معرفی کارت های بازی کلش رویال ؛ ویزارد یا Wizard

کارت ویزارد یا Wizard

کارت ویزارد یا Wizard از کارت های پرطرفدار بازی کلش رویال (Clash Royale) است که در شرایط خاص می‌تواند نقش یک نیرو خوب پشتیبان، حمله‌ای و حتی دفاعی را ایفاء کند. در این مقاله قصد داریم به معرفی کارت ویزارد یا Wizard کلش رویال (Clash Royale) بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با کارت ویزارد یا Wizard بازی کلش رویال

ویزارد (Wizard) در بازی کلش رویال (Clash Royale) سرباز پیاده‌ای است که قابلیت پرتاب کردن گلوله های آتشین را به سمت دشمن دارد. کارت ویزارد یا Wizard در برخی شرایط می‌تواند یک کارت عالی برای عرشه یا دک (Deck) شما محسوب شود.

در این مقاله قصد داریم به معرفی کارت ویزارد یا Wizard بازی کلش رویال بپردازیم. چنانچه در رابطه با این کارت یا هر یک از موارد اشاره شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن‌ها یاری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

کارت ویزارد یا Wizard

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل در تهران

معرفی کارت ویزارد یا Wizard کلش رویال (Clash Royale)

اگر ویزارد (Wizard) را به خوبی بشناسید و از آن به درستی استفاده کنید، این کارت می‌تواند قوای عرشه یا دک شما را ب شدت تقویت کند. در سمت مقابل اگر با نحوه دفاع در برابر آن آشنا باشید هم می‌توانید از نقش پر اهمیت آن در دک یا عرشه دشمن بکاهید. موضوعات زیر اصلی ترین مسائلی هستند که باید در مورد کارت ویزارد یا Wizard بدانید:

کارت ویزارد یا Wizard

 • کارت ویزارد یا Wizard در آرنای 5 (Arena 5) یا اسپل ولی (Spell Valley) آنلاک می‌شود.
 • ویزارد (Wizard) یک سرباز زمینی است که قابلیت اتک دادن به سرباز های هوایی و زمینی را دارد. اتک های او به صورت گلوله های آتشین هستند و دمیج اسپلش متوسطی را وارد می‌کنند.
 • تاخیر مابین اتک های ویزارد یا Wizard برابر با 1.4 ثانیه است.
 • سرعت حرکت ویزارد متوسط (Medium 60) است.
 • رنج اتک ویزارد برابر با 5.5 مربع است که رنج یا محدوده‌ای متعادل به شمار می‌رود.
 • کارت ویزارد یا Wizard از کارت های کمیاب یا Rare بازی کلش رویال (Clash Royale) محسوب می‌شود.
 • برای پیاده کردن این کارت ملزم به صرف 5 اکسیر هستید.
 • به دلیل اتک های اسپلشی که ویزارد (Wizard) می‌دهد، می‌توانید به راحتی از آن برای از بین بردن سرباز هایی مثل ارتش اسکلت ها (Skeleton Army)، گوبلین ها (Goblins)، گوبلین های نیزه انداز (Spear Goblins)، مینیون ها (Minions)،  مینیون هورد (Minion Horde) و سایر سرباز های این چنینی و دسته‌ای استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات گوشی اپل در تهران

 • استفاده از ویزارد در کنار سرباز هایی مثل پکا (P.E.K.K.A)، جاینت (Giant)، گولم (Golem)، اسکلت جاینت (Skeleton Giant) و غیره بسیار موثر است، چرا که این سرباز ها در برابر کارت های ضعف دارند که ویزارد (Wizard) در نابود کردن آن‌ها خبره است.
 • از کارت ویزارد یا Wizard می‌توانید به عنوان نیروی دفاعی برای از بین بردن سرباز هایی مثل مینی پکا (Mini P.E.K.K.A)، والکری (Valkyrie) و غیره هم استفاده کنید، اما باید به مکان پیاده کردن ویزارد توجه داشته باشید و تا حد امکان آن را با فاصله نسبت به سرباز های نام برده شده پیاده کنید.
 • کارت ویزارد یا Wizard یکی از بهترین آپشن های شما برای مقابله با بالون (Balloon) محسوب می‌شود چرا که دمیج پر سکند (DPS) بالایی دارد.
 • اگر ویزارد (Wizard) در حال اتک دادن به تاور شماست، پیاده کردن سربازهای جدید در پشت تاور یا چسبیده به آن یک عمل غلط خواهد بود، چرا که در این شرایط اتک های اسپلش ویزارد به سرباز تازه نفس شما هم آسیب می‌رسانند.
 • ویزارد جان یا خون جندان زیادی ندارد و به شدت در برابر اسپل هایی مثل فایربال (Fireball) ضعیف است. یک فایربال لول بالاتر از ویزارد می‌تواند به راحتی آن را نابود سازد.
 • برای از بین بردن ویزارد (Wizard) می‌توانید از سرباز هایی مثل شوالیه (Knight) و مینی پکا (P.E.K.K.A) یا حتی خود پکا (P.E.K.K.A) استفاده کنید. فقط باید این سرباز ها را کاملا بر روی سر ویزارد پیاده کنید تا سریعا به آن اتک دهند، در غیر این صورت ویزارد (Wizard) آن ها را نابود می‌کند.
 • اگر کارتی مثل بربرین ها (Barbarians) را بر روی سر ویزارد (Wizard) خالی کنید، بربرین ها قادر به از بین بردن آن خواهند بود، اما اگر فاصله پیاده شدن بربرین ها با ویزارد زیاد باشد، ویزارد آن‌ها را نابود می‌کند.
 • ویزارد از بسیار جوانب شبیه به بمبر (Bomber) است، با این تفاوت که قابلیت اتک دادن به سرباز های هوایی و پرنده دشمن را دارد.
 • یکی از کارت های ضد ویزارد (Wizard)، کارت تفنگدار (Musketeer) محسوب می‌شود که سرعت اتک و دمیج بالای خود ویزارد را با مشکل مواجه می‌کند.
 • استفاده از کارت ویزارد یا Wizard در کنار کارت گردباد (Tornado) یک ترکیب مرگبار را ایجاد می‌کند. چرا که گردباد سربازهای دشمن را در یک نقطه متمرکز خواهد کرد و ویزارد با هر اتک اسپلش خود به تمام آن‌ها دمیج وارد می‌نماید.

 بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات سامسونگ بازار موبایل ایران 

 • کارت ویزارد یا Wizard یک کارت عالی برای مقابله با لاوا هوند (Lava Hound) هم محسوب می‌شود. دمیج پر سکند (DPS) خوب ویزاد سبب می‌شود تا بتواند لاوا هوند را از بین ببرد و دمیج اسپلش اتک هایش هم به از بین بردن لاوا پاپ ها (Lava Pups) کمک می‌کند.
 • با لول آپ یا آپگرید کارت ویزارد یا Wizard شاهد افزایش خون و دمیج آن خواهید بود. جزئیات دقیق‌تر مربوط به این مسئله را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

کارت ویزارد یا Wizard

بیشتر بخوانید:  تعمیر ال سی دی اپل

پس کارت ویزارد یا Wizard یک کارت بسیار عالی در بازی کلش رویال محسوب می‌شود که اتک های اسپلش آن برای هر سه هدف دفاعی، پشتیبانی و حمله‌ای می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند. در صورتی که از این کارت استفاده صحیحی به عمل آورید، بدون تردید از کارت های محبوب شما در بازی کلش رویال (Clash Royale) می‌شود.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی کارت ویزارد یا Wizard در بازی کلش رویال (Clash Royale) پرداختیم. چنانچه در رابطه با این کارت یا هر یک از موارد اشاره شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن‌ها یاری بخواهید.

بیشتر بخوانید: 

خرید قطعات موبایل

قطعات گوشی آیفون 6

قطعات سامسونگ اس 8

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments