تعمیرات موبایل

برای تعمیر آیفون و سامسونگ آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل و سامسونگ» تماس بگیر

اگر گوشی شما در آب غوطه ور شد یا بنا به هر دلیلی با آب در تماس بود و نگران هستید که برای آن مشکلی پیش بیاید، راه حل موضوع در این مقاله شرح داده می‌شود. در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش 10 مرحله کاربردی به منظور نجات و تعمیر گوشی آب خورده بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با نجات و تعمیر گوشی آب خورده

از آنجایی که گوشی های موبایل قطعات الکترونیکی و حساسی هستند، باید در تماس با آب قرار نگیرند. آب یک رسانای الکتریکی است و می‌تواند آسیب های جبران ناپذیری را به گوشی وارد کند. با این وجود هر روز افراد زیادی با مشکلاتی همچون افتادن گوشی در آب مواجه می‌شوند و نمی‌دانند که باید برای نجات یا تعمیر گوشی آب خورده خود دقیقا چه کار کنند!

بیشتر بخوانید:تعمیر آیفون X آب خورده را سریع و مطمئن انجام دهید!

بیشتر بخوانید: تعمیر گلکسی اس ۹ آب خورده با کمترین قیمت در سریع ترین زمان

در ادامه این مطلب قصد داریم به آموزش نجات و تعمیر گوشی آب خورده در 10 مرحله ساده بپردازیم. اگر گوشی شما در آب افتاد با انجام این 10 مرحله می‌توانید آن را نجات دهید یا حداقل شانس نجات پیدا کردن آن را چند برابر کنید. چنانچه در مورد هر یک از مراحل عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان موبایل کمک راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

مهم‌ترین نکته برای نجات و تعمیر گوشی آب خورده!

قبل از هر چیز و شرح دادن 10 مرحله مورد نیاز باید به نکته‌ای اشاره کنیم که مهم‌ترین مسئله برای نجات و تعمیر گوشی آب خورده را شامل می‌شود. مهمترین موضوعی که در این راستا باید به آن توجه کنید سرعت عمل بالاست! زمانی که گوشی شما بنا به هر دلیل با آب در تماس شد، باید به سریع ترین شکل ممکن عمل کرده و آن را از آب خارج کنید و مراحلی که شرح می‌دهیم را انجام دهید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی و تبلت های سامسونگ در موبایل کمک

در نظر داشته باشید که هرچه مراحل شرح داده شده را سریع‌تر انجام دهید، شانس نجات و تعمیر گوشی آب خورده شما هم افرایش پیدا می‌کند و هرچه این مراحل را با سرعت کمتری انجام دهید احتمال نجات پیدا کردن گوشی آب خورده شما هم کمتر می‌شود. پس سرعت عمل بالایی داشته باشید و با دقت مراحل مورد نیاز را طی کنید.

نجات و تعمیر گوشی آب خورده در 10 مرحله ساده

کارهایی که هیچوقت نباید انجام دهید!

اگر گوشی شما با آب در تماس شد یک سری از کارها نباید به هیچ عنوان انجام شوند! انجام دادن این کارها می‌تواند شانس نجات و تعمیر گوشی آب خورده شما را به حداقل برساند. کارهایی که نباید در این شرایط انجام شوند به شرح زیر هستند:

 • گوشی را روشن نکنید!
 • دکمه های فیزیکی گوشی را فشار ندهید!
 • گوشی را برای خارج کردن آب از درون آن تکان ندهید و تا حد امکان صاف و بدون حرکت نگه دارید.
 • در مجاری مختلف روی گوشی فوت نکنید.
 • آرامش خود را از دست ندهید.

با در نظر گرفتن موارد فوق می‌توانید خیلی راحت تر و بهتر با گوشی آب خورده و شرایط ایجاد شده مقابله کنید.

تعمیرات اپل

برای تعمیر آیفون و سامسونگ آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل و سامسونگ» تماس بگیر

10 مرحله برای نجات و تعمیر گوشی آب خورده

اگر گوشی شما بنا به هر دلیل با آب تماس پیدا کرد مراحلی که در این بخش شرح می‌دهیم را به ترتیب انجام دهید تا شانس نجات و تعمیر گوشی آب خورده را داشته باشید. فراموش نکنید که سرعت عمل بالا در حین انجام این مراحل از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

نجات و تعمیر گوشی آب خورده در 10 مرحله ساده

 1. گوشی را خاموش کنید. اگر گوشی خود به خود خاموش است می‌توانید از این مرحله گذر کنید.
 2. سیم کارت و حافظه SD گوشی را از آن خارج نمایید.
 3. درب پشت گوشی را باز کنید و باتری آن را از گوشی خارج کنید. اگر گوشی شما از آن دسته گوشی هایی است که نمی‌توان باتری آن را جدا کرد از این مرحله صرف نظر کنید.

نجات و تعمیر گوشی آب خورده در 10 مرحله ساده

 1. با یک دستمال مناسب روی سطح گوشی و همه جای آن را کاملا تمیز و پاک کنید تا هیچ آبی روی سطوح مختلف گوشی وجود نداشته باشد.
 2. اگر به وکیوم یا مکنده دسترسی دارید از آن برای خارج کردن آب از مجاری مختلف گوشی مثل جک هدفون، شیارهای سیم کارت و حافظه SD و سایر بخش های آن استفاده کنید. اگر به این ابزار دسترسی ندارید، مرحله مذکور را رد کنید.
 3. خیلی سریع یک کیسه برنج طبخ نشده را آماده کنید. برنج خاصیت جذب رطوبت و نم بسیار بالایی دارد و می‌توانید تمام نم و باقی مانده های آب نفوذ کرده در گوشی را از آن خارج کند. کیسه برنجی که انتخاب می‌کنید باید به قدری بزرگ باشد که گوشی کاملا در آن دفن شود.
 4. گوشی را به گونه‌ای داخل کیسه برنج دفن کنید که به هیچ وجه قابل مشاهده نباشد. اجازه دهید گوشی برای مدت زمان حداقل 24 ساعت در برنج باقی بماند.

نجات و تعمیر گوشی آب خورده در 10 مرحله ساده

 1. بعد از یک الی 2 روز گوشی را از کیسه برنج خارج نمایید. باتری آن را وصل و درب پشت گوشی را نصب کنید. سپس گوشی را روشن کنید.
 2. اگر گوشی روشن نشد، سعی کنید آن را به شارژ بزنید. ممکن است نفوذ آب در گوشی و تماس آن با باتری دستگاه منجر به آسیب دیدن باتری شده باشد.
 3. مجددا گوشی را روشن کنید. اگر گوشی شما روشن شد، پروسه نجات و تعمیر گوشی آب خورده با موفقیت انجام شده است، اما اگر این امر صورت نگرفت باید به فکر راه حل بهتری باشید که در ادامه آن را شرح خواهیم داد.

اگر گوشی آب خورده شما با انجام دادن 10 مرحله فوق درست نشد، باید آن را به دست تعمیرکار مجرب و قابل اعتمادی بسپارید تا مشکل گوشی را بررسی کند. ممکن است فقط یک قطعه خاص در گوشی به دلیل تماس با آب سوخته باشد و این امر منجر به جلوگیری از روشن شدن دستگاه شود. در این شرایط با تعویض آن قطعه مشکل گوشی برطرف می‌شود.

تعمیرات سامسونگ

برای تعمیر آیفون و سامسونگ آبخورده کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل و سامسونگ» تماس بگیر

نجات و تعمیر گوشی آب خورده توسط کارشناسان شرکت موبایل کمک

اگر با انجام دادن مراحل فوق نتوانستید گوشی خود را نجات دهید، توصیه می‌کنیم آن را به تعمیرکاران مجرب شرکت موبایل کمک بسپارید. درست است که در این شرایط هیچ تضمینی مبنی بر تعمیر شدن گوشی شما وجود ندارد، اما به هر حال امتحان کردن شانستان در این وضعیت کار معقولانه‌ای خواهد بود. برای درخواست آنلاین تعمیر موبایل آب خورده خود می‌توانید از سایت و نمایندگی های موبایل کمک استفاده کنید یا با شماره تلفن 75147-021 تماس حاصل نمایید.

ثبت سفارش تعمیر

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به شرح 10 مرحله ساده برای نجات و تعمیر گوشی آب خورده پرداختیم. چنانچه در مورد هر یک از مراحل عنوان شده سوالی داشتید، می‌توانید از کارشناسان موبایل کمک راهنمایی بخواهید.

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر