اندروید برای خوره‌های تکنولوژی و توسعه دهندگان مانند بهشت است. متن باز بودن پلتفرم اندروید این تضمین را می‌دهد که هر کسی می‌تواند کدهای منبع آن را مطالعه، دستکاری، و توسعه دهد. به همین دلیل است که تعداد زیادی از نسخه‌های دستکاری شده اندروید‌ با ظاهرهای خاص خود مانند Sense از اچ‌تی‌سی، TouchWiz از سامسونگ، یا MIUI از شیائومی وجود دارد. اما درون اندروید بخشی مخصوص برای توسعه دهندگان نیز وجود دارد که با فعال کردن آن می‌توان به تنظیمات و دستکاری‌های خاص آن دسترسی پیدا کرد. نام این بخش Developer Options می‌باشد. اگرچه بخش Developer Options برای هر کسی مناسب نیست، فعال کردن و دسترسی به Developer Options و USB Debugging بسیار آسان است. با موبایل کمک همراه باشید.

فعال‌سازی گزینه های برنامه نویس Developer Options

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر سامسونگ، هواوی و … کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

 • به تنظیمات موبایل اندرویدی خود بروید.

فعال‌سازی گزینه های برنامه نویس Developer Options

 • از انتهای لیست تنظیمات دستگاه اندرویدی خود وارد بخش About Phone شوید.

فعال‌سازی گزینه های برنامه نویس Developer Options

 • Build Number را 7 بار پشت سر هم لمس کنید.
  با این کار پیغام “You are now a Developer!” روی صفحه ظاهر خواهد شد که نشانگر فعال شدن بخش Developer Options در موبایل اندرویدی شما خواهد بود.

فعال‌سازی گزینه های برنامه نویس Developer Options

توجه داشته باشید در بعضی از دستگاه‌ها Build Number در بخش About Phone نیست و در بخش Software information می‌توان آن را پیدا کرد.

 • با بازگشت به صفحه اصلی تنظیمات، می‌توانید Developer Options را در انتهای لیست، بالای About Phone مشاهده کنید.

فعال‌سازی گزینه های برنامه نویس Developer Options

 • پس از ورود به این بخش، برای فعال یا غیرفعال کردن آن می‌توانید از زبانه بالای صفحه استفاده کنید.

فعال‌سازی گزینه های برنامه نویس Developer Options

به همین سادگی بخش Developer Options در اندروید را فعال کردید. توجه داشته باشید که این بخش قابل حذف کردن نیست و تنها راه حذف Developer Options از تنظیمات اندروید ریست فکتوری موبایل خواهد بود.

تعمیرات سامسونگبرای تعمیر سامسونگ، هواوی و … کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

همچنین برای فعال کردن Usb debugging نیز می‌توانید مطلب “فعال کردن USB Debugging در گوشی‌های اندروید” را مطالعه و از این طریق Developer Options و USB Debugging را فعال نمایید.

منبع wikihow

نظرات کاربران (2)

ارسال نظر

  سلام ببخشید من ۷ بار پشت سر هم میزنم پسورد میخواد چطوری اوت پسورد به دست بیارم؟

  با غیرفعال کردنdevelop optionsبه وسیله ی همون آیکن قسمت بالا سمت راستش و ریست فکتوری نکردن گوشی احتمال اختلال در سرعت وبرنامه های گوشی وجود ندارد؟؟