۱۱ روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

اگر از کاربران آیفون های اپل هستید توصیه می‌کنیم این مطلب اختصاصی را از دست ندهید. در این مطلب می‌خواهیم در رابطه با روش های افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل صحبت کنیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

این روزها گوشی موبایل به چیزی فرارتر از یک ابزار ارتباطی تبدیل شده است. هم اکنون کاربران زیادی از گوشی خود به منظور رد و بدل پیام ها و ایمیل های مهم، استفاده از همراه بانک و رد و بدل پول و غیره استفاده می‌کنند. بنابراین امنیت گوشی های موبایل بیش از پیش حائز اهمیت شده و شما به عنوان یک کاربر باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید. اگر از کاربران سری آیفون و آیپد های اپل هستید، توصیه می‌کنیم این مطلب اختصاصی را از دست ندهید، چون در این مطلب می‌خواهیم به آموزش 11 روش کارآمد برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

روش اول: افزایش امنیت آیفون با فعالسازی قابلیت Limit Ad Tracking

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

یکی از قابلیت هایی که در آیفون و آیپد های اپل یا بهتر بگوییم سیستم عامل iOS ارائه شده قابلیت Limit Ad Tracking است که به موجب آن دسترسی اپلیکیشن های مختلف به اطلاعات شما برای ارائه تبلیغات مرتبط با نیازها و سلیقه شخصی تان محدود می‌شود. توصیه می‌کنیم برای افزایش امنیت آیفون یا آیپد خود حتما این قابلیت را در گوشی فعال نمایید. برای فعالسازی این ویژگی کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Privacy را انتخاب نمایید.
 • گزینه Advertising را انتخاب کنید.
 • اسلایدر گزینه Limit Ad Tracking را فعال نمایید.

به این صورت قابلیت محدودسازی ردیابی اطلاعات شما توسط اپلیکیشن هایی که شامل تبلیغات می‌شوند فعال خواهد شد و دیگر این اپلیکیشن ها نمی‌توانند از اطلاعات شخصی شما برای ارائه تبلیغات مرتبط استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل 

تعمیرات اپل

روش دوم: افزایش امنیت آیفون با غیر فعال کردن گزینه Location Based Ads

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

یکی دیگر از قابلیت هایی که در آیفون و آیپد های اپل ارائه شده قابلیت Location Based Ads است که به موجب آن موقعیت مکانی شما شناسایی و با توجه به آن تبلیغات در آیفون یا آیپدتان نمایش داده می‌شود. با غیر فعالسازی این ویژگی هم می‌تواند به نوعی امنیت آیفون خود را افزایش دهید. به منظور غیر فعال کردن قابلیت مذکور کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش Settings بروید.
 • گزینه Privacy را انتخاب کنید.
 • گزینه Location Services را انتخاب نمایید.
 • گزینه System Services را انتخاب کنید.
 • اسلایدر کنار گزینه Location Based Apple Ads را غیر فعال کنید.

این قابلیت علاوه بر افزایش امنیت آیفون شما به نوعی در شرایط خاص منجر به کاهش مصرف شارژ باتری هم می‌شود، چون قابلیت GPS را برای تشخیص موقعیت مکانی شما و ارائه تبلیغات مرتبط با آن منطقه غیر فعال می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

روش سوم: افزایش امنیت آیفون با غیر فعال کردن اتصال خودکار به شبکه های وای فای

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

اتصال به شبکه های وای فای رایگان شاید بسیار لذت بخش باشد، اما در برخی شرایط می‌تواند راه نفوذی برای افراد سود جو و سوء استفاده از شما به شمار آید. بنابراین توصیه می‌کنیم هیچوقت به شبکه های وای فای غیر قابل اعتماد و ناشناس متصل نشوید. برای جلوگیری از این مسئله کافیست قابلیت Ask to join Network آیفون یا آیپد خود را فعال نمایید. به منظور فعالسازی این قابلیت باید مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Wi-Fi را انتخاب کنید.
 • قابلیت Ask to Join Network را فعال کنید.

با فعالسازی این قابلیت آیفون یا آیپدتان به طور خودکار به هیچ شبکه وای فایی متصل نخواهد شد و قبل از اتصال به هر شبکه از شما درخواست می‌کند تا  متصل شدن به آن را تایید نمایید. بنابراین وصل نشدن به شبکه های وای فای ناشناس می‌تواند یکی دیگر از روش های افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل باشد.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات اپل آیفون

روش سوم: افزایش امنیت آیفون با ایجاد پسورد سخت تر و متشکل از حروف

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

در حالت پیش فرض شما می‌توانید برای آیفون یا آیپدتان یک پسورد 6 رقمی تعیین کنید، اما آیا می‌دانستید که امکان استفاده از پسوردهای حروفی هم در آیفون و آیپد های اپل وجود دارد! استفاده از این ویژگی بدون تردید یکی از موثرترین روش های افزایش امنیت آیفون و آیپد محسوب می‌شود. اما چطور می‌توانید قابلیت استفاده از پسوردهای حروفی را در آیفون خود فعال کنیم؟ برای انجام این کار کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش Settings بروید.
 • گزینه Touch ID & Settings را انتخاب کنید.
 • گزینه Change Passcode را لمس نمایید.
 • پسورد فعلی خودتان را وارد کنید تا صفحه تغییر پسورد نمایان شده و در دسترس قرار گیرد.
 • نوشته آبی رنگ پایین صفحه با عنوان Passcode Options را لمس کنید.
 • از لیست کشویی نمایان شده گزینه Custom Alphanumeric Code را انتخاب کنید.

حالا می‌توانید از حروف هم برای پسورد آیفون یا آیپدتان استفاده کنید. بدون تردید این روش در افزایش امنیت آیفون یا آیپدتان بسیار موثر خواهد بود.

تعمیرات اپل

روش چهارم: افزایش امنیت آیفون با فعال سازی پین سیم کارت (SIM PIM)

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

احتمالا همه شما با پین سیم کارت یا همان SIM PIN  آشنا هستید. پین سیم کارت در واقع رمز عبور مجزایی است که برای سیم کارت تعیین می‌شود. هر بار که گوشی خاموش و مجددا روشن شود، کاربر باید این رمز را وارد کند تا سیم کارت وی آنلاک شده و قابلیت استفاده داشته باشد. بنابراین فعالسازی این قابلیت هم می‌تواند به افزایش امنیت آیفون شما کمک کند. برای فعالسازی ویژگی مذکور کافیست به شرح زیر عمل کنید:

 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه Phone را انتخاب کنید.
 • گزینه SIM PIN را انتخاب نمایید.
 • اسلایدر کنار گزینه SIM PIN را لمس کنید تا این قابلیت فعال شود.

پس از فعالسازی قابلیت مذکور می‌توانید یک پسورد اختصاصی را برای سیم کارت خودتان هم تعیین و ارائه کنید. بنابراین یکی دیگر از روش های موثر برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل مربوط به فعالسازی قابلیت SIM PIN می‌شود.

 

روش ششم: افزایش امنیت آیفون با محدود کردن اطلاعات و فعالیت های لاک اسکرین

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

زمانی که صفحه نمایش آیفون یا آیپد شما قفل یا اصطلاحا لاک است، اطاعات خاصی بر روی آن نمایش داده می‌شود. برای مثال نوتیفیکیشن ها در این حالت قابل رویت هستند. کاربر هم از همان صفحه لاک اسکرین قادر به انجام کارهای خاصی خواهد بود. برای مثال می‌تواند محتوای پیام های جدید دریافتی و ارائه شده به صورت نوتیفیکیشن را ببیند یا حتی مستقیما با سیری ارتباط برقرار کند و غیره! اگر می‌خواهید امنیت آیفون و آیپد شما به حداکثر مقدار ممکن برسد، توصیه می‌کنیم اقداماتی که روی لاک اسکرین آیفون قابل انجام هستند را تا حد ممکن محدود کنید. برای انجام این کار کافیست به شرح زیر عمل نمایید:

 • وارد بخش Settings آیفون یا آیپدتان شوید.
 • گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب کنید.
 • وارد بخشی شوید که با عنوان Allow access when locked مشخص شده است.
 • حالا قابلیت هایی که می‌خواهید غیر فعال شوند را غیر فعال نمایید.

توصیه می‌کنیم حتما گزینه هایی مثل Reply With Message که منجر می‌شوند علاوه بر مشاهده متن پیغام های دریافتی مستقیما از لاک اسکرین گوشی قادر به پاسخگویی به آن ها باشید را غیر فعال کنید. غیر فعالسازی گزینه Notification View (نمایش محتوای نوتیفیکیشن ها) هم در این حالت می‌تواند به افزایش امنیت آیفون شما کمک به سزایی کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر برد iPhone 8 Plus

روش هفتم: افزایش امنیت آیفون با بهینه سازی تنظیمات مرورگر سافاری

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

مرورگر پیش فرضی که در آیفون و آیپد های اپل نصب شده، مرورگر سافاری (Safari) است. اگر از این مرورگر استفاده می‌کنید توصیه می‌کنیم که حتما برخی تنظیمات را برای افزایش امنیت آیفون یا آیپد خود در آن پیاده‌سازی نمایید. برای مثال قابلیت پر کردن خودکار فیلدهای پسورد را در این مرورگر غیر فعال کنید تا هیچ فردی ناشناسی نتواند با مرورگر گوشی شما وارد اکانت های شخصی تان شود. همچنین جلوگیری از ذخیره برخی اطلاعات مثل اطلاعات کارت اعتباری و غیره هم در افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل به مراتب تاثیرگذار خواهند بود. توصیه می‌کنیم حتما گزینه هایی همچون Use Contact Info، Names and Passwords و Save Credit Cards را در تنظیمات امنیتی مرورگر غیر فعال نمایید.

روش هشتم: افزایش امنیت آیفون با فعالسازی قابلیت حذف خودکار اطلاعات پس از 10 بار وارد کردن اشتباه پسورد

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

یکی دیگر از قابلیت های امنیتی خوبی که در آیفون های اپل ارائه شده و توصیه می‌کنیم که از آن استفاده کنید، قابلیتی است که به موجب آن با 10 بار وارد کردن اشتباه رمز عبور، اطلاعات داخلی گوشی به طور کامل و خودکار حذف می‌شوند! این قابلیت با عنوان Erase Data در منوی تنظیمات آیفون وجود دارد. برای فعالسازی این ویژگی کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • به بخش Settings بروید.
 • گزینه Touch ID & Passcode را انتخاب کنید.
 • اگر قبلا قابلیت پسوردگذاری آیفون را فعال نکرده بودید ابتدا این قابلیت را فعال کنید.
 • گزینه Erase Data را فعال نمایید.

با فعالسازی این قابلیت اگر هر زمان پسورد آیفون شما برای 10 بار پیاپی اشتباه وارد شود، گوشی به طور خودکار وایپ (Wipe) خواهد شد و تمام اطلاعات شخصی شما به صورت خودکار از آن حذف می‌شوند. این مسئله شاید از نظرتان عجیب باشد اما یکی از روش های خودکار افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل محسوب می‌شود.

روش نهم: افزایش امنیت آیفون با فعالسازی اپل آیدی و قابلیت تایید دو مرحله‌ای

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

فعال کردن اپل آیدی در آیفون و آیپد های اپل خود یک بستر امنیتی قدرتمند را ایجاد می‌کند چون با فعالسازی اپل آیدی حتی اگر فرد سودجویی به گوشی شما دسترسی پیدا کند و تمام اطلاعات آن را حذف نماید هم برای روشن شدن دستگاه ملزم به ارائه پسورد اپل آیدی خواهد بود. بنابراین فعالسازی اپل آیدی خود یکی از موثرترین روش های افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل است.  در سمت مقابل فعالسازی قابلیت تایید دو مرحله‌ای اپل آیدی هم می‌تواند یکی دیگر از روش های افزایش امنیت آیفون باشد. برای آشنایی بیشتر و دقیق تر با این قابلیت توصیه می‌کنیم به مطالعه مقاله “افزایش امنیت اپل آیدی با انتخاب پسورد و تایید دو مرحله ای” بپردازید.

تعمیرات اپل

روش دهم: افزایش امنیت آیفون با فعالسازی قابلیت Find My iPhone

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

یکی از قابلیت های امنیتی بسیار عالی که در سیستم عامل iOS ارائه شده قابلیت Find My iPhone است که برای استفاده از آن باید حتما یک اپل آیدی در آیفون شما فعال باشد. با استفاده از این قابلیت می‌توانید در شرایط مختلف موقعیت مکانی آیفون خود را ردیابی کنید یا حتی از راه دور دستور ارائه هشدار یا پیغام بر روی نمایشگر آن و حتی وایپ کردن کل اطلاعات آن را صادر نمایید. بکارگیری قابلیت Find My iPhone در شرایطی بسیار کاربردی خواهد بود که آیفون شما گم شده یا به سرقت رفته باشد. به منظور آشنایی بیشتر با قابلیت Find My iPhone و نحوه فعالسازی آن به مطالعه مقاله “آموزش فعال کردن و استفاده از Find My iPhone آیفون و آیپد” بپردازید.  بنابراین فعالسازی قابلیت Find My iPhone یکی دیگر از موثرترین روش های افزایش امنیت آیفون و آیپدهای اپل است.

روش یازدهم: افزایش امنیت آیفون با آپدیت دائم سیستم عامل

11 روش عالی برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل

به روز نگه داشتن سیستم عامل آیفون و آیپد های اپل هم می‌تواند یکی دیگر از روش های افزایش امنیت این محصولات باشد. در آپدیت هایی که برای سیستم عامل iOS منتشر می‌شود لایه های امنیتی جدیدی ارائه خواهد شد که نصب بودن آن ها روی گوشی منجر به افزایش امنیت دستگاه می‌شود. بنابراین همیشه سعی کنید سیستم عامل آیفون و آیپدتان را به جدیدترین نسخه ممکن ارتقاء دهید چون این روش هم یکی از روش های افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل است. به منظور دسترسی به منوی آپدیت سیستم عامل آیفون یا آیپدتان کافیست مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد بخش Settings شوید.
 • گزینه General را انتخاب کنید.
 • گزینه Software Updates را لمس کنید.

مشاهده خواهید کرد که وضعیت سیستم عامل گوشی شما بررسی و در صورت امکان جزئیات نسخه جدید آن ارائه می‌شود. می‌توانید نسخه جدید iOS را نصب و از امنیت آن لذت ببرید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 11 روش کارآمد برای افزایش امنیت آیفون و آیپد های اپل پرداختیم. با در نظر گرفتن این موارد مطمئن باشید که ضریب امنیت آیفون یا آیپد شما به حداکثر مقدار ممکن می‌رسد.

 

لینک های مفید: قطعات گوشی آیفون 8دوربین سلفی آیفون 6 اس پلاسقیمت شیشه آیفون اس ای 2020 | قیمت گوشی آیفون 

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
امیر جلمبادانی
امیر جلمبادانی
4 سال گذشته

سلام اگر گوشی گم شده به قول معروف فلش شده باشه بازم قابل ردگیری هست ممنون