تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR

تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR

موتور ویبره  (Taptic Engine) آیفون ایکس آر اپل (Apple iPhone XR) قطعه‌ای است که در این گوشی وظیفه ارائه ویبره یا فیدبک های لرزشی را بر عهده دارد. با خدمات موبایل کمک می‌توانید تعمیر موتور ویبره آیفون XR اپل را با کیفیت مشابه نمایندگی های رسمی اپل انجام دهید. با موبایل کمک همراه باشید.

 

برای تعمیر ویبره آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

موتور ویبره چیست؟

پیش از اینکه در رابطه با نحوه تعمیر موتور ویبره iPhone XR صحبت کنیم بهتر است بیشتر با ماهیت این قطعه آشنا شویم. موتور ویبره یک قطعه الکترونیکی نسبتا کوچک و مستطیل شکل است که درست زیر باتری آیفون XR نصب می‌شود. این قطعه وظیفه ارائه فیدبک های لرزشی در آیفون ایکس آر را بر عهده دارد. یعنی تمام ویبره یا هشدار های لرزشی که در شرایط مختلف توسط گوشی ارائه می‌شوند از طریق موتور ویبره آن ساطع خواهند شد. طبیعتا در شرایطی که موتور ویبره آیفون XR خراب شود یا در عملکرد آن مشکلی به وجود آید، گوشی هشدار لرزشی ارائه نمی‌کند و این موضوع در برخی مواقع واقعا آزاردهنده است. بنابراین وظیفه موتور ویبره آیفون XR در ارائه فیدبک های لرزشی خلاصه می‌شود و چنانچه این قطعه آسیب ببیند یا معیوب شود، آیفون هشدار لرزشی ارائه نخواهد کرد و کاربر نیازمند تعمیر موتور ویبره آیفون XR خود خواهد بود.

 

تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR | گارانتی اپل

دلایل خراب شدن موتور ویبره آیفون XR اپل

در اغلب مواقع دو دلیل اصلی منجر به خراب شدن موتور ویبره آیفون XR می‌شوند. اولین دلیل ضربه و فشار است! در خیلی از مواقع دیده شده که افتادن آیفون از دست کاربران یا وارد شدن ضربه و فشار به بدنه آن سبب شده‌اند که موتور ویبره آیفون از کار بیفتد. موتور ویبره یک قطعه بسیار حساس است و در صورتی که به آن فشار و ضربه‌ای وارد شود می‌تواند آسیب ببند. برای پیشگیری از بروز این مشکل توصیه می‌کنیم اولا همیشه مراقب iPhone XR خود باشید تا خدای نکرده به آن ضربه و فشاری وارد نشود و ثانیا از قاب و گارد های محافظ خوب برای محافظت از آیفون استفاده کنید. گارد های محافظ شاید از زیبایی دستگاه بکاهند از در شرایط خاص مثل زمان هایی که گوشی به زمین برخورد می‌کند، بخش قابل ملاحظه‌ای از نیروی مخرب وارد بر دستگاه را خنثی خواهد کرد و منجر می‌شود که به قطعات داخلی و اصلی دستگاه آسیبی وارد نشود.

 

برای تعمیر ویبره آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

بیشتر بخوانید: تعمیر اپل 

دومین عاملی که به شدت می‌تواند در خراب شدن موتور ویبره موثر باشد و کاربر را ملزم به تعمیر موتور ویبره آیفون XR کند، آب خوردگی است! در خیلی از مواقع دیده شده که نفوذ قطرات آب یا مایعات به داخل بدنه آیفون و تماس آن با کانکتور های موتور ویبره یا پایه های آن سبب شده‌اند در عملکرد این قطعه اختلال ایجاد شود. متاسفانه در این شرایط مشکل دستگاه فقط با تعویض موتور ویبره رفع می‌شود. برای جلوگیری از بروز این مشکل هم باید سعی کنید همیشه iPhone XR خود را از آب و مایعات دور نگه دارید و اجازه ندهید که دستگاه با آب در تماس مستقیم قرار بگیرد. در برخی مواقع هم خراب شدن موتور ویبره iPhone XR به مرور رخ می‌دهد و واقعا عامل خارجی خاصی در خراب شدن این قطعه موثر نیست. بنابراین همیشه به دنبال دلیل منطقی برای خرابی موتور ویبره آیفونتان نباشید.

هزینه تعمیر موتور ویبره آیفون XR اپل

یکی از مهمترین سوالاتی که احتمالا بعد از خراب شدن موتور ویبره iPhone XR در ذهنتان به وجود می‌آید مربوط به هزینه تعمیر آن است. خوشبختانه هزینه تعمیر موتور ویبره آیفون XR زیاد نیست و اگر آیفون XR شما در ارائه هشدار های لرزشی دچار مشکل شده نگران هزینه تعمیر دستگاه نباشید. هزینه‌ای که باید برای تعمیر موتور ویبره iPhone XR پرداخت شود در مقایسه با هزینه تعمیر ال سی دی، تعمیر دوربین و غیره این گوشی که پیش از این در مقاله های تعمیر ال سی دی آیفون XR را با کمترین قیمت انجام دهید! و تعمیر دوربین آیفون XR با کمترین هزینه در مرکز موبایل کمکدر مورد آن ها صحبت کرده بودیم به مراتب کمتر است. پس خیلی نگران هزینه‌ای که باید برای تعمیر کردن موتور ویبره آیفون XR پرداخت شود نباشید و بیشتر به این فکر کنید که برای تعمیر کردن آیفونتان باید از سرویس و خدمات چه مرجعی استفاده به عمل آورید که هم قابل اعتماد باشد و هم تعمیر مورد نیازتان را با ضمانت و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهد.

 

تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR | گارانتی اپل

 

نمایندگی های رسمی اپل و تعمیر iPhone XR اپل

برخی از مراکز و مراجعی تعمیرات موبایل در داخل ایران مدعی هستند که نمایندگی رسمی اپل بوده و تعمیرات آیفون و آیپد های اپل را تخت نظارت رسمی شرکت اپل انجام می‌دهند، اما آیا این ادعا صحت دارد؟ متاسفانه اینطور نیست و همانطور که پیش از این در مقالههمه چیز در مورد نمایندگی رسمی اپل در ایران و شرایط گارانتی آیفون به طور جامع برایتان توضیح داده بودیم اپل در داخل ایران هیچ نمایندگی رسمی ندارد. بنابراین مراکز و مراجعی که خود را به عنوان نمایندگی های رسمی اپل معرفی می‌کنند سعی دارند با استفاده از این شعار کاربران را فریب دهند. مطمئن باشید مرجعی که با ارائه شعارهای دروغین سعی در جذب مشتری بیشتر دارد به حقوق مشتری هم اهمیتی نمی‌دهد و در نتیجه فقط به فکر سود و منفعت خودش خواهد بود. بنابراین واگذار کردن تعمیرات آیفون XR به این مراکز و مراجع اصلا اقدام درستی نیست و می‌تواند ریسک های زیادی را به همراه داشته باشد. پس فراموش نکنید که اپل در داخل ایران هیچ نمایندگی رسمی ندارد و مراکزی که خود را به عنوان نمایندگی رسمی اپل معرفی می‌کنند سعی در فریب دادن شما دارند.

 

برای تعمیر ویبره آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

آیا شخصا قادر به تعمیر موتور ویبره iPhone XR خواهیم بود؟

خوشبختانه تعمیر و تعویض موتور ویبره iPhone XR اپل کار خیلی سختی نیست و شما هم با کمی حوصله، صبر و دقت می‌توانید این کار را انجام دهید. بدین منظور کافیست مراحلی که در مقاله راهنمای تعمیرات اپل: آموزش تعویض موتور ویبره iPhone XR اپل شرح دادیم را به طور دقیق و با حوصله طی نمایید. با طی کردن این مراحل خیلی راحت قادر به تعمیر موتور ویبره آیفون XR خود می‌شوید. برای تهیه کردن ابزارهای تعمیر لازم و همچنین قطعات مورد نیازتان از قبیل موتور ویبره اورجینال آیفون هم می‌توانید به فروشگاه قطعات موبایل شرکت موبایل کمک مراجعه کنید. تمام قطعاتی که در این فروشگاه عرضه می‌شوند اورجینال و اصل بوده و از این نظر دارای گارانتی هستند. پس با خرید قطعات اورجینال و ابزارهای تعمیر مورد نیازتان از فروشگاه موبایل کمک و طی کردن مراحلی که در مقاله آموزشی مذکور به آن ها اشاره داشتیم می‌توانید شخصا تعمیر موتور ویبره آیفون XR را انجام دهید.

 

تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR | گارانتی اپل

 

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون XR اپل

تعمیر موتور ویبره آیفون XR چقدر زمان لازم دارد؟

اگر یک تعمیرکار مجرب باشید و به ابزارهای مورد نیاز برای تعمیر آیفون های جدید اپل دسترسی داشته باشید، احتمالا در کمتر از 2 ساعت قادر به تعمیر موتور ویبره آیفون XR خواهید بود. با این وجود اغلب تعمیرکاران موبایل در بازار آزاد برای انجام تعمیرات روی گوشی مشتریان و تعویض موتور ویبره iPhone XR از آن ها چند روز زمان می‌گیرند. به بیان دیگر تعمیر موتور ویبره iPhone XR اپل در بازار آزاد و به دست تعمیرکاران در بازار آزاد چند روز طول می‌کشد در حالی که عملا نیازی به صرف چند روز زمان برای تعمیر موتور ویبره آیفون XR وجود ندارد و این تعمیر در کمتر از 2 ساعت قابل انجام است. اما چطور می‌توانیم با بیشتری سرعت و کیفیت موتور ویبره iPhone XR خود را تعمیر کنیم؟ با خدمات مرکز موبایل کمک می‌توانید به راحتی این تعمیر را در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید و گوشی تعمیر شده خویش را درب منزل از پیک رایگان شرکت یا کارشناس رسمی موبایل کمک دریافت کنید. در ادامه بیشتر در رابطه با جزئیات سرویس موبایل کمک و نحوه استفاده از خدمات این مرکز صحبت می‌کنیم.

 

برای تعمیر ویبره آیفون XR کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات اپل تماس بگیر

 

تعمیر مطمئن و سریع موتور ویبره آیفون XR در مرکز موبایل کمک

موبایل کمک یکی از مراکزی است که می‌توانید با استفاده از خدمات آن تعمیر موتور ویبره آیفون XR را با بهترین کیفیت، کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام دهید. برای ثبت سفارش تعمیرات در مرکز موبایل کمک هیچ لزومی مبنی بر مراجعه حضوری وجود ندارد و شما می‌توانید تعمیر مورد نظرتان را از طریق صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل در سایت این شرکت یا ضمن تماس با شماره 75147-021 به ثبت برسانید. بعد از ثبت سفارش، کارشناسان موبایل کمک هماهنگی های لازم را با شما انجام می‌دهند و یکی از کارشناسان شرکت به آدرستان اعزام خواهد شد. در صورت امکان تعمیرات موبایل در محل انجام می‌شود و در صورت نبود شرایط لازم، گوشی توسط کارشناس به شرکت ارجاع داده خواهد شد و تعمیرات لازم در شرکت روی گوشی انجام می‌گیرند.

 

تعمیر یا تعویض موتور ویبره آیفون XR | گارانتی اپل

 

بعد از اینکه تعمیر موتور ویبره آیفون XR انجام شد، گوشی با ضمانت در اختیار مشتری قرار داده می‌شود. در صورتی که در مرحله قبل گوشی برای تعمیر به شرکت ارجاع داده شده باشد، پیک رایگان موبایل کمک آن را به آدرس مشتری ارسال و درب منزل به وی تحویل می‌دهد. کل پروسه تعمیر نام برده شده در حدود 4 ساعت طول می‌کشد، یعنی شما ظرف 4 ساعت آیفون تعمیر شده خود را درب منزلتان از کارشناسان موبایل کمک تحویل می‌گیرید. تمام قطعاتی که توسط کارشناسان موبایل کمک در گوشی مشتریان مورد استفاده قرار می‌گیرد اورجینال هستند و تعمیرات انجام شده دارای ضمانت خواهند بود. پس با موبایل کمک می‌توانید یک تعمیر مطمئن و سریع را تجربه کنید. به منظور ثبت سفارش تعمیر موتور ویبره آیفون XR در موبایل کمک می‌توانید با شماره 75147-021 تماس بگیرید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت موبایل کمک درخواست خود را به صورت آنلاین به ثبت برسانید.

همچنین در صورت تمایل به خرید گوشی می توانید به سایت موبایل کمک مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: 

قطعات گوشی iPhone XR

ویبره آیفون XR

تعمیرات تخصصی آیفون
در نمایندگی اپل با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی آیفون
در گارانتی اپل

مقالات آموزش تعمیرات آیفون

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض باتری اپل

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی اپل واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات اپل واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات اپل

خرید قطعات اورجینال آیفون (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع آیفون

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی اپل