تعویض گلس ال سی دی اپل واچ ۵ | نمایندگی اپل تعویض گلس ال سی دی اپل واچ ۵ | نمایندگی اپل

تعویض گلس ال سی دی اپل واچ ۵ | نمایندگی اپل

گلس ال سی دی یا همان صفحه نمایش اپل واچ سری 5 (Apple Watch Series 5) در برخی مواقع ممکن است بشکند یا ترک هایی روی آن ایجاد شود. در اینگونه مواقع می‌توان با تعویض این قطعه مشکل را برطرف کرد. اما نکته مهم این است که تعویض گلس شکسته صفحه نمایش ساعت اپل فقط باید در نمایندگی مجاز اپل انجام شود. در ادامه بیشتر به صحبت در مورد جزئیات تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 و سرویس موبایل کمک در این راستا صحبت می‌کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعویض گلس اپل واچ سری 5 کلیک کن یا با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

گلس ال سی دی Apple Watch چیست؟

قبل از اینکه در رابطه با تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 صحبت کنیم بهتر است مشخص نماییم که منظورمان از این قطعه دقیقا چه بوده و گلس چه تفاوتی با خود صفحه نمایش دارد؟ اپل روی صفحه نمایش ساعت های هوشمند خود را با یک لایه شیشه محافظ و خارجی پوشانده که مقاومت خوبی در برابر خراشیدگی و تماس با اشیای نوک تیز دارد. نصب این شیشه محافظ یا همان گلس سبب می‌شود که خیلی راحت روی صفحه نمایش ساعت خط و خش ایجاد نشود. بنابراین وقتی در مورد گلس صفحه نمایش ساعت اپل صحبت می‌کنیم، منظورمان این شیشه محافظ خواهد بود.

گلس ال سی دی Apple Watch به گونه‌ای نیست که به راحتی امکان جداسازی آن از روی صفحه ساعت وجود داشته باشد و روی نمایشگر آن پرس می‌شود. بنابراین این قطعه با لایه های پلاستیکی که کاربران به عنوان لوازم جانبی خریداری و روی صفحه نمایش گوشی یا ساعت نصب می‌کنند تفاوت دارد. متاسفانه در اصطلاح عامیانه به آن لایه های محافظ خارجی هم گلس ال سی دی گفته می‌شود که این اصطلاح از نظر فنی صحیح نیست. در برخی مواقع ممکن است در اثر ضربه یا فشاری که به ساعت اپل سری 5 وارد می‌شود، گلس روی نمایشگر آن بشکند یا ترک بردارد!

تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 | نمایندگی اپل

بیشتر بخوانید: تعمیر تخصصی اپل واچ

در اینگونه مواقع باید تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 را در دستور کار قرار دهید. اما مهمترین نکته در انجام این تعمیر مربوط به این می‌شود که از سرویس نمایندگی اپل و مراکزی استفاده کنید که در این راستا کیفیت عملکرد مطلوبی داشته و می‌توانند با ضمانت تعمیرات مورد نیاز را انجام دهند. به دلیل ظرافت بسیار بالایی که در طراحی و ساخت Apple Watch Series 5 شاهد آن هستیم، به هیچ عنوان نباید تعمیرات این گجت به هر تعمیرکار کم تجربه‌ای واگذار شود. بنابراین حتما به این موضوع توجه داشته باشید. در ادامه بیشتر در مورد جزئیات آن صحبت خواهیم کرد اما قبل از آن باید مشخص کنیم چه زمانی تعویض گلس در اپل واچ 5 قابل انجام خواهد بود؟

تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 یا تعویض LCD؟

تعویض ال سی دی یا همان پنل صفحه نمایش ساعت اپل به طور کامل با تعویض گلس تفاوت دارد و این دو روش های تعمیر متفاوتی به شمار می‌روند. در تعویض ال سی دی اپل واچ سری 5 به طور کامل پنل نمایشگر ساعت تعویض خواهد شد! یعنی پنل قدیمی از آن جدا شده و یک پنل جدید که حاوی تاچ و LCD جدیدی خواهد بود روی دستگاه نصب می‌شود. اما در تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 اینطور نیست و صرفا لایه شیشه‌ای و محافظ روی صفحه نمایش ساعت که اصطلاحا به آن گلس گفته می‌شود تعویض خواهد شد.

حال سوال این است که چه زمانی باید تعویض گلس در دستور کار قرار گیرد و چه زمانی باید ال سی دی ساعت اپل به طور کامل تعویض شود؟ اگر در اثر ضربه، فشار یا هر اتفاقی که رخ داده در عملکرد تاچ یا ال سی دی ساعت اختلالی به وجود آید می‌بایست پنل تاچ و LCD آن تعویض شوند. به عنوان مثال تصور کنید اپل واچ سری 5 شما از دستتان افتاده و صفحه آن شکسته و تاچ آن کار نمی‌کند یا قسمتی از صفحه آن سیاه شده باشد! در اینگونه مواقع تعمیر فقط با تعویض کامل LCD و تاچ امکانپذیر خواهد بود و حتما باید از سرویس نمایندگی مجاز اپل برای انجام این تعمیر استفاده شود.

 

برای تعویض گلس اپل واچ سری 5 کلیک کن یا با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

اما در برخی مواقع دیگر ممکن است شکستگی هایی روی صفحه نمایش ساعت ایجاد شوند اما در عمل تاچ و LCD آن بدون مشکل کار کنند! برای مثال تصور کنید Apple Watch Series 5 شما از دستتان افتاده و در اثر برخورد با زمین روی صفحه نمایش ساعت شکستگی و ترک هایی به وجود آمده اما با این حال صفحه آن تصاویر مورد نیاز را ارائه می‌کند و حتی تاچ ساعت هم در قبال دستوراتی که شما اعمال می‌کنید عملکرد کاملا دقیقی دارد! در اینگونه مواقع می‌توان تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 را در دستور کار قرار داد و دیگر لزومی مبنی بر تعویض کامل پنل تاچ و LCD وجود ندارد.

تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 | نمایندگی اپل

 

لزوم تعمیر اپل واچ سری 5 در نمایندگی اپل

گجت های الکترونیکی که توسط شرکت اپل ساخته می‌شوند بسیار ظریف، حساس و دقیق هستند. به همین دلیل تعمیرات این گجت ها هم فقط باید در نمایندگی های رسمی اپل صورت پذیرد، در غیر این صورت می‌تواند ریسک های زیادی را در پی داشته باشد! قطعات سخت افزاری Apple Watch Series 5 بسیار کوچک و ظریف هستند و برای جدا کردن آن ها از ساعت باید مراحل دقیقی طی شده و استانداردهای خاصی مورد توجه قرار گرفته شوند تا در نهایت یک تعمیر مطمئن و با کیفیت روی اپل واچ انجام شود. متاسفانه این استانداردها در همه مراکز تعمیر موبایل رعایت نمی‌شوند!

به همین جهت اکیدا توصیه داریم برای تعمیر اپل واچ سری 5 و انجام تعمیرات حساسی همچون تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 فقط از سرویس نمایندگی های مجاز اپل در ایران استفاده کنید. در این مراکز و مراکز تعمیری مثل موبایل کمک از تجربه کارشناسانی خبره و متخصصی در تعمیرات Apple Watch استفاده می‌شود. تمام این تعمیرکاران در دوره های تخصصی تعمیرات اپل شرکت داشته‌اند و به همین سبب با جزئیات و استانداردهایی که باید در حین تعمیر گجت های این شرکت مورد توجه قرار گرفته و رعایت شوند آشنایی کامل خواهند داشت. پس به هیچ وجه برای تعمیر اپل واچ سری 5 از سرویس تعمیرکاران ناشناس و کم تجربه استفاده نکنید.

 

برای تعویض گلس اپل واچ سری 5 کلیک کن یا با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

از سمت دیگر انجام تعمیرات تخصصی ساعت اپل در نمایندگی رسمی اپل تهران سبب می‌شود که از تجهیزات مناسب در تعمیر ساعت استفاده به عمل آید و بدین ترتیب استرس وارد بر دیگر قطعات گوشی به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش پیدا کند. این مسئله به ویژه در تعمیرات حساسی مثل تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود و مسئله‌ای است که خود شرکت اپل در دوره های تخصصی تعمیرات گجت هایش هم پافشاری زیادی بر روی آن دارد. متاسفانه در اغلب تعمیرگاه های موبایل معمولی اصلا از ابزارها و تجهیزات موبایل در تعمیرات اپل استفاده نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر اپل واچ

بنابراین اگر به کیفیت کار اهمیت می‌دهید و دوست دارید که تعمیرات ساعت اپل سری 5 شما با بهترین کیفیت انجام گیرد، فقط از سرویس نمایندگی های مجاز اپل و مراکزی مثل موبایل کمک استفاده کنید که تعمیرات تخصصی گجت های اپل را با بهترین قیمت برایتان انجام می‌دهند. زمانی که از سرویس این مراکز استفاده می‌کنید خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات راحت می‌شود و دیگر نگرانی از این بابت نخواهید داشت. در ادامه بیشتر در مورد انجام تعمیرات تخصصی روی گلس Apple Watch Series 5 و سرویسی که موبایل کمک و نمایندگی مجاز اپل در این راستا ارائه کرده صحبت می‌کنیم.

 

تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 | نمایندگی اپل

 

مراحل تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5

آشنایی با مراحلی که باید در تعویض گلس صفحه نمایش Apple Watch Series 5 طی شوند هم می‌تواند برای شما یک دید کلی مناسب ایجاد کند تا بهتر متوجه حساسیت و ظرافت این تعمیر شوید. خیلی از افراد به اشتباه تصور دارند که تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 کار آسانی است و دردسرهای کمتری در مقایسه با تعویض کامل پنل تاچ و LCD خواهد داشت، در حالی که عملا اینطور نیست و دردسرهای تعویض گلس صفحه نمایش Apple Watch به مراتب بیشتر از تعویض کامل پنل تاچ ال سی دی خواهد بود.

زمانی که قرار است تاچ و LCD ساعت به طور کامل تعویض شوند، تعمیرکار فقط این قطعه را از ساعت جدا کرده و سپس یک پنل تاچ و LCD جدید را جایگزین آن می‌کند. بدین ترتیب تعمیر اپل واچ 5 با موفقیت انجام و تکمیل می‌شود! اما تعویض گلس به این سادگی ها نیست و شامل مراحل اضافه و پیچیده‌تری خواهد بود. در مرحله اول این تعمیر باید پنل تاچ و ال سی دی از ساعت جدا شوند و سپس گلس شکسته روی آن با استفاده از ترفند ها و دستگاه های خاص به طور دقیق و با احتیاط از روی صفحه آن جدا شود. انجام این مرحله از حساسیت بالایی برخوردار خواهد بود چون کوچک ترین لغزش در آن می‌تواند به خود LCD و تاچ آسیب برساند!

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل واچ

برای تعویض گلس اپل واچ سری 5 کلیک کن یا با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

بعد از جدا کردن گلس شکسته از روی LCD ساعت، نوبت به پرس کردن گلس جدید بر روی صفحه نمایش می‌رسد که انجام این کار با دستگاه های خاص و طی کردن مراحل کاملا منحصر به فردی صورت می‌پذیرد که نیاز به کارشناسی دقیق دارند. به همین جهت حتما کارشناسی که قرار است تعویض گلس ساعت اپل سری 5 را انجام دهد می‌بایست در دوره های تخصصی تعمیرات اپل شرکت کرده و با جزئیات این تعمیر به خوبی آشنا باشد. بعد از اینکه پرس گلس جدید روی صفحه ساعت انجام شد، یک مرحله حباب زدایی از آن به عمل می‌آید تا فضاهای خالی و حباب هایی که مابین گلس و پنل LCD ساعت ایجاد شده‌اند از بین بروند.

پس از این مرحله تقریبا تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 با موفقیت انجام شده و تعمیرکار باید پنل تاچ و LCD ساعت را روی بدنه آن نصب کند. پس در تعویض گلس به مراتب مراحل پیچیده تر و زمانگیرتری در مقایسه با تعویض کامل تاچ و LCD طی می‌شوند و این تعمیر سختی های بیشتری در مقایسه با تعویض کامل تاچ LCD دارد. خیلی از مراکزی که سرویس تعمیرات اپل را ارائه کرده‌اند اصلا به تجهیزات و ابزارهای لازم برای تعویض گلس صفحه نمایش اپل واچ سری 5 دسترسی ندارند! به همین جهت است که پافشاری داریم حتما برای انجام این تعمیر از سرویس مراکزی مثل موبایل کمک که به عنوان نمایندگی اپل ایران فعالیت می‌کنند استفاده کنید. در مرکز تعمیرات تخصصی موبایل کمک انجام انواع تعمیرات روی ساعت های هوشمند اپل با ضمانت و رعایت تمام استانداردهای لازم صورت می‌پذیرد.

 

هزینه تعویض گلس صفحه ساعت اپل سری 5

اما هزینه تعویض گلس صفحه نمایش Apple Watch Series 5 چقدر است؟ خوشبختانه اگر شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانید صرفا با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش ساعت را حل کنید، هزینه تعمیرات در مقایسه با تعویض کامل پنل تاچ و LCD به مراتب کاهش پیدا می‌کند! از آنجایی که قطعات سخت افزاری بکار گرفته شده در ساعت هوشمند اپل سری 5 بسیار دقیق و با کیفیت هستند، هر یک از آن ها قیمت بالایی هم دارند. طبیعتا اگر قرار بشد پنل نمایشگر این گجت به طور کامل تعویض شود باید هزینه زیاد برای خرید یک پنل جدید و اورجینال صرف گردد و این مسئله برای متقاضیان تعمیر جالب نیست!

برای تعویض گلس اپل واچ سری 5 کلیک کن یا با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

اما وقتی بتوان با تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 و بدون نیاز به تعویض کامل پنل تاچ و LCD دستگاه مشکل صفحه نمایش و شکستگی های روی آن را رفع کرد، هزینه تعمیرات به طرز قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد و تقریبا نصف می‌شود چون در اینگونه مواقع تنها قطعه تعویضی همان گلس روی صفحه ساعت خواهد بود. بنابراین اگر ضربه یا فشار وارد شده به اپل واچ 5 شما به گونه‌ای بوده که ترک ها و شکستگی های سطحی روی صفحه ساعت به وجود آورده و در عملکرد تاچ و LCD آن اختلالی ایجاد نشده، می‌توانید با هزینه کم و تعویض گلس شکسته صفحه نمایش مشکل را رفع کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیر اپل واچ سری 5

 مزیت های سرویس موبایل کمک | نمایندگی اپل تهران

اما چرا توصیه داریم که برای انجام تعمیرات تخصصی روی ساعت هوشمند اپل و به ویژه تعویض ال سی دی یا گلس صفحه نمایش این گجت از سرویس و خدمات مرکز موبایل کمک استفاده کنید؟ با بکارگیری سرویس این مرکز از مزیت هایی بهره‌مند خواهید شد که می‌توانند منجر شوند شما یک تعمیر کاملا مطمئن را انجام دهید و هیچ دغدغه‌ای از بابت کیفیت تعمیرات نداشته باشد. برخی از اصلی ترین مزیت هایی که با بکارگیری سرویس موبایل کمک و نمایندگی اپل تهران از آن ها بهره‌مند خواهید شد به شرح زیر هستند:

  • عدم نیاز به مراجعه حضوری: خدمات موبایل کمک به گونه‌ای ارائه شده که کاربران برای ثبت سفارش تعمیرات، واگذاری ساعت به تعمیرکار و دریافت ساعت بعد از انجام تعمیر نیازی به مراجعه حضوری ندارند. ثبت سفارش تعمیراتی مثل تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 در این مرکز با تماس تلفنی یا از طریق سایت شرکت و به صورت آنلاین قابل انجام خواهد بود.
  • تضمین کیفیت تعمیرات: وقتی از سرویس و خدمات مراکز تعمیر تخصصی مثل موبایل کمک استفاده می‌کنید خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات راحت می‌شود. موبایل کمک در این راستا تضمین و گارانتی ارائه خواهد کرد. رعایت استاندارد های لازم در حین تعمیر، بکارگیری تجربه تعمیرکاران مجرب، استفاده از مدرن ترین تجهیزات و همچنین بکارگیری قطعات اصل و اورجینال سبب می‌شوند بهترین کیفیت تعمیر برای شما به ارمغان آورده شود.

تعویض گلس ال سی دی اپل واچ 5 | نمایندگی اپل

  • سرعت عمل بالا: با استفاده از خدمات نمایندگی اپل تهران و سرویس موبایل کمک می‌توانید در کوتاه‌ترین بازه زمانی ممکن تعمیرات تخصصی اپل را انجام داده و ساعت هوشمند خویش را درب منزل از پیک رایگان شرکت تحویل بگیرید. عموما تعمیرات تخصصی اپل واچ در موبایل کمک فقط ظرف 1 روز انجام می‌شود.
  • صرفه جویی در هزینه ها: با استفاده از خدمات موبایل کمک صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها خواهید داشت. این امر به چند شیوه مختلف محقق می‌شود. اولین اینکه تعرفه های تعمیرات موبایل کمک به مراتب ارزان تر از سایر مراکز در نظر گرفته شده و متقاضی تعمیرات نیازی به پرداخت مستقیم دستمزد به تعمیرکار ندارد. از سمت دیگر قطعات اورجینال در این مرکز مستقیما از شرکت های اصلی و عمده تامین شده و قیمت بسیار ارزان تری در مقایسه با بازار آزاد دار. عدم نیاز به مراجعه حضوری هم از سمت دیگر می‌تواند به کاهش هزینه تعمیرات کمک کند.

گذشته از مزیت هایی که به آن ها اشاره داشتیم، حساسیت بالایی که در تعمیر ساعت های هوشمند اپل و به ویژه اپل واچ سری 5 وجود دارد سبب می‌شود که توصیه کنیم به هیچ وجه از خدمات هر مرکز تعمیرات و تعمیرکار ناشی استفاده ننمایید. اگر به این مسئله توجه نداشته باشید بدون تردید دیر یا زود پشیمان خواهید شد. ساعت هوشمند اپل سری 5 از ظرافت بسیار بالایی برخوردار است و هر تعمیرکاری از پس انجام تعمیرات تخصصی روی آن بر نمی‌آید.

ثبت سفارش تعمیرات اپل 

پس اگر بنا به هر دلیل در عملکرد صفحه نمایش اپل واچ سری 5 شما مشکل و اختلالی ایجاد شده و احساس می‌کنید نیازمند تعویض LCD یا تعویض گلس اپل واچ 5 آن هستید، باید حتما از سرویس مراکز مطمئن و نمایندگی های مجاز اپل استفاده کنید. با بکارگیری خدمات موبایل کمک می‌توانید تعمیرات اپل را با بهترین کیفیت و دریافت ضمانت انجام دهید. برای کسب مشاوره رایگان و ثبت سفارش تعمیرات می‌توانید با شماره 02175147 تماس حاصل کنید یا از طریق فرم درخواست آنلاین تعمیرات موبایل در سایت شرکت سفارش خود را به ثبت برسانید. فراموش نکنید با خدمات موبایل کمک و نمایندگی تعمیرات اپل بازار موبایل ایران از ضمانت کیفیت تعمیرات و تضمین اورجینال بودن قطعات بهره‌مند خواهید شد.

بیشتر بخوانید: 

قیمت گلس اپل واچ

گلس اپل واچ 5

گلس اپل واچ سری 5

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل