۵ برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

اگر می‌خواهید اپلیکیشنی در گوشی خود نصب و با استفاده از آن موقعیت مکانی دوستان یا اعضای خانواده خود را ردیابی کنید و بدین صورت همیشه از موقعیت مکانی یکدیگر باخبر باشید، این مطلب را از دست ندهید. در این مطلب اختصاصی می‌خواهیم به معرفی 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

طی چند وقت اخیر استفاده از اپلیکیشن هایی که قابلیت ردیابی موقعیت مکانی و نشان دادن مکان حضور افراد بر روی نقشه گوگل را فراهم می‌کنند بیشتر و بیشتر شده است. تصور کنید بنا به هر دلیل بتوانید در طول روز موقعیت مکانی که همسر شما در آن بخش حضور دارد را دائما روی موبایل خودتان مشاهده کنید. یا موقعیت مکانی فرزندتان را به شیوه مشابه روی موبایل مشاهده نمایید و هر ساعت و دقیقه از روز بدانید که دقیقا او به کجا رفته و در چه حالی است؟ مطمئنا پیاده سازی این مسئله در برخی شرایط بسیار کاربردی خواهد بود.

اما چطور قادر به انجام این کار هستیم؟ به منظور انجام این کار کافیست از اپلیکیشن های موبایلی استفاده کنید که قابلیت ردیابی و نمایش موقعیت مکانی زنده شما و اعضای خانواده یا دوستانتان را ارائه می‌کند. اپلیکیشن های متعددی هم اکنون بدین منظور ارائه شده‌اند، اما در این بین 5 اپلیکیشن نسبت به سایر موارد کیفیت بهتر و قابلیت های مناسب تری را ارائه می‌کنند. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان : اپلیکیشن Life360 Family Locator

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

یکی از بهترین اپلیکیشن هایی که می‌توانید با استفاده از آن موقعیت مکانی دیگر افراد  مورد نظرتان را ردیابی کنید، اپلیکیشن Life360 Family Locator است. این برنامه قابلیت های متعددی را در اختیارتان قرار می‌دهد و فقط یک برنامه نشان دهنده موقعیت مکانی افراد و اعضای خانواده نیست. به عنوان مثال با استفاده از این برنامه می‌توانید موقعیت های مکانی خاصی را نشانه گذاری کرده و از اپلیکیشن بخواهید تا در صورت مراجعه دوستان و اعضای خانواده شما به این مکان ها برایتان نوتیفیکیشن و هشدار ارسال کند. قابلیت هایی که توسط این برنامه ارائه می‌شوند متعدد هستند و حتی از آن می‌توان برای ردیابی موقعیت مکانی گوشی در حالت دزدیده شدن یا گم شدن دستگاه هم استفاده کرد. رابط کاربری این برنامه بسیار مناسب، روان و کاربرپسند طراحی شده و کار کردن با آن اصلا دشوار نیست. برای استفاده از خدمات اپلیکیشن Life360 Family Locator هیچ نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت، چون این برنامه به صورت کاملا رایگان عرضه شده است. بنابراین اپلیکیشن Life360 Family Locator را به عنوان یکی از 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان به یاد داشته باشید.

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان : اپلیکیشن Sygic Family Locator

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ

برنامه Sygic Family Locator به دلیل کارایی بالا و کیفیت عملکرد خوبی که دارد توانسته جوایزی دریافت کند و خود را کاملا به عنوان یک برنامه کاربردی در حوزه ردیابی موقعیت مکانی افراد مطرح سازد. یکی از ویژگی های برتر این اپلیکیشن مربوط به کراس پلتفرم بودن (Cross-Platform) بودن آن می‌شود. یعنی هر یک از اعضای خانواده و دوستان شما از هر گوشی موبایل و سیستم عاملی که استفاده می‌کنند می‌توانند به طور همزمان به هم متصل باشند و از نظر سیستم عامل و سینک شدن اطلاعات هیچ محدودیتی در اپلیکیشن مذکور وجود ندارد.

در این اپلیکیشن می‌توانید مکان ها و موقعیت های خطرناک را برای هر یک از اعضای خانواده مشخص کنید و از اپلیکیشن بخواهید که به محض ورود افراد به این مکان ها برایتان هشدار ارسال کند. بدون تردید این ویژگی برای کنترل نونهالان و نوجوانان بسیار مناسب خواهد بود. نکته جالب بعدی این است که اپلیکیشن Sygic Family Locator حتی قابلیت استفاده به عنوان نویگیتور یا همان راهنمای مسیر خودرو را هم دارد و حتی در حالت آفلاین هم مسیریابی مطلوبی ارائه خواهد کرد. بنابراین شک نداشته باشید که Sygic Family Locator یکی دیگر از 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان است.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات اپل آیفون

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان : اپلیکیشن Sprint FamilyWall

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

یکی دیگر از اپلیکیشن های خوبی که می‌توانید از آن برای ردیابی موقعیت مکانی افراد استفاده کنید، اپلیکیشن Sprint FamilyWall نام دارد. این اپلیکیشن امکان نامگذاری مکان های مختلف را فراهم کرده و از قابلیت ایجاد هشدار برای رسیدن افراد به مکان هایی که نباید در آنجا باشند هم پشتیبانی می‌کند. یکی از ویژگی های متفاوت این برنامه مربوط به قابلیت ارائه یادآور می‌شود. برای مثال اگر یکی از اعضای خانواده در حال رفتن به منطقه‌ای باشد که قبلا توسط دیگر اعضا به عنوان منطقه ممنوعه انتخاب شده باشد، گوشی وی سریعا یادآور و هشدار ارسال می‌کند. بدین صورت وی نمی‌تواند مدعی شود که فراموش کرده بود نباید به منطقه مورد نظر برود.

اپلیکیشن Spirint FamilyWall مجموعه عظیمی از ویژگی و قابلیت های دیگر را هم ارائه کرده که قصد نداریم خیلی وارد جزئیات آن ها شویم. تنها مشکلی که این برنامه دارد مربوط به غیر رایگان بودن آن می‌شود. این برنامه در ابتدا 15 روز امکان استفاده موقت از ویژگی هایش را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و پس از آن باید برای استفاده از خدماتش در هر ماه هزینه‌ای در حدود 3 دلار پرداخت شود. با این حالت اپلیکیشن مذکور در لیست 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان ما قرار می‌گیرد.

تعمیرات سامسونگ

 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان : اپلیکیشن Find My Friends

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

اپلیکیشن بعدی که می‌توانید از آن برای ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده خودتان استفاده کنید، اپلیکیشن Find My Friends است. این اپلیکیشن توسط سازندگان اپلیکیشن Life360 Family Locator طراحی شده و کیفیت عملکرد مطلوبی دارد. رابط کاربری اپلیکیشن خوب و کاربرپسند طراحی شده و استفاده از آن ساده است. یکی از نقاط قوت این برنامه مربوط به امکان ثبت و تعریف موقعیت های مکانی غیرمجاز برای اعضای خانواده و ارائه هشدار در صورت ورود آن ها به این موقعیت ها می‌شود. متاسفانه اپلیکیشن Find My Friends به صورت کاملا رایگان عرضه نشده و در ابتدا فقط 30 روز اجازه استفاده رایگان از قابلیت هایش را به شما می‌دهد و پس از آن شما ملزم به پرداخت هزینه ماهیانه 5 دلاری برای استفاده از سرویس هایش خواهید بود.

بیشتر بخوانید: تعمیر یا تعویض تاچ ال سی دی Note 10 

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان : اپلیکیشن GPSWOX Family Locator

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

اگر به دنبال یکی از بهترین اپلیکیشن های رایگان ردیابی موقعیت مکانی افراد و اعضای خانواده خودتان هستید، برنامه GPSWOX Family Locator یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود. این اپلیکیشن به صورت کاملا رایگان منتشر شده و مجموعه مطلوبی از ویژگی ها و قابلیت های کاربردی را در اختیارتان قرار می‌دهد. امکان مشخص کردن مناطق خطرناک و ممنوعه، امکان ارائه هشدار در صورت ورود افراد به این مناطق، قابلیت تشخصی میانگین سرعت حرکت افراد و غیره برخی از جالب ترین ویژگی های اپلیکیشن GPSWOX Family Locator محسوب می‌شوند. پس اگر می‌خواهید بدون دردسر  صرف هزینه موقعیت مکانی اعضای خانواده و دوستانتان را روی نقشه ردیابی کنید، برنامه GPSWOX Family Locator یکی از بهترین گزینه های پیش رویتان خواهد بود.

سایر روش های کاربردی برای ردیابی افراد و اعضای خانواده

روش های دیگری هم برای ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده وجود دارد که در ادامه می‌خواهیم به چند مورد از کاربردی ترین این روش ها اشاره کنیم. شاید استفاده از این روش ها برای شما نسبت به نصب 5 اپلیکیشنی که قبلا به آن ها اشاره داشتیم ساده تر و آسان تر باشد.

روش اول: استفاده از برنامه گوگل مپ (Google Maps)

5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان + سه روش جایگزین

برنامه گوگل مپ (Google Maps) که به صورت پیش فرض روی تمام گوشی های اندرویدی نصب است قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی را ارائه می‌کند. بنابراین استفاده از این برنامه هم می‌تواند یکی دیگر از روش های خوب موجود برای ردیابی موقعیت مکانی افراد و اعضای خانواده باشد. دقت داشته باشید که قابلیت برنامه گوگل مپ اشتراک گذاری موقعیت مکانی است، یعنی کاربر باید وارد این برنامه شود و موقعیت مکانی خودش را به صورت داوطلبانه با شما اشتراک گذاری کند. بدین منظور کافیست وی پس از ورود به اپلیکیشن انگشت خود را روی موقعیت مکانی خودش قرار دهد تا انتخاب شود. سپس گزینه Share را لمس و یکی از روش های ارسال موقعیت مکانی را از لیست انتخاب خواهد کرد و موقعیت مکانی خود را برای شما ارسال می‌نماید. پس از برنامه گوگل مپ هم می‌توانید برای ردیابی موقعیت مکانی اعضای خانواده استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: آموزش تعمیرات گوشی سامسونگ

تعمیرات اپل

روش دوم: استفاده از برنامه تلگرام

برنامه پرطرفدار تلگرام هم از قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی با دیگر کاربران پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این ویژگی در تلگرام کافیست آیکون ارسال فایل (گیره) را در پنجره گفتگوی فرد مورد نظرتان لمس کرده و گزینه Location را انتخاب نمایید. پس از اینکه موقعیت مکانی شما مشخص شد، آن را برای مخاطب خود ارسال نمایید. بدین ترتیب وی می‌تواند موقعیت مکانی شما را روی نقشه مشاهده کند. دقت داشته باشید که در این روش هم مخاطب شما باید داوطلبانه نسبت به اشتراک گذاری و ارسال موقعیت مکانی خودش وارد عمل شود و به نوعی امکان ردیابی اعضای خانواده بدون اینکه آن ها از این مسئله مطلع باشند امکانپذیر نیست.

روش سوم: استفاده از سرویس Android Device Manager/Find My iPhone

گوشی

دو قابلیت Android Device Manager در گوشی های اندرویدی و Find My iPhone در گوشی های آی او اسی اپل هم می‌توانند به منظور ردیابی اعضای خانواده و دوستان مورد استفاده قرار گیرند. برای آشنایی با این دو قابلیت و کارایی آن ها توصیه می‌کنیم مقاله های “آموزش فعال‌سازی Android Device Manager و نحوه استفاده از آن” و “آموزش فعال کردن و استفاده از Find My iPhone آیفون و آیپد” را مطالعه کنید. این دو قابلیت با هدف ردیابی موقعیت مکانی گوشی در حالتی که دزدیده یا گم شده باشد ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون SE 2020

برای استفاده از این دو ویژگی کافیست که آن ها را در موبایل مخاطب یا فرد مورد نظرتان فعال کنید. سپس از طریق کامپیوتر یا گوشی خود وارد اکانت گوگل یا اپل آیدی وی می‌شوید و خیلی راحت بدون نیاز به مطلع شدن او می‌توانید موقعیت مکانی وی را دائما و به صورت زنده بر روی نقشه مشاهده کنید. بنابراین استفاده از دو قابلیت Android Device Manager و Find My iPhone هم می‌تواند به جای نصب برنامه برای ردیابی اعضای خانواده و دوستان مورد استفاده قرار گیرد. تنها بدی این روش مربوط به الزام اشتراک گذاری رمز عبور اکانت گوگل یا اپل آیدی با فردی می‌شود که قصد دارد موقعیت مکانی شما را ردیابی کند.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به معرفی 5 برنامه برتر ردیابی اعضای خانواده و دوستان پرداختیم و در ادامه هم به 3 روش جایگزین دیگر برای ردیابی موقعیت مکانی افراد اشاره کردیم. به نظر ما این روش ها هم اکنون بهترین روش های موجود برای مشاهده موقعیت مکانی دوستان و اعضای خانواده خواهند بود. اگر شما هم با روش ها یا اپلیکیشن های مناسب دیگری آشنایی دارید که ردیابی اعضای خانواده و دوستان را با کیفیت مطلوبی امکانپذیر کند، روش مورد نظرتان را در بخش نظرات همین مقاله با ما و دیگر همراهان موبایل کمک اشتراک گذاری نمایید.

 

لینک های مفید: قیمت قاب پشت آیفون SE 2020 | قیمت تاچ ال سی دی Samsung S6قطعات گوشی Samsung M10s | قیمت موبایل سامسونگ

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (13)

guest
13 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
میلاد
میلاد
1 سال گذشته

سلام میشه بدون اینکه طرف بفهمه یا اصلا لزومی به ارسال پیام یابرنامه رو توگوشیش نصب کنیم بتونیم شخص رو ردیابی کنیم وبفهمیم که کجاست امکانش هست؟

سمیه
سمیه
2 سال گذشته

سلام اگر بخوام منی که توسط این اپلیکیشن رد یابی میشم رو غیر فعال بکنم چیکار باید بکنم.

arsam
arsam
2 سال گذشته

عالی

arsam
arsam
2 سال گذشته

عالی است

نسرین شوگترب
نسرین شوگترب
2 سال گذشته

ما الان کجا دانلوپ کنیم اینارو