جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها

باز شدن خودکار تلگرام

اگر به صورت ناگهانی و بدون دلیل برنامه تلگرام گوشی شما اجرا شده و در یک پنجره پاپ آپ با درخواست ورود به گروه یا کانالی عجیب مواجه می‌شوید، باید حتما این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله به آموزش جلوگیری از اجرا یا باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به گروه و کانال‌های آن می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها

به تازگی گزارش‌های متعددی در رابطه با یک مسئله بسیار شایع به دست کارشناسان موبایل کمک رسیده است. بنا به ادعای عده کثیری از کاربران، برنامه تلگرام نصب شده در دستگاهشان به طور خودکار اجرا می‌شود و با ارائه یک پنجره پاپ آپ درخواست عضویت آن‌ها به کانال خاصی را ارائه می‌کند. این اتفاق مادامی رخ می‌دهد که کاربر حتی برنامه تلگرام را اجرا هم نکرده است!

بیشتر بخوانید: برنامه کلاب هاوس؛ باشگاه شگفت‌انگیز صداها!

باز شدن خودکار تلگرام

باز شدن خودکار تلگرام

به عنوان مثال هنگامی که کاربر در حال وبگردی باشد یا در حال انجام برخی تنظیمات مورد نظرش در بخش Settings دستگاه است، ناگهان به صورت خودکار برنامه تلگرام اجرا می‌شود و تصویری مانند عکس‌های فوق پیش روی کاربر قرار می‌گیرد. با انتخاب گزینه “باشه” کاربر به کانال یا گروهی اضافه می‌شود که به هیچ عنوان عملی مبنی بر عضویت در آن انجام نداده است! ظاهر شدن این موضوع بسیار مشکوک و آزاردهنده است. کاربر در این شرایط حتی ممکن است به حریم خصوصی و ضریب امنیتی خود در برنامه تلگرام مشکوک شود که مطمئنا با توجه به اتفاقی که رخ داده، شک کردن به این موضوع جایز خواهد بود.

اما به واقع دلیل اجر یا باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها چیست؟ ما پس از بررسی‌های دقیق توانستیم دلیل اصلی این موضوع را شناسایی کنیم. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌های آن بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

دلیل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها چیست؟

دلیل اصلی که برنامه تلگرام به صورت خودکار اجرا شده و شما را به عضویت در کانال‌های ناخواسته‌ای دعوت می‌کند، با نصب بودن یک برنامه مخرب در دستگاهتان ارتباط دارد. متاسفانه به تازگی یک روش تبلیغاتی به شدت در بین توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های سوم شخص فارسی رایج شده است. در این روش، برنامه‌ یا اپلیکیشن مخربی که دانلود می‌کنید، شامل یک خط کد اختصاصی می‌شود که به منظور تبلیغات، ارائه شده است. این خط کد مخرب با لینک عضویت کاربر به کانال تلگرام خاصی در ارتباط است و منجر به باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

بنابراین اگر با مسئله باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال مواجه شدید، مطمئن باشید که یکی از اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های نصب شده در دستگاهتان مخرب بوده و حاوی کد تبلیغاتی نامبرده شده است. برای رفع این مشکل یک راه حل اصلی پیش‌رویتان قرار دارد و پس از آن برای افزایش امنیت دستگاه توصیه می‌کنیم تا یک روش دیگر را هم به کار ببرید. با ادامه مقاله همراه باشید تا با نحوه جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها آشنایی پیدا کنید.

روش جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال

همانطور که اشاره داشتیم، دلیل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها با وجود یک کد تبلیغاتی در برنامه مخرب خاصی ارتباط دارد که در دستگاهتان نصب شده است. برای رفع این مشکل کمی فکر کنید و دقیقا به خاطر آورید که این مشکل از چه زمانی در دستگاهتان مشاهده شد! اگر مشکل باز شدن خودکار تلگرام به تازگی در دستگاهتان پدیدار شده، بدون تردیدی یکی از برنامه‌ها یا بازی‌هایی که به تازگی در دستگاهتان نصب کرده‌اید منجر به بروز این مشکل شده است. معمولا این برنامه‌های مخرب از دانلود بسیار بالایی برخوردار هستند و جزو برنامه‌های محبوب و پربازدید مارکت‌های اندروید ایرانی هستند.

بنابراین برنامه یا بازی‌های مشکوکی که به تازگی در دستگاه نصب کرده‌اید را حذف کنید یا با استفاده از روش‌های خاصی نظیر اجرای یک برنامه فایروال، دسترسی برنامه مورد نظر را به اینترنت متوقف کنید. در این حالت برنامه مورد نظر بلاک شده و قادر به اتصال به اینترنت نخواهد بود. با این حال توصیه اصلی ما برای رفع این مشکل، حذف کامل اپلیکیشن‌ها یا بازی‌هایی است که مشکوک به مخرب بودن هستند. شناسایی برنامه مخرب موجود به هیچ وجه امر دشواری نیست و با کمی تفکر و به خاطر آوردن زمان شروع معضل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها، قادر به شناسایی اپلیکیشن مخرب موجود خواهید بود. برای مثال شما می‌توانید تک تک برنامه‌هایی که به آن مشکوک هستید را پاک کنید و بعد از پاک کردن هر برنامه تست کنید ببینید آیا تبلیغی ظاهر می‌شود یا نه؟ در واقع با این کار متوجه می‌شوید برنامه مخربی که باعث باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته شما به کانال می‌شود، چه برنامه‌ای است. (شما می‌توانید در قسمت نظرات همین مطلب، برنامه‌هایی که باعث بروز این مشکل شده است را بنویسید تا دیگر کاربران نیز متوجه اسم این برنامه‌ها شوند).

پس از اینکه اپلیکیشن مخرب موجود را حذف کردید، مشکل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها برطرف می‌شود. بنابراین این مشکل هیچ ارتباطی با خود برنامه تلگرام و مسائل امنیتی آن ندارد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل واچ

روش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه

در مرحله بعدی توصیه می‌کنیم که به منظور افزایش امنیت خود نسبت به انجام یک عمل دیگر اقدام کنید. این بار این عمل از طریق بخش تنظیمات امنیتی خود تلگرام انجام می‌شود. (این روش فقط برای دعوت ناخواسته به گروه کاربرد دارد و برای جلوگیری از دعوت ناخواسته به کانال باید از روش قبلی که خدمتتان توضیح دادیم استفاده نمایید). ابتدا برنامه تلگرام را اجرا کنید. از منوی اصلی و سمت چپ برنامه تلگرام گزینه Settings را انتخاب کنید.

باز شدن خودکار تلگرام

پس از مراجعه به منوی Settings باید گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

باز شدن خودکار تلگرام

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

سپس باید گزینه Groups را انتخاب کنید.

باز شدن خودکار تلگرام

در بخش فوقانی تنظیمات این بخش، دو گزینه با عناوین Everybody و My Contacts قرار دارد. اگر به طور پیش فرض گزینه Everybody انتخاب شده، باید نسبت به انتخاب گزینه My Contacts اقدام کنید. با انتخاب این گزینه، ارسال دعوت کردن از شما به منظور عضویت در گروه‌های تلگرام تنها برای افرادی مقدور می‌شود که در لیست مخاطبین شما قرار دارند. به بیان دیگر افراد ناشناسی که در لیست مخاطبین شما وجود نداشته باشند، قادر به دعوت شما به منظور عضویت در گروه‌های تلگرام نخواهند بود.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی اپل در بازار موبایل ایران

باز شدن خودکار تلگرام

دقت داشته باشید که روند فوق در دستگاه‌های اندرویدی طی می‌شود. همین گزینه‌ها در نسخه آی او اسی برنامه تلگرام هم باید طی شوند. بنابراین تفاوتی مابین نسخه آی او اسی و اندرویدی برنامه تلگرام در رابطه با این موضوع وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ال سی دی ایفون

جمع‌بندی

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه جلوگیری از اجرا یا باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها پرداختیم. فراموش نکنید که بروز این مشکل با نصب بودن یک برنامه مخرب و حاوی تبلیغات کد نویسی شده در گوشی هوشمندتان ارتباط دارد، بنابراین در قدم اول باید نسبت به حذف این برنامه اقدام کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

تاچ ال سی دی سامسونگ A71

قطعات گوشی سامسونگ A21

قطعات موبایل

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (457)

guest
457 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
اقبالی
اقبالی
4 ماه گذشته

سلام دوستان
اگه می خواید خود به خود وارد گروه یا کانال نشید باید نسخه ی اصلی تلگرام رو نصب کنید من قبلا خودم نسخه های دیگه تلگرام رو داشتم مثل تلگرام طلایی و … اما از وقتی نسخه ی اصلی تلگرام رو نصب کردم دیگه اصلا وارد هیچ کانال یا گروهی نشدم.

فائزه عبدلی
فائزه عبدلی
6 ماه گذشته

سلام
ممنون از راهنماییتون
منم وقتی حدیث کسا رو حذف کردم درست شد 😑

سعید باغبانی
سعید باغبانی
7 ماه گذشته

اول ممنونم از سایت عالی شما خدا خیرتون بده واقعا کلافه شده بودم، و بعد ممنونم از شما آقا ایلیا که این نظر رو داده بودید من هم ضد هنگ گوشی ریخته بودم کلاهبردارا باعث شده بودن برای من هن همین اتفاق بیفته واقعا ممنونم از شما.
بقیه هم نظراتشون بیان کنند تا بقیه بهره ببرند

ایلیا
ایلیا
7 ماه گذشته

خدا خیرتون بده بابا
ینی دقیقا بعد از اینکه این متن رو خوندم برنامه هامو چک کردم فهمیدم از موقعی که برنامه ی “ضد هنگ گوشی” رو نصب کردم همچین اتفاقی واسم افتاده حذفش کردم دیگه واسم اتفاق نیوفتاد!!
دقیقا همونطور که گفتید پر امتیاز بود و نظرات خیلی خوبی درموردش داده بودن ممنونم از شما

محمود رنجاب
محمود رنجاب
9 ماه گذشته

سلام دوستان
من دعای کمیل را روی تبلت ریخته بودم و به خاطر بورس گاهی هم به تلگرام نیاز داشتم . گفتند برنامه ای باعث دعوت بی مورد به تلگرام و اینستا میشود ، تمام برنامه ها را پاک کردم جز دعا را اما باز ادامه داشت . دیشب هنگام کار با دعای کمیل ، آنقدر اذیت شدم که رشته کار از دستم خارج شد ، دعا را حذف کردم و صوتی آنرا اجرا کردم ، دیگر مزاحمتی ایجاد نشد . لعنت خدا بر آنان که حتی به نیایش ها هم رحم نمی کنند . پس از بررسی متوجه شدم کد دعوت در ذیل برنامه فوق بوده ، جهت آگاهی دیگران این مطلب را گذاشتم .

فائزه عبدلی
فائزه عبدلی
6 ماه گذشته
پاسخ به  محمود رنجاب

مشکل من هم از حدیث کسا بود 😐