تعمیرات اپل

هک شدن گوشی های موبایل کار امکان ناپذیر یا غیر ممکنی نیست و این روزها با پیشرفت تکنولوژی در جنبه های مختلف، امکان هک کردن گوشی های موبایل وجود دارد. اما چگونه بفهمیم که گوشی ما هک شده است؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به معرفی 11 نشانه هک موبایل بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

با پیشرفتی که در زمینه تکنولوژی به وجود آمده، تقریبا  هک کردن همه چیز امکانپذیر است و گوشی های موبایل هم از این مسئله مستثنا نیستند. هک کردن گوشی یا تبلت می‌تواند با اهداف مختلفی انجام شود اما عموما هدف اصلی هکر ها از انجام این کار در دستیابی به اطلاعات شخصی یا تجاربی شما خلاصه می‌شود. حتما شما هم مثل خیلی افراد دیگر اطلاعات مهم و حیاتی در گوشی خود دارید، حال تصور کنید فردی سودجو با هک کردن گوشی شما به تمام این اطلاعات دسترسی پیدا کند! هک گوشی موبایل می‌تواند با اهداف دیگری مثل ردیابی شما و غیره هم صورت گیرد. اما آیا راهی وجود دارد که با استفاده از آن بفهمیم گوشی ما هک شده یا خیر؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل 

خوشبختانه زمانی که گوشی یا تبلتی هک شود، نشانه های مشکوک و خاصی در آن نمایان خواهد شد. برای شناسایی این نشانه ها توصیه می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید چون در ادامه این مقاله می‌خواهیم به معرفی 11 مورد از نشانه های هک شدن گوشی موبایل بپردازیم. اگر هر یک از نشانه هایی که در این مقاله عنوان می‌شوند در گوشی یا تبلت شما وجود دارند، ممکن است گوشی یا تبلت شما هک شده باشد. دفت کنید که وجود این نشانه ها نمی‌تواند مطلقا خبر از هک شدن گوشی شما دهند و در برخی شرایط عوامل طبیعی دیگر ممکن است پدیدآورنده این نشانه ها باشند.

 

تعمیرات سامسونگ

نشانه های هک گوشی موبایل: کند شدن بیش از اندازه گوشی

کند شدن بیش از اندازه گوشی یا تبلت می‌تواند یکی از نشانه هایی باشد که خبر از هک شدن دستگاه و به سرقت رفتن اطلاعات آن دارد. البته همیشه کند شدن گوشی و تبلت بدان معنا نخواهد بود که دستگاه هک شده است، چون تمام گوشی و تبلت ها به مرور زمان و با افزایش حجم اطلاعاتی که در حافظه آن ها ذخیره می‌شود دچار کندی خواهند شد و این مسئله یک امر کاملا طبیعی است. کند شدن گوشی زمانی می‌تواند یکی از نشانه های هک شدن آن باشد که به طور ناگهانی و بدون دلیل ایجاد شود و شدت آن بیش از اندازه باشد. برای مثال تصور کنید تا دیروز به راحتی از گوشی خود استفاده می‌کردید و کوچک ترین لگ و تاخیری هم در عملکرد آن وجود نداشت، اما از امروز و با نصب یک اپلیکیشن جدید عملکرد دستگاه به شدت کند شده است. در این حالت کندی عملکرد گوشی می‌تواند یکی از نشانه های هک شدن باشد. پس کند شدن ناگهانی گوشی و تبلت را جدی بگیرید.

نشانه های هک گوشی موبایل

نشانه های هک گوشی موبایل: ارسال و دریافت پیامک های خودکار و عجیب

ارسال و دریافت پیامک های عجیب هم می‌تواند یکی دیگر از نشانه های هک گوشی موبایل باشد. در مورد ارسال پیامک که همه چیز مشخص است! اگر گوشی شما به طور خودکار پیامکی به هر شماره‌ای ارسال می‌کند، مطمئن باشید که این روند بسیار مشکوک بوده و ناشی از عاملی مخرب خواهد بود و می‌تواند نشانه هک شدن گوشی باشد. اما در مورد دریافت پیامک های عجیب باید بگوییم که منظور از پیامک های عجیب، پیامک های تبلیغاتی نیست که این روز ها به وفور از سوی اپراتورهای تلفن همراه ارسال می‌شود. این پیامک ها نمی‌توانند نشانه هک گوشی باشند، بلکه پیامک های دریافتی که شامل محتوای عجیب هستند و از سوی شماره های عجیب ارسال می‌شوند و شما اصلا متوجه آن ها نمی‌شوید، می‌توانند نشانه هک شدن دستگاه باشند.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نشانه های گوشی هک شده : نصب خودکار اپلیکیشن های عجیب

نصب شدن  اپلیکیشن یا برنامه های عجیب به صورت خودکار بر روی گوشی یکی از اصلی ترین نشانه هایی است که می‌تواند خبر از هک گوشی موبایل شما داشته باشد. اپلیکیشن ها در گوشی های موبایل نباید بدون اینکه کاربر تمایل به نصب آن ها داشته باشد، نصب شوند و اگر این مسئله صورت پذیرد مطمئنا با شرایط مشکوک و عجیبی رو به رو خواهید بود. اگر با مشکلی این چنینی رو به رو شدید، حتما در رابطه با اپلیکیشنی که به طور خودکار در گوشی نصب شده در اینترنت جستجو کرده و اطلاعات به دست آورید. همچنین توصیه می‌کنیم حتما اپلیکیشن مورد نظر را از روی دستگاه حذف نمایید تا خدای نکرده سرقت اطلاعاتی از شما انجام نشود. پس نصب خودکار اپلیکیشن های عجیب را به عنوان یکی دیگر از نشانه های هک گوشی موبایل جدی بگیرید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

نشانه های هک شدن موبایل: خالی شدن سریع باتری

خالی شده سریع شارژ باتری هم از دیگر دلایلی است که مطلقا نمی‌تواند نشان دهنده هک شدن گوشی موبایل باشد و در خیلی از موارد به دلیل افت کیفیت شارژدهی باتری یا تنظیمات نادرست در دستگاه به وجود می‌آید. برای جلوگیری از خالی شدن شارژ باتری گوشی خود در حالت عادی می‌توانید از روش هایی استفاده کنید که در مقاله 13 روش کارآمد برای جلوگیری از خالی شدن سریع شارژ باتری آیفون و آیپد به آن ها اشاره کردیم. اما در برخی شرایط خاص ممکن است خالی شدن شارژ باتری به طور ناگهانی و به شکل مشکوکی انجام شود که این مسئله می‌تواند یکی از نشانه های هک گوشی موبایل باشد و حتما باید جدی گرفته شود. چون زمانی که گوشی هک شود، اطلاعات خاصی در پس زمینه آن رد و بدل می‌شوند و انجام این کار نیاز به صرف انرژی باتری دارد. به همین سبب زمانی که گوشی هک شود، شارژ باتری آن زودتر از حالت عادی خالی خواهد شد.

نشانه های هک گوشی موبایل

بیشتر بخوانید:تعویض یا تعمیر باتری آیفون 11 

تعمیرات سامسونگ

نشانه های هک شدن گوشی ها : داغ شدن بدون دلیل گوشی

یکی دیگر از دلایل کاملا روشنی که می‌تواند نشان دهنده هک شدن گوشی موبایل شما باشد مربوط به داغ شدن عجیب و بدون دلیل بدنه دستگاه می‌شود. داغ شدن گوشی در حالتی که یک اپلیکیشن یا بازی سنگین را در آن اجرا می‌کنید امری کاملا طبیعی است، اما اگر زمانی که در حال استفاده از گوشی نیستید شاهد داغ شدن عجیب و بدون دلیل آن باشید، مطمئنا با شرایط مشکوکی رو به رو خواهید بود که می‌تواند ناشی از هک موبایل باشد. زمانی که گوشی شما هک شود و اطلاعات در پس زمینه آن در حال رد و بدل باشند، پردازنده گوشی در حال کار خواهد بود و این مسئله منجر به داغ شدن دستگاه بدون اینکه شما از آن استفاده‌ای کرده باشید می‌شود. پس داغ شدن بدون دلیل گوشی یا تبلت خود را نادیده نگیرید و توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشید.

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض باتری تمامی مدل‌های آیفون اپل

نشانه های هک شدن گوشی : از کار افتادن برخی اپلیکیشن ها و تغییر خودکار زبان در وبگردی

یکی دیگر از نشانه های هک شدن گوشی موبایل این است که به دلیل استفاده از پروکسی های خاص توسط هکرها، در حین وبگردی زبان مرورگر و محتوا یا حتی تبلیغاتی که نمایش داده می‌شوند تغییر پیدا می‌کنند! در برخی شرایط هم استفاده از پروکسی توسط هکرها می‌تواند منجر به از کار افتادن اپلیکیشن های خاصی شود. بنابراین اگر از این موارد مشکوک در موبایل یا تبلت خود دیدید، می‌تواند یکی دیگر از نشانه های هک شدن باشد.

نشانه های هک شدن گوشی موبایل: افزایش بی از حد مصرف اینترنت

اغلب ابزارهایی که برای هک کردن گوشی های موبایل و رد و بدل اطلاعات از آن ها استفاده می‌شود مبتنی بر اینترنت هستند. یعنی از شبکه اینترنت برای رد و بدل اطلاعات استفاده می‌کنند. بنابراین طبیعتا زمانی که گوشی شما هک شود میزان مصرف حجم اینترنت آن هم افزایش پیدا خواهد کرد چون دائما دیتا و اطلاعات خاصی در پس زمینه دستگاه با استفاده از اینترنت در حال رد و بدل است. پس اگر احساس کردید مصرف اینترنت گوشی موبایل شما به شدت افزایش یافته مطمئن باشید که یک اپلیکیشن مخرب در دستگاه نصب بوده یا عاملی منجر به بروز این مشکل شده و این عامل می‌تواند با هک موبایلتان ارتباط داشته باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات اپل آیفون

نشانه های هک موبایل: کم شدن خودکار شارژ سیم کارت

اگر اعتبار سیم کارت شما یا بهتر بگوییم شارژ آن به صورت خودکار کم می‌شود، ممکن است گوشی موبایلتان هک شده باشد و ارسال پیامک ها یا رد و بدل اطلاعات به شیوه های خاصی که هکر طراحی کرده منجر به بروز این مشکل شده باشد. بنابراین همیشه مسئله کم شدن خودکار شارژ سیم کارت را جدی بگیرید و توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. البته در آیفون های اپل برنامه های iMessage و FaceTime می‌توانند منجر به کم شدن خودکار شارژ پولی شوند که این دو مورد مربوط به هک شدن گوشی نمی‌شوند. برای جلوگیری از بروز این مشکل در آیفون و آیپدهای اپل از راه حلی استفاده کنید که در مقاله رفع مشکل iMessage و FaceTime و هدر رفتن شارژ سیم کارت آیفون شرح داده‌ایم.

نشانه های هک گوشی موبایل

نشانه های هک موبایل: نمایان شدن پیغام های پاپ آپ عجیب و خودکار

اگر به تازگی گوشی شما با مشکل نمایان شدن پیغام های پاپ آپ عجیب رو به رو شده، احتمالا یک اپلیکیشن مخرب و جاسوسی منجر به بروز این مشکل شده است. بنابراین این مسئله هم می‌تواند از دیگر نشانه های هک شدن موبایل باشد. برای رفع این مسئله باید حتما اپلیکیشن مخربی که نصب کرده بودید را شناسایی و از روی دستگاه حذف کنید. چند وقت پیش ارسال خودکار پیغام های دعوت به کانال و گروه های تلگرام و باز شدن خودکار این اپلیکیشن دردسری برای خیلی از کاربران شده بود که عامل به وجود آمدن آن مشکل هم به نصب یک اپلیکیشن مخرب مربوط می‌شد. برای آشنایی دقیق تر با این مسئله به مطالعه مقاله جلوگیری از باز شدن خودکار تلگرام و دعوت ناخواسته به کانال‌ها بپردازید.

تعمیرات سامسونگ

نشانه های موبایل هک شده : اسپم شدن خودکار ایمیل های ارسالی شما

اگر ایمیل هایی که از گوشی یا تبلت خود برای دیگران ارسال می‌کنید به طور خودکار در پوشه اسپم آن ها قرار داده می‌شوند، این مسئله می‌تواند یکی دیگر از نشانه های هک شدن موبایلتان باشد. یعنی اگر ایمیل های ارسالی شما به طور خودکار بلاک و اسپم شوند، احتمالا کدهای مخربی در دستگاه فعال هستند که منجر به برزو این مشکل و اختلال در روند ارسال ایمیل می‌شوند و شاید اطلاعات ایمیل شما توسط هکر مورد سوء استفاده قرار گیرد. پس این مسئله هم یکی دیگر از نشانه های احتمالی هک شدن گوشی یا تبلت هاست.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات گوشی سامسونگ

نشانه های هک: باز شدن خودکار سایت های نامربوط

خیلی از کدهای مخربی که توسط هکرها نوشته می‌شود و منجر به بروز اختلال در عملکرد گوشی یا تبلت می‌شوند شما را به وبسایت های عجیب هدایت خواهند کرد! برای مثال تصور کنید در حال استفاده از گوشی خود هستید و به طور خودکار مرورگر دستگاه باز و شما را به سایت خاصی هدایت می‌کند! مطمئن باشید در این شرایط مشکلی جدی در گوشی شما وجود دارد و احتمال هک آن بالاست. در اغلب موارد نصب یک اپلیکیشن مخرب منجر به بروز مشکلات این چنینی شده و بستر مناسب را برای هک موبایل شما فراهم می‌کند. بنابراین اپلیکیشن مخرب مذکور را پیدا و از روی گوشی حذف کنید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 11 نشانه‌ای گوشی هک شده پرداختیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هک شدن گوشی موبایل و نحوه برطرف کردن مشکلات مربوط به این زمینه می‌توانید از کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک راهنمایی بخواهید.

 

بیشتر بخوانید:

iPhone 7 Plus قطعات

دوربین آیفون 11

ال سی دی آیفون X

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (123)

guest
123 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
طاها
طاها
10 روز گذشته

سلام تلگرام من فیلم باز نمیکنه آیا من هک شدم

طاها
طاها
10 روز گذشته

سلام من تو تلگرام فیلم ها دانلود نمیشه هک شدم

محمدامین
محمدامین
10 روز گذشته

لطفاااااا یه سوال داشتم لطفا جوابمو بدید…دوستم شمارمو تازه پیدا کرد بعد بعم پیم داده توی واتساپ…اما پیام برای من نیومده و یکی دیگه گفته نه من فلانی نیستم مثلا…و اینکه شمارش شبیه شماره منه…دوستم میگه الان دو تا شماره یجور داخل مخاطبینم ثبته…میخوام بدونم همچین چیزی شدنیه؟؟؟من تا حالا همچین چیزی اتفاق نیوفتاده برام؟؟؟ممکنه کسی هکم کرده باشه یا از شمارم کپی کرده باشه؟؟؟…یا اینکه این دوست داره بهم الکی میگه…اگر میشه لطفتتت جوابمو بدهههه…نگرانممممم…مننوننن…لطفااااااا

گلایل.
گلایل.
11 روز گذشته

سلام ببخشید من داشتم به دوستم پیامک میدادم که یهو رفت رو پیج، تو اینستا گرام
پیج خاصی هم نبود درمورد چای و گیاهان دارویی بود آیا گوشی من هک شده؟ من تمامی جاها و برسی کردم و علائمی از هک شدن نبود جز این مورد که شک کردم.

سلیمانی
سلیمانی
16 روز گذشته

سلام
وقتتون بخیر
من در اکثر اوقات نتم روشنه…
اینکه در اکثر موارد علامت مثلثی شکل لوکیشن کنار ساعت گوشیم در بالای صفحه پدیدار هست،نشونه اینه که هک شدم و دارم رصد میشم؟

محمد
محمد
13 روز گذشته
پاسخ به  سلیمانی

نه خیر