه در بازار آزاد اغلب تعمیرکاران موبایل به دلیل سهولت بیشتر تعویض برد نسبت به تعمیر آن، به کاربر می‌گویند که باید مادربرد گوشی وی تعویض شود و هزینه آن هم فلان مقدار است. به همین دلیل هیچوقت برای تعمیر برد آیفون XR خود به مراجع غیرمطمئن مراجعه نکنید.

 

تعمیر برد آیفون XR اپل | گارانتی اپل

 

تعمیر برد iPhone XR اپل چقدر زمان می‌برد؟

تعمیر مادربرد آیفون ایکس آر و دیگر گوشی های موبایل باید با استفاده از ابزارها و تجهیزات بسیار دقیق و پیشرفته انجام گیرد تا بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد. اگر تعمیرکاری به ابزارهای مناسب دسترسی نداشته باشد قادر به تعمیر برد آیفون XR نخواهد بود و حتی ممکن است شدت خرابی قطعات گوشی را هم بیشتر کند. بنابراین دقت کنید که تعمیر برد آیفون XR را به چه مرجعی واگذار می‌کنید. زمان مورد نیاز برای تعمیر برد آیفون XR حداقل 2 روز خواهد بود. وقتی قرار باشد که برد گوشی تعمیر شود سه مرحله اصلی باید طی شوند. مرحله اول شامل باز کردن گوشی، جداسازی برد و شناسایی قطعات معیوب آن می‌شود. مرحله دوم شامل تعویض قطعات معیوب روی برد خواهد بود. هر یک از قطعاتی که در این شرایط معیوب تشخیص داده شوند می‌بایست تعویض گردند.

 

برای تعمیر برد آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر.

 

تعمیر برد آیفون XR اپل | گارانتی اپل

 

تعویض قطعات معیوب روی برد ساده نیست و نیاز به دقت و زمان بسیار بالایی دارد. تعمیرکاران موبایل باید برای انجام این کار از دستگاه های خاصی مثل لوپ استفاده کنند و با تکنیک هایی همچون لحیم کاری میکرو به خوبی آشنایی داشته باشند. به همین دلیل است که هر تعمیرکاری از پس تعمیر برد آیفون XR بر نمی‌آید. بعد از پایان مرحله دوم و تعمیر قطعات معیوب روی برد، نوبت به مرحله سوم یعنی بررسی عملکرد مادربرد می‌رسد. عملکرد برد آیفون باید در این شرایط حداقل 12 ساعت مورد بررسی قرار گیرد. اگر همه چیز مناسب باشد، تعمیر برد آیفون XR با موفقیت انجام شده اما اگر باز هم برد گوشی اختلال هایی در عملکرد داشته باشد، باید سه مرحله نام برده شده دوباره طی شوند و سایر قطعات معیوب روی برد هم تعمیر گردند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی موبایل

بنابراین به همین دلیل است که تعمیر برد آیفون XR و دیگر گوشی های موبایل زمانگیر‌تر از اغلب تعمیرات دیگری خواهد بود که در آن ها انجام می‌شود. اما در سمت مقابل تعویض مادربرد آیفون XR خیلی زمانگیر نیست. کارشناسان مرکز موبایل کمک این تعمیر را در کمتر از 3 ساعت انجام می‌دهند. بنابراین تعمیر برد آیفون XR هزینه کمتری دارد اما نیاز به صبر و صرف زمان بیشتر خواهد داشت اما تعویض برد این گوشی هزینه بیشتری دارد و نیازمند صبر و صرف زمان زیاد برای انجام تعمیرات لازم نخواهد بود.

موبایل کمک و تعمیر برد آیفون XR با کمترین هزینه

اگر می‌خواهید با کمترین هزینه ممکن تعمیر برد آیفون XR خود را انجام دهید و خیالتان هم از بابت کیفیت تعمیری که روی برد گوشی انجام می‌شود راحت باشد، توصیه می‌کنیم از خدمات مرکز موبایل کمک استفاده کنید. کارشناسان مرکز موبایل کمک افراد با تجربه‌ای هستند که تعمیرات مادربرد و مدارهای الکترونیکی را با دقت بسیار بالایی انجام می‌دهند و همواره برای کسب تجربه بیشتر در دوره‌های فوق پیشرفته تعمیرات تلفن همراه شکرت می‌نمایند. همچنین بهترین و مدرن ترین ابزارها و تجهیزات هم در اختیار آن ها قرار داده شده است. به همین دلیل شما می‌توانید با سرویس موبایل کمک تعمیر برد آیفون XR را با خیال آسوده انجام دهید. به منظور ثبت سفارش تعمیر برد آیفون XR خود در مرکز موبایل کمک کافیست با شماره 021۷۵۱۴۷ تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید:

قطعات گوشی iPhone XR

قطعات اپل

سایت خرید قطعات موبایل

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل