همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض

همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض

به عنوان فردی که از یک گوشی هوشمند استفاده می‌کند بهتر است در مورد باتری آن اطلاعات کافی داشته باشید. اطلاعاتی مثل نحوه کارکرد باتری، زمانی که باتری باید تعویض شود، چگونگی تعویض باتری و غیره. در این مطلب قصد داریم به طور جامع در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید صحبت کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با تعویض باتری آیفون و اندروید

همه ما از گوشی موبایل استفاده می‌کنیم و این محصولات به اصلی ترین لوازم شخصی ما تبدیل شده‌اند، اما متاسفانه خیلی از افراد در مورد باتری گوشی های موبایل اطلاعاتی ندارند! کسب اطلاعات در مورد باتری آیفون و گوشی های اندرویدی از اهمیت بالایی برخوردار است، چون می‌تواند تجربه بکارگیری لذت‌بخش‌تر و همچنین امن‌تری را برای کاربر به ارمغان آورد. در مورد باتری گوشی های موبایل سوالات و موضوعات زیادی وجود دارند که قابل بحث و گفتگو هستند.

بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقاله اختصاصی به طور جامع در مورد باتری آیفون و اندروید صحبت کنیم و به سوالاتی مثل بهترین زمان برای تعویض باتری آیفون و اندروید ، دلیل اینکه باید باتری گوشی تعویض شود، روش های تعویض باتری آیفون و اندروید و غیره پاسخ دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

برای تعویض باتری اپل، سامسونگ یا هواوی کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

چرا باید باتری آیفون یا گوشی اندرویدی خود را تعویض کنیم؟

اولین و شاید هم مهترین سوالی که در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید در ذهن هر فرد ایجاد می‌شود این است که اصلا چه لزومی برای تعویض باتری گوشی وجود دارد؟ آیا تعویض باتری آیفون و گوشی های اندرویدی امری الزامی است؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید بهتر با جنس و خصوصیات رفتاری باتری گوشی های موبایل امروزی آشنا شوید. باتری هایی که امروزه در گوشی های موبایل (اندروید، آیفون، ویندوزفون و غیره) از آن ها استفاده می‌شوند لیتیوم یونی هستند! باتری های لیتیوم یونی اگرچه در حال حاضر بهترین نوع باتری برای بکارگیری در گوشی ها و دستگاه های بهره‌مند از باتری های شارژی محسوب می‌شوند، اما یک خصوصیت بد دارند! خصوصیت بد آن ها مربوط به کم شدن تدریجی ظرفیت و توان شارژدهی است!

همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض

بله، باتری های لیتیوم یونی به مرور زمان قدرت شارژدهی و ظرفیت خود را از دست می‌دهند و این موضوع امری اجتناب ناپذیر است، یعنی گوشی هوشمندی وجود ندارد که از این مسئله مستثنا باشد و تمام گوشی هایی که از باتری لیتیوم یونی بهره‌مند هستند به مرور زمان با افت کیفیت عملکرد باتری مواجه خواهند شد. احتمالا خودتان هم متوجه این موضوع شده‌اید که گوشی موبایلتان در هفته یا ماه های اولی که خریداری کرده بودید در نگهداری شارژ به مراتب بهتر از وضعیت فعلی عمل می‌کرد. دلیل این امر همان خاصیت بدی است که در مورد باتری های لیتیوم یونی عنوان کردیم.

با توجه به این خصوصیت پس از گذشت مدت زمان های خاص (عموما بعد از 1 الی 2 سال) توان شارژدهی و ظرفیت باتری لیتیوم یونی گوشی به شدت افت می‌کند و این زمان است که کاربر از گوشی خود خسته شده و شروع به سرزنش کردن آن خواهد کرد! حال آنکه با توجه به توضیحات ما مشخص است که ضعف عملکرد باتری گوشی در آن زمان یک امر طبیعی بوده و ارتباطی با کیفیت ساخت آن گوشی ندارد. در این شرایط توصیه می‌کنیم به فکر تعویض باتری آیفون یا گوشی اندرویدی خود باشید!

همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض

البته باید بدانید که هیچ الزامی مبنی بر تعویض باتری آیفون و اندروید در این دوره زمانی که باتری گوشی با بدترین وضعیت عملکرد مواجه شده وجود ندارد و شما می‌توانید همچنان با همان وضعیت از گوشی خود استفاده کنید، اما مطمئنا در این حالت تعویض باتری گوشی یک اقدام نجات دهنده خواهد بود. بنابراین اگر در این دوره هستید، تصمیم گیری با شماست!

تعمیرات سامسونگ

برای تعویض باتری اپل، سامسونگ یا هواوی کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

دلیل اصلی افت کیفیت باتری گوشی ها چیست؟

همانطور که اشاره داشتیم افت تدریجی کیفیت باتری گوشی های موبایل یک امر طبیعی و اجتناب ناپذیر است، یعنی شما نمی‌توانید گوشی خریداری کنید که باتری آن به مرور زمان و با زدن به شارژ با افت کیفیت و ظرفیت مواجه نشود. اما در این بین عاملی وجود دارد که به شدت در آسیب زدن به کیفیت عملکرد باتری های لیتیوم یونی موثر عمل می‌کند! این عامل چیزی نیست جز گرما! گرما اصلی ترین عاملی است که منجر به افت هرچه بیشتر و سریع تر کیفیت عملکرد باتری های لیتیوم یونی گوشی های موبایل می‌شود. هرچقدر گوشی شما بیشتر با گرما مواجه شود، باتری آن هم افت کیفیت بیشتری خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل

با توجه به این مسئله توصیه می‌کنیم چند موضوع را حتما جدی بگیرید. یکی از این موضوع کار کردن با گوشی در حین شارژ است. این امر عموما سبب می‌شود که گرمای تولید شده توسط قطعات گوشی به حداکثر برسد و فشار زیادی به باتری وارد شود. اگر دقت کنید انجام این کار اغلب منجر به داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی خواهد شد. این داغی و گرمای به وجود آمده می‌تواند به شدت به باتری گوشی شما آسیب برساند. بنابراین همیشه آیفون یا گوشی اندرویدی خود را از گرما دور کنید، چون گرما اصلی ترین عامل آسیب زننده به باتری گوشی های موبایل است.

همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض

نکته: داغ شدن بیش از اندازه گوشی و باتری آن یکی از اصلی ترین دلایلی بوده که همواره منجر به بروز حوادثی همچون انفجار و آتش گرفتن باتری گوشی ها شده است. بنابراین حتما این موضوع را جدی بگیرید.

برای تعویض باتری اپل، سامسونگ یا هواوی کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

چگونه بفهمیم زمان تعویض باتری آیفون یا گوشی اندرویدی فرا رسیده است؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم کاملا مشخص است که چه زمانی برای تعویض باتری آیفون و اندروید مناسب خواهد بود. بهترین زمان برای انجام این کار زمانی است که باتری گوشی شما زود به زود شارژ خالی می‌کند و احساس می‌کنید که خالی شدن شارژ گوشی بیش از اندازه سرعت بالایی پیدا کرده است.

آیا تعویض باتری آیفون و اندروید به گوشی آسیب می‌رساند؟

برخلاف تصور خیلی از افراد تا زمانی که تعویض باتری آیفون و اندروید به تعمیرکاری مجرب سپرده شود، هیچ آسیبی به گوشی وارد نخواهد شد. همچنین خیلی از افراد تصور می‌کنند که هیچ وقت یک باتری جایگزین و جدید نمی‌تواند کیفیت عملکرد باتری فابریک و اصلی گوشی آن ها را داشته باشد، اما این طرز تفکر هم کاملا اشتباست و متاسفانه از آنجایی نشانت گرفته که خیلی از تعمیرکاران باتری های بی کیفیت و درجه 2 چینی را به جای باتری اصلی گوشی ها در آن ها نصب کرده و به مشتری تحویل می‌دهند. مطمئنا این دسته از باتری ها نسبت به باتری های اورجینال آیفون و گوشی های اندرویدی کیفیت کمتری دارند و منجر به ایجاد این ذهنیت در مشتری می‌شوند که با تعویض باتری آیفون و اندروید هیچ وقت نمی‌توان به کیفیت عملکرد باتری اصلی و اولیه گوشی دست یافت! بنابراین همیشه سعی کنید تعویض باتری آیفون و اندروید خود را به تعمیرکاری مجرب و قابل اعتماد بسپارید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

تعمیرات اپل

چگونه تعویض باتری آیفون و اندروید را انجام دهیم؟

شما خیلی راحت می‌توانید با استفاده از مقاله آموزش تعویض باتری تمامی مدل های آیفون اپل شخصا تعویض باتری را انجام دهید، اما متاسفانه یا خوشبختانه اغلب گوشی های هوشمند امروزی از بدنه‌ای یکپارچه و کیپ شده بهره‌مند هستند که به باتری آن ها به راحتی قابل دسترسی و تعویض نخواهد بود. اگر گوشی شما هم از این دسته گوشی هاست و قصد تعویض باتری آن را دارید، اکیدا توصیه می‌کنیم که آن را به تعمیرکار مجربی واگذار کنید. یکی از اصلی ترین خدمات شرکت موبایل کمک مربوط به ارائه سرویس تعویض باتری آیفون و اندروید می‌شود.

همه چیز در مورد تعویض باتری آیفون و اندروید ؛ بهترین زمان تعویض

برای تعویض باتری اپل، سامسونگ یا هواوی کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی گوشی‌های موبایل» تماس بگیر

کارشناسان تعمیر موبایل کمک افراد بسیار خبره و دقیقی هستند که با دقت بسیار بالا پروسه تعویض باتری گوشی شما را انجام خواهند داد و کیفیت عملکرد این افراد توسط شرکت تضمین می‌شود. همچنین باتری هایی که موبایل کمک به عنوان باتری جایگزین در گوشی مشتریان عزیز بکار گرفته می‌شود از بهترین کیفیت ممکن برخوردار هستند و این مسئله هم توسط موبایل کمک ضمانت می‌شود. پس اگر به دنبال تعویض باتری آیفون، آیپد، گوشی یا تبلت اندرویدی خود هستید، کافیست از خدمات موبایل کمک استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر با سرویس تعویض باتری این شرکت به مطالعه مقاله “تعویض باتری گوشی آیفون و سامسونگ با ثبت سفارش آنلاین” بپردازیم.

بیشتر بخوانید: تعویض باتری  S10e  سامسونگ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به صورت جامع در رابطه با تعویض باتری آیفون و اندروید صحبت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم حداقل هر 2 سال یک بار باتری گوشی خود را تعویض کنید و از خدمات موبایل کمک برای انجام این کار استفاده به عمل آورید.

درخواست آنلاین تعمیرات موبایل

روش اول: ارسال موبایل با پیک رایگان روش دوم: درخواست تعمیر موبایل در محل سفارش تلفنی تعمیرات موبایل 021-75147 درخواست تعمیرات

 

لینک های مفید: قطعات گوشی M10sقیمت تاچ ال سی دی Samsung A2 Coreقیمت قاب و شاسی آیفون ایکس اس مکس | گوشی سامسونگ

نظرات کاربران (2)

guest
2 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
سینا رضایی
سینا رضایی
3 سال گذشته

من ۵ ماهه که از گوشیم استفاده میکنم و یک دفعه یه افت شدید کرده و زود به زود شارژ کم میکنه و گارانتی اش هم انقضا داره میخواستم ببینم به گوشی آسیبی میزنه و یا باتری اصل هست؟
راستی گوشیم هم سامسونگه

کیوان پاشایی
کیوان پاشایی
5 سال گذشته

من گوشیم رو دادم تعمیر کار باتریش رو عوض کنه که هنگام تعویض باتری منفجر شد…حالا خصارت به عهده ی چه کسی است؟من یا تعمیرکار؟