×
پاسخ تلفنی به سوالات موبایل – تماس از تلفن ثابت: ۹۰۹۹۰۷۱۰۱۵ – تماس از همراه‌اول: ۹۹۲۲۵۵۱۵
سفارش آنلاین تعمیرات موبایل
تعمیرات تخصصی آیفون
سفارش: ۷۵۱۴ ۷۵۱۴ - ۰۲۱
ثبت رایگان سفارش تعمیر موبایل

رجیستر کردن گوشی های مسافرتی الزامی شد!

رجیستر کردن گوشی های مسافرتی الزامی شد!
اشتراک‌گذاری در: تلگرام لینکداین واتس‌اپ

بنا به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، از این پس تمام مسافرینی که از کشور خارج شده و بنا به هر دلیل در کشورهای دیگر گوشی‌های مسافرتی خریداری می‌کنند، باید به محض ورود آن گوشی به خاک کشور آن را رجیستر نمایند. در غیر این صورت عواقب امر بر عهده مسافر خواهد بود. بنابراین رجیستر کردن گوشی های مسافرتی که حتی به عنوان سوغاتی خریداری شوند هم الزامی شد. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با رجیستر کردن گوشی و طرح رجیستری

فاز اول طرح رجیستری موبایل برای جلوگیری از قاچاق گوشی های هوشمند هم اکنون اجرا شده است. برای کسب اطلاعات دقیق در مرد جزئیات این طرح به مطالعه مقاله هر آنچه باید در مورد طرح رجیستری گوشی موبایل بدانید!بپردازید. یکی از سوالاتی که بعد از پیاده‌سازی این طرح مطرح شده بود این است که تکلیف گوشی های مسافرتی چه می‌شود؟

برای مثال تصور کنید شما به چین سفر کرده‌اید و در سفرتان یک گوشی مقرون به صرفه خریده‌اید و حالا بار دیگر وارد کشور می‌شوید! در این شرایط تکلیف چیست؟ طبق گزارش روابط عمومی گمرک ایران، از این پس تمام مسافرینی که از کشور خارج شده و بنا به هر دلیل در کشورهای دیگر گوشی‌های مسافرتی خریداری می‌کنند، باید به محض ورود آن گوشی به خاک کشور آن را رجیستر نمایند. با موبایل کمک همراه باشید.

تماس از تلفن ثابت سراسر کشور
۱۰۱۵ ۹۰۷ ۹۰۹

رجیستر کردن گوشی های مسافرتی الزامی شد!

رجیستر کردن گوشی های مسافرتی

اگر شما به خارج از کشور سفر کردید و گوشی هوشمندی را بنا به هر دلیل طی این سفر خریداری کنید، باید به محض ورود به داخل کشور، گزارش خرید آن گوشی را به گمرک ارائه نمایید. در این شرایط گمرک ایران با اخذ حقوق گمرکی و دو برابر سود بازرگانی و عوارض متعلقه نسبت به ثبت شناسه تلفن همراه در سامانه مسافری اقدام می‌کند و بدین ترتیب گوشی هوشمند شما رجیستر می‌شود.

در بخشنامه جدید رجیستر کردن گوشی های مسافرتی تاکید شده که اگر فردی نسبت به اطلاع رسانی گوشی خریداری شده خود اقدام نکرده و حقوق گمرکی را پرداخت نکند، عواقب امر بر عهده خود فرد خواهد بود. اگرچه در مورد عواقب این موضوع جزئیاتی ارائه نشده، اما پیش بینی می‌کنیم این عواقب شامل از کار افتادن خودکار گوشی باشد.

جمع‌بندی

بنابراین از این پس رجیستر کردن گوشی های مسافرتی الزامی است و شما نمی‌توانید با سفر به خارج از کشور، گوشی هوشمندی را بدون پرداخت حق گمرکی وارد خاک کشورمان کنید. این قانون در راستای مقابله با قاچاق کالا و گوشی موبایل وصف شده و امیدوار هستیم که به خوبی در قبال این موضوع بازده داشته باشد.

دیدن این نوشته‌ها نیز به شما پیشنهاد می‌شود:

اگـر هنوز سـوالـی در ذهـن شـماسـت. همین حالا با موبایل کمک تماس بگیرید.

شماره تماس از سراسر کشور (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099071015
شماره تماس از تهران (بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9092305296
شماره تماس از همراه اول (بدون پیش شماره و از همراه اول) 99225515
ساعت کار شنبه تا چهارشنبه از 8 صبح. به جزء روزهای تعطیل

نظرات کاربران (0 نظر)

نظرات خود را برای ما ارسال کنید.