تعمیرات اپل

برنامه Smart Switch یکی از بهترین ابزارهایی است که با استفاده از آن می‌توانید از گوشی های سری گلکسی سامسونگ بکاپ تهیه کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ گلکسی

روش های مختلفی به منظور بکاپ گرفتن از اطلاعات گوشی های سامسونگ گلکسی وجود دارد. بدین منظور برنامه های مختلفی ارائه شده‌اند، اما در بین تمام این برنامه ها، برنامه Smart Switch یکی از بهترین گزینه های موجود است که کیفیت فوق‌العاده مطلوبی را ارائه می‌کند. برنامه Smart Switch شامل دو نسخه اندرویدی و سازگار با کامپیوتر (ویندوز و مک) می‌شود و توسط خود سامسونگ برای گوشی های سری گلکسی این شرکت توسعه داده شده است.

ما در این مقاله قصد داریم نحوه استفاده از نسخه سازگار با کامپیوتر برنامه Smart Switch را برایتان شرح دهیم. همچنین برای آشنایی با نسخه اندرویدی این برنامه و قابلیت های آن می‌توانید از مقاله معرفی و دانلود برنامه Smart Switch ؛ بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ استفاده کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید. با ما همراه باشید.

 

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

مرحله اول: دانلود و نصب برنامه Smart Switch در کامپیوتر

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

ابتدا با کلیک بر روی این قسمت به صفحه رسمی برنامه Smart Switch سامسونگ مراجعه کنید. نسخه‌ای از برنامه که مطابق با سیستم شماست را دانلود کنید. بدین منظور دو گزینه ویندوزی و مک بوکی پیش رویتان قرار داده می‌شود. بعد از اینکه پروسه دانلود برنامه تمام شد، بر روی فایل نصبی آن دو بار کلیک چپ کنید تا اجرا شود. این فایل در ویندوز پسوند .exe دارد و در مک بوک پسوند .dmg را به همراه خواهد داشت.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

با شروع پروسه نصب برنامه، ابتدا باید با تیک زدن باکس های ارائه شده با قوانین و مقررات برنامه Smart Switch مو.افقت کنید. بعد از تیک زدن باکس ها بر روی گزینه Next کلیک نمایید.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

منتظر بمانید تا پروسه نصب برنامه به پایان برسد. در نهایت یک پنجره پاپ آپ نمایان می‌شود که در این پنجره باید بر روی گزینه Finish کلیک کنید. احتمالا بعد از کلیک بر روی این گزینه برنامه Smart Switch به صورت خودکار اجرا می‌شود و همه چیز برای بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ گلکسی شما آماده خواهد بود. اگر برنامه به صورت خودکار اجرا نشد آن را به صورت دستی اجرا کنید.

 

مرحله دوم: راه اندازی برنامه Smart Switch برای اولین بار

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

بعد از اینکه برنامه Smart Switch را اجرا کردید، مطابق با عکس های بالا از شما خواسته می‌شود تا گوشی سامسونگ گلکسی خود را به کامپیوتر وصل کنید. بدین منظور باید از کابل رابط گوشی خود استفاده کرده و آن را به پورت USB کامپیوتر وصل نمایید.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

حالا گوشی گلکسی خود را برداشته و نوتیفیکیشن که به منظور اجازه انتقال اطلاعات از گوشی به کامپیوتر و برعکس ارائه شده است را لمس کنید. در این شرایط مثل عکس بالا و سمت راست یک پنجره پاپ آپ بر روی نمایشگر گوشی ظاهر می‌شود. گزینه Transferring Media Files را انتخاب کنید تا اجازه رد و بدل فایل و اطلاعات مابین کامپیوتر و گوشی داده شود و بتوانیم نسبت به بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ گلکسی اقدام کنیم.

مرحله سوم: بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ گلکسی با برنامه Smart Switch

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

بعد از اینکه اجازه رد و بدل اطلاعات مابین گوشی و کامپیوتر را در موبایل خود صادر کردید، برنامه Smart Switch به صورت خودکار گوشی شما را شناسایی خواهد کرد و گزینه های مثل عکس بالا و سمت چپ را ارائه می‌کند. به منظور شروع پروسه بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ گلکسی خود باید بر روی گزینه Backup کلیک کنید.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

با کلیک بر روی گزینه Backup نوتیفیکیشن یا اعلان پاپ آپی در گوشی سامسونگ گلکسی شما نمایان می‌شود. گزینه Allow را در این پیغام انتخاب کنید. مشاهده خواهید کرد که پروسه بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ گلکسی توسط برنامه Smart Switch آغاز می‌شود.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

منتظر بمانید تا پروسه مذکور به پایان برسد. در نهایت بر روی گزینه OK در محیط برنامه Smart Switch کلیک کنید. به همین سادگی شما توانستید از اطلاعات گوشی گلکسی خود با استفاده از برنامه Smart Switch در کامپیوترتان بکاپ تهیه کنید. اما شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که گونه قادر به ریستور اطلاعات از طریق نسخه کامپیوتری برنامه Smart Switch خواهیم بود؟

بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ گلکسی با برنامه Smart Switch

حال تصور کنید که قصد داریم اطلاعات یک فایل بکاپ که از طریق برنامه Smart Switch گرفته شده است را در گوشی سامسونگ گلکسی خود ریستور یا بازیابی کنیم. بدین منظور باید مراحل زیر را طی کنید:

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

برنامه Smart Switch را در کامپیوترتان اجرا کنید و گوشی گلکسی خود را با استفاده از کابل USB به کامپیوتر وصل کنید. اگر نیاز بود که در گوشی اجازه رد و بدل اطلاعات داده شود، این کار را مشابه با آموزش قبل انجام دهید. بعد از اینکه گوشی شما توسط برنامه Smart Switch شناسایی شد، محیط برنامه مشابه با عکس بالا و سمت راست می‌شود. به منظور بازیابی اطلاعات فایل بکاپ بر روی گزینه Restore کلیک کنید.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

بکاپ مورد نظرتان را انتخاب و بر روی گزینه Restore Now کلیک کنید.

بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر)

با کلیک بر روی گزینه Restore Now در محیط برنامه Smart Switch یک پیغام پاپ آپ بر روی نمایشگر گوشی شما ایجاد می‌شود. در این پیغام گزینه Allow را انتخاب کنید. به محض لمس این گزینه، پروسه ریستور یا بازیابی اطلاعات فایل بکاپ در گوشی گلکسی شما آغاز خواهد شد. منتظر بمانید تا این پروسه تکمیل شود. در نهایت در برنامه Smart Switch بر روی گزینه OK کلیک کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش بکاپ گرفتن از گوشی سامسونگ با برنامه Smart Switch (نسخه کامپیوتر) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده نیاز به اطلاعات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن ها راهنمایی بخواهید.

 

تعمیرات موبایل

منبع androidcentral

نظرات کاربران (5)

ارسال نظر

    سلام من پک اپ گرفتم و دوباره اطلعات رو برگردوندم ولی برنامه ها چرا برنگشت؟

    با یه کلام عالی بود

    سلام. آیا امکان بک آپ گیری توسط وایرلس با کامپیوتر وجود دارد؟ ارتباط بی سیم بین کامپیوتر و گوشی با همین نرم افزار؟

    سلام ممنون بابت راهنمایی من فقط از برنامه ها بکاپ گرفتم و برنامه خاصی مد نظرم هست می‌تونم توو دیتای بکاپ بقیه برنامه هارو پاک کنم و فقط اون برنامرو نگه دارم در این صورت ری‌استور میشه

    سلام.گوشی a7 دارم با اندروید ۶.با این برنامه بکاپ کامل گرفتم.حالا میخوام اندروید گوشی رو به ۷ ارتقا بدم .سوال اینه اگه رو اندروید ۷ رستور کنم به درستی اطلاعات کامل رستور میشه؟؟با تشکر