تعمیرات اپل

برای تعمیر آیفون 7 پلاس آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

خرابی ناشی از آب خوردگی یکی از بدترین شرایط ممکن برای تعمیر آیفون 7 پلاس اپل است. متاسفانه نفوذ آب به داخل گوشی ها منجر می‌شود که اجزای سخت افزاری این گجت ها و مدارهای ارتباطی آن ها دچار اختلال و سوختگی شود. اما آیا راهی برای تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده وجود دارد؟ اگر پاسخ مثبت است، هزینه تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده چقدر خواهد بود؟ با موبایل کمک همراه باشید.

چرا گوشی های هوشمند در برابر آب خوردگی حساس هستند؟  

گوشی های هوشمند از اجزای الکترونیکی تشکیل شده‌اند که مدارهای ارتباطی متعددی برای ارتباط برقرار کردن مابین آن ها طراحی شده است. زمانی که آب به این قطعات برخورد کند، به دلیل رسانا بودن منجر به ایجاد اختلال در جریان های الکترونیکی آن ها شده و اتصال کوتاه ایجاد می‌کند. این اتصال کوتاه به راحتی منجر به سوختن یا خراب شدن قطعات الکترونیکی گوشی خواهد شد. در شرایطی که گوشی در اثر آب خوردگی دچار مشکل شود، تمام قطعات معیوب و مدارهای مختل شده آن باید شناسایی شده و تعمیر گردند. به همین دلیل است که تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده کار آسانی نخواهد بود و نیاز به دقت و تجربه بالایی دارد.

چرا آیفون 7 پلاس علیرغم ضد آب بودن در برابر آب خوردگی ضعیف عمل می‌کند؟

ضد آب بودن یک گوشی به آن معنا نیست که اگر اجزای سخت افزاری و الکترونیکی آن را در تماس با آب قرار دهید هیچ آسیبی به این قطعات وارد نشود! بلکه ضد آب بودن گوشی بدان معناست که بدنه و قاب دستگاه به گونه‌ای طراحی شده که راه های نفوذ آب از درزها و بخش های مختلف آن به داخل مسدود شده است. یعنی بدنه دستگاه کاملا عایق است و اگر در آب قرار داده شود، آب به داخل آن نفوذ نخواهد کرد. آیفون 7 پلاس اپل از استاندارد ضد آب IP67 پشتیبانی می‌کند و به دلیل همین سبک طراحی می‌تواند تا 30 دقیقه در عمق 1 متری آب دوام داشته باشد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 7 پلاس اپل در موبایل کمک

اما با این حال ممکن است بنا به دلایل مختلف یک گوشی مثل آیفون 7 پلاس که از بدنه ضد آب بهره می‌برد هم در اثر آب خوردگی دچار مشکل شود. هیچ وقت نباید به ضد آب بودن یک گوشی اطمینان کنید، چون حتی شرکت های سازنده آن ها هم علیرغم اینکه مدعی می‌شوند گوشی طراحی شده ضد آب است، آن را در برابر خرابی ناشی از آب خوردگی گارانتی نمی‌کنند. اگر آیفون 7 پلاس قبلا به دست تعمیرکار موبایل سپرده شده باشد، بدون تردید دیگر خاصیت ضد آب بودن نخواهد داشت و نفوذ آب به داخل بدنه آن امکانپذیر می‌شود. بنابراین اگر شنیدید که گوشی ضد آب بوده و از استاندارد ضد آب IP67 یا IP68 پشتیبانی می‌کند به هیچ عنوان به این مسئله اطمینان نکنید و تا حد امکان گوشی خود را از آب دور نمایید.

تعمیرات اپل

برای تعمیر آیفون 7 پلاس آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده

هزینه تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده چقدر است؟

هزینه تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده با توجه به تعداد قطعات معیوب دستگاه مشخص می‌شود. بدین منظور آیفون 7 پلاس خراب شده باید به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و اجزای سخت افزاری معیوب آن شناسایی و تعویض شوند. بدیهی است که هر چقدر تعداد قطعاتی که باید تعویض شوند بیشتر باشد، هزینه تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده هم بیشتر می‌شود. بنابراین نمی‌توان گفت که تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده هزینه مشخصی دارد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

معمولا چه قطعاتی از آیفون 7 پلاس در اثر آب خوردگی می‌سوزند؟

معمولا یک سری از قطعات سخت افزاری مشخص در آیفون 7 پلاس در اثر آب خوردگی دچار اختلال و سوختگی می‌شوند. در اغلب موارد تاچ و ال سی دی گوشی آیفون 7 پلاس دچار مشکل نمی‌شود، اما در سمت مقابل مادربرد دستگاه به شدت در معرض سوختگی قرار می‌گیرد. چون مدارهای روی برد بسیار زیاد هستند و قطعات الکترونیکی حساس و متعددی روی آن نصب شده‌اند، آب می‌تواند خیلی راحت عملکرد برد را مختل کند. قطعات دیگری مثل فلت شارژ، فلت پاور، موتور ویبره، اسپیکر و غیره هم می‌توانند در اثر آب خوردگی دچار مشکل شوند.

تعمیرات اپل

برای تعمیر آیفون 7 پلاس آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده را به موبایل کمک بسپارید!

اگر آیفون 7 پلاس شما با آب در تماس قرار گرفت و دچار مشکل شد، توصیه می‌کنیم تعمیر آن را به کارشناسان موبایل کمک واگذار کنید. کارشناسان موبایل کمک تجربه بسیار بالایی دارند و وضعیت آیفون 7 پلاس آب خورده شما را با بررسی دقیق و مرحله به مرحله مشخص خواهند کرد و در نهایت مشکل آن را برطرف می‌کنند. به منظور ثبت سفارش تعمیر آیفون 7 پلاس آب خورده در موبایل کمک کافیست با شماره‌ی 75147-021 تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید. نمایندگی های موبایل کمک در سراسر کشور (تهران و شهرستان ها) آماده خدمات رسانی به شما خواهند بود.

بیشتر بخوانید: قیمت خرید قطعات آیفون 7 پلاس در فروشگاه موبایل کمک

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر