۶ مورد از کلیدی‌ترین مزایا و ویژگی‌های نرم افزار CRM

6 مورد از کلیدی‌ترین مزایا و ویژگی‌های نرم افزار CRM

با پیشرفت تکنولوژی و افزایش توقع مشتریان برای دریافت خدمات با‌کیفیت‌ و حرفه‌ای‌تر، این روزها سازمان‌ها و شرکت‌های کوچک و بزرگ همگی از ابزار‌های مختلفی برای بهبود عملکرد کار و در نتیجه جلب رضایت مشتریان استفاده می‌کنند. یکی از این ابزار‌ها که امروزه اکثر کسب و کار‌ها برای بالا بردن بهره‌وری سازمان خود به آن روی آورده‌اند، نرم افزار CRM یا سامانه‌ی مدیریت ارتباطات مشتریان می‌باشد.

همانطور که از عنوان این مقاله نیز مشخص است، در این بلاگ کاربردی قصد داریم به معرفی 6 مورد از کلیدی‌ترین مزایا و ویژگی‌های نرم افزار CRM پرداخته و هر کدام را به طور خلاصه مورد ارزیابی قرار دهیم. اما قبل از معرفی این 6 مزیت و ویژگی کلیدی شاید بهتر باشد تعریفی کوتاه برای نرم افزار CRM ارائه کنیم. با ما همراه باشید.

نرم افزار CRM چیست و چه کاربردی دارد؟

همانطور که احتمالا می‌دانید، عبارت CRM مخفف Customer relationship management به معنی سیستم مدیریت ارتباطات مشتریان می‌باشد. در حقیقت نرم افزار CRM در ابتدا صرفا با دیدگاه مدیریت فرایند‌های ارتباط با مشتری طراحی شده و بعد‌ها قابلیت‌های فراوانی توسط توسعه‌دهنده‌گان به آن اضافه شده است. این روند توسعه نرم افزار‌های CRM تا جایی ادامه پیدا کرده که امروزه قابلیت مدیریت مشتریان به عنوان یکی از ابتدایی‌ترین ابزار‌های این سامانه به شمار می‌رود و شرکت‌ها توقع دارند که این ابزار کاربردی بتواند قابلیت‌ها و امکانات فراوان دیگری را نیز در اختیارشان قرار دهد. در ادامه به چند مورد از کلیدی‌ترین این ویژگی و قابلیت‌ها نیز اشاره خواهیم کرد.

نرم افزار CRM چیست و چه کاربردی دارد؟

آشنایی با مزایا و ویژگی‌های پیشرفته‌ی نرم افزار CRM

قطعا اگر بخواهیم تمام مزایا و امکانات کلیدی نرم افزار CRM را معرفی و بررسی کنیم، باید نوشتن این مقاله را برای چندین صفحه ادامه دهیم که احتمالا مطالعه‌ی آن خارج از حوصله‌ی شما عزیزان خواهد بود. بنابراین در این قسمت تنها 6 مورد از جذاب‌ترین و مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌هایی که خرید نرم افزار CRM می‌تواند برای شما به ارمغان آورد را شرح می‌دهیم.

1. مدیریت مشتریان و سرنخ‌ها (افزایش نرخ تبدیل با CRM)

همانطور که گفتیم اصلی‌ترین مسئولیت نرم افزار CRM در سازمان، مدیریت ارتباطات و فرایند‌های فروش و ارائه خدمات می‌باشد. در حقیقت این سیستم به شما کمک می‌کند تا با ایجاد یک بانک اطلاعاتی دقیق از مشتریان و تمامی تماس‌هایی که با آن‌ها دارید، دید باز‌تری نسبت به آن چه در سازمان شما در حال رخ دادن است داشته باشید.

اما این موضوع همین‌جا تمام نمی‌شود، طبقه‌بندی و مدیریت اطلاعات مذکور در CRMهای پیشرفته، اولین گام برای افزایش بهره‌وری سازمان می‌باشد. در قدم دوم شما باید به کمک ابزار‌های تحلیلی، نمودار‌ها، پیشنهادات ارائه شده در CRM، سیستم‌های یادآوری خودکار و … برای افزایش فروش سازمان خود اقداماتی را نیز انجام دهید تا بتوانید میزان نرخ تبدیل و فروش سازمانتان را چند برابر کنید.

پس با توجه به نکاتی که تا اینجای کار مطرح کردیم، احتمالا متوجه شده‌اید که در حقیقت کیفیت و ارزش ‌CRMها بیشتر در مرحله‌ی دوم فرایند مدیریت مشتریان مشخص می‌شود. به عبارت دیگر آن CRM که بتواند به کمک ابزار‌های پیشرفته‌ی خود در گام دوم، نرخ فروش و تبدیل بالا‌تری را از اطلاعات و داده‌های دریافتی به وجود آورد قطعا ارزشمند‌تر خواهد بود.

2. ثبت و طبقه‌بندی دقیق مشتریان در نرم افزار CRM

یکی دیگر از اصلی‌ترین مزایا و ویژگی‌هایی که با خرید نرم افزار CRM به دست می‌آورید، قابلیت ثبت و طبقه‌بندی مشتریان در نرم افزار CRM می‌باشد. به کمک این قابلیت شما می‌توانید در زمان وارد کردن اطلاعات مشتریان سازمان آن‌ها را بر اساس میزان اشتیاقی که برای خرید از شما دارند طبقه‌بندی کنید و سپس برای هر کدام از این دسته‌ها سناریو‌هایی را در نظر بگیرید.

مثلا در ابتدای شروع ارتباط با مشتری کارشناس شما متوجه می‌شود که مشتری مورد نظر تمایل بسیار کمی برای خرید محصول یا دریافت خدمات دارد. بنابراین اطلاعات وی را در دسته‌بندی افراد غیر علاقه‌مند یا حتی از دست رفته ثبت می‌کند تا پیگیری کمتری برای فرد مورد نظر انجام شود. دقیقا برعکس موضوع نیز صادق است. در برخی از مواقع ممکن است کارشناس شما در تماس اول یا در خرید‌های بعدی مشتری متوجه شود که فرد مورد نظر به طور کلی یک مشتری دائمی با میزان خرید بالا برای شرکت شما حساب می‌شود. بنابراین تصمیم می‌گیرد که نام فرد را در دسته‌ی مشتریان ارزشمند و ویژه ثبت کند تا علاوه‌بر پیگیری‌های بیشتر، روند ارائه‌ی خدمات به مشتری مذکور نیز به صورت دقیق‌تری ارزیابی و رسیدگی شود.

آشنایی با مزایا و ویژگی‌های پیشرفته‌ی نرم افزار CRM

3. افزایش هماهنگی واحد‌های مختلف و بهبود گردش کار به کمک CRM

سومین ویژگی و مزیت استفاده از نرم افزار CRM، افزایش هماهنگی و بهبود گردش کار در شرکت می‌باشد. به کمک نرم افزار CRM شما می‌توانید فرایند فروش محصول یا ارائه خدمات به مشتریان را به صورت دقیق ثبت نموده و وظیفه‌ی هر فرد در سازمان را به صورت منظم از طریق این سامانه برای وی ارسال کنید. این اقدام می‌تواند میزان بهره‌وری سازمان شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

4. ارزیابی و تحلیل داده‌های مرتبط با مشتریان و فرایند‌های فروش

تحلیل و ارزیابی داده‌های به دست آمده از ارتباطات کارشناسان و مشتریان سازمان یکی از اصلی‌ترین مزیت و ویژگی نرم افزار CRM به شمار می‌رود. به کمک این قابلیت شما می‌توانید به صورت لحظه‌ای تمامی فرایند‌ها و کار‌های انجام شده را به صورت نموداری و جدولی مشاهده نموده و با بررسی این داده‌ها تصمیماتی را برای بهبود عملکرد کار در سازمانتان اتخاذ کنید.

5. تحلیل و بررسی کمپین‌های بازاریابی در نرم افزار CRM

نرم افزارهای CRM پیشرفته‌تر علاوه بر تحلیل داده‌های مرتبط با مشتریان و فرایند‌های تماس با آن‌ها می‌تواند کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی سازمان شما را نیز ارزیابی کرده و تحلیل‌هایی را در این زمینه به شما ارائه دهند. شما با بررسی این تحلیل‌ها می‌توانید کمپین‌های بازاریابی و تبلیغاتی خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید.

6. همگام‌سازی یا اتصال نرم افزار CRM به دیگر سرویس‌های سازمان

نرم افزار‌های CRM عموما این قابلیت را دارند که به سادگی با دیگر سامانه‌ها و سرویس‌های درون سازمان شما همگام‌سازی شده و به صورت یکپارچه شروع به فعالیت کنند. به عنوان مثال شما می‌توانید این سامانه را برای بهبود فرایند مدیریت مالی به نرم افزارهای حسابداری خود متصل کنید. یا می‌توانید برای بهبود فرایند پاسخگویی به مشتریان نرم افزار CRM را به شبکه‌های اجتماعی سازمان خود متصل کرده و از طریق آن به پاسخ‌گویی به نیاز‌های مشتریان مورد نظر خود بپردازید.

اولین قدم برای خرید بهترین نرم افزار CRM

اگر شما هم پس از خواندن این مقاله به فکر خرید نرم افزار CRM افتاده‌اید باید بدانید که اولین قدم برای انتخاب و خرید بهترین نرم افزار CRM، مقایسه‌ی چندین CRM مختلف و ارزیابی شرکت‌های ارائه دهنده‌ی این محصول می‌باشد. فراموش نکنید که برای شروع، حتما پس از مقایسه و انتخاب گزینه‌های برتر از شرکت‌ ارائه دهنده‌ی نرم افزار CRM درخواست دموی رایگان کنید تا بتوانید ویژگی‌های سامانه‌ی مورد نظر را با دقت بیشتری مورد ارزیابی قرار دهید.

مورد دیگری که باید در زمان انتخاب و خرید نرم افزار CRM مدنظر داشته باشید میزان اعتبار و کیفیت خدمات شرکت ارائه‌ دهنده این سرویس می‌باشد. چرا که نرم افزار CRM احتمالا در طول زمان نیاز به پشتیبانی‌ها و سرویس‌های دوره‌ای داشته باشد و اگر شرکت ارائه دهنده این محصول پاسخگویی مناسبی نداشته باشد احتمالا در آینده دچار مشکلاتی در این زمینه خواهید شد.

اولین قدم برای خرید بهترین نرم افزار CRM

نرم افزار CRM هوشمند جولیو به عنوان یکی از برترین سامانه‌های هوشمند مدیریت مشتریان می‌تواند انتخاب مناسبی برای افزایش فروش و بهره‌وری سازمان شما باشد. این سامانه به کمک امکانات و قابلیت‌های پیشرفته‌ای که در اختیارتان قرار می‌دهد می‌تواند نرخ تبدیل سازمان شما را بیش از 300 درصد افزایش داده و میزان درآمد شما را چند برابر کند. برای دریافت دموی رایگان این محصول کافیست با ما تماس حاصل فرمایید. تلفن: 02174327 – 02191007447

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments