فروش انواع تیغ اور فرز و سی ان سی در فروشگاه اینترنتی چوبینر

فروش انواع تیغ اور فرز و سی ان سی در فروشگاه اینترنتی چوبینر

امروزه استفاده از وسایل چوبی در دکوراسیون منزل، دفاتر، رستوران ها، فروشگاه ها و… بسیار رایج شده است. برای ایجاد طرح و نقش یا اتصالات و فرم دادن چوب و ام دی اف و سایر مشتقات چوبی از تیغ اور فرز و سی ان سی استفاده می شود. تیغ اور فرز و سی ان سی در مدل و سبک های مختلف تولید می شود که هر مدل نیز ابعادهای متنوعی دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی چند مدل تیغ اور فرز و سی ان سی عرضه شده توسط فروشگاه اینترنتی چوبینر بپردازیم.

تیغ اورفرز چیست؟

تیغ اورفرز که به مته نیز معروف است از یک ساقه یا پایه تشکیل شده است که در قطر شفت های مختلفی همچون 8، 12 و… تولید می شود و قسمت کارگیر آن در طرح های متفاوت به منظور عملیات و برش های مختلف طراحی می گردد. تیغ های اورفرز در دو سبک بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ تولید می شوند. بلیرینگ به کار رفته در تیغ اورفرز باعث می شود تیغ بیشتر از یک اندازه خاص داخل چوب نفوذ نکند. لازم به ذکر است که تیغ اورفرز همان طور که مشخص است بر روی انواع اورفرز نصب می شود و گاهی برای استفاده از آن نیاز است که از تبدیل های قطر شفت استفاده شود.

تیغ سی ان سی چیست؟

تیغ سی ان سی نیز از لحاظ شکل ظاهری شبیه با همان تیغ های اورفرز است یعنی از یک پایه با قطر شفت های مختلف و کارگیرهای متنوع تشکیل شده است. تنها تفاوت و نکته تیغ سی ان سی این مورد است که تیغ سی ان سی بدون بلبرینگ تولید می شود و به هیچ وجه مدل های بلبرینگ دار قابل نصب بر روی دستگاه سی ان سی نمی باشند.

فروش انواع تیغ اور فرز و سی ان سی در فروشگاه اینترنتی چوبینر

انواع مته سی ان سی

تیغ سی ان سی که به مته سی ان سی معروف است در مدل های مختلف و مطابق با نیاز مصرف کننده تولید می شود. با توجه به کاربرد متعددی که دارد طرح های مختلفی از آن تولید می شود که هر کدام یک نقش مختلف بر روی چوب پیاده می کنند، مدل های مختلف مته سی ان سی از قبیل تیغ انگشتی، تیغ پرداخت، تیغ تونیک، تیغ پروفیل و…. در صنعت چوب بسیار به کار می روند که در ادامه به معرفی سه نوع از تیغ های اورفرز و سی ان سی به شرح زیر خواهیم پرداخت:

  • تیغ انگشتی
  • تیغ پرداخت
  • تیغ دوراهه

تیغ انگشتی

تیغ انگشتی در ابعاد مختلف و به صورت بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ تولید می شود و قابل نصب بر روی اورفرز و دستگاه سی ان سی می باشد؛ البته نکته مهمی که باید فراموش نکرد این است که مدل بلبرینگ دار مناسب نصب بر روی سی ان سی نمی باشد و فقط برای اورفرز استفاده می شود. تیغ انگشتی به تیغ ناخنی نیز معروف است و با توجه به این که طرح های نیم دایره را بر سطح کار پیاده می کند مورد مناسبی برای ایجاد شیار بر روی قاب و راه پله و…. می باشد.

تیغ پرداخت

تیغ پرداخت یک نمونه دیگر از انواع تیغ سی ان سی است که بر روی اورفرز نیز قابل نصب است و در دو مدل بلبرینگ دار و بدون بلبرینگ تولید می شود. تیغ پرداخت یکی از پرکاربردترین تیغ های صنعت چوب است که برای باربرداری و رفع بخش های زائد استفاده می شود. لازم به ذکر است که در بعضی مدل های تیغ پرداخت، بلبرینگ در قسمت پایین تیغ قرار دارد و باعث می شود تیغ به طور کامل وارد قطعه کار نگردد.

فروش انواع تیغ اور فرز و سی ان سی در فروشگاه اینترنتی چوبینر

تیغ دوراهه

تیغ دوراهه یکی از تیغ های جالب در صنعت چوب است که برای ایجاد اتصال کنشکاف مورد مناسبی است و شیار L مانند و مستطیل شکلی به وجود می آورد و گاهی به آن تیغ فاق پله ای نیز می گویند. از موارد مصرف تیغ دوراهه می توان به ایجاد لبه در کناره های قطعه کار و دوراهه کردن درب و پنجره و…. اشاره نمود. لازم به ذکر است که تیغ دوراهه در اکثر موارد به صورت بلبرینگی و برای نصب بر روی اورفرز تولید می شود. تیغ دوراهه نیز مانند سایر مدل های تیغ سی ان سی در ابعاد مختلف و با قطر شفت و کارگیر متفاوت طراحی می شود.

فروش انواع تیغ اور فرز و سی ان سی در فروشگاه اینترنتی چوبینر

قیمت تیغ فرز

لازم به ذکر است که تیغ فرز در مدل های مختلفی تولید می شود که در فروشگاه چوبینر موجود می باشند. جهت کسب اطلاعات لازم درباره قیمت انواع تیغ فرز می توانید از طریق راه های زیر با چوبینر ارتباط برقرار کنید:

09021235626 – 02166563048 – 02634647972

Choobiner.ir

 

 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments