آموزش استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام

جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers)

ظاهرا روز به روز قابلیت‌های بیشتری از اپلیکیشن اسنپ چت (Snapchat) در حال اضافه شدن به اینستاگرام هستند. به زودی کاربران اینستاگرام در سراسر دنیا قادر به استفاده از استیکرهای مبتنی بر موقعیت مکانی (جئو استیکرز) خواهند بود. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام

بدون تردید با قابلیت استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) آشنا هستید. این قابلیت چند وقتی است که در اپلیکیشن اینستاگرام ارائه شده، اما می‌توان آن را ایده اولیه اسنپ چت محسوب کرد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در مورد این قابلیت در اینستاگرام، توصیه می‌کنیم که به مطالعه مقاله “استوریز اینستاگرام (Instagram Stories) و نکات استفاده از آن” بپردازید. اما پس از استوریز، حال نوبت به “آموزش استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام” (Geostickers) رسیده است! اما جئو استیکرز یا جئو استیکر ها دقیقا چه هستند؟

بیشتر بخوانید: تعمیر موبایل

جئو استیکرز (Geostickers) در واقع استیکرهایی هستند که با توجه به موقعیت مکانی کاربر ارائه و توسط کاربران قابل استفاده می‌شوند. هم اکنون اسنپ چت از این قابلیت پشتیبانی می‌کند. برای مثال اگر به فرانسه سفر کنید، قادر به استفاده از استیکرهای مطابق با کشور فرانسه می‌شوید. حال اینستاگرام هم این قابلیت را به نسخه آی او اسی اپلیکیشن خود اضافه کرده و امکان استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام را محقق ساخته است. البته در حال حاضر جئو استیکر های اینستاگرام فقط نیویورک ایالات متحده و جاکارتا اندونزی قابل استفاده هستند، اما اینستاگرام اشاره داشته که به زودی استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام برای سایر مناطق هم منتشر می‌شود.

جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers)

بنابراین اگر هم اکنون جدیدترین نسخه برنامه اینستاگرام را بر روی آیفون یا آیپدتان نصب کنید و به مکانی بروید که از نظر جغرافیایی تحت پوشش جئو استیکرز اینستاگرام قرار داشته باشد، می‌توانید از استوریز خود از استیکرهای مذکور بهره ببرید. در ادامه این مقاله قصد داریم که نحوه استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers) را به شما عزیزان آموزش دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

استفاده از جئو استیکر در استوریز اینستاگرام (Geostickers)

همانطور که پیش از این عمل اشاره کردیم، در حال حاضر جئو استیکرز یا همان استیکرهای مبتنی بر موقعیت مکانی در اینستاگرام فقط در مناطق خاصی قابل استفاده هستند. برای استفاده از این قابلیت در استوریز نسخه iOS اینستاگرام، ابتدا جدیدترین نسخه این برنامه را دانلود و بر روی آیفون یا آیپدتان نصب کنید. سپس مراحل زیر را طی نمایید:

  • اپلیکیشن اینستاگرام را در آیفون یا آیپدتان اجرا کنید.
  • آیکون دوربین را لمس کنید تا دوربین دستگاه فعال شود. این کار را با کشیدن انگشت خود به سمت راست از روی نمایشگر هم می‌توانید انجام دهید.
  • حال یک عکس یا ویدیوی جدید ضبط کنید.
  • آیکون استیکرها را از گوشه سمت راست و بالای صفحه انتخاب کنید.

جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers)

  • در این شرایط لیستی از استیکرهای مختلف نمایان می‌شود. اگر قابلیت جئو استیکر در استوریز اینستاگرام (Geostickers) در منطقه مورد نظرتان فعال باشد، شاهد ارائه استیکرهای اختصاصی در لیست خواهید بود که موضوعی مرتبط با موقعیت مکانی شما دارند.
  • هر تعداد استیکر که تمایل دارید را انتخاب کنید.

جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers)

  • با لمس آیکونی که در گوشه سمت راست و پایین صفحه ارائه شده، قادر به ارسال عکس یا ویدیوی مورد نظر در استوریز اینستاگرام خواهید بود.

جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers)

بنابراین به این صورت می‌توانید از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers) استفاده کنید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت حتما باید GPS دستگاه فعال باشد. در آیفون‌های اپل باید گزینه Location Services را بدین منظور فعال نمایید و به اپلیکیشن‌های مرتبط اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را بدهید.

بیشتر بخوانید: تعویض باتری ایفون و اندروید

آموزش ویدئویی استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه استفاده از جئو استیکرز در استوریز اینستاگرام (Geostickers) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قیمت دوربین سلفی آیفون 11 Pro Max

قیمت ال سی دی سامسونگ J4

قطعات گوشی Sameung A20e

 

تعمیرات موبایل

منبع igeeksblog

نظرات کاربران (0)

guest
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments