تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 سامسونگ | موبایل کمک تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 سامسونگ | موبایل کمک

تعویض گلس یا شیشه ال سی دی S20 سامسونگ | موبایل کمک

یکی از جدیدترین گوشی های شرکت سامسونگ و پرچمداران این کمپانی گوشی Galaxy S20 است که از صفحه نمایشی بزرگ و بدون حاشیه بهره می‌برد. سبک طراحی ظریف ال سی دی این گوشی سبب شده که این قطعه در بدنه دستگاه به شدت آسیب پذیر باشد و شکستن آن به یکی از اتفاق های رایجی مبدل گردد که هر روز افراد زیادی با آن رو به رو می‌شوند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم در رابطه با تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 سامسونگ و جزئیات این تعمیر تخصصی صحبت کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه شوید.

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ S20 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

ماهیت گلس ال سی دی موبایل

قبل از اینکه در رابطه با تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 سامسونگ صحبت کنیم بهتر است ماهیت گلس یا همان شیشه محافظ روی صفحه نمایش گوشی مورد نظر را برایتان شرح دهیم. چرا که خیلی از افراد به اشتباه تصور می کنند که گلس همان لایه محافظی است که در هنگام خرید موبایل اغلب فروشندگان روی صفحه گوشی نصب می کنند، در حالی که در اصطلاح فنی منظور از گلس این قطعه نیست! گلس LCD در واقع لایه شیشه‌ای ضخیمی است که توسط شرکت سازنده روی پنل LCD گوشی پرس شده و عضوی از مجموعه تاچ و ال سی دی موبایل محسوب می‌شود.

بنابراین وقتی تعمیرکاری در رابطه با تعویض گلس صفحه نمایش گوشی صحبت می‌کند، منظورش تعویض این لایه شیشه‌ای است که روی پنل LCD گوشی پرس شده و به این سادگی ها هم قابل جداسازی و تعویض نخواهد بود. جالب است بدانید که مجموعه تاچ ال سی دی گوشی های موبایل جدید از اعضای در هم فشرده‌ای مثل ال سی دی، تاچ، گلس، فریم پشت ال سی دی و قالب ال سی دی تشکیل شده‌اند و با این حال به قدری فشرده و باریک هستند که شاید فقط یک چهارم ضخامت کل بدنه گوشی را شامل شوند. پس حالا با ماهیت گلس ال سی دی موبایل آشنا شدید و می‌دانید منظور از تعویض گلس چیست!

 

تعویض گلس s20 سامسونگ

 

زمان مناسب برای تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20

همانطور که می‌دانید تعویض گلس یکی از روش های تعمیر صفحه نمایش یا پنل تاچ ال سی دی گوشی های موبایل امروزی است،اما شاید این سوال در ذهنتان به وجود اید که تعویض گلس چه تفاوتی با تعویض ال سی دی گوشی S20 دارد و چه زمانی می‌توان این روش تعمیر را مورد استفاده قرار داد؟ از آنجایی که گلس فقط لایه شیشه‌ای محافظ روی LCD گوشی خواهد بود، بنابراین تعویض آن فقط در شرایطی راه حل محسوب می‌شود که این قطعه موبایل آسیب دیده باشد و سایر متعلقات پنل تاچ LCD گوشی سالم باشند. پس تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 فقط زمانی روش تعمیر خواهد بود که عملا تاچ و ال سی دی این گوشی سالم باشند.ر

به عنوان مثال تصور کنید گوشی S20 از دست شما افتاده و بعد از برخورد با زمین شکستگی و ترک هایی روی صفحه آن ایجاد شده که شاید خیلی هم عمیق به نظر برسند، اما با این حال تاچ گوشی بدون مشکل کار می‌کند و ال سی دی آن هم بدون مشکل محتوای مورد نیاز را به تصویر می‌کشد. در این شرایط مشخص است که فقط گلس یا همان شیشه محافظ روی LCD گوشی شکسته است، پس می‌توان با تعویض این قطعه مشکل را رفع کرد. اما اگر کوچک ترین اختلالی در عملکرد تاچ و ال سی دی گوشی ایجاد شود، دیگر نمی‌توان صرفا از تعویض گلس استفاده کرد!

دقت داشته باشید حتی اگر فقط تاچ یا فقط ال سی دی گوشی دچار اختلال شوند هم دیگر نمی‌توان با تعویض گلس مشکل را برطرف ساخت و حتما باید کل پنل تاچ و LCD گوشی تعویض شوند. به عنوان مثال مشکلاتی مثل سیاه شدن قسمتی از ال سی دی در زمانی که تاچ گوشی درست کار می‌کند یا درست کار نکردن تاچ مادامی که LCD کاملا سالم است، فقط با تعویض کامل پنل تاچ ال سی دی قابل رفع خواهد بود. بنابراین تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 فقط زمانی یک آپشن و راه حل برای تعمیر موبایل خواهد بود که در اثر ضربه یا فشاری که به گوشی وارد شده روی صفحه نمایش آن شکستگی و ترک دیده شود اما تاچ و LCD موبایل بدون مشکل کار کنند.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات سامسونگ

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ S20 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

مراحل تعویض گلس ال سی دی Galaxy S20

بد نیست شما را با مراحل تعویض گلس ال سی دی Galaxy S20 سامسونگ هم آشنا کنیم چون خیلی از افراد در رابطه با مراحل انجام این کار اطلاعاتی ندارند و به اشتباه تصور می‌کنند که تعویض گلس پروسه‌ای بسیار ساده خواهد بود! در حالی که اصلا اینطور نیست و در عمل تعویض گلس به مراتب دغدغه و دشواری های بیشتری در مقایسه با تعویض ال سی دی دارد. به همین جهت همیشه توصیه می‌کنیم از سرویس نمایندگی های مجاز سامسونگ و مراکز تعمیرات موبایل شناخته شده برای تعویض گلس گوشی استفاده کنید که با کیفیت لازم و رعایت تمام استاندارد های مورد نیاز این تعمیر را در گوشی شما انجام دهند. مراحلی اصلی انجام این تعمیر به شرح زیر است:

تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 سامسونگ

 

  • جداسازی پنل ال سی دی: در قدم اول باید یک تعمیرکار با تجربه با احتیاط کامل پنل تاچ LCD گوشی را از روی آن جدا کند. دقت عمل تعمیرکار در این مرحله از اهمیت بالایی برخوردار است چون در صورت عدم توجه به استانداردهای لازم احتمال آسیب دیدن ال سی دی و تاچ وجود دارد.
  • جداسازی گلس شکسته: در مرحله دومین باید تکه های گلس شکسته صفحه نمایش گوشی با احتیاط و دقت از روی آن جدا شوند. برای جداسازی این تکه ها از روش ها و ترفندهای خاصی استفاده می‌شود که منجر به سهولت کار خواهند شد. انجام دقیق این مرحله هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چون اگر درست انجام نشود، احتمال آسیب دیدن صفحه گوشی و ال سی دی و تاچ آن وجود دارد.
  • پرس گلس جدید: گلس جدیدی در این مرحله باید روی صفحه گوشی و پنل تاچ ال سی دی آن پرس شود. این مرحله تقریبا اصلی ترین مرحله تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 سامسونگ است. برای پرس کردن گلس جدید هم باید از دستگاه های خاصی استفاده شود که اصطلاحا دستگاه لمینت نامیده می‌شوند. انجام این مرحله می‌تواند با توجه به مدل گوشی از چند دقیقه تا چند ساعت زمان ببرد و حتما در طول انجام آن باید یک تعمیرکار متخصص بر آن نظارت کامل داشته باشد.
  • حباب زدایی: یکی از مراحل پنهان پروسه تعویض گلس ال سی دی مربوط به حباب زدایی می‌شود. این مرحله برای ایجاد حالت مناسب و از بین بردن حباب های هوایی که در فضای مابین گلس و LCD گوشی به وجود آمده‌اند انجام می‌گیرد. این مرحله کار هم باید توسط دستگاه های خاص صورت پذیرد.
  • نصب ال سی دی: بعد از اینکه مراحل پیشین انجام شدند، یک تعمیرکار خوب باید پنل تاچ و ال سی دی گوشی را روی آن نصب کند و بدین ترتیب پروسه تعویض گلس LCD با موفقیت به اتمام می‌رسد.

بنابراین برخلاف تصور اغلب افراد تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 یا دیگر گوشی موبایل کار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت، دانش و بکارگیری ابزارها و تجهیزات خاص دارد عموما دردسرهای تعویض گلس به مراتب بیشتر از تعویض کامل تاچ و LCD خواهد بود اما با این حال هزینه این تعمیر به مراتب کمتر از هزینه تعویض ال سی دی گوشی S20 بوده و تقریبا به نصف آن می‌رسد.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی S20  

هزینه تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 سامسونگ

خوشبختانه اگر بتوانید مشکل صفحه نمایش گوشی سامسونگ S20 را با تعویض گلس برطرف کنید، صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای در هزینه ها خواهید داشت چون هزینه تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 به مراتب در مقایسه با هزینه تعویض تاچ ال سی دی آن کمتر است و تقریبا یک سوم این هزینه را به همراه دارد. دلیل این مسئله هم کاملا روشن خواهد بود چون زمانی که شما بتوانید با تعویض گلس مشکل صفحه نمایش موبایل را برطرف سازید، نیازی به خرید یک پنل تاچ LCD جدید و نصب آن در گوشی موبایل به جای پنل قبلی نخواهید داشت و صرفا هزینه خرید یک گلس جدید را پرداخت می‌کنید.

در گوشی های جدید مثل Galaxy S20 سامسونگ که صفحه نمایش بزرگ، ظریف، با کیفیت و بدون حاشیه‌ دارند واقعا پرداخت هزینه برای خرید یک نمونه پنل تاچ و ال سی دی اورجینال می‌تواند سرسام آور باشد. بنابراین اگر قادر هستید که با تعویض گلس مشکل صفحه موبایل خود را برطرف سازید، حتما از سرویس یک مرکز تعمیرات خوب یا نمایندگی های مجاز سامسونگ برای تعمیر گوشی استفاده نمایید تا خیالتان راحت باشد که تعمیر صفحه گوشی شما با موفقیت انجام خواهد شد و در طول پروسه تعمیر، آسیبی به تاچ و LCD گوشی وارد نمی‌شود.

 

تعویض گلس s20 سامسونگ

 

کیفیت گلس و اهمیت آن در تعمیر

شاید تصور کنید که گلس ال سی دی گوشی های موبایل از نظر کیفیت حائز اهمیت نیست و همه گلس ها کیفیت یکسانی دارند اما در واقعیت اینطور نخواهد بود و گلس های LCD گوشی های موبایل هم دارای کیفیت های مختلفی هستند. به عنوان مثال گلس بکار رفته روی صفحه گوشی S20 سامسونگ از نوع گوریلاگلس است و یک شیشه معمولی نخواهد بود! بلکه شیشه‌ای کاملا مقاوم در برابر تماس با اشیای نوک تیز و خط و خش برداشتن محسوب می‌شود. طبیعتا نمونه های بی‌کیفیت گلس ال سی دی گوشی Samsung S20 هم موجود بوده و ممکن است خیلی از تعمیرکاران از این گلس ها استفاده کنند.

زمانی که یک گلس کم کیفیت روی صفحه موبایل شما نصب شود احتمال بروز چندین مشکل مختلف افزایش پیدا می‌کند. اولین مسئله مربوط به افزایش حساسیت صفحه گوشی در قبال تماس با اشیای نوک تیز و به وجود آمدن خط و خش بر روی آن می‌شود. چون مطمئنا گلس های ارزان و بی‌کیفیت مقاومت بالایی از این نظر ندارند و قابل مقایسه با شیشه گوریلاگلس نخواهند بود. از سمت دیگر گلس های کم کیفیت به مرور ممکن است کمی از روی خود ال سی دی جدا شده و منجر به ایجاد حباب های هوا شوند که این حباب ها در فضای مابین ال سی دی و گلس به وجود آمده و راهی برای خلاصی از دست آن ها نخواهید داشت. البته درست طی نکردن مراحل تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 و عدم توجه به استاندارد های لازم هم در ایجاد این مشکل دخیل خواهد بود.

 

تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20 سامسونگ

 

به همین جهت اکیدا توصیه می‌شود که برای تعویض گلس ال سی دی Galaxy S20 یا دیگر گوشی های جدیدی که واقعا از صفحه نمایش های با کیفیتی بهره‌مند هستند، فقط از خدمات مراکز تعمیرات تخصصی موبایل استفاده کنید و به هیچ وجه این تعمیر را به هر تعمیرکار کم تجربه‌ای واگذار ننمایید. همچنین مطمئن شوید گلس جدیدی که روی صفحه موبایل شما نصب می‌شود کیفیت مطلوبی داشته باشد و مقاومت مورد نیاز برای مقابله با ضربه، فشار و خراشیدگی را ارائه دهد. پس حتما برای تعویض گلس شکسته گوشی خود از سرویس نمایندگی های مجاز سامسونگ استفاده کنید تا خیالتان از بابت کیفیت تعمیرات راحت باشد.

 

برای تعویض گلس ال سی دی سامسونگ S20 کلیک کن یا با شماره 75147-021 گارانتی رسمی تعمیرات سامسونگ تماس بگیر

 

موبایل کمک و تعویض گلس شکسته گلکسی اس 20

با توجه به توضیحاتی که ارائه شد مشخص است که تعویض گلس یک تعمیر بسیار حرفه‌ای و تخصصی خواهد بود و برای انجام صحیح و مطلوب آن حتما باید از سرویس مراکز قابل اعتماد و نمایندگی های سامسونگ استفاده شود. در صورتی که این تعمیر با دقت و کیفیت لازم صورت نپذیرد، احتمال آسیب دیدن تاچ و ال سی دی گوشی وجود دارد یا ممکن است کیفیت کار و نتیجه نهایی آن مطلوب نباشد و خیلی زود حباب های هوا زیر گلس گوشی به وجود آیند و حالتی آزاردهنده را ایجاد کنند. پس اگر به دنبال یک تعمیر مطمئن هستید، می‌توانید از خدمات مرکز تعمیرات تخصصی موبایل کمک استفاده کنید.

به منظور ثبت سفارش تعمیر موبایل خود می‌توانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ تماس حاصل کرده یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش آنلاین تعمیرات موبایل، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا برای انجام هماهنگی های لازم با شما تماس تلفنی برقرار گردد و پیک به صورت رایگان برای دریافت گوشی موبایل سامسونگ شما ارسال می شود و پس از انجام تعمیرات توسط تکنسین های موبایل کمک بر روی موبایل شما  توسط پیک رایگان برای شما ارسال خواهد شد، همچنین می‌توانید به صورت حضوری و ضمن مراجعه به آدرس تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک ۹ واحد -1 درخواست بررسی و تعمیر موبایل خود را به ثبت برسانید. در مرکز موبایل کمک انواع تعمیرات تخصصی گوشی سامسونگ، اپل، هوآوی و غیره با گارانتی رسمی انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید:

گوشی سامسونگ اس 20

قطعات سامسونگ S20

گلس گوشی s20

شیشه ال سی دی اس 20

تعمیرات تخصصی سامسونگ
در نمایندگی سامسونگ با گارانتی رسمی

دفتر مرکزی75147-021
تعمیرات تخصصی سامسونگ
در گارانتی سامسونگ

مقالات آموزش تعمیرات سامسونگ

آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات سامسونگ

اطلاعات بیشتر آموزش گام به گام تعویض انواع قطعات اپل

تعمیر باتری انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض باتری سامسونگ

اطلاعات بیشتر تعویض باتری انواع آیفون

تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

اطلاعات بیشتر
تعمیرات تخصصی گلکسی واچ

فروشگاه قطعات تعمیرات سامسونگ

خرید قطعات اورجینال سامسونگ (با گارانتی اصالت قطعه)

اطلاعات بیشتر فروشگاه قطعات موبایل

تعویض ال سی دی انواع سامسونگ

مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ

اطلاعات بیشتر مقالات راهنمای تعویض ال سی دی سامسونگ