آموزش بلاک کردن در اینستاگرام و تشخیص اصالت اکانت سلبریتی‌ها

بلاک کردن در اینستاگرام

در اینستاگرام هم مانند سایر شبکه‌های اجتماعی مجازی امکان ایجاد مزاحمت از سوی برخی افراد ناشناس وجود دارد اما قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام می‌تواند به سادگی مشکلات این چنین را حل کند. در این مقاله به آموزش نحوه بلاک کردن در اینستاگرام می‌پردازیم و نیم نگاهی به نحوه تشخیص اصالت اکانت سلبریتی‌ها نیز خواهیم داشت. با موبایل کمک همراه باشید.

بلاک کردن در اینستاگرام

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

 مقدمه‌ای در مورد بلاک کردن در اینستاگرام و اکانت سلبریتی‌ها

بگذارید بحث را از اکانت سلبریتی‌ها شروع کنیم. در ابتدا باید بگوییم که منظور از سلبریتی چیست؟ سلبریتی‌ها در واقع افراد مشهوری هستند که اغلب افراد در سراسر دنیا به نحوی آن‌ها را می‌شناسند. بازیگران هالیوودی، خوانندگان مشهور، هنرمندان مشهور، برخی موزیسین‌ها و… و به بیان کلی تمام افراد مشهوری که در سراسر دنیا طرفداران منحصر به فرد خود را داشته باشند یک سلبریتی هستند.

اغلب سلبریتی‌ها در اینستاگرام اکانت رسمی دارند و بدین صورت با مخاطبین خود در ارتباط هستند. اما اگر نام یک سلبریتی را در اینستاگرام جستجو کنید، با صفحات متفاوت و متعددی مواجه خواهید شد که با نام و عکس سلبریتی مورد نظر ساخته شده‌اند. به عنوان مثال اگر عبارت Leonardo Dicaprio را در اینستاگرام جستجو کنید تعداد زیادی اکانت اینستاگرام پیش رویتان قرار می‌گیرد. در این شرایط چگونه می‌توان اکانت اصلی و شخصی سلبریتی مورد نظر را در این بین شناسایی کرد؟ این سوال موضوعی است که در ادامه این مقاله به آن پاسخ خواهیم داد.

اما بحث اصلی ما در این مقاله مربوط به قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام است. همانطور که می‌دانید متاسفانه در شبکه‌های اجتماعی مجازی آمار مزاحمت‌ها بسیار زیاد است. به منظور جلوگیری از این امر و ادامه یافتن مزاحمت‌ها در اینستاگرام قابلیت بلاک کردن ارائه شده است. به موجب این قابلیت شما می‌توانید هر کاربر مزاحمی را بلاک کنید. بلاک کردن در اینستاگرام یکی از ویژگی‌های موثر و کاربردی به منظور حفظ حریم خصوصی کاربران هم محسوب می‌شود. در ادامه به طرح پرسش و پاسخ‌هایی در رابطه با قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام می‌پردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

چگونه اکانت اصلی یک سلبریتی را نسبت به سایر اکانت‌های غیر رسی تشخیص دهیم؟

اینستاگرام به منظور تشخصی اصالت اکانت برخی از سلبریتی‌های بسیار معروف دست به اقدام جالب توجهی زده است. اگر دقت کنید بعد از جستجو نام یک سلبریتی و لیست شدن اکانت‌های موجود با نام وی، یک اکانت با نمادی آبی رنگ و یک تیک در درون آن نمایش داده می‌شود. این اکانت در واقع اکانت اصلی سلبریتی مورد نظر در اینستاگرام است. به بیان دیگر بودن نماد نامبرده شده در کنار پروفایل هر سلبریتی به معنای تایید اصالت پروفایل وی است. سایر اکانت‌هایی که با نام او ساخته شده و این نماد را به همراه ندارند، به احتمال زیاد فیک بوده و ارتباطی با سلبریتی مد نظر نخواهند داشت.

چگونه با استفاده از قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام کاربری را بلاک کنیم؟

بلاک کردن در اینستاگرام به ساده‌ترین شکل ممکن انجام می‌شود. برای بلا کردن یک کاربر کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • به پروفایل فرد مورد نظر مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید.
 • گزینه Block User را در لیست آپشن‌های موجود انتخاب کنید.

دقت داشته باشید که با بلاک کردن افراد در اینستاگرام، آن‌ها متوجه این امر نمی‌شوند. کاربری که بلاک شده تنها با مراجعه با اکانت شما و مشاهده تغییر وضعیت نمایش پروفایل شما قادر به تشخیص بلاک شدن خود خواهد بود. به بیان دیگر اگر کاربری را در اینستاگرام بلاک کنید، هیچ نوتیفیکیشن یا اعلانی برای وی مبنی بر این موضوع ارسال نمی‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی های موبایل اپل

چگونه پس از بلاک کردن یک کاربر می‌توانیم وی را آنبلاک کنیم؟

اگر بنا به هر دلیلی پس از بلاک کردن کاربری در اینستاگرام تصمیم گرفتید که وی را از حالت بلاک خارج کنید کافیست که مراحل زیر را انجام دهید:

 • به پروفایل فرد مورد نظر مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید.
 • گزینه Unblock User را در لیست آپشن‌های موجود انتخاب کنید.

با انجام مراحل فوق کاربر مورد نظر بلاک می‌شود.

به غیر از قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام، چه تنظیمات دیگری می‌توانند منجر به افزایش حریم خصوصی کاربر شوند؟

علاوه بر قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام، یکی از ویژگی‌های اصلی که در این شبکه اجتماعی می‌تواند منجر به حفظ هرچه بیشتر حریم خصوصی کاربر شود مربوط به تغییر حالت اکانت از وضعیت عمومی (Public) به خصوصی (Private) است. به منظور خصوصی کردن اکانت اینستاگرام خود در دستگاه‌های آی او اسی و ویندوزفون‌ها مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
 • آیکون شبیه به خورشید موجود را لمس کنید.
 • گزینه Private Account را فعال نمایید.

به منظور خصوصی کردن اکانت اینستاگرام خود در دستگاه‌های اندرویدی مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش پروفایل اکانت خود مراجعه کنید.
 • آیکون سه نقطه موجود را لمس کنید.
 • گزینه Private Account را فعال نمایید.

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با حفظ حریم خصوصی در اینستاگرام توصیه می‌کنیم که مقاله “آموزش تنظیمات مربوط به حریم خصوصی در اینستاگرام” را مطالعه کنید. همچنین می‌توانید مقاله آموزشی “فعال کردن حالت خصوصی اینستاگرام – حالت Private” را نیز مطالعه نمایید.

هنگامی که یک کاربر اینستاگرام را بلاک می‌کنیم، چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

پس از اینکه یک کاربر را در اینستاگرام بلاک کردید، حتی اگر در لیست فالوورهای شما باشد هم دیگر قادر به مشاهده پست‌هایتان نخواهد بود. همچنین هنگامی که وی از طریق بخش جستجوی اینستاگرام نسبت به جستجوی نام کاربری اکانت شما اقدام کند هم نمی‌تواند به آن دسترسی یابد. دقت داشته باشید که قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام هیچ نوتیفیکیشنی را برای مخاطب بلاک شده به همراه ندارد.

 بیشتر بخوانید: ادرس نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در تهران  

آیا کاربری که وی را بلاک کرده‌ایم می‌تواند ما را منشن کند؟

بله، اینستاگرام این امکان را در اختیار کاربران بلاک شده قرار می‌دهد تا مخاطبین خود را منشن کنند. دقت داشته باشید که اگر پ از بلاک کردن یک اکانت در اینستاگرام نسبت به تغییر نام کاربری یا همان یوزرنیم اکانت خود اقدام کنید، دیگر فرد بلاک شده قادر به منشن کردن شما نخواهد بود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قابلیت منشن کردن در اینستاگرام، توصیه می‌کنیم که مقاله “هر آنچه باید در مورد تگ و منشن کردن در اینستاگرام بدانید” را مطالعه کنید.

چگونه یک پیام دریافتی از طریق دایرکت اینستاگرام را ریپورت کنیم؟

بلاک کردن در اینستاگرام تنها روش مقابله با مزاحمت‌های کاربران ناشناس محسوب نمی‌شود. یکی دیگر از روش‌هایی که با استفاده از آن می‌توانید از ایجاد مزاحمت کاربران از طریق دایرکت جلوگیری کنید مربوط به ریپورت کردن آن‌ها می‌شود. به عنوان مثال تصور کنید که کاربر مزاحمی از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام برای شما پیام یا عکس‌هایی را ارسال می‌کند و بدین صورت برایتان ایجاد مزاحمت کرده است. در این شرایط شما به راحتی می‌توانید اکانت مورد نظر را ریپورت کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد پنجره مکالمه فرد مورد نظر شوید.
 • انگشت خود را بر روی پیامی که قصد ریپورت آن را دارید قرار دهید.
 • گزینه Report را انتخاب کنید.

دقت داشته باشید در اینستاگرام امکان ریپورت اکانت‌های نقض کننده قوانین و ضوابط این شبکه اجتماعی هم وجود دارد. برای راهنمایی بیشتر در رابطه با این موضوع، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان بخش پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل نمایید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قابلیت دایرکت اینستاگرام هم می‌توانید مقاله هر آنچه باید در مورد ارسال پیام خصوصی و دایرکت اینستاگرام بدانید را مطالعه کنید.

آیا پس از بلاک کردن کاربری در اینستاگرام، کامنت‌های وی در پست‌های من حذف می‌شوند؟

خیر، بلاک کردن در اینستاگرام ارتباطی به حذف کامنت‌های پیشین فرد بلاک شده از پست‌های شما ندارد. شما می‌توانید در صورت تمایل پس از بلاک کردن فرد مورد نظر، تمام کامنت‌هایش را از زیر پست‌های قبلی خود به صورت دستی حذف کنید.

بیشتر بخوانید:  گارانتی مجاز Apple

آیا افرادی که بلاک کرده‌ایم قادر به مشاهده کامنت‌ها و لایک‌های ما هستند؟

اگر پست یک پروفایل عمومی (Public) در اینستاگرام را لایک کرده یا در زیر آن کامنت ثبت کنید و سپس فردی که وی را بلاک کرده‌اید که به آن پست مراجعه کند، کامنت شما برای وی هم نمایش داده می‌شود.

آموزش ویدئویی بلاک کردن در اینستاگرام و تشخیص اصالت اکانت سلبریتی‌ها

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله توضیحات نسبتا جامع و کاربردی در رابطه با قابلیت بلاک کردن در اینستاگرام و همچنین تشخصی اکانت اصلی سلبریتی‌ها در این شبکه اجتماعی خدمت شما عزیزان ارائه شد. چنانچه در رابطه با هر یک از موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قیمت تاچ ال سی دی آیفون 7

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ A21

قطعات گوشی A21

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (5)

guest
5 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
Bhmi
Bhmi
3 سال گذشته

سلام یه نفر آیدی پیج من رو داره و من اونو بلاک کردم ولی طوری که مشخصه با یه پیج فیک که من خبر ندارم توی اکانتم هست ایشون
راهی هست که یه شماره رو کلا از اینستا بلاک کنیم جوری که با هر پیج فیکی خواست وارد اکانتمون شه موفق نشه؟
و من نمیخوام پیجم رو پرایوت کنم میخوام پابلیک بمونه
لطفا جواب بدید

araz
araz
3 سال گذشته
پاسخ به  Bhmi

وضعیت اکانت خود را به حالت خصوصی تغییر دهید

Atishpare
Atishpare
6 سال گذشته

سلام من رمز اینستا ی خود را فراموش کردم همچنین ایمیلی که . هم دادم را نیز. فراموش کردم چیکار باید بکنم چگونه میتونم ایمیلم را که واسه پیچ م ثبت کردم به دست بیارم. رمز ایمیلم را بلدم ولی نمی دونم. ایمییلم چیه

neynavaz37@yahoo.com
neynavaz37@yahoo.com
7 سال گذشته

سلام راستش یک چیج اینستا داشتیم که نه رمزش رو یادمونه و نه اون ایمیل رو . و میدونم دیگه رمزشون بازیابی نمیتونم بکنم . تنها دغدغه ما این هست که بتونیم عکس پروفایلم رو برداریم . ۱_ایا اگر بریم و همون پیج خودمون رو به عنوان فیک ریپورت کنیم امکانش هست که اینشتا وقتی پیج رو غیر فعال میکنه عکس پروفایلم پاک بشه که خیالمون راحت بشه؟
۲_ایا جایی هست معتبر باشه و بتونه پیجمون رو هک بکنه و غکس پروفایلم رو پاک کنه؟ اگه هست لطفا معرفی کنید

عاطفه
عاطفه
7 سال گذشته

من ی نفر رو بلاک کردم ولی بعد دوسال دیدم اون منو بلاک کرده….چجور امکان داره..میشه من ک بلاکم بلاکش کنم؟