آموزش بازیابی اکانت جیمیل هک شده توسط ریست کردن پسورد جیمیل

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

اگر تصور می‌کنید که اکانت جیمیل شما هک شده و فرد دیگری در حال سوء استفاده از آن است، نگران نباشید چرا که شما به راحتی و با ریست کردن پسورد جیمیل خود می‌توانید دسترسی وی به اکانت جیمیل هک شده را متوقف کنید. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه بازیابی اکانت جیمیل هک شده از طریق ریست کردن پسورد آن بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

مقدمه‌ای در رابطه با بازیابی اکانت جیمیل هک شده

در اغلب موارد فرد سودجویی که به اکانت جیمیل شما دسترسی پیدا می‌کند در واقع یک هکر واقعی نیست! او تنها توانسته از طریق روش‌های خاصی به رمز عبور یا همان پسورد اکانت جیمیل شما دسترسی پیدا کند و حال از آن استفاده نماید. بنابراین در این شرایط شما به راحتی می‌توانید با ریست کردن و تغییر پسورد اکانت جیمیل خود، دسترسی آن فرد به اکانتتان را متوقف سازید. توصیه می‌کنیم که همواره به منظور افزایش ضریب امنیت اکانت جیمیل خود حتما قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای را برای آن فعال کنید. به منظور کسب اطلاعات دقیق‌تر در رابطه با این قابلیت و نحوه فعال کردن آن از مقاله “فعال سازی تایید دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) گوگل” استفاده کنید.

اما چگونه می‌توانیم نسبت به ریست کردن پسورد جیمیل اقدام کرده و به این صورت اکانت جیمیل هک شده خود را بازیابی کنیم؟ در ادامه این مقاله به آموزش جدیدترین متد یا روش بازیابی اکانت جیمیل می‌پردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی رسمی تعمیرات آیفون با ضمانت

آموزش ریست کردن پسورد و بازیابی اکانت جیمیل هک شده

ریست کردن پسورد جیمیل و بازیابی اکانت جیمیل هک شده فرآیند چندان پیچیده‎ای را شامل نمی‌شود. شما برای ریست کردن رمز عبورتان نیازمند این هستید که هویت خود را به گوگل تایید کنید. بدین منظور باید به اطلاعات خاصی که گوگل ارائه کرده دسترسی داشته باشید، در غیر این صورت تایید هویت شما مختل می‌شود و امکان ریست رمز عبور و بازیابی ر اکانت جیمیل هک شده وجود نخواهد داشت. به منظور ریست کردن رمز عبور اکانت جیمیل و بازیابی آن مراحل زیر را طی کنید.

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

ابتدا با کلیک بر روی این قسمت به صفحه مربوط به تغییر پسورد اکانت جیمیل مراجعه کنید. در این بخش باید آدرس ایمیل مربوط به اکانت جیمیل هک شده یا به سرقت رفته خود را وارد کنید و سپس بر روی گزینه Next کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ تهران

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

با کلیک بر روی گزینه Next به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که شبیه به عکس فوق است. در این مرحله باید گوگل هویت شما را تایید کند تا به شما اجازه ریست کردن رمز عبور یا پسورد اکانت جیمیل را بدهد. گوگل روش‌ها و متدهای مختلفی را به منظور اثبات هویت شما در نظر گرفته است. در روش اول از شما خواسته می‌شود تا پسوردی را وارد کنید که تصور دارید آخرین بار با استفاده از آن وارد اکانت جیمیل خود شده بودید. اگر به هیچ وجه این پسورد را به خاطر نمی‌آورید بر روی گزینه Try a different question کلیک کنید تا روش دیگری برای تایید هویت شما از سوی گوگل ارائه شود.

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

بیشتر بخوانید: تعمیرات آیفون X

با کلیک بر روی گزینه Try a different question اینبار از شما پرسیده می‌شود که آیا به شماره تماس اضطراری که در حین ساخت اکانت جیمیل آن را وارد کرده بودید دسترسی دارید یا خیر؟ اگر به این شماره تماس دسترسی داشتید، کافیست که بر روی گزینه Send text message کلیک کنید. سپس برای شماره تماس مورد نظر یک پیامک ارسال می‌شود که حاوی یک کد ریکاوری است. با وارد کردن این کد در فیلد ارائه شده به صفحه ریست پسورد اکانت جیمیل منتقل خواهید شد و می‌توانید نسبت به بازیابی اکانت جیمیل هک شده خود اقدام کنید. اگر بنا به هر دلیلی به شماره تماس اضطراری مورد نظر دسترسی نداشتید، باید بر روی گزینه Try a different question کلیک کنید تا روش بعدی گوگل پیشنهاد داده شود.

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

در روش بعدی از شما درخواست می‌شود که به اینباکس (Inbox) آدرس ایمیل ثانویه‌ یا ایمیل ریکاوری مراجعه کنید که در حین ساخت اکانت جیمیل خود آن را به عنوان آدرس ایمیل ریکاوری یا ثانویه انتخاب کرده بودید. اگر به ایمیل ثانویه مورد نظر دسترسی دارید، کافیست که بر روی گزینه Next کلیک کنید. سپس به اینباکس ایمیل ثانویه خود مراجعه کرده و بر روی لینکی که در ایمیل ارسالی از سوی گوگل ارائه شده کلیک کنید. با کلیک بر روی این لینک به صفحه ریست کردن پسورد اکانت جیمیل خود هدایت می‌شوید و می‌توانید نسبت به بازیابی اکانت جیمیل هک شده خود اقدام کنید. اما اگر بنا به هر دلیلی به ایمیل ریکاوری یا ثانویه نامبرده شده دسترسی نداشتید، باید بر روی گزینه Try a different question کلیک کنید تا روش بعدی گوگل پیشنهاد داده شود.-بازیابی اکانت جیمیل هک شده

روش بعدی مربوط به پاسخگویی به پرسش امنیتی می‌شود. پرسش امنیتی در واقع سوالی است که شما در حی ساخت اکانت جیمیل خود آن را انتخاب کرده بودید و یک پاسخ منحصر به فرد را برای هر سوال تعیین کردید. اگر پاسخ این سوالات را به خاطر درید، می‌توانید با تایپ پاسخ و کلیک بر روی گزینه Next نسبت به ریست کردن پسورد جیمیل خود اقدام کنید. اگر پاسخ این سوالات امنیتی را به خاطر نمی‌آورید، قادر به استفاده از این روش نبوده و باید روش بعدی را امتحان کنید. بنابراین بر روی گزینه Try a different question کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:  نمایندگی مجاز اپل در تهران

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

روش بعدی که گوگل پیشنهاد می‌کند مربوط به ارائه تاریخ ساخت اکانت جیمیل است. با وارد کردن تاریخ دقیق ساخت اکانت جیمیل خود هم می‌توانید هویت خود را به گوگل تایید کنید. در غیر این صورت متاسفانه گوگل قادر به تایید هویت شما نخواهد بود و با پیغام زیر مواجه می‌شوید.

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

بدون تردید اگر صاحب اصلی اکانت گوگلی باشید که قصد بازیابی و ریست کردن پسورد آن را دارید، یکی از روش‌های نامبرده فوق برایتان کاربرد لازم را خواهد داشت. پس از به‌کار‌گیری صحیح هر یک از روش‌های نامبرده شده با صفحه‌ای هدایت می‌شوید که شبیه به عکس زیر است. در این بخش باید رمز عبور جدیدی را برای اکانت جیمیل خود تایپ کنید. این رمز عبور را در هر دو فیلد ارائه شده تایپ نمایید و نهایتا بر روی گزینه Change Password کلیک کنید. این امر منجر به ریست شدن پسورد اکانت جیمیل شما می‌شود. اگر فرد سودجویی در این شرایط به رمز عبور پیشین اکانت جیمیل شما دسترسی داشته باشد، دیگر نمی‌تواند از آن استفاده کند چرا که شما با تایید هویت خود نسبت به ریست کردن پسورد و بازیابی اکانت جیمیل هک شده خود اقدام کرده‌اید.

بازیابی اکانت جیمیل هک شده

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی سامسونگ

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش دقیق نحوه بازیابی اکانت جیمیل هک شده از طریق ریست کردن پسورد جیمیل پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قطعات گوشی آیفون SE 2020

قطعات گوشی سامسونگ اس 20 پلاس

ال سی دی سامسونگ اس 20 پلاس

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (172)

guest
172 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
siavash
siavash
1 سال گذشته

اکانتم دزدیده شده لطفا همکاری کنین

حبیب‌الله
حبیب‌الله
1 سال گذشته

سلام جیمیلم تبر کردن میشه بگین چجوری برگردونم جمیلو

احسان
احسان
1 سال گذشته

من اکانته همه چیم یهو پرید و رفتم که چک
کنم جیمیلو نوشت گذرواژه ۱۰ ساعت پیش تغییر کرد

علی
علی
1 سال گذشته

سلام ایمیل منو یکی دزدیدن و همه چیرو تغیر داده خواهش میکنم کمکم کن

siavash
siavash
1 سال گذشته
پاسخ به  علی

منم همین مشکلو دارم جواب گرفتی؟

خشایار
خشایار
1 سال گذشته

اکانت ۲میلیونی فری فایرم هک شده چکار کنم ؟؟؟؟