تعویض تاچ و ال سی دی گوشی سامسونگ نوت ۱۰ (Samsung Galaxy Note 10) یکی از شایع ترین و پر هزینه ترین تعمیراتی است که برای این مدل از گوشی های سامسونگ اتفاق میوفتد. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

گوشی جدید و مدرن امروزی به ویژه سری های به روز تر گوشی های سامسونگ مانند نوت ۹ و نوت ۱۰ به دلیل تکنولوژی های پیشرفته تر، از ظرافت خاصی برخوردار هستند و این امر سبب شده است که آسیب دیدن آنها نیز پر هزینه باشد و حساسیت این مدل گوشی ها به ضربات در حوادث مختلف نیز بیشتر است.

برای مثال در مقاله تعویض گلس یا شیشه شکسته ال سی دی سامسونگ نوت ۱۰ هم به این موضوع اشاره کردیم که حتی ضربه های کوچک هم میتوانند باعث شکستن گلس یا شیشه روی ال سی دی نوت ۱۰ شوند، یا حتی در مقاله تعویض قاب پشت شکسته سامسونگ نوت ۱۰ هم همین موضوع برای قاب شیشه ای پشت این موبایل مطرح شد. البته همیشه ضربه های سنگین یا سبک باعث آسیب دیدن ال سی دی گوشی نمیشود، گاهی اوقات حتی آب خوردگی هم میتواند باعث آسیب دیدن ال سی دی شود. گاهی اوقات هم تاچ و ال سی دی گوشی بدون هیچ دلیلی ممکن است از کار بیوفتد، بسوزد یا دچار کم نوری و آسیب های دیگر بشود.

تعمیرات سامسونگ

اما هزینه تعویض یا تعمیر تاچ و ال سی دی سامسونگ نوت ۱۰ چقدر است؟ چه مقدار زمان نیاز است برای تعمیر آن؟ آیا راهی برای جلوگیری از خراب شدن و شکستن ال سی دی نوت ۱۰ سامسونگ وجود دارد؟ در ادامه با بررسی موارد ذکر شده سرویس خدمات شرکت تعمیرات موبایل کمک را نیز به شما معرفی خواهیم کرد.

تعمیر یا تعویض ال سی دی گلکسی نوت 10

ویژگی های گوشی سامسونگ نوت ۱۰

سایز ال سی دی نوت ۱۰ سامسونگ ۶.۳ اینچ است در حالیکه نوت ۱۰ پلاس سامسونگ ۶.۸ پلاس میباشد. نمایشگر نوت ۱۰ هم Dynamic Infinity-o AMOLED  است که رزولشن ۲۲۸۰ در ۱۰۸۰ دارد. به علت اینکه فضای اطراف نمایشگر این مدل از سامسونگ حاشیه های کمتر و بخش های تصویر بیشتری دارد، این امر یکی از مواردی است که سبب شده آسیب پذیری این ال سی دی بر اثر ضربه به هرجای گوشی بالاتر برود. معمولا برخورد با اجسام سخت و سنگین و تیز موجب شکستن تاچ و ال سی دی سامسونگ نوت ۱۰ میشود که تعمیر یا تعویض ال سی دی یا تعویض گلس آن لازم میشود.

برای تعویض LCD نوت 10 سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی سامسونگ» تماس بگیر

چطور از شکستن ال سی دی نوت ۱۰ جلوگیری کنیم؟

هرچند استفاده از محافظ صفحه یا اسکرین گارد باعث کاهش احتمال شکستن ال سی دی نوت ۱۰ شما میشود ولی در هر صورت به علت حساس بودن این نوع از ال سی دی ها بهتر است مراقبت های بیشتری از آن بنمایید. سعی کنید که در اکثر مواقع با دقت بیشتری گوشی موبایل خود را حمل کنید تا از ضربه وارد شدن به آن پرهیز شود. یا از کیس های مخصوص ضربه گیر که انواع آن در بازار موبایل به ویژه بازار چارسو در خیابان حافظ روبروی ساختمان علاالدین وجود دارد استفاده کنید. بنابراین یکی از بهترین روش های برای جلوگیری از شکستن ال سی دی Samsung Note 10 جلوگیری از ضربه وارد شدن به آن توسط استفاده از کیس ها و قاب های مخصوص و محافظ است. قاب های ژله ای یا آنهایی که اسکلت مخصوصی دارند میتوانند تا حد زیادی ضربه وارده را کم کرده و از شکستن ال سی دی نوت ۱۰ شما جلوگیری به عمل آورند به صورتی که از وارد شدن تمام نیرو به آن کاسته شود.

بنابراین توصیه میکنیم که همیشه به فکر جلوگیری از شکستن ال سی دی سامسونگ خود توسط استفاده از قاب ها و کیس ها و گاردهای مخصوص محافظ موبایل باشید و از آنها بهره ببرید. نصب گلس های پلاستیکی یا اسکرین گارد روی LCD Note 10 شماست. بنابراین نصب اسکرین گارد میتواند از شکستن ال سی دی با ضربه های عادی جلوگیری کند و عامل بازدارنده خوبی است.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های سامسونگ در موبایل کمک

دو حالت مختلف شکستن ال سی دی گلکسی نوت ۱۰

ال سی دی گلکسی نوت ۱۰ (Galaxy Note 10) سامسونگ به دو شیوه مختلف ممکن است بشکند. حالت اول زمانی است که فقط گلس روی ال سی دی بشکند، یعنی فقط شیشه روی LCD شکسته باشد اما تصویر و تاچ همچنان سالم باشد. گلس یا شیشه ال سی دی همان شیشه بسیار نازکی است که به ال سی دی چسبیده است و وقتی میشکند ترک ها یا شیشه های خورد شده ای روی صحفه نمایش دیده میشود اما دستگاه همچنان مانند سابق کار میکند. در این زمینه مقاله ای با عنوان تعویض گلس یا شیشه شکسته گلکسی نوت ۱۰ با کمترین هزینه در وبسایت موبایل کمک منتشر کردیم که به طور کامل در زمینه تعویض گلس این دستگاه صحبت کردیم. این تعمیر فقط در صورتی موفقیت آمیز است که به تصویر ال سی دی گوشی آسیبی وارد نشده باشد.

تعمیرات سامسونگ

اگر شدت ضربه به گوشی بسیار زیاد باشد و به غیر از شیشه یا گلس ال سی دی، خود ال سی دی گوشی نیز آسیب دیده باشد، ماجرا هزینه بر تر از زمانی خواهد بود که فقط گلس یا شیشه روی ال سی دی شکسته باشد، چرا که تاچ و ال سی دی باید کامل تعویض شود، یعنی دیگر نمیشود فقط با تعویض گلس مشکل را حل کرد. مساله اورجینال بودن ال سی دی، هزینه تعویض آن و اجرت تعویض و مسایل دیگر مانند سرعت عمل تعمیرات مواردی هستند که در ادامه به آنها میپردازیم.

برای تعویض LCD نوت 10 سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی سامسونگ» تماس بگیر

تعمیر یا تعویض ال سی دی گلکسی نوت 10

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ در موبایل کمک

هزینه تعمیر یا تعویض ال سی دی سامونگ نوت ۱۰

اولین و احتمالا مهمترین سوال در زمین تعویض ال سی دی گوشی Samsung Galaxy Note 10  هزینه آن است که به خاطر جدید بود این گوشی در حاضر، میتواند نسبتا هزینه بر باشد. در واقع هزینه تعمیر این گوشی سامسونگ کم نیست و یکی از قیمتی ترین ال سی دی های موجود در بازار موبایل میباشد. از آنجایی که کیفیت قطعه مورد نظر برای استفاده در این گوشی نیز بسیار مهم است به همین سبب نسخه اورجینال یا شرکتی آن گران قیمت تر است.

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض ال سی دی مدل های سامسونگ گلکسی نوت

اما اگر خوش شانس باشید و فقط با تعویض گلس یا شیشه شکسته گوشی نوت ۱۰ ، مشکل تعمیر موبایل شما حل شود، هزینه این تعمیر تقریبا یک سوم تعویض کامل تاچ و ال سی دی برای شما آب میخورد، و در صورتیکه با توجه به نوع شکستگی، تعویض گلس قابل انجام باشد، ال سی دی تعویض گلس شده مانند روز اول برای شما کار میکند.

تعمیرات سامسونگ

روش دیگر کاهش هزینه تعویض ال سی دی استفاده از صفحه نمایش های با کیفیت کمتر است، مانند های کپی یا OLED یا تعویض گلس شده های آماده که عموما به دلیل کیفیت پایین دستگاه های تعویض گلس مورد استفاده در بازار، بعد از مدتی خود تاچی پیدا میکنند، و همچنین کیفیت های پایین تر که در مدل های قدیمی سامسونگ وجود دارند مانند TFT  یا امثال آن که به هیچ عنوان توصیه نمیشوند. این ال سی دی ها توسط شرکت هایی غیر از شرکت مادر سامسونگ تولید میشوند و کیفیت ال سی دی اصلی را ندارند. البته ال سی دی ۱۰۰ درصد اورجینال هم در بازار به راحتی قابل دستیابی نیست و ممکن است ال سی دی کپی را به شما به جای اورجینال بدهند، که در این صورت شما میتوانید از مغازه دارها درخواست کنید ۱۰۰ درصد اورجینال بودن ال سی دی را در فاکتوری که به شما میدهند قید کنند.

خوشبختانه در مجموعه موبایل کمک که تنها از ال سی دی های فول اورجینال یا ۱۰۰ درصد اورجینال یا شرکت در مراحل تعمیر استفاده مینماید این مورد به صورت تضمین شده در فاکتوری که به مشتری تحویل داده میشود ذکر میگردد.

درست است که با تعویض ال سی دی و تاچ کپی یا غیر اورجینال یا OLED   یا حتی TFT   و گلس چنج آماده، هزینه تعمیر کاهش پیدا میکند، اما باید مدنظر داشته باشید که کیفیت و ماندگاری و دوام ال سی دی های غیر اورجینال به هیچ عنوان با Orginal  آن برابری نمیکند و این موضوع بسیار حائز اهمیت است. چرا که از نظر شفافیت تصویر، شارپنس، شادابی تصویر، کنتراست، ترکیب رنگ ها و غیره به مراتب کم کیفیت و غیر قابل مقایسه با ال سی دی اصلی میباشد.

برای مطالعه در این مورد میتوانید به مقاله تفاوت ال سی دی اورجینال و ال سی دی های کپی چیست؟ مراجعه کنید و به مطالعه آن بپردازید.

تعویض تاچ و ال سی دی Galaxy Note 10  چه قدر زمان میبرد؟

کل پروسه تعویض تاچ و ال سی دی نوت ۱۰ سامسونگ نیم ساعت یعنی ۳۰ دقیقه میباشد. اگر زمان ارسال و دریافت گوشی به دست تعمیرکار را نیز به آن اضافه کنیم و تامین قطعه از انبار موبایل کمک، مجموعا این فرآیند با در نظر گرفتن پیک ارسال و دریافت از شرکت، بیش از ۱۲۰ دقیقه یعنی دو ساعت نمیشود. بنا براین میتوان اطمینان داشت که موبایل کمک یکی از سریع ترین سرویس های حال حاضر را برای این موضوع در اختیار کاربران قرار داده است. توصیه میشود خدمات مرکز تعمیرات موبایل کمک را امتحان کنید.

تعمیر یا تعویض ال سی دی گلکسی نوت 10

برای تعویض LCD نوت 10 سامسونگ کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌ کمک «مرکز تعمیرات تخصصی سامسونگ» تماس بگیر

موبایل کمک و تعمیر تاچ و ال سی دی Samsung Note 10

تعویض یا تعمیر ال سی دی سامسونگ نوت ۱۰ از جمله حساس ترین تعمیرات مربوط به این مدل حتی سری نوت سامسونگ میباشد، چرا که کوچیکترین ناواردی تعمیرکار ممکن است باعث مشکلاتی مانند درست جا نرفتن ال سی دی، چسب نامناسب یا موارد دیگر شود، لذا باید استانداردهای لازم در هنگام تعمیر رعایت گردد. اگر به دنبال یک مرکز معتبر و مطمین هستید که از قطعات ۱۰۰ درصد اورجینال استفاده مینمایند و اصل بودن قطعه را در فاکتور تضمین مینمایند و همچنین از جدید ترین ابزارها و وسایل و تجهیزات برای این موضوع استفاده میکنند، مرکز موبایل کمک بهترین انتخاب شما میتواند باشد. لذا میتوانید برای بهره گیری از مشاوره رایگان در زمینه هزینه های تعمیر، قیمت ال سی دی نوت ۱۰ و همچنین نحوه ارایه و دریافت گوشی با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ در ساعات اداری تماس حاصل نمایید تا کارشناسان مرکز موبایل کمک مشاوره لازم را در این خصوص به شما ارایه نمایند.

تمامی قطعات مورد استفاده در این مرکز اصل یا اورجینال بوده و این موضوع سبب گردیده که مشتریان فراوانی از سراسر کشور با اعتماد به این مجموعه، تعمیرات موبایل خود را به موبایل کمک بسپارند و از این جهت رضایت بالایی داشته باشند.

نصب ال سی دی های غیر اوجینال یا غیر اصلی در این مرکز تنها با درخواست مستقیم مشتریان انجام میپذیرد، چرا که امکان دارد مشتری برای کاهش هزینه ها به کیفیت پایین رو بیاورد که از نظر شرکت موبایل کمک قابل احترام است و سایر سرویس های ارایه شده به مشتریان دقیقا مانند قطعات اورجینال ارایه میشود.

برای سفارش تعمیر موبایل خود میتوانید با شماره ۰۲۱۷۵۱۴۷ تماس حاصل نمایید یا با مراجعه به صفحه ثبت سفارش، سفارش خود را به صورت آنلاین ثبت کنید تا با شما تماس گرفته شود، یا میتوانید به صورت حضوری به نشانی تهران، خیابان جمهوری، نرسیده به پل حافظ، خیابان لاله، پلاک ۹ واحد ۲ مراجعه نمایید.

برچسب‌ها: repair_article

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر