بررسی WatchOS 3 در Apple Watch

چرا WatchOS 3 منجر به برتری اپل واچ (Apple Watch) نسبت به سایر گجت‌ها شده است؟

کمپانی اپل به تازگی از سیستم عامل WatchOS 3 خود در کنار iOS 10 و MacOS رونمایی کرد. این سیستم عامل دارای ویژگی‌هایی است که منجر به برتری محسوس اپل واچ (Apple Watch) نسبت به سایر ساعت‌های هوشمند اندرویدی می‌شود. با موبایل کمک همراه باشید تا نگاهی به این ویژگی‌ها داشته باشیم.

کمپانی اپل در کنفرانس سالیانه WWDC 2016 به طور رسمی از سیستم عامل iOS 10 و WatchOS 3 رونمایی کرد و نام سیستم عامل OS X را به MacOS تغییر داد. نسخه جدید سیستم عامل WatchOS که باید آن را WatchOS 3 بنامیم دارای ویژگی‌های خاص و جدیدی است و بهبودهای شایان ملاحظه‌ای در آن ارائه شده است. این بهبودها و ویژگی‌ها سبب می‌شود که اپل واچ (Apple Watch) یا همان ساعت هوشمند اپل نسبت به سایر ساعت‌های هوشمند کنونی موجود در بازار برتری‌های محسوسی داشته باشد. ما در این مقاله قصد داریم که نگاهی به این موضوع داشته باشیم و ویژگی‌های جدیدی که در WatchOS 3 اپل واچ (Apple Watch را به محصولی برتر تبدیل کرده‌اند را به شما عزیزان معرفی کنیم. بنابراین توصیه می‌کنیم که با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

زمان راه‌اندازی و اجرای سریع‌تر اپلیکیشن‌ها در WatchOS 3

یکی از انتقادهایی که همواره در مورد اپل واچ (Apple Watch) یا همان ساعت هوشمند اپل صدق می‌کرد مربوط به سرعت راه‌اندازی و اجرای پایین اپلیکیشن‌ها در آن بود. با رونمایی از سیستم عامل WatchOS 3 اپل این مشکل را برطرف کرده و هم اکنون راه‌اندازی و اجرای برنامه‌ها در اپل واچ (Apple Watch) با سرعت بسیار بالاتر و بهتری انجام می‌شود.

تصویر اپل واچ

بنا به ادعای کمپانی اپل، با نصب سیستم عامل WatchOS 3 در اپل واچ (Apple Watch) خود سرعت راه‌اندازی برنامه‌هایی که به وفور از آن‌ها استفاده می‌کنید تا 7 برابر افزایش می‌یابد که این موضوع بدون تردید جالب توجه بوده و یک برتری محسوس در اپل واچ (Apple Watch) نسبت به سایر ساعت‌های هوشمند کنونی به شمار می‌رود.

اضافه شدن قابلیت اپلیکیشن داک یا App Dock به اپل واچ (Apple Watch)

با سریع‌ترین اجرا و راه‌اندازی برنامه‌ها در اپل واچ (Apple Watch) کمپانی اپل قابلیت جدیدی را به منظور استفاده هر چه بهتر از این گجت معرفی کرد که اپلیکیشن داک یا App Dock نام دارد. این قابلیت که مختص سیستم عامل WatchOS 3 است به کاربر اجازه می‌دهد تا با فشردن یک دکمه ساده به بتواند مابین برنامه‌های اجرا شده در اپل واچ (Apple Watch) خود جهش داشته باشد. اضافه شدن قابلیت اپلیکیشن داک یا App Dock به اپل واچ (Apple Watch) به واقع بسیار کاربردی بوده و می‌تواند یکی از موضوعات دیگری باشد که اپل واچ (Apple Watch) را از سایر ساعت‌های هوشمند موجود برتر کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر یا تعویض باتری آیفون X

تعمیرات اپل

اضافه شدن بخش تعامل با دوستان به اپلیکیشن Activity اپل اچ (Apple Watch)

ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ (Apple Watch) امکان ردیابی و دنبال کردن وضعیت فعالیت‌های جسمانی کاربر را ارائه می‌کرد، اما این قابلیت را نداشت که در این رابطه کاربر را با سایر دوستانش در تعامل قرار دهد. خوشبختانه در سیستم عامل WatchOS 3 به این موضوع توجه شده و با استفاده از آن هم اکنون کاربران اپل واچ (Apple Watch) می‌توانند فعالیت‌های جسمانی سایر دوستان خود را مشاهده کرده، آن‌ها را تشویق نموده و یا برایشان رجزخوانی کنند. این موضوع و ایجاد قابلیت تعامل متقابل در اپل واچ (Apple Watch) هم از جمله دلایل دیگری محسوب می‌شود که به نظر شما ساعت هوشمند اپل را نسبت به سایر ساعت‌های هوشمند کنونی موجود در بزار متمایز و برتر می‌کند.

اضافه شدن قابلیت Scribble به اپل واچ (Apple Watch)

یکی دیگر از قابلیت‌های جدیدی که کمپانی اپل به سیستم عامل WatchOS 3 اضافه کرده و هم اکنون در اپل واچ (Apple Watch) قادر به استفاده از آن هستیم، قابلیت Scribble نام دارد. قابلیت Scribble قابلیتی است که به موجب آن کاربر می‌تواند عبارات مورد نظرش را به منظور نگارش یک متن نوشتاری بر روی صفحه نمایش دستگاه بنویسد. بدین منظور کافیست که کاربر انگشت خود را بر روی صفحه نمایش کوچک اپل واچ (Apple Watch) قرار داده و حالت حرف و کلمات مورد نظرش را ایجاد کند. در این مرحله اپل واچ (Apple Watch) دست نوشته شما را به یک نوشته دیجیتال تبدیل می‌کند. قابلیت Scribble هم از جمله قابلیت‌هایی است که به نوعی می‌تواند منجر به برتری اپل واچ (Apple Watch) نسبت به سایر ساعت‌های هوشمند کنونی موجود در بازار شود.

استفاده بی‌دردسرتر از سرویس اپل پی (Apple Pay) توسط اپل واچ (Apple Watch)

اپل در سیستم عامل WatchOS 3 قابلیتی را ارائه می‌کند که به موجب آن اپل واچ (Apple Watch) می‌تواند به طور مستقل و فرآیند خرید از طریق سرویس اپل پی (Apple Pay) را تکمیل نموده به اتمام برساند. پیش از این کاربر برای تکمیل فرآیند خرید از طریق سرویس اپل پی (Aple Pay) مجبور بود که از آیفون خود هم در کنار اپل واچ (Apple Watch) استفاده کند، اما با عرضه سیستم عامل WatchOS 3 این اجبار از بین می‌رود، بنابراین کاربر می‌تواند به طور مستقل و با استفاده از اپل واچ (Apple Watch) خود فرآیند خرید از طریق سرویس اپل پی (Apple Pay) را تکمیل نماید. بدون تردید این موضوع منجر به افزایش کارایی‌های ساعت هوشمند اپل یا همان اپل واچ (Apple Watch) می‌شود و می‌تواند این محصول را نسبت به سایر ساعت‌های هوشمند کنونی موجود برتر جلوه‌ دهد.

بیشتر بخوانید:  هزینه تعویض گلس آیفون

تغییر ساده‌تر ظاهر اپل واچ (Apple Watch)

با عرضه سیستم عامل WatchOS 3 تغییر ظاهر یا واچ‌ فیس (Watch Face) اپل واچ (Apple Watch) به شیوه ساده‌تری انجام می‌شود. بدین منظور تنها کافیست که کاربر انگشت خود را به سمت چپ و راست بکشد و بدین صورت جهشی مابین واچ‌ فیس‌های (Watch Face) موجود داشته باشد.

اپلیکیشن جدید اپل واچ (Apple Watch) با نام Breathe

در WatchOS 3 اپلیکیشن جدیدی با عنوان Breathe وجود دارد که به طور هوشمندانه‌ای وضعیت عملکرد و فعالیت‌های کاربر را دنبال کرده و نهایتا در زمان‌های مشخصی از روز به او یادآوری می‌کند تا برای چند دقیقه فعالیت‌های خود را متوقف کرده و به استراحت بپردازد. اپلیکیشن جدید Breathe عملکرد بسیار عالی داشته و یکی دیگر از نقاط قوت اپل واچ (Apple Watch) به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:  گارانتی آیفون

ردیابی حرکت ویلچر توسط اپل واچ (Apple Watch)

خرید اپل واچ (Apple Watch) برای افراد معلول که متاسفانه توانایی راه رفتن ندارند هم گزینه بسیار عالی به شمار می‌رود. در سیستم عامل WatchOS 3 قابلیتی ارائه شده که آن را با نام Wheelchair Mode می‌شناسیم. با استفاده از این قابلیت اگر بر روی ویلچری بنشینید، اپل واچ (Apple Watch) می‌تواند تعداد دوران‌های چرخ ویلچر کاربر را محاسبه کند و بدین صورت میزان حرکات و فعالیت‌های فرد را مورد ارزیابی قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

قیمت دوربین پشت آیفون 11 پرو

قیمت تاچ ال سی دی A80

قطعات iPhone X 

تعمیرات موبایل

منبع cnet

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments