تلگرام ۳.۱۴ ؛ معرفی قابلیت‌ها و دانلود آخرین نسخه تلگرام

تلگرام 3.14 ؛ معرفی قابلیت‌ها و دانلود آخرین نسخه تلگرام

 ساعاتی پیش تلگرام آخرین نسخه اپلیکیشن پیام رسان محسوب خود را منتشر کرد. آخرین نسخه تلگرام که تلگرام 3.14 (Telegram 3.14) است شامل قابلیت‌های جدید و تغییرات متنوعی می‌شود. در این مقاله به معرفی قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) می‌پردازیم و لینک دانلود این برنامه را خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

مقدمه‌ای در رابطه با آخرین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14)

آخرین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) منتشر شد. کاربران اندرویدی علاقمند هم اکنون می‌توانند با مراجعه به گوگل پلی استور (Google Play Store) نسبت به دانلود آخرین نسخه این اپلیکیشن پیام رسان محبوب اقدام کنند. بدیعی است که کاربران دستگاه‌های آی او اسی بدین منظور باید از اپ استور (App Store) استفاده کنند. (لینک دانلود این برنامه در قسمت باکس دانلود پایین همین مطلب قرار گرفته است). همچنین اگر این برنامه هم اکنون در گوشی یا تبلت شما نصب است، با انجام یک به روز رسانی قادر به استفاده از جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) خواهید بود. اما تلگرام 3.14 چه قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی را شامل می‌شود؟

در این مقاله هدف ما صحبت کردن در رابطه با قابلیت‌های جدید و تغییرات جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) است. ضمنا لینک دانلود نسخه‌های آی او اسی و اندرویدی جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) در انتهای مقاله ضمیمه است. در صورت بروز هر مشکلی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

قابلیت Instant View یا “نمای سریع” در تلگرام 3.14

اولین قابلیتی که لازم می‌دانیم به آن اشاره کنیم، قابلیت Instant View به معنای “نمای سریع” محسوب می‌شود. با استفاده از این قابلیت می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن و بدون هیچ وقفه‌ای در بارگذاری محتوای صفحات وب (لینک) اشتراک گذاری شده در تلگرام، مروری بر محتوای اصلی آن لینک داشته باشید. برای استفاده از قابلیت Instant View تنها کافیست که جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) در دستگاه شما نصب شده باشد. در این شرایط به محض اشتراک گذاری لینک یک صفحه وب، گزینه‌ای با عنوان Instant View نمایان می‌شود. با لمس این گزینه محتوای اصلی صفحه وب مورد نظر در کوتاه‌ترین زمان ممکن با صرف دیتا کمتر قابل رویت می‌شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

تلگرام 3.14 ؛ معرفی قابلیت‌ها و دانلود آخرین نسخه تلگرامتلگرام 3.14 ؛ معرفی قابلیت‌ها و دانلود آخرین نسخه تلگرام

تلگرام این امکان را فراهم کرده که کاربران ضمن استفاده از قابلیت جدید Instant View برای آن فیدبک هم ارائه کنند. بدین منظور کافیست که یک ربات اختصاصی را در تلگرام خود نصب نمایید. برای نصب این ربات که “Preview” نام دارد، بر روی نام آن کلیک کنید. لازم به اشاره است که در حال حاضر تنها تعدادی از سایت‌های پرکاربر و پرمخاطب توسط قابلیت Instant View پشتیبانی می‌شوند اما تیم تلگرام اشاره کرده که در آینده نزدیک تعداد این وب‌سایت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ

ابزار Telegragh یا “تلگراف” در تلگرام 3.14

تیم تلگرام در جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) از یک قابلیت جدید دیگر با نام اختصاصی Telegraph یا تلگراف هم رونمایی کرده است. تلگراف یا همان Telegraph در واقع یک ابزار انتشار است که به کاربر اجازه می‌دهد تا پست‌هایی غنی و همراه با نشانه گذاری، عکس و سایر موارد این چنینی بسازد. به منظور استفاده و بررسی قابلیت Telegraph کافیست که بر روی نام این قابلیت کلیک کنید. پس از ساخت پست مورد نظرتان باید آن را منتشر نمایید و سپس در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام اشتراک گذاری کنید. بدین صورت یک “نمایش فوری” یا همان “Instant View” جالب از تلگراف ارسالی شما هم نمایش داده می‌شود. می‌توانید از این قابلیت در کانال‌های تلگرام برای ساخت استوری یا داستان‌های مختلف استفاده نمایید.

قابلیت Jump to Date یا “جستجو با در نظر گرفتن تاریخ” در تلگرام 3.14

جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) از قابلیت دیگری با نام اختصاصی Jump to Date هم بهره می‌برد، اما این قابلیت به چه معنا بوده و چه کاربردی دارد؟ به موجب وجود قابلیت Jump to Date شما می‌توانید در برنامه تلگرام به سفر در زمان بپردازید و با توجه به تاریخ و ساعت مورد نظرتان، محتوای خاصی را جستجو کنید. به عنوان مثال اگر قصد داریم واژه‌ خاصی را در آرشیو مکالمات 2 هفته پیش خود جستجو کنید، کافیست که آیکون جستجوی عبارات تلگرام را فعال نمایید. سپس مانند عکس زیر باید آیکون تقویم ضمیمه شده را لمس کنید. حال تاریخ و زمان مورد نظرتان برای جستجو را انتخاب کنید که در این مثال 14 روز قبل بوده است. عبارت مد نظرتان را در بخش جستجو تایپ کنید و بدین صورت به نتایج دقیق آن دسترسی پیدا خواهید کرد.

تلگرام 3.14 ؛ معرفی قابلیت‌ها و دانلود آخرین نسخه تلگرامتلگرام 3.14 ؛ معرفی قابلیت‌ها و دانلود آخرین نسخه تلگرام

دسترسی مستقیم به پکیج استیکرها از طریق بخش “استیکرهای اخیر” – (View Pack for Recent Stickers) در تلگرام 3.14

حتما با بخش “استیکرهای اخیر” یا همان “Recent Stickers” آشنایی دارید. در این بخش در واقع یک بخش میانبر است که در حین چت کردن از طریق اپلیکیشن تلگرام، استیکرهای اخیر استفاده شده توسط کاربر را در لیست و مجموعه اختصاصی ارائه می‌کند. در این بخش استیکرهای مختلفی از پکیج‌های گوناگون با توجه به میزان استفاده شده دسته‌بندی شده‌اند. مشکلی که تا پیش از این در بخش “استیکرهای اخیر” مشاهده می‌شود مربوط به عدم توانایی نسبت به دسترسی مستقیم به پکیج استیکرهای ضمیمه شده این بخش بود. خوشبختانه در جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) این ضعف برطرف شده است. در ادامه با یک مثال کاربری، این موضوع را برایتان بهتر روشن می‌کنیم.

اگر هم اکنون به بخش “استیکرهای اخیر” برنامه تلگرام مراجعه کنید با استیکرهای مختلفی از پکیج‌های گوناگون مواجه خواهید شد. به عنوان مثال اگر از استیکر حالت “ناراحت” پکیج استیکرهای ترول زیاد استفاده کنید، این استیکر به لیست “استیکرهای اخیر” اضافه می‌شود. حال اگر قصد داشته باشید که با مراجعه به بخش “استیکرهای اخیر” یک استیکر متفاوت (به غیر از حالت ناراحت) را از پکیج استیکرهای ترول ارسال کنید با مشکل مواجه می‌شوید، چرا که امکان دسترسی مستقیم به پکیج استیکرها از طریق بخش “استیکرهای اخیر” وجود ندارد. این مشکل در جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) رفع شده و هم اکنون شما با مراجعه به بخش “استیکرهای اخیر” می‌توانید به پکیج هر یک از استیکرهای موجود در این لیست دسترسی مستقیم داشته باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات گوشی

قابلیت Groups in Common یا “گروه‌های مشترک” در تلگرام 3.14

در برخی از شرایط ممکن است به دلیل عضویت در گروه‌های مختلف تلگرام دچار سردرگمی شوید و نتوانید به گروهی که مورد نظرتان است دسترسی پیدا کنید. حتی این امکان وجود دارد که بنا به دلایل مختلفی نام گروه را فراموش کنید و بدین صورت قادر به یافتن آن نخواهید بود. برای رفع این مشکل در جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) قابلیتی با عنوان Groups in Common به معنای گروه‌های مشترک ارائه شده است. به موجب وجود این قابلیت تنها کافیست که یکی از مخاطبین خود را که در گروه مورد نظر عضو است به خاطر آورید و به پروفایل وی در تلگرام مراجعه کنید. سپس با انتخاب گزینه Groups in Common لیست گروه‌هایی که شما و مخاطب مورد نظر در آن عضو هستید نمایش داده می‌شوند. بدین صورت می‌توانید به گروه مد نظرتان دسترسی پیدا کنید.

تغییرات آخرین نسخه تلگرام اندرویدی 3.14

تیم تلگرام در وبلاگ رسمی خود عنوان کرده که به دلیل دریافت تماس‌هایی مبنی بر بهتر بودن عملکرد و رابط کاربری نسخه آی او اسی اپلیکیشن تلگرام نسبت به نسخه اندرویدی آن، تصمیم گرفت تا تغییراتی را در جدیدترین نسخه اندرویدی برنامه پیام رسان تلگرام (تلگرام 3.14) ایجاد کند. بدین صورت تفاوت‌های مابین نسخه اندرویدی و آی او اسی این برنامه به حداقل میزان ممکن کاهش یافته‌اند. برخی از این تغییرات به شرح زیر هستند:

  • رابط جدید و ساده به منظور ساخت گروه و انتخاب مخاطبین در تنظیمات حریم خصوصی (Privacy Settings) که با انیمیشن‌هایی همراه شده است.
  • رابط جدید و زیبا بر تنظیمات نوتیفیکیشن‌ها (Notification Settings)
  • افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربر! هم اکنون چت‌های شما در بخش تسک سوییچر (Task Switcher) نمایش داده نمی‌شوند.
  • افزایش سرعت عملکرد دوربین از طریق تلگرام به منظور عکسبرداری و ضبط ویدیو
  • فشرده‌سازی فیلم و ویدیوی دقیق‌تر و بهینه‌تر
  • فوتو ویور (Photo Viewer) بهبود داده شده و سریع‌تر
  • ساده‌تر شدن ویرایش پیام‌ها و اضافه کردن توضیحات به عکس‌ها

موارد فوق، تغییراتی هستند که در جدیدترین نسخه اندرویدی برنامه تلگرام (تلگرام 3.14) مشاهده خواهید کرد.

بیشتر بخوانید: تعمیرگاه تخصصی موبایل

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی جدیدترین نسخه تلگرام (تلگرام 3.14) و قابلیت‌های آن پرداختیم. لازم به اشاره است که تیم تلگرام در وبلاگ رسمی خود به یک قابلیت ویژه اشاره داشته که ظاهرا قرار است در آینده نزدیک به برنامه تلگرام اضافه شود. فراموش نکنید که در صورت بروز هر مشکلی می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

خرید موبایل

قیمت گلس آیفون ایکس اس مکس

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ اس 20 پلاس

قطعات سامسونگ A70 اس

تعمیرات موبایل

Telegram
نام Telegram
قیمت رایگان
سیستم عامل اندروید و iOS
سازنده Telegram Messenger LLP
منبع telegram
برچسب‌ها: تلگرام

نظرات کاربران (1)

guest
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
ashena
ashena
7 سال گذشته

سلام
چرا با وجود امهنوز هم نیت پایین این مسنجر هنوز هم ازش استفاده میشه …
با وجود این همه خطرات که برای کاربران ایجاد کرده هرروز به تعداد کانالهای این مسنجر بی کیفیت افزوده میشه کمی از خطراتش بگید بجای اینهمه از قابلیتها گفتن از پرونده های بیشماری که باعث هتک حرمت افراد زیادی شده. که اکثرا از تلگرام و سپس از واتس آپ و وایبر بوده…