تعمیرات اپل

اندروید از زبان‌های زیادی پشتیبانی می‌کند، تا هیچ کاربری از هر منطقه ای مشکلی با استفاده از یک دستگاه اندرویدی نداشته باشد و علاوه بر سیستم عامل اندروید، کیبوردهای اندروید نیز از اکثر زبان‌ها پشتیبانی می‌کنند. خوشبختانه تغییر زبان اندروید بسیار آسان و سریع، و در چند مرحله ساده قابل انجام است. در ادامه نحوه تغییر زبان اندروید و کیبورد آن را آموزش خواهیم داد. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

• توجه داشته باشید که این آموزش بر اساس اندروید خالص در دستگاه‌های نکسوس گوگل و کیبورد گوگل تهیه شده و احتمال وجود تفاوت‌های جزئی در دیگر دستگاه‌ها وجود دارد.

تغییر زبان اندروید

وارد تنظیمات (Settings) شوید. در صورتی که دستگاه اندرویدی شما با زبان دیگری است، به دنبال آیکونی به شکل چرخ دنده در منوی برنامه‌ها بگردید.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

وارد بخش زبان و ورود اطلاعات (Language & input) شوید. به دنبال آیکونی به شکل حرف A یا شکل کره زمین در لیست تنظیمات بگردید.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

زبان” (Language) را انتخاب کنید. در بخش Language & input، “زبان” همیشه اولین گزینه است.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

زبان خود را انتخاب کنید. بخش زبان لیستی از زبان‌های قابل انتخاب را به شما نمایش خواهد داد که می‌توانید با لمس هر یک زبان دستگاه اندرویدی خود را به آن تغییر دهید.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

به همین سادگی زبان سیستم عامل اندروید را تغییر دادید. حال می‌توانید از دستگاه اندرویدی خود با زبان جدید استفاده کنید. توجه داشته باشید که برنامه‌هایی که روی دستگاه خود نصب میکنید ممکن است از زبان مورد نظر شما پشتیبانی نکنند و این مربوط به توسعه دهنده آن برنامه است که زبان‌های بیشتری به برنامه خود اضافه کند.

تغییر زبان کیبورد اندروید

وارد “تنظیمات” و “زبان و ورود اطلاعات” شوید. از این بخش می‌توان زبان ورودی کیبورد را تغییر داد.
از بخش “صفحه کلید و روش‌های ورودی” (Keyboard & input methods)، کیبورد خود را انتخاب کنید.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

از صفحه باز شده “زبان‌ها” (Languages) را لمس کنید تا لیست زبان‌های قابل انتخاب ظاهر شود.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. از لیست باز شده می‌توانید “استفاده از زبان سیستم” را انتخاب، و یا به طور دستی زبان‌های مورد نظر خود را فعال کنید. البته در صورتی که “استفاده از زبان سیستم” را فعال کرده باشید، امکان انتخاب دستی زبان‌ها از لیست را نخواهید داشت.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

هنگام تایپ بین زبان‌ها جا به جا شوید. پس از اتمام انتخاب زبان‌ها، هنگام تایپ کردن با لمس کلید مخصوص تغییر زبان (معمولاً به شکل کره زمین) روی کیبورد می‌توانید بین زبان‌های انتخاب شده جابه‌جا شوید.

•  کلید تغییر زبان در کیبوردهای مختلف متفاوت است. برای مثال در بعضی کیبوردها برای جابجایی میان زبان‌ها باید انگشت خود را روی کلید “فاصله” (Space) به چپ یا راست بکشید.

آموزش تغییر زبان سیستم و کیبورد اندروید

 

تعمیرات موبایل

منبع wikihow

نظرات کاربران (9)

ارسال نظر

    با سلام و احترام
    رمز قفل گوشی سونی با حروف انگلیسی تنظیم شده است.ولی به اشتباه حروف کیبرد را فارسی کرده ایم و الان قفل باز نمی شود لطفا بفرمایید چگونه کیبرد را انگلیسی کنیم و یا قفل را باز کنیم؟ با سپاس

    من زمانی که میخواهم زبان گوشیم رو انگیلیسی کنم از داخل تنظیمات بیرون میاد ومینویسه تنظیمات متوقف شد چه کاری باید انجام دهم ؟؟؟؟؟

    سلام من تو قسمت زبانهای کیبورد چندین زبان اومده میخوام زبانهای اضافه ررو پاک کنم و فقط فارسی و انگلیسی بمونه از خیلی جاها رفتم و گشتم ولی حذف نمیشن در صمن گوشیم هواوی هست