تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

روی ال سی دی یا صفحه نمایش گوشی های موبایل یک لایه شیشه محافظ به کار رفته که از تماس مستقیم ال سی دی با دست کاربر جلوگیری می‌کند. به این شیشه محافظ اصطلاحا گلس ال سی دی گفته می‌شود. در برخی شرایط ممکن است به دلیل شکستن این قسمت نیاز به تعویض گلس آیفون اپل پیدا کنید. در نظر داشته باشید که تعویض گلس آیفون اپل با تعویض ال سی دی و تاچ آن کاملا متفاوت است و  تعویض گلس به نوعی منجر به تعمیر ال سی دی اورجینال گوشی می‌شود و تعویض آن را در پی نخواهد داشت. در ادامه دقیق تر و بیشتر در رابطه با این مسئله صحبت می‌کنیم.

تعویض گلس آیفون اپل با تعویض ال سی دی چه تفاوتی دارد؟

روی ال سی دی گوشی های موبایل و آیفون های اپل یک لایه شیشه محافظ نصب شده که از تماس مستقیم ال سی دی به اشیا و اجسام خارجی جلوگیری می‌کند. دقت داشته باشید که این گلس شیشه محافظی نیست که شما در حین خرید گوشی با صرف هزینه مجزایی آن را دریافت کرده و روی ال سی دی گوشی خود نصب می‌کنید تا از ایجاد خط و خش بر روی بدنه آن جلوگیری نمایید، بلکه این گلس توسط خود شرکت سازنده روی گوشی نصب می‌شود و جزئی از اجزای سخت افزاری دستگاه خواهد بود. اما تعویض گلس آیفون اپل چه تفاوتی با تعویض ال سی دی دارد؟

بیشتر بخوانید: راهنمای تعویض گلس یا شیشه شکسته تمامی مدل‌های آیفون اپل

اگر خدای نکرده گوشی آیفون از دست شما بیفتد و بر روی صفحه نمایش آن ترک هایی ایجاد شود، ممکن است ال سی دی آن نشکسته باشد و فقط گلس یا شیشه محافظ روی آن شکسته باشد! در این شرایط می‌توانید به جای تعویض ال سی دی نسبت به تعویض گلس آیفون اپل اقدام کنید. در نظر داشته باشید که تعویض گلس آیفون اپل فقط در شرایطی امکانپذیر خواهد بود که ال سی دی و تاچ گوشی بعد از شکستن گلس به خوبی و بدون مشکل کار کنند. اگر بعد از وارد شدن ضربه، ال سی دی و تاچ گوشی دچار مشکل و اختلال شوند، دیگر تعویض گلس آیفون اپل امکانپذیر نبوده و باید به سراغ تعویض ال سی دی گوشی بروید.

بنابراین زمانی که تعویض گلس آیفون اپل را انجام می‌دهید، فقط گلس یا شیشه محافظ روی ال سی دی که توسط خود شرکت اپل در دستگاه نصب شده تعویض می‌شود. در این روش به دلیل اینکه اصلا نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی گوشی نخواهد بود، هزینه تعمیر به مراتب کاهش پیدا می‌کند و از سوی دیگر ال سی دی اورجینال و فابریک دستگاه تعویض نمی‌شود. اما تعویض گلس آیفون اپل یا گوشی های دیگر دقیقا چگونه و با استفاده از چه ابزارهایی انجام می‌شود؟ بهترین مراجع برای تعویض گلس آیفون اپل و سایر گوشی های موبایل کدام است؟

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی گوشی های آیفون اپل در موبایل کمک

تعویض گلس آیفون اپل چگونه انجام می‌شود؟

تعویض گلس آیفون اپل باید با استفاده از روش ها و ابزارهای خاصی انجام گیرد. این کار نیاز به دقت بالایی دارد، در غیر این صورت ممکن است نتیجه مطلوبی را به همراه نداشته باشد. یکی از اصلی ترین دستگاه هایی که امروزه برای تعویض گلس آیفون اپل و سایر گوشی های موبایل از آن استفاده به عمل می‌آید، دستگاه لمینت است. با استفاده از این دستگاه مقداری چسب OCA می‌توان تعویض گلس آیفون اپل را انجام داد. مراحلی که برای تعویض گلس آیفون اپل با استفاده از دستگاه لمینت طی می‌شوند به صورت خلاصه شامل موارد زیر هستند:

  • اتصال دستگاه به برق و روشن کردن آن
  • انتخاب گزینه لمینت
  • تنظیم مدت زمان لمینت بر روی 180 ثانیه
  • تنظیم مدت زمان وکیوم بر روی 15 ثانیه
  • تنظیم دمای لمینت بر روی 4 درجه سانتیگراد
  • تنظیم فشار لمینت بر روی 135 مگاپاسکال
  • قرار دادن گلس بر روی ال سی دی آیفون و پخش کردن چسب OCA در لبه های آن
  • قرار دادن گوشی در دستگاه
  • فعال کردن دستگاه با فشردن دکمه Start

تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

بعد از اینکه تعویض گلس آیفون اپل انجام شود، دستگاه لمینت به طور خودکار خاموش و دریچه آن باز می‌شود تا بتوانید گوشی را از داخل آن خارج کنید. در این مرحله باید تا حد امکان ال سی دی گوشی را تمیز نمایید. در برخی شرایط ممکن است حباب های هوایی در زیر گلس ایجاد شوند که باید آن ها را با استفاده از روش های خاصی از زیر گلس ال سی دی خارج کرد. بدین ترتیب تعویض گلس آیفون اپل انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعویض گلس یا شیشه شکسته ال سی دی آیفون X اپل با قیمت باورنکردنی

مزیت های تعویض گلس آیفون اپل چیست؟

زمانی که شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانید به جای تعویض ال سی دی به تعویض گلس آیفون اپل اکتفا کنید، از چند نظر برد کرده‌اید! مسئله اول این است که تعویض گلس آیفون اپل زیرشاخه تعمیرات ال سی دی این گوشی محسوب می‌شود و هزینه بسیار کمتری در مقایسه با تعویض ال سی دی دستگاه دارد. در این حالت هیچ نیازی به خرید یک پنل ال سی دی اورجینال برای دستگاه و تعویض آن نخواهید داشت و این امر هزینه تعمیر را به شدت کاهش می‌دهد. مسئله بعدی مربوط به عدم نیاز به تعویض ال سی دی اورجینال و فابریک گوشی می‌شود. زمانی با تعویض گلس آیفون اپل مشکل برطرف شود، فقط گلس روی ال سی دی فابریک گوشی تعویض خواهد شد و ال سی دی و تاچ گوشی به صورت فابریک باقی می‌مانند. سومین مسئله این است که برای تعویض گلس آیفون اپل نیازی به باز کردن پیچ ها و اجزای سخت افزاری داخلی گوشی وجود ندارد، بنابراین گوشی عملا از نظر سخت افزاری و داخلی باز نشده یا اصطلاحا آکبند باقی می‌ماند. در نهایت هم باید بدانید که تعویض گلس آیفون اپل نسبت به تعویض ال سی دی آن زمان کمتری لازم دارد و عموما ظرف 30 الی 60 دقیقه انجام می‌شود.

تعویض گلس آیفون اپل را به چه مرجعی واگذار کنیم؟

اغلب تعمیرکاران بازار آزاد به دستگاه لمینت دسترسی ندارند و حتی اگر گلس روی ال سی دی گوشی شکسته باشد، باز هم می‌گویند که باید مجموعه تاچ و ال سی دی دستگاه تعویض گردد. در برخی شرایط هم افراد سودجو از ناآگاهی کاربران سوء استفاده می‌کنند و در حالتی که با تعویض گلس آیفون اپل مشکل برطرف می‌شود، مدعی می‌شوند که نیاز است تا ال سی ی گوشی تعویض شود! بدین ترتیب از کاربر هزینه هنگفتی بابت تعویض ال سی دی دریافت می‌کنند و با تعویض ساده گلس مشکل را برطرف می‌سازند. بنابراین جای تعجبی ندارد که این سوال در ذهنتان ایجاد شود که بهترین مرجع برای انجام پروسه تعویض گلس آیفون اپل یا گوشی های دیگر کجاست؟

شک نداشته باشید که موبایل کمک یکی از بهترین مراجع فعلی برای انجام انواع تعمیرات موبایل و تعویض گلس آیفون اپل است. با استفاده از سرویس این شرکت می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، کمترین هزینه و بهترین کیفیت تعویض گلس آیفون اپل یا هر گوشی دیگری را انجام دهید. برای ثبت سفارش تعویض گلس آیفون اپل کافیست با شماره‌ی 75147-021 تماس برقرار کنید یا به صفحه ثبت سفارش تعمیرات موبایل در سایت شرکت موبایل کمک مراجعه کرده و درخواست خود مبنی بر تعویض گلس آیفون اپل را به ثبت برسانید. کارشناسان این شرکت در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرات لازم را انجام می‌دهند. بنابراین شما ظرف چند ساعت گوشی را مثل روز اولش تحویل خواهید گرفت.

ثبت سفارش تعمیر

تعمیرات اپل

برای تعویض گلس آیفون کلیک کن یا با شماره 75147-021 شرکت موبایل‌کمک «مرکز تعمیرات تخصصی اپل» تماس بگیر

کلام آخر

بنابراین فراموش نکنید که اگر روی صفحه نمایش گوشی شما شکستگی ایجاد شد، اما با این حال ال سی دی و تاچ گوشی بدون مشکل قابل استفاده بودند، شکستگی مذکور به تاچ و ال سی دی گوشی آسیبی نرسانده است. در این شرایط فقط شیشه یا گلس وی ال سی دی دستگاه شکسته است. دقت کنید که در این شرایط هیچ لزومی مبنی بر تعویض ال سی دی نخواهید داشت، بلکه فقط با تعویض گلس مشکل برطرف می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس تعویض گلس آیفون اپل و سیر گوشی ها با شماره‌ی 75147-021 و یا نمایندگی های موبایل کمک تماس حاصل نمایید.

برچسب‌ها: repair_article

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر