برنامه تلگرام در منوی تنظیمات خود گزینه‌ای تحت عنوان Clear Cache را ارائه می‌کند که با استفاده از آن بدون نیاز هیچ اقدام خاص دیگری می‌توانید حافظه کش تلگرام را حذف کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش نحوه پاک کردن حافظه کش تلگرام از خود برنامه بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با پاک کردن حافظه کش تلگرام از خود برنامه (Clear Cache)

با توجه به اینکه در تلگرام فایل هایی همچون عکس و ویدیو بسیار زیاد رد و بدل می‌شوند، بنابراین جای تعجبی ندارد که در بازه‌های زمانی کوتاه، حجم عظیمی از فایل‌ها در حافظه کش (Cache) این اپلیکیشن انباشته شود. پس بهتر است که همواره و در بازه های زمانی مشخصی حافظه کش تلگرام را پاک سازی یا دیلیت کنید.

در این مقاله قصد داریم تا به آموزش نحوه پاک کردن حافظه کش تلگرام از خود برنامه (Clear Cache) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

نحوه حذف حافظه کش تلگرام از خود برنامه (Clear Cache)

برای دیلیت یا حذف حافظه کش تلگرام از طریق خود این برنامه کافیست که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
  • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
  • گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • گزینه Data & Storage را لمس نمایید.
  • گزینه Storage Usage را انتخاب کنید.
  • گزینه Clear Cache را لمس نمایید. در کنار این گزینه حجم فایل های انباشته شده به عنوان حافظه کش اپلیکیشن نمایش داده می‌شود.
  • از منوی کشویی ارائه شده، نوع فایل هایی که تمایل دارید از حافظه کش حذف شوند را مشخص کنید. برای مثال می‌توانید با برداشتن تیک گزینه Photos، به جز عکس ها تمام فایل های دیگری که در حافظه کش تلگرام ذخیره شده‌اند را حذف نمایید. بنابراین گزینه های مورد نظرتان را از منوی کشویی مشخص کنید.
  • گزینه CLEAR CACHE را لمس نمایید.

به همین سادگی حافظه کش تلگرام از طریق منوی تنظیمات این برنامه پیام رسان قابل پاک سازی خواهد بود.

آموزش ویدئویی پاک کردن حافظه کش تلگرام از خود برنامه (Clear Cache)

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه پاک کردن حافظه کش تلگرام از خود برنامه (Clear Cache) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

منبع telegram

خبرنامه

نظرات کاربران (0)

ارسال نظر