اگر صفحه نمایش آیفون شما شکست چه راه حل‌هایی وجود دارد؟

صفحه نمایش آیفون شما شکست

اگر بنا به هر دلیل خاصی صفحه نمایش آیفون شما شکست یا دچار ترک خوردگی شد چه کار خواهید کرد؟ ما در این مقاله به روش‌ها و راه‌ حل‌هایی اشاره می‌کنیم که در این شرایط می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. با موبایل کمک همراه باشید.

متاسفانه سقوط ناگهانی و ناخواسته گوشی از دست کاربران امری بسیار شایع است. طبق تازه‌ترین آمار به دست آمده، ظاهرا چیزی در حدود ۵۵ درصد از کاربران گوشی‌های هوشمند در طول سال بیش از ۳ بار با مسئله سقوط دستگاه از دستشان مواجه می‌شوند. این موضوع بدان معناست که نیمی از ما حداقل در طول 12 ماه 3 بار با مسئله سقوط ناگهانی و ناخواسته گوشی از دست خود مواجه می‌شویم. در این شرایط اگر فرد بسیار خوش شانسی باشید، گوشی شما دچار آسیب دیدگی نمی‌شود. اگر فرد نسبتا خوش شانسی باشید، احتمالا شیشه صفحه نمایش دستگاهتان ترک می‌خورد اما دستگاه قابل استفاده خواهد بود و اگر فرد بد شانسی باشید، احتمالا صفحه نمایش و تاچ دستگاهتان شکسته و باید نسبت به تعویض آن وارد عمل شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

متاسفانه در حال حاضر مرکز خدمات‌دهی رسمی محصولات اپل در ایران وجود ندارد و شرکت‌هایی که مدعی ارائه خدمات رسمی اپل می‌شوند عموما ادعای بی‌پایه و اساسی را ارائه می‌کنند. بنابراین اگر آیفون شما با هر مشکلی از قبیل شکستن صفحه نمایش مواجه شد به هیچ وجه نمی‌توانید در ایران برای تعمیر دستگاه آن را به نمایندگی معتبری از شرکت اپل بسپارید. حال و با در نظر گرفتن این  شرایط اگر از کاربران آیفون‌های اپل باشید ناگهان آیفونتان دست شما سقوط کرده و دچار شکستگی صفحه نمایش شود، چه راه حل‌هایی پیش رویتان قرار دارد؟ ما در این مقاله قصد داریم که شما عزیزان را در این رابطه راهنمایی کنیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌های شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

تعمیرات اپل

آیفون خود را به تعمیرکاران مجرب واگذار کنید

اولین گزینه‌ای که در این شرایط احتمالا در ذهنتان نقش می‌بندید مربوط به واگذار کردن آیفون به تعمیرکاری مجرب است. خوشبختانه تعویض صفحه نمایش و تاچ دستگاه چندان امر دشواری نیست، اما با این حال باید تعمیرکار مورد نظر در زمینه دمونتاژ صحیح آیفون شما تجربه کافی داشته و فردی قابل اطمینان باشد. در غیر این صورت ممکن است آیفونتان دچار مشکلات عمده دیگری شود. هنگامی که آیفون خود را برای تعمیر به تعمیرکاری نشان می‌دهید حتما سه سوال زیر را از وی بپرسید:

  • تعمیر دستگاه چه هزینه‌ای را شامل می‌شود؟
  • برای تعمیر دستگاه چقدر زمان لازم است؟
  • آیا گارانتی در قبال تعمیر آیفون از سوی تعمیرکار ارائه می‌شود؟

مطرح کردن این سه سوال در سنجش کیفیت عملکرد تعمیرکار مورد نظر بسیار حائز اهمیت است. اگر تعمیرکاری که به آن مراجعه کرده‌اید از کیفیت کار خود اطمینان داشته باشد، بدون تردید در قبال تعمیر آیفونتان گارانتی را ارائه خواهد کرد. اگر وی فرد با وجدانی باشد، بدون تردید قیمتی مناسب را پیشنهاد می‌کند و همچنین زمان مورد نیاز به منظور تعمیر دستگاه هم می‌تواند از دیگر معیارهای سنجش کیفیت عملکرد تعمیرکار مورد نظر باشد.

بیشتر بخوانید:  بهترین گارانتی موبایل در ایران

شکستن صفحه نمایش آیفون

تعمیرات اپل

شخصا صفحه نمایش شکسته آیفونتان را تعمیر کنید!

تعمیر شخصی صفحه نمایش آیفونتان هم از دیگر گزینه‌هایی است که می‌توانید نسبت به انجام آن وارد عمل شوید. یدین منظور در صورت بروز شکستگی در صفحه نمایش و تاچ آیفون باید یک نمونه از صفحه نمایش و تاچ مطابق با محصول خود را خریداری نمایید. سپس به کیت اختصاصی تعمیر محصولات اپل نیاز دارید. آیفون‌های اپل دارای پیش‌های منحصر به فردی هستند که پیچ‌گوشتی آن‌ها تنها در برخی از جعبه‌ ابزارهای تعمیر موبایل ارائه می‌شود.

اگر تجربه تعمیر و دمونتاژ آیفون‌ها را داشته باشید، انتخاب این راه حل معقولانه‌تر به نظر می‌رسد. در غیر این صورت باید از سایت‌های راهنمایی همچون iFixit و یا ویدئوهای راهنمای تعمیر موجود در اینترنت به منظور کسب اطلاعات بیشتر استفاده کنید. انجام این عمل ممکن است از نظر هزینه برای شما مقرون به صرفه باشد اما دقت کنید که درست انجام دادن آن برای یک فرد مبتدی چندان ساده نیست.

بیشتر بخوانید:  تعمیر ال سی دی ایفون

از آیفون شکسته خود استفاده کنید!

اگر از نظر مالی با محدودیت مواجه هستید و توان پرداخت هزینه تعمیر صفحه نمایش شکسته آیفون خود را ندارید، می‌توانید در همان حالت از دستگاه استفاده کنید. البته این موضوع تنها در شرایطی امکان‌پذیر است که شما فرد خوش شانسی باشید و پس از سقوط دستگاه از دستان شما تنها ترک و شکستگی‌هایی بر روی شیشه نمایشگر آیفون ایجاد شده باشد و عملکرد تاچ آن دچار مشکل نشده باشد.

بیشتر بخوانید:

خرید گوشی

ال سی دی آیفون 8 پلاس

تاچ ال سی دی سامسونگ S10

قطعات گوشی iPhone 7

تعمیرات موبایل

منبع cnet

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments