تصحیح راحت‌تر اشتباه تایپی با به کارگیری کیبورد مجازی گوگل

تصحیح راحت‌تر اشتباه تایپی با به کارگیری ترفندی خاص در کیبورد مجازی گوگل

کیبورد مجازی گوگل که در دستگاه‌های اندرویدی نصب شده دارای قابلیت خاصی است که اغلب کاربران از آن مطلع نیستند. با شناخت این قابلیت می‌توانید به شکل آسوده‌تری اشتباه تایپی خود را در حین تایپ متون مورد نظر تصحیح کنید. با موبایل کمک همراه باشید.

یکی از معضلاتی و مشکلاتی که تایپ کردن با استفاده از کیبورد مجازی در دستگاه‌های هوشمند موبایلی به همراه دارد مربوط به اشتباه تایپی و فرآیند دشوار تصحیح آن می‌شود. تصور کنید که در حین تایپ متن خاصی هستید و ناگهان متوجه شدید که تقریبا در اواسط متن مورد نظر یک اشتباه تایپی دارید. حال اگر با استفاده از کیبورد مجازی دستگاه خود قصد برطرف کردن اشتباه تایپی ایجاد شده را داشته باشید باید با انگشت خود دقیقا به محل دقیق وقوع اشتباه ضربه بزنید. در این شرایط اغلب کاربران و به ویژه افرادی که انگشت نسبتا پهن‌تری دارند دچار مشکل می‌شوند. اما ترفندی وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید این مشکل را برطرف کرده و اشتباه تایپی ایجاد شده را به شکل سریع‌تر و راحت‌تری برطرف سازید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل

راه حل انجام این عمل و تصحیح راحت‌تر اشتباه تایپی در حین تایپ از طریق کیبوردهای مجازی در شناخت قابلیت منحصر به فردی خلاصه می‌شود که صفحه کلید گوگل یا همان Google Keyboard ارائه می‌کند. به موجب وجود این قابلیت، کاربر می‌تواند از دکمه فاصله یا Space کیبورد مجازی خود به منظور حرکت دادن مکان‌نمای تایپ استفاده کند. بنابراین دیگر نیازی به انتخاب دقیق بخشی از متن اشتباه تایپ شده از طریق انگشت کاربر وجود ندارد. متاسفانه اغلب کاربران از وجود این قابلیت در صفحه کلید مجازی گوگل بی‌خبر هستند و در هنگان مواجه شدن با اشتباه تایپی از آن استفاده نمی‌کنند. توصیه ما به شما این است که این ترفند را شناسایی کرده و چند بار از آن استفاده کنید و نهایتا متوجه می‌شوید که فرآیند تصحیح اشتباه تایپی با به کارگیری این ترفند تا چه اندازه ساده‌تر می‌شود.

اگر قصد دارید که از ترفند مورد نظر استفاده کنید، ابتدا باید صفحه کلید یا کیبورد مجازی گوگل در دستگاهتان نصب شود. خوشبختانه کیبورد مجازی گوگل یا برای هر دو سیستم عامل اندروید و آی او اس طراحی شده و موجود است. این صفحه کلید مجازی در گوگل پلی استور (Google Play Store) با نام Google Keyboard موجود بوده و در اپ استور (App Store) دستگاه‌های آی او اسی با نام اختصاصی Gboard Keyboard قابل دانلود است. با استفاده از دو لینک زیر می‌توانید نسبت به دانلود نسخه اندرویدی و آی او اسی کیبورد مجازی گوگل وارد عمل شوید:

دانلود نسخه اندرویدی کیبورد مجازی گوگل یا Google Keyboard:

دانلود گوگل الو از گوگل پلی استور

دانلود نسخه آی او اسی کیبورد مجازی گوگل یا Gboard Keyboard:

app_store

تعمیرات موبایل

نحوه انتخاب کیبورد مجازی گوگل به عنوان کیبورد پیش فرض در دستگاه‌های اندرویدی و آی او اسی

پس از دانلود نسخه مناسب صفحه کلید یا کیبورد مجازی گوگل در دستگاهتان، آن را نصب نمایید. حال وقت آن می‌رسد که کیبورد مجازی گوگل را به عنوان کیبورد یا صفحه کلید پیش فرض دستگاه خود معرفی کنید. به منظور انجام این عمل در دستگاه‌های اندرویدی مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیمات یا Settings دستگاه شوید.
 • گزینه Language and input یا Language and Keyboard را انتخاب کنید. این گزینه ممکن است در دستگاه‌های مختلف به شیوه متفاوتی نمایش داده شود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید.
 • بخش Current Keyboard را انتخاب کنید.
 • حال گزینه Choose Keyboards را انتخاب کنید.
 • در لیست موجود گزینه Google Keyboard را انتخاب نمایید.

اما در دستگاه‌های آی او اسی چگونه می‌توان کیبورد مجازی گوگل یا همان Gboard Keyboard را به عنوان صفحه کلید مجازی پیش فرض دستگاه تعیین کرد؟ بدین منظور پس از دانلود نصب کیبورد مجازی Gboard Keyboard مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش تنظیمات یا Settings آیفون خود شوید.
 • گزینه General را انتخاب کنید.
 • گزینه Keyboard را انتخاب نمایید.
 • حال باید گزینه Keyboards را لمس کنید.
 • در این مرحله آپشن Edit را انتخاب نمایید.
 • در لیست ارائه شده نام صفحه کلید Gboard keyboard را مشاهده خواهید کرد. انگشت خود را بر روی آن قرار داده و این کیبورد مجازی را به بخش فوقانی لیست موجود انتقال دهید.
  نهایتا گزینه Done را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید:  تعمیرات موبایل تهران

استفاده از قابلیت منحصر به فرد کیبورد مجازی گوگل در دستگاه

حال نوبت به آن رسیده تا از قابلیت منحصر به فرد نامبرده شده استفاده کنید. این قابلیت به راحتی قابل استفاده است. وارد بخشی از دستگاه خود شوید که قابلیت تایپ متن را ارائه می‌کند. سپس در اواسط یا هر بخش از متن تایپ شده خود یک اشتباه تایپی را ایجاد کنید و فرآیند تایپ را ادامه دهید. حال تصور کنید که قصد بازگشت به کلمه و بخش مرتبط با اشتباه تایپی خود را دارید.

تصحیح راحت‌تر اشتباه تایپی با به کارگیری ترفندی خاص در کیبورد مجازی گوگل

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

به منظور انجام این عمل در کیبورد مجازی گوگل دیگر نیاز نیست تا با انگشت خود دقیقا به بخشی از متن تایپ شده که اشتباه تایپی در آن دیده می‌شود مراجعه کنید. به منظور مراجعه به این بخش و تصحیح اشتباه تایپی موجود کافیست که انگشت خود را بر روی دکمه فاصله یا Space کیبورد مجازی گوگل قرار داده و آن را به سمت چپ و راست بکشید. با انجام این عمل نشانه‌گر یا مکان‌نمای تایپ مطابق با حرکت انگشت شما بر روی دکمه مجازی Space حرکت خواهد کرد و بدین صورت به راحتی می‌توانید دقیقا به اشتباه تایپی ایجاد شده مراجعه کرده و آن را تصحیح کنید. چنانچه در رابطه با این موضوع سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره تماس‌های ضمیمه شده با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قیمت شیشه آیفون 7 پلاس

قیمت تاچ ال سی دی A10 اس

قطعات گوشی آیفون 6 Plus

تعمیرات موبایل

منبع cnet

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments