هر آنچه باید در مورد پیام خصوصی و دایرکت اینستاگرام بدانید
4.4 (87.5%) 8 امتیاز

علی بابا
هر آنچه باید در مورد پیام خصوصی و دایرکت اینستاگرام بدانید
4.4 (87.5%) 8 امتیاز

قابلیت ارسال پیام خصوصی در اینستاگرام به عنوان دایرکت (Direct) شناخته می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم که در رابطه با نحوه ارسال پیام خصوصی یا دایرکت اینستاگرام اطلاعات جامعی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم، بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

پیش از شروع موضوع اصلی مقاله، توصیه می‌کنیم که ابتدا برای استفاده و مدیریت هر چه بهتر اکانت اینستاگرام خود به مطالعه مقالاتی همچون “آموزش مدیریت فالوورهای اینستاگرام” و “آموزش ارسال عکس و ویدیو در اینستاگرام و اضافه کردن مکان آن‌” بپردازید. همچنین به منظور مدیریت بهتر اکانت اینستاگرام خود توصیه می‌کنیم که حتما مقاله “آنچه باید در مورد صفحه مکان‌ها و هشتگ در اینستاگرام بدانید” را هم مطالعه کنید. اما قابلیت دایرکت اینستاگرام چیست و چه کاربردی دارد؟

تصور کنید که با استفاده از قابلیت جستجو در اینستاگرام به شکل اتفاقی به اکانت یکی از دوستان قدیمی خود برخورد کردید. در ای شرایط اگر تمایلی نسبت به برقراری تماس با وی از طریق بخش کامنت‌ها نداشته باشید، به چه صورت دیگر قادر به برقراری تماس و صحبت کردن با او خواهید بود؟ اینجاست که قابلیت ارسال پیام خصوصی یا دایرکت اینستاگرام وارد عمل می‌شود. قابلیت دایرکت اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا از طریق پیام خصوصی با یکدیگر در ارتباط باشند. اینستاگرام حتی امکان ساخت گروه و گفتگوی چند نفره از طریق بخش دایرکت را هم فراهم می‌کند.

دایرکت اینستاگرام یکی از ویژگی‌هایی محسوب که به شدت از سوی کاربران مورد توجه قرار گرفته و به موجب آن محدودیت‌های ارتباطی کاربران این شبکه اجتماعی در بین می‌رود. ما در این مقاله قصد داریم که طی پرسسش و پاسخ‌هایی، اطلاعات جامعی در رابطه با نحوه استفاده از قابلیت دایرکت اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان بخش پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

چگونه از قابلیت دایرکت اینستاگرام استفاده کرده و برای افراد مورد نظر پیام خصوصی ارسال کنیم؟

شما به دو طریق می‌توانید در برنامه اینستاگرام برای کاربران دایرکت یا پیام خصوصی ارسال کنید. در شرایط اول باید به صفحه هوم (Home) اینستاگرام مراجعه کنید. انتقال به این صفحه با انتخاب آیکون با نماد خانه در منوی زیرین برنامه اینستاگرام امکانپذیر می‌شود. در این شرایط لیست پست‌های اخیر دوستانتان را مشاهده خواهید کرد یا به اصطلاحا فیدی (Feed) از فعالیت‌های اخیر فالویینگ‌های شما نمایش داده می‌شود.

در گوشه سمت راست صفحه نامبرده شده یک آیکون شبیه به مکعب وجود دارد. این آیکون را لمس کنید. در این شرایط وارد بخشی با عنوان Direct می‌شوید. این بخش در واقع همان بخش دایرکت اینستاگرام است و لیست مکالمات خصوصی شما در آن نمایش داده می‌شود. در گوشه سمت راست تصویر یک آیکون “بعلاوه” وجود دارد. این آیکون را لمس کنید و سپس گزینه Send Message را انتخاب نمایید. حال باید نام کاربری فرد مورد نظرتان را وارد کرده و سپس می‌توانید پیام خصوصی مد نظرتان را با استفاده از قابلیت دایرکت اینستاگرام برای او ارسال کنید.

اما ارسال دایرکت اینستاگرام به شیوه دیگری هم امکانپذیر است. شما می‌توانید با مراجعه به پروفایل یا صفحه اصلی اکانت هر کاربر و سپس لمس آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست صفحه و انتخاب گزینه Send Message هم نسبت به ارسال پیام خصوصی یا به اصطلاحا دایرکت برای او اقدام نمایید. ارسال دایرکت برای اکانت‌های خصوصی (Private) و عمومی (Public) امکانپذیر خواهد بود.

چگونه دایرکت اینستاگرام و پیغام‌های خصوصی دریافت شده را مدیریت کنیم؟

شما با مراجعه به صفحه هوم یا فید اکانت خود و لمس آیکون مکعب موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه می‌توانید به لیست تمام دایرکت‌های دریافت شده خود دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را مدیریت نمایید. اگر فردی که شما وی را فالو نمی‌کنید برایتان دایرکت ارسال کند، این پیغام به صورت یک درخواست ظاهر شده و حاوی دو گزینه Decline و Allow خواهد بود. با انتخاب گزینه Decline می‌توانید دریافت دایرکت از سوی وی را متوقف کرده و با انتخاب گزینه Allow دریافت دایرکت از سوی وی را بپذیرید. همچنین در بخش زیرین صفحه گزینه‌ای با عنوان Decline All هم وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید به طور آنی دریافت دایرکت از طریق تمام افراد ناشناس ارسال کننده پیام خصوصی را متوقف کنید.

چگونه با استفاده از قابلیت دایرکت اینستاگرام یک عکس یا ویدیو را برای فردی ارسال کنیم؟

ارسال عکس و ویدیو از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام هم امکانپذیر بوده و به دو صورت قابل انجام است. در روش اول باید به صفحه هوم (Home) اینستاگرام مراجعه کنید. انتقال به این صفحه با انتخاب آیکون با نماد خانه در منوی زیرین برنامه اینستاگرام امکانپذیر می‌شود. در گوشه سمت راست صفحه نامبرده شده یک آیکون شبیه به مکعب وجود دارد. این آیکون را لمس کنید. در این شرایط وارد بخشی با عنوان Direct می‌شوید. در گوشه سمت راست تصویر یک آیکون “بعلاوه” وجود دارد. این آیکون را لمس کنید و سپس گزینه Send Photo or Video را انتخاب کنید. حال باید عکس یا ویدیوی مد نظرتان را از بخش گالری دستگاه اندرویدی خود انتخاب کنید. با تایپ نام کاربری یا یوزرنیم فرد مورد نظرتان می‌توانید ویدیو یا عکس انتخاب شده را از طریق دایرکت برای او ارسال کنید.

به منظور ارسال ویدیو و عکس از طریق دایرکت اینستاگرام روش دیگری هم وجود دارد. در این روش باید ابتدا به پروفایل یا صفحه اصلی اکانت کاربر مورد نظرتان مراجعه کنید. سپس آیکون سه نقطه موجود در گوشه سمت راست صفحه را لمس و گزینه Send Message را انتخاب کنید. در بخش زیرین صفحه، آیکون دوربین را لمس کنید تا دوربین دستگاه فعال شود. در این شرایط می‌توانید با ضبط یک عکس، آن را برای فرد مورد نظر ارسال کنید. همچنین با فعال شدن دوربین دستگاه آیکونی در بخش سمت چپ و پایین صفحه نمایان می‌شود که شما را به بخش گالری منتقل خواهد کرد. با مراجعه به این بخش می‌توانید هر ویدیو یا عکس مورد نیاز را انتخاب کرده و برای کاربری که در صفحه دایرکت آن هستید ارسال کنید.

چگونه یک پست اینستاگرام را به صورت دایرکت ارسال کنیم؟

شما می‌توانید پست‌هایی که در صفحه فید یا هوم اکانت خود مشاهده می‌کنید را به صورت دایرکت در اینستاگرام برای سایر افراد مورد نظرتان ارسال کنید. برای انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را انجام دهید:

 • در بخش زیرین پست مد نظرتان یک آیکون فلش خمیده وجود دارد که باید آن را لمس کنید.
 • حال فرد یا افرادی که قصد دارید پست مورد نظر به عنوان دایرکت برای آن‌ها ارسال شود را انتخاب کنید.
 • حال یک متن را در کنار پست انتخاب شده تایپ کرد و گزینه Send را لمس کنید.

با انجام مراحل فوق، پست مورد نظرتان برای فرد یا افرادی که انتخاب کرده‌اید ارسال می‌شود. با استفاده از روش دیگری هم می‌توانید پست‌های اینستاگرام را به صورت دایرکت برای افراد مورد نظرتان ارسال کنید. در این روش از طریق بخش کامنت‌ها اقدام می‌شود:

 • به بخش کامنت‌های زیر پست مد نظر مراجعه کرده و اکانت کاربری که تمایل دارید آن پست برای وی دایرکت شود را منشن کنید.
 • گزینه Send را انتخاب کنید. آیکون دایره‌ای و حاوی یک فلش موجود را لمس کنید تا وضعیت ارسال به عنوان یک پیام خصوصی تغییر شکل پیدا کند.

اگر با نحوه منشن کردن کاربران در اینستاگرام آشنایی ندارید، توصیه می‌کنیم که مقاله هر آنچه باید در مورد تگ و منشن کردن در اینستاگرام بدانید را مطالعه کنید. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با نوه ارسال پست‌های اینستاگرام از طریق دایرکت با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

چگونه یک پروفایل را از طریق دایرکت اینستاگرام ارسال کنیم؟

اینستاگرام این قابلیت را ارائه می‌کند تا کاربران پروفایل‌های مورد نظرشان را هم از طریق قابلیت دایرکت برای یکدیگر ارسال کنند. به منظور ارسال پروفایل از طریق دایرکت اینستاگرام کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • به پروفایل مد نظرتان که قصد دارید آن را برای فرد دیگری دایرکت کنید مراجعه نمایید.
 • آیکون سه نقطه موجود در گوشه بالا و سمت را صفحه را لمس کنید.
 • گزینه Share this Profile را انتخاب کنید.
 • حال باید فرد یا افرادی که قصد دارید پروفایل مورد نظر برای آن‌ها ارسال شود را انتخاب کنید.
 • نهایتا گزینه Send را لمس کنید.

با انجام مراحل و موارد فوق می‌توانید نسبت به ارسال یک پروفایل از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام اقدام نمایید.

چگونه یک هشتگ را به عنوان پیام خصوصی از طریق دایرکت اینستاگرام ارسال کنیم؟

به منظور ارسال یک هشتگ به عنوان پیام خصوصی از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • هشتگی که قصد ارسال آن از طریق دایرکت اینستاگرام دارید را لمس کنید.
 • آیکون فلش خمیده موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کنید.
 • فرد یا افرادی که تمایل دارید هشتگ مورد نظر برای آن‌ها ارسال شود را انتخاب کنید.
 • نهایتا گزینه Send را لمس کنید.

چگونه موقعیت مکانی (Location) را از طریق دایرکت اینستاگرام ارسال کنیم؟

ارسال موقعیت‌های مکانی هم از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام امکانپذیر است. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

 • موقعیت مکانی که قصد ارسال آن از طریق دایرکت اینستاگرام دارید را لمس کنید.
 • آیکون فلش خمیده موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را انتخاب کنید.
 • فرد یا افرادی که تمایل دارید موقعیت مکانی مورد نظر برای آن‌ها ارسال شود را انتخاب کنید.
 • نهایتا گزینه Send را لمس کنید.

آیا این امکان وجود دارد که ارسال یک پیام در دایرکت اینستاگرام را متوقف کنیم؟

بله این امکان وجود دارد که شما ارسال یک پیام در دایرکت اینستاگرام را متوقف کنید. این موضوع در شرایطی کاربرد دارد که بعد از ارسال یک پیام نسبت به تایپ آن پشیمان شده باشید و قصد متوقف کردن ارسال آن را داشته باشید. لازم به ذکر است که پیام ارسالی شما ممکن است پیش از متوقف شدن از سوی کاربر یا کاربران موجود خوانده شده باشد. به منظور متوقف کردن ارسال یک پیام از طریق دایرکت اینستاگرام مراحل زیر را طی کنید:

 • به صفحه مکالمه‌ای که حاوی پیام مورد نظر است مراجعه کنید.
 • انگشت خود را بر روی پیام ارسال شده قرار داده و کمی نگه دارید.
 • نهایتا گزینه Unsend را انتخاب کنید.

با انجام این سه مرحله، ارسال پیام مورد نظرتان متوقف می‌شود.

آیا با استفاده از قابلیت دایرکت اینستاگرام می‌توانیم برای افرادی که در لیست فالوورها یا فالویینگ‌های ما نیستند هم پیام خصوصی ارسال کنیم؟

بله ارسال پیام خصوصی از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام برای افرادی که در لیست فالوورها یا فالویینگ‌هایتان نیستند هم امکانپذیر است. همچنین ارسال دایرکت، ارتباطی با خصوصی (Private) یا عمومی (Public) بودن اکانت کاربر هم ندارد.

نهایتا یک پست را از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام برای چه تعداد افراد می‌توانیم ارسال کنیم؟

حداکثر افرادی که می‌توانید یک پست را از طریق قابلیت دایرکت اینستاگرام برای آن‌ها ارسال کنید، 15 نفر است.

جمع‌بندی

همانطور که ملاحظه کردید در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با نحوه ارسال پیام خصوصی و استفاده از قابلیت دایرکت اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موضوعات شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

 

خبرنامه

نظرات کاربران (18)

ارسال نظر

  سلام.من چند وقت پیش دایرکت یه پیج رفتم بعدش حذفش کردم میخوام بدونم واسه اونم حذف شده یا نه؟؟اگه نشده لطفا راهنمایی کنین
  اگه بلاکش کنم یا پیجو حذف کنم بازم میبینه؟؟

  سلام . ممنون از توضیح خوبتون سوال من اینه که چرا هنگام نوشتن در بخش ارسال خضوصی پیام …چشم و اسم کاربر ظاهر نمی شود ممنون اگه بگید مشکل کجاست من برنامه ی اینستگرام رو نصب کردم.

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما
روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

درخواست تعمیرات

تعمیرکار موبایل کمک شوید!

رییس خودت باش، درآمدت را بیشتر کن

استخدام در موبایل‌کمک