جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها

باز شدن خودکار تلگرام

اگر به صورت ناگهانی و بدون دلیل برنامه تلگرام گوشی شما اجرا شده و در یک پنجره پاپ آپ با درخواست ورود به گروه یا کانالی عجیب مواجه می‌شوید، باید حتما این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله به آموزش جلوگیری از اجرا یا باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به گروه و کانال‌های آن می‌پردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها

به تازگی گزارش‌های متعددی در رابطه با یک مسئله بسیار شایع به دست کارشناسان موبایل کمک رسیده است. بنا به ادعای عده کثیری از کاربران، برنامه تلگرام نصب شده در دستگاهشان به طور خودکار اجرا می‌شود و با ارائه یک پنجره پاپ آپ درخواست عضویت آن‌ها به کانال خاصی را ارائه می‌کند. این اتفاق مادامی رخ می‌دهد که کاربر حتی برنامه تلگرام را اجرا هم نکرده است!

بیشتر بخوانید: برنامه کلاب هاوس؛ باشگاه شگفت‌انگیز صداها!

باز شدن خودکار تلگرام

باز شدن خودکار تلگرام

به عنوان مثال هنگامی که کاربر در حال وبگردی باشد یا در حال انجام برخی تنظیمات مورد نظرش در بخش Settings دستگاه است، ناگهان به صورت خودکار برنامه تلگرام اجرا می‌شود و تصویری مانند عکس‌های فوق پیش روی کاربر قرار می‌گیرد. با انتخاب گزینه “باشه” کاربر به کانال یا گروهی اضافه می‌شود که به هیچ عنوان عملی مبنی بر عضویت در آن انجام نداده است! ظاهر شدن این موضوع بسیار مشکوک و آزاردهنده است. کاربر در این شرایط حتی ممکن است به حریم خصوصی و ضریب امنیتی خود در برنامه تلگرام مشکوک شود که مطمئنا با توجه به اتفاقی که رخ داده، شک کردن به این موضوع جایز خواهد بود.

اما به واقع دلیل اجر یا باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها چیست؟ ما پس از بررسی‌های دقیق توانستیم دلیل اصلی این موضوع را شناسایی کنیم. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌های آن بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

دلیل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها چیست؟

دلیل اصلی که برنامه تلگرام به صورت خودکار اجرا شده و شما را به عضویت در کانال‌های ناخواسته‌ای دعوت می‌کند، با نصب بودن یک برنامه مخرب در دستگاهتان ارتباط دارد. متاسفانه به تازگی یک روش تبلیغاتی به شدت در بین توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های سوم شخص فارسی رایج شده است. در این روش، برنامه‌ یا اپلیکیشن مخربی که دانلود می‌کنید، شامل یک خط کد اختصاصی می‌شود که به منظور تبلیغات، ارائه شده است. این خط کد مخرب با لینک عضویت کاربر به کانال تلگرام خاصی در ارتباط است و منجر به باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون 

بنابراین اگر با مسئله باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال مواجه شدید، مطمئن باشید که یکی از اپلیکیشن‌ها یا برنامه‌های نصب شده در دستگاهتان مخرب بوده و حاوی کد تبلیغاتی نامبرده شده است. برای رفع این مشکل یک راه حل اصلی پیش‌رویتان قرار دارد و پس از آن برای افزایش امنیت دستگاه توصیه می‌کنیم تا یک روش دیگر را هم به کار ببرید. با ادامه مقاله همراه باشید تا با نحوه جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها آشنایی پیدا کنید.

روش جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال

همانطور که اشاره داشتیم، دلیل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها با وجود یک کد تبلیغاتی در برنامه مخرب خاصی ارتباط دارد که در دستگاهتان نصب شده است. برای رفع این مشکل کمی فکر کنید و دقیقا به خاطر آورید که این مشکل از چه زمانی در دستگاهتان مشاهده شد! اگر مشکل باز شدن خودکار تلگرام به تازگی در دستگاهتان پدیدار شده، بدون تردیدی یکی از برنامه‌ها یا بازی‌هایی که به تازگی در دستگاهتان نصب کرده‌اید منجر به بروز این مشکل شده است. معمولا این برنامه‌های مخرب از دانلود بسیار بالایی برخوردار هستند و جزو برنامه‌های محبوب و پربازدید مارکت‌های اندروید ایرانی هستند.

بنابراین برنامه یا بازی‌های مشکوکی که به تازگی در دستگاه نصب کرده‌اید را حذف کنید یا با استفاده از روش‌های خاصی نظیر اجرای یک برنامه فایروال، دسترسی برنامه مورد نظر را به اینترنت متوقف کنید. در این حالت برنامه مورد نظر بلاک شده و قادر به اتصال به اینترنت نخواهد بود. با این حال توصیه اصلی ما برای رفع این مشکل، حذف کامل اپلیکیشن‌ها یا بازی‌هایی است که مشکوک به مخرب بودن هستند. شناسایی برنامه مخرب موجود به هیچ وجه امر دشواری نیست و با کمی تفکر و به خاطر آوردن زمان شروع معضل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها، قادر به شناسایی اپلیکیشن مخرب موجود خواهید بود. برای مثال شما می‌توانید تک تک برنامه‌هایی که به آن مشکوک هستید را پاک کنید و بعد از پاک کردن هر برنامه تست کنید ببینید آیا تبلیغی ظاهر می‌شود یا نه؟ در واقع با این کار متوجه می‌شوید برنامه مخربی که باعث باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته شما به کانال می‌شود، چه برنامه‌ای است. (شما می‌توانید در قسمت نظرات همین مطلب، برنامه‌هایی که باعث بروز این مشکل شده است را بنویسید تا دیگر کاربران نیز متوجه اسم این برنامه‌ها شوند).

پس از اینکه اپلیکیشن مخرب موجود را حذف کردید، مشکل باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها برطرف می‌شود. بنابراین این مشکل هیچ ارتباطی با خود برنامه تلگرام و مسائل امنیتی آن ندارد.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل واچ

روش جلوگیری از دعوت ناخواسته به گروه

در مرحله بعدی توصیه می‌کنیم که به منظور افزایش امنیت خود نسبت به انجام یک عمل دیگر اقدام کنید. این بار این عمل از طریق بخش تنظیمات امنیتی خود تلگرام انجام می‌شود. (این روش فقط برای دعوت ناخواسته به گروه کاربرد دارد و برای جلوگیری از دعوت ناخواسته به کانال باید از روش قبلی که خدمتتان توضیح دادیم استفاده نمایید). ابتدا برنامه تلگرام را اجرا کنید. از منوی اصلی و سمت چپ برنامه تلگرام گزینه Settings را انتخاب کنید.

باز شدن خودکار تلگرام

پس از مراجعه به منوی Settings باید گزینه Privacy and Security را انتخاب کنید.

باز شدن خودکار تلگرام

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

سپس باید گزینه Groups را انتخاب کنید.

باز شدن خودکار تلگرام

در بخش فوقانی تنظیمات این بخش، دو گزینه با عناوین Everybody و My Contacts قرار دارد. اگر به طور پیش فرض گزینه Everybody انتخاب شده، باید نسبت به انتخاب گزینه My Contacts اقدام کنید. با انتخاب این گزینه، ارسال دعوت کردن از شما به منظور عضویت در گروه‌های تلگرام تنها برای افرادی مقدور می‌شود که در لیست مخاطبین شما قرار دارند. به بیان دیگر افراد ناشناسی که در لیست مخاطبین شما وجود نداشته باشند، قادر به دعوت شما به منظور عضویت در گروه‌های تلگرام نخواهند بود.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی اپل در بازار موبایل ایران

باز شدن خودکار تلگرام

دقت داشته باشید که روند فوق در دستگاه‌های اندرویدی طی می‌شود. همین گزینه‌ها در نسخه آی او اسی برنامه تلگرام هم باید طی شوند. بنابراین تفاوتی مابین نسخه آی او اسی و اندرویدی برنامه تلگرام در رابطه با این موضوع وجود ندارد.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ال سی دی ایفون

جمع‌بندی

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه جلوگیری از اجرا یا باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها پرداختیم. فراموش نکنید که بروز این مشکل با نصب بودن یک برنامه مخرب و حاوی تبلیغات کد نویسی شده در گوشی هوشمندتان ارتباط دارد، بنابراین در قدم اول باید نسبت به حذف این برنامه اقدام کنید. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

تاچ ال سی دی سامسونگ A71

قطعات گوشی سامسونگ A21

قطعات موبایل

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (468)

guest
468 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
حمید
حمید
1 سال گذشته

واقعا دمتون گرم منم چندتا برنامه بی مصرفمو پاک کردم درست شد ممنونم ازتون

Pury
Pury
1 سال گذشته

سلام.
برای رفع این مشکل تمامی ربات هایی که وصل هستید استاپ کنید،،،، تمام تلگرام های غیررسمی لاگ اوت کنید و از بخش دیوایس تلگرام، تمامی کانکشن هاتونو ترمینیت کنید.
ربات این کار را انجام میدهد.
با تشکر… از سایت خوبتان.
برای امواتم صلوات بفرستید درست شد.
سپاس

Pury
Pury
1 سال گذشته

سلام
برنامه ای که باعث تبلیغات اینچنینی در تلگرام میشود،، را چگونه میتوانید پیدا کنید
را توضیح میدم:
باید برنامه ی فارسی ای که شماره تلفن تلگرامتان را آنجا وارد کردید را پیدا کنید و از گوشی تان ریمو کنید.

Pury
Pury
1 سال گذشته

سلام.
دوستان میشه خواهشا راهنمایی کنید چیکار کنم،،،؟
ناخواسته به ۵۰ تا گروه ادد میشم،، اونم نه تنها خودم،، بلکه کانتکت ها رو هم وارد اون کانالهای بد میکنه!!!!

آبروریزی شده پیش کانتکت ها مون…

کارهایی که گفتید انجام دادم،،، ولی متاسفانه برنامه ای من نصب نکردم در مدت اتفاق و قبلش، باعث چنین اتفاقی شده باشه….. کلافه کرده،،،،

فقط داشتم از موبوگرام استفاده میکردم که آپدیت میخاست،، ،نشد متاسفانه مجبور شدم برم تلگرام نصب کنم،،، بعد از یک هفته استفاده از اون اینجوری شد!!!!!!

تلگرامم یعنی اصلی نبود!!!!

مهدی
مهدی
1 سال گذشته

سلام خیلی ممنون از سایتتون
دوستان این مطلب رو بخونین خیلی مهمه و به دست همه برسونید تا همه مطلع بشن
من خودم این مشکل رو توی برنامه موبوگرام داشتم و منو چند تا از اعضای خانوادم رو توی چند گروه و کانال که به حساب تلگرامی وصل شده بودن عضو کرده بود و قسمت نشست های تلگرامم چند موبایل و کامپیوتر توی حسابم بود که همه رو از طریق تلگرام اصلی حذف و برنامه موبوگرام رو هم حذف کردم و گفتم که الان درست شده ولی بعد از چند دقیقه دوباره به شماره ایی که وارد موبوگرامم اضافه کرده بودم وارد تلگرامم شده بود و با خودم گفتم چون این شماره رو توی موبوگرامم اضافه کرده بودم به تلگرامم دسترسی داره و با یک شماره ایی که وارد موبوگرام نشده بودم وارد تلگرام شدم که ببینم که الان هم هست یا نه که دقایق اول که کسی نبود ولی بعد از چند دقیقه بعد یه گوشی و لپ تاپ هم وصل شد به حسابم که فهمیدم مشکل تلگرام های دیگر نیست مشکل تلگرام اصلی هم هست
۱۴۰۱/۰۵/۹