۸ نکته مهم برای متخصصین و کارشناسان تعمیرات موبایل

۸ نکته مهم برای متخصصین و کارشناسان تعمیرات موبایل

تعمیرات موبایل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

تعمیرات موبایل کار ساده‌ای نیست و نیاز به دقت، حوصله و تجربه بالایی دارد. متاسفانه در اغلب موارد خیلی از تعمیرکاران موبایل در حین انجام تعمیرات به نکات مهمی توجه نمی‌کنند که از اهمیت بسیار بالایی برخوردارند. در ادامه این مطلب به 8 نکته مهمی اشاره خواهیم کرد که متخصصین و کارشناسان تعمیرات موبایل همواره باید به آن‌ها توجه داشته باشند.

مقدمه‌ای در رابطه با نکات مهمی که باید متخصصین و کارشناسان تعمیرات موبایل در نظر بگیرند!

اگر می‌خواهید هر کاری را به درستی انجام دهید، باید از قوانین و ضوابط خاصی که برای آن تعیین شده پیروی کنید، در غیر این صورت مطمئن باشید که از کیفیت کار کاسته می‌شود. تعمیرات موبایل هم دقیقا قوانین و ضوابط خاص خودش را دارد و هر تعمیرکار و کارشناسی باید از آن‌ها پیروی کند تا بهترین کیفیت را ارائه نماید. اما متخصصین و کارشناسان تعمیرات موبایل تا چه اندازه به این قوانین اهمیت می‌دهند؟

به جرئت می‌توانیم مدعی شویم که متاسفانه در کشور ما بیش از نصف تعمیرکاران موبایل  به قوانین و ضوابط انجام این کار بی‌توجه هستند و نکات اصلی که باید برای انجام یک تعمیر با کیفیت در نظر گرفته شوند را نادیده می‌گیرند. به همین دلیل است که کیفیت کار نهایی و تعمیر انجام شده به شدت افت می‌کند. اما به نظر شما اصلی ترین نکاتی که باید به عنوان یک متخصص تعمیرات موبایل به آن ها توجه کنیم شامل چه مواردی می‌شود؟

نکته 1: داشتن تمام ابزارهای لازم برای تعمیرات موبایل

گوشی های موبایل دستگاه های بسیار ظریفی هستند که باید در حین تعمیر آن ها از ابزارهای اختصاصی استفاده شود. متاسفانه این مسئله از جانب اغلب تعمیرکاران موبایل نادیده گرفته می‌شود و آن ها از هر ابزاری که فکر می‌کنند مناسب است برای انجام هر کاری روی گوشی مشتریان استفاده به عمل می‌آورند. برای مثال به منظور جداسازی قاب آیفون ها ابزارهای اختصاصی مثل آی‌اسکلک (iSclack) یا قاب کش طراحی شده‌اند که جداسازی قاب گوشی را خیلی ساده و بدون آسیب رساندن به دستگاه امکانپذیر می‌کنند، اما اگر سری به مغازه های تعمیر موبایل بزنید، می‌بینید که تقریبا نصف آن ها اصلا نمی‌دانند که این ابزار چیست!

خیلی از تعمیرکاران به منظور جداسازی قاب آیفون یا گوشی های دیگر فقط از اسپاتول یا اسپاجر استفاده به عمل می‌آورند و مابقی کار را با زور پیش می‌برند! این مسئله مطمئنا به گوشی، قاب یا حتی اجزای سخت افزاری داخلی آن آسیب می‌رساند. بنابراین یکی از اولین و اصلی ترین نکاتی که یک تعمیرکار مجرب موبایل باید به آن توجه کند مربوط به داشتن تمام ابزارهای مناسب و مورد نیاز می‌شود. موبایل کمک تمام این ابزارهای پیشرفته را در اختیار کارشناسان تعمیر خود قرار داده و این موضوع سبب شده تا کیفیت تعمیرات موبایل توسط کارشناسان این شرکت نسبت به بیرون به مراتب بهتر باشد.

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل

نکته 2: دانستن مراحل جمع کردن گوشی تعمیر شده

جمع کردن گوشی تعمیر شده یکی دیگر از نکاتی محسوب می‌شود که باید در آن دقت لازم از جانب تعمیرکار به عمل آید. خیلی از تعمیرکاران بعد از تعمیر گوشی دقیقا نمی‌دانند که باید چه مراحلی را برای جمع کردن دستگاه تعمیر شده طی کنند و در این مرحله از کار دچار سردرگمی می‌شوند. همیشه در نظر داشته باشید که تعمیر هر گوشی را مرحله به مرحله یا گام به گام پیش ببرید. بعد از اینکه قطعه مورد نظر را در گوشی تعویض کردید، باید مراحلی که طی کرده بودید را به شکل معکوس برای بستن یا جمع کردن گوشی تعمیر شده طی کنید.

موبایل کمک برای انجام دقیق این کارها از سوی کارشناسان تعمیر خود آموزش های دقیق و مناسبی را در اختیارشان قرار می‌دهد. مراحل انجام هر تعمیر روی گوشی های مختلف هم دائما با اطلاعات آپدیت شده به صورت تصویری در اختیار کارشناسان تعمیر این شرکت قرار می‌گیرند تا بدین ترتیب تعمیرات موبایل کاملا با کیفیت و به بهترین شکل ممکن انجام شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

نکته 3: جا زدن تمام پیچ ها!

شاید این موضوع براتان عجیب باشد اما باور کنید اغلب تعمیرکاران موبایل بعد از تعمیر خیلی از گوشی ها، تعدادی پیچ را اضافه می‌آورند! به عنوان یک تعمیرکار خوب باید همیشه جایگاه پیچ هایی که باز می‌کنید را به خاطر بسپارید یا جدول و ابزاری در اختیار داشته باشید که دقیقا مشخص کند هر پیچ مربوط به کدام قطعه و کدام بخش از گوشی است. جالب تر از همه اینکه اغلب تعمیرکاران بعد از تعمیر موبایل و اضافه آمدن چند پیچ به این موضوع بی‌توجه هستند و اصلا آن را موضوع مهمی نمی‌دانند! در حالی که نبستن یک پیچ در گوشی می‌تواند در دراز مدت مشکلات بسیار زیادی را ایجاد کند. مشکلاتی مثل لق شدن قطعات سخت افزاری، عدم آب بندی درست قطعات در برابر نفوذ گرد و غبار و آب، اعمال فشار غیریکنواخت به قطعات سخت افزاری گوشی و غیره همگی می‌توانند در دراز مدت آسیب های جدی و حتی جبران ناپذیری را به گوشی تعمیر شده وارد کنند. بنابراین جا زدن تمام پیچ های گوشی را هم به عنوان یکی دیگر از اصلی ترین نکته‌های تعمیرات موبایل در نظر گیرید.

تعمیرات تخصصی گوشی موبایل

نکته 4: تمیز و مرتب کردن محیط و میز کار

تعمیرات موبایل باید همیشه در محیطی تمیز و مرتب انجام شود تا هیچ مشکلی در پروسه تعمیر ایجاد نگردد، اما متاسفانه این نکته از سوی اکثریت قریب به اتفاق تعمیرکاران نادیده گرفته می‌شود. در صورتی که میز تعمیر و محیط کار مرتب و تمیز نباشد ممکن است سردرگمی های زیادی رخ دهد. برای مثال در این شرایط احتمال فراموش کردن بستن برخی پیچ ها و حتی قطعات جدا شده از گوشی افزایش پیدا می‌کند. تیم کارشناسان تعمیرات موبایل شرکت موبایل کمک به گونه‌ای آموزش دیده‌اند که همیشه محیط و میز کار خود را کاملا تمیز و مرتب می‌کنند و با شروع تعمیر قطعات جدا شده از گوشی را به ترتیب روی میز چینش می‌کنند تا هم پروسه جمع‌بندی گوشی بعد از تعمیر آسان شود و هم همه چیز مرتب و منظم روی میز کار قرار داشته باشد. متاسفانه علیرغم اینکه یعنی تمیز و مرتب بودن محیط و میز کار یکی از اصلی ترین نکات تعمیرات موبایل است، از جانب اغلب تعمیرکاران نادیده گرفته می‌شود.

نکته 5: بکارگیری قطعات مرغوب و در اختیار داشتن تمام آن ها

اغلب تعمیرکاران موبایل قطعات اصلی که برای تعویض در گوشی های هوشمند مورد نیاز هستند را در اختیار ندارند و از منبع واسطی برای تامین این قطعات استفاده می‌کنند. این امر سبب می‌شود تا تعمیرات موبایل با سرعت کمتری انجام شود چون لازم است مدت زمانی برای سفارش تامین قطعه و ارسال آن از تامین کننده به تعمیرکار صرف گردد. علاوه بر این موضوع کیفیت و مرغوبیت قطعاتی که تعویض می‌شوند هم در این شرایط جای بحث خواهند داشت. اگر یک تعمیرکار هستید برای جلوگیری از این مشکلات بهتر است خودتان قطعات با کیفیت گوشی های مختلف را در اختیار داشته باشید و دست به دامان تامین کنندگان واسط نشوید تا هم تعمیر سریع‌تر انجام شود و هم از اصل بودن قطعات تعویضی مطمئن باشید. اگر هم مشتری هستید و قصد دارید تعمیرات موبایل خود را به دست کسی بسپارید، حتما دقت کنید که خود آن فرد مستقیما تامین کننده قطعات با کیفیت و اصل باشد و حتما قطعاتی که عرضه می‌کند را تحت گارانتی قرار دهد.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

خوشبختانه شرکت موبایل کمک خود تامین کننده قطعات اورجینال و اصل گوشی های مختلف از جمله ال سی د، باتری و غیره است. بنابراین زمانی که تعمیرات موبایل خود را به این شرکت واگذار کنید، علاوه بر صرفه‌جویی در زمان می‌توانید از کیفیت قطعاتی که مورد استفاده قرار می‌گیرند هم اطمینان خاطر داشته باشید. این موضوع یکی دیگر از نکات مهم در پروسه تعمیرات موبایل محسوب می‌شود. همیشه به یاد داشته باشید که نصب یک قطعه بی‌کیفیت در گوشی شما حتی می‌تواند به مرور زمان منجر به آسیب رساندن به سایر قطعات اصلی و اورجینال دستگاه شود.

نکته 6: عودت دادن سیم کارت و حافظه SD به مشتری

یکی دیگر از نکات مهمی که برخی از کارشناسان تعمیرات موبایل به آن توجه نمی‌کنند مربوط به عودت دادن سیم کارت و حافظه جانبی گوشی به مشتری می‌شود. این دو قطعه در گوشی برای تعمیرکار کاربردی ندارند و فقط به درد خود کاربر می‌خورند، بنابراین بهتر است در حین قبول تعمیر هر گوشی، این دو قطعه را از آن جدا شده و به دست مشتری سپرده شوند. اگر یک تعمیرکار هستید و بنا به هر دلیل انجام این کار را فراموش کردید، حتما سیم کارت و حافظه SD گوشی را از آن خارج کرده و در گوشه امنی قرار دهید روی آن لیبلی بچسبانید و نام مشتری را بر رویش بنویسید تا فراموش نکنید که سیم کارت و حافظه جانبی مورد نظر برای کدام مشتری و چه گوشی است.

تعمیرات اپل

برای تعمیر موبایل اپل و سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

نکته 7: عدم سوء استفاده از اطلاعات گوشی مشتری

زمانی که شما گوشی خود را به دست یک تعمیرکار می‌سپارید، ممکن است وی به روش های مختلف و بنا به شرایط بتواند به اطلاعات داخل دستگاه دسترسی پیدا کند. یک تعمیرکار مجرب و قابل اعتماد باید امین مشتریان خود باشید و هیچ‌وقت وارد اطلاعات شخصی آن‌ها نشود. مطمئنا تجاوز به حریم خصوصی دیگران یک کار غیر اخلاقی است که متاسفانه در بازار امروزی تعمیرات موبایل چندان به آن اهمیت داده نمی‌شود و گاها با موارد این چنینی مواجه هستیم که بسیار آزاردهنده هستند.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات موبایل

بنابراین برای اینکه امنیت اطلاعات شخصی شما حفظ شود، توصیه می‌کنیم حتما تعمیرات موبایل خود را به دست افراد یا شرکت هایی بسپارید که کاملا قابل اعتماد هستند. موبایل کمک به عنوان اولین شرکت ارائه دهنده سرویس ثبت سفارش تعمیرات موبایل آنلاین در ایران ضمانت می‌کند که هیچ‌گاه از اطلاعات شخصی کاربران و مشتریانش سوء استفاده به عمل نیاورده و بدون اجازه وارد هیچ یک از بخش های مختلف گوشی آن‌ها نمی‌شود. بنابراین اگر اطلاعات مهمی در گوشی خود دارید، حتما تعمیر آن را به موبایل کمک بسپارید تا نگران سوء استفاده از اطلاعات شخصی خود نباشید.

نکته 8: به روز بودن اطلاعات

یک تعمیرکار خوب همیشه باید اطلاعاتش به روز باشد و از منابع مختلفی همچون اینترنت برای کسب دانش و اطلاعات جدید استفاده کند. دوره تکیه کردن به تجربه و اصطلاحا اوستاکاری دیگر تمام شده و ابزارهای الکترونیکی پیچیده‌ای مثل گوشی هوشمند را نمی‌توان فقط با تکیه بر تجربه تعمیر کرد. متاسفانه اغلب تعمیرکارانی که در بازار کار می‌کنند اطلاعات به روز شده‌ای ندارند و تعمیر گوشی های مدرن‌تر را تجربی انجام می‌دهند و خیلی وقت‌ها هم نه تنها گوشی را تعمیر نمی‌کنند، بلکه به آن آسیب بیشتری هم وارد می‌نمایند.

اما کارشناسان تعمیرات موبایل شرکت موبایل کمک دائما با اطلاعات روز و ترفندهای روز تعمیر موبایل های جدید آشنا خواهند شد و کلاس‌ها و دوره‌های اختصاصی را برای فراگیری این ترفندها پشت سر می‌گذارند. بنابراین مشتریان عزیز می‌توانند با خیال راحت تعمیر گوشی های مدرن و جدیدتر خود را به کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک واگذار کرده و از یک تعمیر بی‌دردسر، سریع و با کیفیت لذت ببرند. پس به روز بودن اطلاعات تعمیرکار یکی دیگر از اصلی ترین نکاتی است که باید متخصصین تعمیرات موبایل به آن توجه داشته باشند.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به 8 نکته مهمی اشاره کردیم که متخصصین و کارشناسان تعمیرات موبایل باید به آن ها توجه داشته باشند. کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک به تمام این نکات مهم واقف هستند و شرایط لازم را دارند. پس اگر به دنبال یک تعمیر بی‌دردسر، سریع و با کیفیت هستید، سرویس موبایل کمک بهترین گزینه پیش رویتان خواهد بود. همچنین می توانید با مراجعه به نمایندگی های موبایل کمک تعمیرات را در شهر خود پیگیری کنید.

بیشتر بخوانید:

خرید قطعه موبایل

قطعات گوشی سامسونگ A31

قطعات گوشی آیفون 6 Plus

نظرات کاربران (3)

guest
3 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
احسان کریمی راد
احسان کریمی راد
3 سال گذشته

سلام به سوالی از خدمتتون داشتم.
گوشی رو برای عیب یابی جک هندزفری به مرکز تعمیرات تلفن همراه بردم و متاسفانه بدون اطلاع من، گوشی رو باز کردن. آیا این کار قانونی هست یا غیرقانونیه؟آخه گوشیم پلمپ بود دو سال و هیچ مشکل دیگه ای هم نداشت. منتهی الآن سه تا اشکال خالی کردن شارژ، بک لایت ال سی دی و مختل شدن میکروفون بهش اضافه شده. بردم برای فروش منتهی همه میگن باز شده و ارزشش به شدت افت کرده. لطفا راهنماییم کنید. ممنون

علیرضا حکیمی فر
علیرضا حکیمی فر
5 سال گذشته

من امشب چندتا از مقاله هاتون در این رابطه رو خوندم و اکثرا اشاره کردین که از واسطه قطعات رو تحریم…پس دقیقا راه حلش چیه؟یعنی خودمون قطعات رو وارد کنیم؟در اینصورت خیلیا شرایطش رو ندارن اما از طرفی هم به قول شما زمان مهمه و اگه به فرض من بخوام قطعه رو از شما بخرم زمان می‌بره…اگه پیشنهادی دارید ممنون میشم بگید

ناصر یزدی
ناصر یزدی
5 سال گذشته

درود؛
شما می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس بگیرید و قطعه‌ای که لازم دارید را سفارش دهید.
موجود داشته باشیم، براتون همون روز ارسال خواهد شد.