۸ دلیل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل

8 دلیل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل

شاید شما هم برای بیمه کردن گوشی موبایلتان دچار شک و تردید شده‌ باشید و از خودتان بپرسید که آیا واقعا بیمه موبایل ارزشمند و کاربردی است؟ در این مقاله به 8 دلیل قانع کننده اشاره می‌کنیم که نشان می‌دهند شما باید نسبت به بیمه کردن گوشی موبایل خود وارد عمل شوید. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه

این روزها صحبت های زیادی در رابطه با بیمه کردن گوشی موبایل می‌شود. خیلی از کاربران دقیقا نمی‌دانند که منظور از بیمه موبایل چیست و بیمه کردن گوشی به چه دردی می‌خورد. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، توصیه می‌کنیم ابتدا به مطالعه مقاله “بیمه گوشی موبایل چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟” بپردازید تا به طور دقیق با مفهوم بیمه کردن گوشی آشنا شوید. مطمئنا بهتر است زمانی که قرار باشد هزینه گزافی صرف استفاده از یک سرویس خاص گردد، به خوبی در مورد فواید و کاربردهای آن تحقیق شود.

اما یکی از اصلی ترین سوالاتی که کاربران در رابطه با بیمه موبایل می‌پرسند این است که چرا باید گوشی خود را بیمه نماییم؟ در ادامه این مطلب می‌خواهیم به طور دقیق پاسخ این سوال را خدمتتان ارائه کنیم و به بیان 8 دلیل قانع کننده بپردازیم که نشان می‌دهند بیمه کردن گوشی موبایل یک اقدام مفید و مناسب است. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیمه موبایل و ضوابط آن می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

دلیل اول: تحت پوشش قرار دادن تمام قطعات بدون استثنا

یکی از اصلی ترین دلایل قانع کننده‌ای که به موجب آن بیمه کردن گوشی موبایل بیش از پیش حائز اهمیت می‌شود، مربوط به پردات غرامت از سوی بیمه گذار در قبال خرابی تمام قطعات گوشی خواهد بود. یعنی اگر در طول دوره قرارداد هر یک از قطعات سخت افزاری داخل گوشی دچار مشکل شوند، شرکت بیمه گذار غرامت تعویض یا تعمیر آن را پرداخت می‌کند. اما شاید این سوال در ذهنتان ایجاد شود که تفاوت این سرویس با گارانتی موبایل چیست؟! در گارانتی موبایل خیلی از قطعات گوشی و شرایط خاصی که منجر به خرابی قطعات می‌شوند تحت گارانتی قرار نمی‌گیرند. برای مثال اگر گوشی شما از دستتان بیفتد و ال سی دی آن بشکند، هیچوقت نمی‌توانید تحت گارانتی نسبت به تعویض ال سی دی گوشی خود وارد عمل شوید. اما با بیمه کردن گوشی موبایل خود می‌توانید در ازای بروز این حادثه از شرکت بیمه گذار غرامت دریافت کنید و تعویض ال سی دی گوشی خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه انجام دهید. همچنین گارانتی عموما شامل مدت زمان 12 الی 24 ماه از تاریخ خرید گوشی می‌شود و از این نظر محدودیت دارد، اما بیمه موبایل اینطور نیست و شما حتی می‌توانید گوشی که 2 سال، 3 سال یا حتی بیشتر از آن استفاده کرده‌اید را هم با پرداخت هزینه مشخص بیمه نمایید.

دلیل دوم: تحت پوشش قرار دادن سرقت گوشی

یکی دیگر از مسائلی که تحت پوشش گارانتی موبایل قرار ندارد اما با بیمه کردن گوشی موبایل خود می‌توانید از مزیت های آن استفاده کنید، مربوط به سرقت گوشی می‌شود. اگر گوشی موبایل شما گارانتی باشد و توسط سارقی به سرقت بروید، شرکت ارائه دهنده گارانتی هیچ مسئولیتی در قبال این مسئله نخواهد داشت، اما اگر گوشی خود را بیمه کرده باشید می‌توانید از شرکت بیمه گذار غرامت دریافت کنید! بنابراین دزدیده شدن گوشی هم از شرایطی است که تحت پوشش بیمه موبایل قرار دارد و زمانی که شما گوشی خود را بیمه کنید، حتی اگر دستگاه به سرقت برود کل وجه یا درصد قابل قبولی از ارزش اصلی دستگاه به عنوان غرامت به شما پرداخت خواهد شد.

8 دلیل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل

دلیل سوم: تحت پوشش قرار دادن خرابی ناشی از آب خوردگی

در مورد تعمیر گوشی های آب خورده پیش از این در مقاله “نجات و تعمیر گوشی آب خورده در ۱۰ مرحله ساده” به طور جامع صحبت کردیم، اما اگر خوش شانس نباشید و گوشی شما در اثر آب خوردگی خراب شود تکلیف چیست؟ واقعیت امر این است که اگر گوشی شما در اثر آب خوردگی خراب شود، حتی اگر دارای گارانتی هم باشد نمی‌توانید به طور رایگان آن را تعمیر کنید! طبق ضوابط گارانتی موبایل، خرابی های ناشی از آب خوردگی از سوی شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی تحت پوشش قرار نمی‌کیرد اما بیمه موبایل این مسئله را تحت پوشش قرار می‌دهد!

شما با بیمه کردن گوشی موبایل خودتان می‌توانید در صورت بروز خرابی ناشی از آب خوردگی از شرکت بیمه گذار عرامت دریافت کنید. حتی اگر این خرابی در اثر سهل انگاری شما به وجود آمده باشد هم شرکت بیمه گذار موظف است در قبال آن به شما غراکت پرداخت کند. برای مثال تصور کنید با دست خیس از گوشی خود استفاده کرده‌اید و این مسئه منجر به از کار افتادن دکمه هوم یا خراب شدن ال سی دی گوشی شده است. در این حالت اگر گوشی خود را بیمه کرده باشید، می‌توانید از مزیت های آن استفاده کرده و تعمیرات لازم را به طور رایگان روی دستگاه انجام دهید. این مسئله یکی دیگر از دلایل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل است.

دلیل چهارم: تحت پوشش قرار دادن تمام خرابی ها و مشکلات

به بیمه کردن گوشی موبایل برخلاف گارانتی، هر نوع خرابی و مشکلی که در دستگاه به وجود آید به طور رایگان قابل تعمیر خواهد بود. برای مثال مواردی همچون خراب شدن ال سی دی گوشی تحت ضوابط خاص، خرابی ناشی از نوسانات ولتاژ برق، خرابی ناشی از روز اتصال در شارژر، حرابی ناشی از بکارگیری لوازم جانبی نامناسب در کنار گوشی، خرابی ناشی از آب خوردگی، خرابی ناشی از افتادن گوشی از دست کاربر و غیره هیچکدام تحت ضوابط گارانتی قرار نخواهند داشت، اما با بیمه کردن گوشی موبایل خود می‌توانید در تمام این شرایط گوشی موبایلتان را بدون نیاز به پرداخت هزینه تعمیر کنید. اگر قرار باشد در یک جمله بگوییم باید گفت که با بیمه کردن گوشی موبایل تقریبا هرنوع خرابی که ممکن است در گوشی به وجود آید، تحت پشتیبانی بیمه قرار می‌گیرند.

8 دلیل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل

دلیل پنجم: تحت پوشش قرار دادن تمام بلایای طبیعی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید زمانی که گوشی موبایل خود را بیمه کنید، دستگاه حتی در برابر بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله، آتش سوزی و غیره هم بیمه می‌شود! یعنی اگر خدای نکرده بنا به هر یک از دلایل نام برده شده و بالایای طبیعی مشکلی برای گوشی شما به وجود آید یا حتی گوشی مفقود شود، شرکت بیمه گذار در قبال آن به شما غرامت پرداخت خواهد کرد. این مسئله در حالی است که به هیچ عنوان گارانتی گوشی های موبایل شامل سرویسی ین چنینی نمی‌شود.

دلیل ششم: گران بودن قیمت گوشی و ارزش بالای آن

با افزایش نرخ دلار قیمت گوشی های موبایل هم به طرز چشم گیری افزایش پیدا کرده است. برای مثال قیمت آیفون 8 پلاس اپل هم اکنون حدود 12 میلیون تومان است و قیمت آیفون XS Max اپل مرز 22 میلیون تومان را رد می‌کند! تا چند سال پیش با صرف این هزینه می‌توانستید بدون دغدغه یک خودرو خریداری کنید! این مسئله و قیمت گران گوشی های موبایل می‌تواند به تنهایی دلیل قانع کننده‌ای برای بیمه کردن گوشی موبایل باشد. برای مثال تصور کنید آیفون XS شما توسط سارق دزدیده شود! در این شرایط شما در چند ثانبه حدود 20 میلیون تومان ضرر کرده‌اید! اما اگر از خدمات بیمه موبایل استفاده کنید، می‌توانید از شرکت مذکور غرامت دریافت کنید و ضمن پیگیری قانونی وضعیت گوشی سرقتی خودتان، ضرر مالی هم از بابت به سرقت رفتن آن ندیده باشید.

دلیل هفتم: گران بودن هزینه تعمیرات موبایل و قطعات

هزینه قطعات موبایل و تعمیرات گوشی ها هم به شدت افزایش یافته است. برای مثال اگر بنا به هر دلیل صفحه نمایش آیفون شما بشکند و نیاز به تعویض داشته باشد، ملزم به پرداخت هزینه گزافی خواهید شد. همین روال برای سایر گوشی های جدید و قطعات آن ها هم به صورت مشابه وجود دارد. زمانی که شما گوشی خودتان را بیمه می‌کنید، دیگر در شرایط خراب شدن آن نیازی به پرداخت هزینه نخواهید داشت و تمام هزینه های مربوط به تامین قطعات و نصب آن ها در گوشی توسط شرکت بیمه گذار پرداخت می‌شود.

8 دلیل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل

دلیل هشتم: پیگیری سریع و پاسخگو بودن

برخلاف خدماتی که شرکت های ارائه دهنده سرویس گارانتی موبایل در اختیار مشتریان قرار می‌دهند، شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه موبایل خیلی سریع به درخواست های مشتریان رسیدگی می‌کنند و پاسخگوی هرگونه مشکل خواهند بود. این مسئله یکی دیگر از اصلی ترین تفاوت های مابین بیمه و گارانتی موبایل است. متاسفانه زیاد دیده شده که شرکت های ارائه دهنده خدمات گارانتی موبایل سعی می‌کنند به شیوه های مختلف از زیر بار مسئولیت تعمیر و تعویض قطعات گوشی های مشتریان شانه خالی کنند، اما خوشبختانه این روند در مورد استفاده از بیمه موبایل وجود ندارد و شرکت های بیمه گذار عموما خیلی سریع بع تمام درخواست های مشتریان رسیدگی خواهند کرد و پاسخ لازم را ارائه می‌کند. این موضوع می‌تواند یکی دیگر از دلایلی باشد که بیمه کردن گوشی موبایل را حائز اهمیت می‌کند.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به هشت دلیل قانع کننده برای بیمه کردن گوشی موبایل اشاره کردیم. با توجه به این هشت دلیل می‌توان نتیجه گرفت که بیمه موبایل یک اقدام ضروری و بسیار کاربردی است. زمانی که شما از بیمه موبایل استفاده می‌کنید، خیالتان از هر بابت راحت خواهد بود و دیگر لازم نیست که نگران بروز مشکلاتی مثل به سرقت رفتن گوشی، افتادن گوشی و شکستن ال سی دی آن، خرابی ناشی از آب خوردگی و غیره باشید، چون تمام این موارد توسط شرکت بیمه گذار تحت پوشش قرار می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بیمه موبایل و ضوابط آن می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments