تلگرام ۳.۱۵ معرفی شد؛ پین کردن گفتگوها، تعامل IFTTT

معرفی تلگرام 3.15

تیم تلگرام ساعاتی پیش از نسخه 3.15 این اپلیکیشن رونمایی کرد. تلگرام 3.15 هم اکنون جدیدترین نسخه از برنامه تلگرام محسوب می‌شود و دارای قابلیت‌های بسیار جالب توجهی شده است. امکان پین کردن گفتگوها، تعامل با IFTTT و بهبود عملکرد نسخه اندرویدی این برنامه از جمله ویژگی‌های جدید تلگرام 3.15 محسوب می‌شوند. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

جدیدترین نسخه تلگرام و قابلیت‌های آن؛ با تلگرام 3.15 آشنا شوید!

ساعاتی پیش نسخه 3.15 اپلیکیشن پیام رسان بسیار محبوب تلگرام رونمایی شد. تلگرام 3.15 دارای قابلیت‌های بسیار جالب توجهی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم. نسخه جدید و اندرویدی تلگرام شامل سه تغییر اساسی شده که در بخش پایانی مقاله به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. دو تغییر و قابلیت جدید هم به نسخه‌های اندرویدی و آی او اسی برنامه تلگرام 3.15 اضافه شده است که به ترتیب قابلیت سنجاق کردن یا پین کردن گفتگوهای مهم و تعامل با IFTTT نام دارند.

قابلیت سنجاق کردن یا پین کردن گفتگوها در تلگرام 3.15

اولین قابلیت جدیدی که به تلگرام 3.15 اضافه شده مربوط به امکان سنجاق یا قفل کردن (Pin) گفتگوهای مهم می‌شود. اما منظور از سنجاق کردن یا پین کردن گفتگوهای مهم چیست؟ با استفاده از این قابلیت جدید تلگرام 3.15 می‌توانید گفتگوهای مهم مورد نظرتان را به بخش فوقانی لیست گفتگوها سنجاق یا پین کنید. بدین صورت پنجره گفتگوی مورد نظر که پین شده است، همواره در بخش فوقانی لیست گفتگوهای اکانت تلگرام شما نمایش داده می‌شود. این عمل منجر می‌گردد تا آگاهی بیشتری نسبت به دریافت پیام از سوی اشخاص یا گروه‌های با اهمیت بیشتر داشته باشید.

قابلیت سنجاق کردن یا پین کردن گفتگوها

به عنوان مثال تصور کنید که در یک گروه کاری عضو هستید و پیام‌هایی که در این گروه ارسال می‌شوند از سایر پیام‌های دریافت شده در تلگرام حائز اهمیت‌تر هستند. حال اگر در گروه‌ها و کانال‌های متعددی عضو باشید و پس از گذشت مدت زمان طولانی برنامه تلگرام را اجرا کنید، احتمالا به منظور پیدا کردن گروه مورد نظر و مطالعه پیام‌های جدید ارسال شده در آن با مشکل مواجه می‌شوید. در تلگرام 3.15 می‌توانید این گروه یا هر گفتگوی مهم دیگری را به بخش فوقانی لیست گفتگوهای برنامه پین یا سنجاق کنید. بدین صورت همواره گفتگوی مد نظر در بالای لیست گفتگوهای برنامه نمایش داده می‌شود. به منظور سنجاق کردن یا پین کردن یک گفتگو در تلگرام 3.15 کافیست که انگشت خود را بر روی آن قرار دهید و کمی نگه دارید. سپس گزینه Pin را انتخاب کنید. در دستگاه‌های آی او اسی می‌توانید انگشت خود را بر روی گفتگوی مد نظر قرار داده و به سمت چپ بکشید و سپس گزینه Pin را انتخاب کنید. دقت داشته باشید که هم اکنون امکان سنجاق کردن یا پین کردن 5 گفتگو توسط تلگرام 3.15 ارائه شده است.

قابلیت تعامل کامل با سرویس IFTTT در تلگرام 3.15

تلگرام 3.15 با IFTTT تعامل کامل دارد، اما منظور از IFTTT چیست؟ واژه IFTTT مخفف عبارت “IF This Then That” به معنای مفهومی ” اگر این پس آن” است. با استفاده از قابلیت IFTTT می‌توانید مابین سرویس‌ها و برنامه‌های مختلف تعامل مستقیم ایجاد کنید. به عنوان مثال می‌توانید دستوری تعیین کنید که با استفاده از آن شروطی در عملکرد برنامه اعمال شود. بدون تردید توسعه‌دهندگان و افرادی که با کدنویسی آشنایی دارند بهتر این موضوع را درک می‌کنند اما تعامل تلگرام 3.15 با IFTTT به سادگی انجام می‌شود، بنابراین هر کاربری می‌تواند از آن استفاده کند. در ادامه توضیحات بیشتری در رابطه با این امر ارائه می‌کنیم. برای روشن‌تر شدن نحوه استفاده از قابلیت IFTTT یک مثال می‌زنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

معرفی تلگرام 3.15

تصور کنید که قصد دارید مابین اپلیکیشن تلگرام و اینستاگرام تعامل اتوماتیک ایجاد کنید. اگر تعامل مد نظر مبتنی بر شرط فرضی بدین صورت باشد که: “هر زمان در اکانت اینستاگرام خود یک پست جدید ارسال کردم، آن پست در فلان گروه تلگرام هم منتشر شود”، زمانی که در اکانت اینستاگرام خود یک عکس جدید ارسال می‌کنید، آن عکس به طور اتوماتیک در گروه مد نظرتان در تلگرام هم ارسال خواهد شد. به شیوه عملکرد و تعامل مبتنی بر قد و شرط اصطلاحا IFTTT گفته می‌شود. تلگرام 3.15 امکان تعامل دو طرفه با اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های مختلفی نظیر توییتر، اینستاگرام، جیمیل، دراپ‌باکس، نست (Nest)، اسپافی (Spofy) و… را دارد. منظور از تعامل دو طرفه به این معناست که شروط شما می‌تواند به گونه‌ای باشد که عملکرد سرویس دوم توسط تلگرام کنترل شود یا برعکس عملکرد تلگرام توسط سرویس خاصی کنترل گردد.

آموزش استفاده از سرویس IFTTT در تلگرام 3.15

اما چگونه تلگرام 3.15 از قابلیت IFTTT استفاده کنیم؟ همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم، استفاده از قابلیت IFTTT در تلگرام 3.15 به سادگی انجام می‌شود و نیاز به دانش خاصی ندارد. تلگرام بدین منظور یک ربات اختصاصی با نام @IFTTT را طراحی کرده و کدهای دستوری آماده و از پیش تعیین شده‌ای را ارائه می‌کند. هم اکنون بیش از 360 سرویس به طور پیش فرض توسط تلگرام ارائه شده است تلگرام هر یک از سرویس‌ها یا کدهای دستوری IFTTT را با یک آیدی اختصاصی با نام Applet ID معرفی می‌کند. به منظور استفاده از هر کد دستوری، کاربر تنها باید ربات اختصاصی تلگرام را نصب کرده و سپس Applet ID مربوط به دستور مد نظرش را در آن وارد کند. به همین راحتی می‌توانید مابین تلگرام و دنیایی از سرویس‌های مختلف تعامل IFTTT ایجاد کنید. برخی از دستورات پیش فرض تلگرام به همراه Applet ID آن‌ها به شرح زیر هستند:

  • به محض دریافت ایمیل مهم در برنامه جیمیل (Gmail)، اپلیکیشن تلگرام نوتیفیکیشن ارسال کند (Applet ID: M5JDu4Gx)
  • هر زمان که در توییتر منشن شدم، تلگرام توییت مورد نظر را در قالب یک پیام برای من ارسال کند (Applet ID: UjfzrX8Y)
  • هر زمان که عکسی را در اینستاگرام ارسال کردم، آن عکس در گروه یا گفتگوی تلگرام مورد نظرم هم ارسال شود (Applet ID: YCB6Gvfg)
  • به محض ارسال پست در کانال تلگرام، آن پست در توییتر هم توییت شود. (Applet ID: FyU3EhJZ)

معرفی تلگرام 3.15

بنابراین تلگرام 3.15 هوشمندتر از همیشه شده و قابلیت IFTTT منجر شده که جدیدترین نسخه تلگرام بتواند به نوعی کارهای روزمره و اینترنتی شما را رباتیک و خودکار کند. اما تمام ماجرا در دو قابلیت نامبرده شده خلاصه نمی‌شود. تلگرام 3.15 برای کاربران اندرویدی خبرهای خوش دیگری دارد! اطلاعات دقیق‌تر مرتبط با این موضوع را می‌توانید از مقاله “آموزش جامع استفاده از قابلیت IFTTT تلگرام و فعال سازی اپلت ها“ مطالعه کنید.

سه قابلیت جدید تلگرام 3.15 برای کاربران اندرویدی

تلگرام به قول خود وفا کرد و سه قابلیت جدید و کاربردی را برای نسخه اندرویدی برنامه تلگرام ارائه کرد. این سه قابلیت که در نسخه اندرویدی تلگرام 3.15 ارائه شده‌اند به شرح زیر هستند.

قابلیت چرخش تصویر با دقت بالا و زاویه دلخواه

هم اکنون در نسخه اندرویدی تلگرام 3.15 قابلیت چرخش یا دوران عکس با دقت بسیار بالاتر و تحت زاویه دلخواه ارائه شده است. بخش ویرایش عکس (Photo Editor) در نسخه اندرویدی تلگرام 3.15 به روز رسانی شده و امکان چرخش جزئی و بسیار دقیق تصاویر را فراهم کرده است.

معرفی تلگرام 3.15

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل سامسونگ

قابلیت تماشای ویدیو یوتیوب و چت همزمان (تصویر در تصویر)

ویژگی یا قابلیت دومی که در نسخه اندروید تلگرام 3.15 ارائه شده مربوط به امکان تماشای ویدیو در یوتیوب و چت همزمان (تصویر در تصویر) می‌شود. بدین منظور ویدیوهای مورد نظر در یک پنجره شناور کوچک و قابل تغییر و در گوشه صفحه نمایش داده خواهند شد و کاربر می‌تواند مادامی که به چت یا گفتگوی با دوستان خود ادامه می‌دهد نسبت به مشاهده ویدیوی یوتیوب هم اقدام کند. بنابراین دیگر لزومی ندارد که به منظور تماشای یک ویدیو سایر اقدامات خود را در تلگرام متوقف کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

قابلیت گفتگوی مخفی (Secret Chat)

استفاده از قابلیت گفتگوی مخفی یا Secret Chat ارائه شده در نسخه اندرویدی تلگرام 3.15 یکی از امن‌ترین روش‌های ارسال و دریافت فایل و متن در فضای مجازی محسوب می‌شود. این قابلیت آخرین ویژگی جدید نسخه اندرویدی تلگرام 3.15 است. هنگامی که در یک گفتگوی مخفی باشید، امکان فوروارد کردن پیام‌ها وجود ندارد. در نسخه اندرویدی تلگرام 3.15 امکان فوروارد کردن پیام‌ها و فایل‌های مدیا از آیکلود چت (iCloud Chats) و کانال‌ها به گفتگوهای مخفی (Secret Chats) ارائه شده است.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قیمت ال سی دی iPhone 11

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ نوت 20

قطعات سامسونگ A42 5G

تعمیرات موبایل

Telegram
نام Telegram
قیمت رایگان
سیستم عامل اندروید و iOS
سازنده Telegram Messenger LLP
برچسب‌ها: تلگرام

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments