باز کردن قفل گوشی سامسونگ در صورت فراموش کردن

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

اگر بنا به هر دلیل مثل فراموش کردن رمز گوشی، تمایل دارید که قفل آن را باز کنید، این مقاله اختصاصی را از دست ندهید. در این مقاله به آموزش روش های باز کردن قفل گوشی سامسونگ می‌پردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بازکردن قفل گوشی سامسونگ 

شاید برایتان عجیب به نظر برسد، اما فراموش کردن رمز گوشی یکی از مشکلات شایعاتی است که هر روزه کاربران زیادی با آن مواجه می‌شوند. خوشبختانه گوشی های اندرویدی امروزی که از اسکنر انگشت بهره می‌برند، تا حد زیادی مشکل فراموش کردن رمز گوشی را از بین برده‌اند اما با این حال در گوشی های قدیمی تر که به قفل عددی یا پترن (الگو) مجهز هستند، فراموش کردن رمز عبور زیاد رخ می‌دهد. اما اگر رمز گوشی سامسونگ خود را فراموش کنیم چه می‌شود؟ آیا روشی برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ در این شرایط وجود دارد؟

بیشتر بخوانید: معرفی و دانلود برنامه SHAREit برای موبایل و کامپیوتر

خوشبختانه روش هایی وجود دارند که در صورت فراموشی رمز دستگاه شما می‌توانید بنا به شرایط خاص خود از آن ها به منظور باز کردن قفل گوشی سامسونگ استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به طور دقیق روش های باز کردن قفل گوشی سامسونگ را به شما آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن برقراری تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

بیشتر بخوانید: فناوری 5G چیست؟

بازکردن قفل گوشی های سامسونگ مجهز به اندروید 5 و بالاتر

متاسفانه گوگل در اندروید 5 بنا به دلایل مختلف و به ویژه افزایش ضریب امنیت کاربرانش تصمیم گرفت که روش های ساده تر باز کردن قفل گوشی اندروید را از میان بردارد! بنابراین در اندروید 5.0 و نسخه های بالاتر این سیستم عامل عملا هیچ روش داخلی (Built-in) برای شکستن قفل گوشی اندرویدی وجود ندارد، اما اگر شرایط خاصی در دستگاهتان برقرار باشد، می‌توانید از قفل گوشی عبور کنید!

یکی از این شرایط خاص مربوط به فعال بودن قابلیت Smart Lock یا قفل هوشمند دستگاه می‌شود. قفل هوشمند (Smart Lock) قابلیتی است که به موجب آن کاربر می‌تواند برای دستگاه خود شرایط منحصر به فرد قابل اعتماد تعریف کند! برای مثال شما با استفاده از این ویژگی می‌توانید به گوشی اندرویدی خود بفهمانید هر زمان که به شبکه وای فای خانه شما وصل است، قفل نمایشگر آن فعال نشود و صفحه گوشی به صورت خودکار آنلاک باقی بماند. موضوع فقط مربوط به اتصال وای فای نمی‌شود. شما می‌توانید حتی موقعیت مکانی خانه خود را به عنوان یک منطقه قابل اعتماد برای دستگاه تعریف کنید و بدین صورت از فعال شدن قفل نمایشگر آن در محدوده خانه جلوگیری کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

اما قابلیت Smart Lock چگونه می‌تواند برای باز کردن قفل گوشی سامسونگ استفاده شود؟ پاسخ سوال ساده است. تصور کنید که شما موقعیت مکانی خانه خود را از طریق قابلیت Smart Lock اندروید به عنوان یک منطقه قابل اعتماد برای گوشی در نظر گرفته‌اید و حالا رمز عبور آن را فراموش کرده‌اید! در این شرایط برای باز کردن قفل گوشی اندروید خود کافیست که گوشی را به خانه ببرید و به صورت خودکار شاهد قفل گشایی از نمایشگر آن باشید. پس فعال بودن قابلیت Smart Lock در گوشی شما می‌تواند در شرایط خاصی مثل فراموش کردن رمز گوشی نقش یک ناجی را ایفاء کند.

شرایط خاص بعدی مربوط به مدل گوشی شما می‌شود! اگر گوشی اندرویدی شما محصولی از بند سامسونگ باشد و اکانت سامسونگ شما هم در گوشی فعال باشد، می‌تواند با مراجعه به سرویس تحت وب Find My Mobile سامسونگ نسبت به باز کردن قفل سامسونگ خود اقدام کنید. برای ورود به صفحه این سرویس بر روی این قسمت کلیک کنید. استفاده از سرویس Find My Mobile سامسونگ هم به سادگی انجام می‌شود. شما برای باز کردن قفل سامسونگ خود قفل باید بعد از ورود به اکانت خود بر روی گزینه Unlock my screen کلیک کنید.

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

روش آخر مربوط به شرایطی می‌شود که بوتلودر دستگاه آنلاک شده و یک کاستوم ریکاوری بر روی آن نصب باشد. در این روش شما می‌توانید یک کاستوم ریکاوری جدید را بر روی گوشی نصب کنید و بر مشکل فراموش شدن رمز آن فائق آیید. البته در این روش کل اطلاعات گوشی شما حذف می‌شوند، اما در هر صورت به هدف اصلی یعنی باز کردن قفل سامسونگ دست پیدا خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: برنامه کلاب هاوس چیست؟ همه چیز درباره کلاب هاوس!

باز کردن قفل گوشی های سامسونگ مجهز به اندروید 4.4 و پایین تر

اما اگر گوشی که رمز آن را فراموش کرده‌اید از سیستم عامل اندروید 4.4 یا نسخه های پایین‌تر آن بهره می‌برد، راه حل ساده تری برای باز کردن قفل گوشی پیش رویتان قرار خواهد داشت. در این نسخه های اندروید یک روش ساده برای رفع مشکل فراموش شدن رمز گوشی ارائه شده است. بدین منظور کافیست که مشخصات اکانت گوگل فعال در دستگاه خود را به یاد داشته باشید. این مشخصا شامل آدرس جیمیل و رمز عبور آن می‌شود.

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

برای باز کردن قفل گوشی که به اندروید 4.4 یا نسخه های پایین تر آن مجهز است، ابتدا 5 بار پیاپی رمز عبور را اشتباها وارد کنید تا گزینه ای با عنوان Forgot pattern، Forgot PIN یا Forgot password نمایان شود. این گزینه نمایان شده را لمس کنید. مشاهده خواهید کرد که از شما درخواست می‌شود آدرس جیمیل و رمز عبور آن را وارد کنید. آدرس جیمیلی که در گوشی شما فعال است را به همراه رمز عبور آن وارد و گزینه Sign in را لمس کنید. به همین سادگی قادر به باز کردن قفل گوشی اندروید خود خواهید بود.

اگر هیچ یک از شرایط فوق را نداشتید تکلیف چیست؟

اما اگر ضمن فراموش کردن رمز گوشی خود هیچ یک از شرایط نام برده شده را برای باز کردن قفل آن نداشتید، مجبور خواهید بود که با اطلاعات دستگاهتان خداحافظی کنید! البته بخش عظیمی از این اطلاعات به دلیل همگام سازی با اکانت گوگل شما بعدا بار دیگر به دستگاه باز می‌گردند، اما خب مواردی مثل اپلیکیشن ها و بازی های نصب شده بر روی دستگاه پاک سازی می‌شوند. اولین روشی که در این شرایط پیش رویتان قرار دارد، مربوط به بکارگیری قابلیت Android Device Manager می‌شود. برای استفاده از این قابلیت باید شروط زیر برقرار باشد:

  • در گوشی مورد نظر اکانت گوگلی فعال باشد.
  • قابلیت Android Device Manager گوشی فعال باشد.
  • شما باید آدرس ایمیل و رمز عبور اکانت گوگل خود را به خاطر داشته باشید.
  • گوشی باید به اینترنت وصل باشد.

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

اگر شرایط فوق برقرار است، برای باز کردن قفل گوشی اندروید خود ابتدا بر روی این قسمت کلیک کنید. مشخصات اکانت فعال در گوشی یا تبلت اندرویدی خود را وارد و لاگین شوید. حالا در لیست دستگاه های نمایش داده شده، گوشی رمز عبور آن را فراموش کرده‌اید را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که لیست تمام گوشی و تبلت های اندرویدی که با اکانت گوگل شما در ارتباط باشند نمایش داده خواهند شد. در نهایت بر روی گزینه Erase کلیک کنید تا دستور پاک کردن اطلاعات گوشی و فکتوری ریست آن صادر شود. به این ترتیب باز کردن قفل گوشی اندروید امکانپذیر خواهد شد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات سامسونگ گلکسی Note 20 Plus

تعمیرات سامسونگ

اما اگر در قابلیت Android Device Manager در گوشی فعال نباشد یا بنا به هر دلیل نتوانیم از این ویژگی استفاده کنیم تکلیف چیست؟ خوشبختانه باز هم یک روش دیگر وجود دارد که البته منجر به از بین رفتن تمام اطلاعات گوشی می‌شود. در این روش شما باید به منوی سیستم ریکاوری (System Recovery) گوشی یا تبلت اندرویدی خود مراجعه کنید و با انتخاب گزینه Wipe data/factory reset تمام اطلاعات دستگاه را حذف نمایید. برای انجام این کار لازم است تا وارد حالت ریکاوری دستگاه شوید. ورود به این حالت ضمن خاموش کردن گوشی و سپس فشردن دکم های خاص (با توجه به مدل گوشی) انجام می‌شود. برای مثال برای ورود به حالت ریکاوری در نکسوس 4 باید دکمه های پاور (Power) و کاهش صدا را به صورت همزمان در حین راه اندازی گوشی بفشارید. برای کسب اطلاعات دقیق در مورد نحوه ورود به حالت ریکاوری در گوشی خود می‌توانید تماس کوتاهی با کارشناسان موبایل کمک برقرار کنید و از آن ها راهنمایی بخواهید.

باز کردن قفل گوشی اندروید ؛ در صورت فراموش کردن رمز گوشی چه کنیم؟

ذکر یک نکته در این بین از اهمیت بالایی برخوردار است. در گوشی هایی که از اندروید 5.1 و نسخه های بالاتر آن بهره می‌برند، برای انجام فکتوری ریست و وایپ اطلاعات از طریق منوی ریکاوری شما باید اطلاعات اکانت گوگل در تعامل با دستگاه را به درستی وارد کنید. در غیر این صورت قادر به باز کردن قفل گوشی اندروید نخواهید بود.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی‌های 5G بازار 2021

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش جامع روش های باز کردن قفل گوشی سامسونگ اندرویدی پرداختیم. پس اگر با مشکل فراموش کردن رمز گوشی خود مواجه شدید، نگران نباشید. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل و بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن برقراری تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

 

تعمیرات موبایل

منبع howtogeek

نظرات کاربران (80)

guest
80 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
نائینی
نائینی
1 سال گذشته

سلام ، خدمت دوستان
رمز گوشی را که یک عدد ۴ رقمی بود فراموش کردم مدل گوشی هم سامسونگ جی ۷ است .لطفا راهنمایی کنید چگونه باز کنم .ممنون

علی امیری فر
علی امیری فر
1 سال گذشته

سلام رمز گوشیم فراموش کردم چیکار باید کرد سامسونگ a50

مریم ریوندی
مریم ریوندی
1 سال گذشته

گوشیم A11 هست رمزش یادم رفته چکار کنم

امیرهادی
امیرهادی
2 سال گذشته

سلام قفل گوشیمو فراموش کردم a03سامسنگ .لطفا بگید چیکار کنم

ساراسالاری
ساراسالاری
2 سال گذشته

من رمز گوشیم فراموش کردمو خاموش و روشن کردم کمک کنیددددد تلخدااا