تعمیرات اپل

اگر رمز عبور با پسورد اکانت اینستاگرام خود را فراموش کرده‌اید نگران نباشید، چرا که روش های مختلفی به منظور بازیابی رمز اینستاگرام وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به آموزش روش های بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده بپردازیم. بنابراین با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با فراموش کردن رمز اینستاگرام و بازیابی آن

این احتمال وجود دارد که شما بنا به هر دلیلی رمز اکانت اینستاگرام خود را فراموش کنید. اگر این مسئله برایتان پیش آمده نگران نباشید، چرا که اینستاگرام روش های مختلفی را برای بازیابی رمز فراموش شده کاربران ارائه می‌کند. استفاده از این روش ها بسیار ساده است و فقط چند دقیقه وقت شما را می‌گیرد.

در این مقاله قصد داریم به آموزش روش های بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش ها و مراحلی که شرح داده می‌شوند نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن‌ها راهنمایی خواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

تصور کنید که رمز عبور اکانت اینستاگرام‌تان را فراموش کرده‌اید یا بنا به هر دلیل تمام دارید رمز عبور آن را بدون لاگین شدن در اکانت تغییر دهید. برای انجام این کار می‌توانید از دو روشی استفاده کنید که در ادامه شرح می‌دهیم.

روش اول: بازیابی رمز از طریق اپلیکیشن اینستاگرام

در این روش از خود اپلیکیشن اینستاگرام به منظور بازیابی رمز فراموش شده استفاده می‌کنیم. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • برنامه اینستاگرام را اجرا کنید.
 • گزینه نمایش داده شده در عکس فوق با عنوان Forgot your login details? Get help signing in را لمس کنید. اگر این گزینه را مشاهده نکردید و گزینه Forgot? را دیدید، آن را انتخاب کنید.

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • در این شرایط تصویری مشابه با عکس فوق پیش رویتان قرار می‌گیرد. در این بخش سه روش یا حالت برای بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده شما ارائه شده است. گزینه With User or Email در شرایطی استفاده می‌شود که شما یوزرنیم یا ایمیل اکانت خود را به خاطر داشته باشید. گزینه With SMS زمانی کاربرد دارد که شما شماره همگام شده با اکانت خود را بدانید و این شماره دسترس‌تان باشد. گزینه With Facebook هم فقط در شرایطی قابل استفاده است که اکانت اینستاگرام شما با اکانت فیسبوک‌تان متصل باشد.
 • پس بنا به شرایط خود یکی از سه گزینه فوق را انتخاب کنید. برای مثال تصور می‌کنیم که شما یوزرنیم و ایمیل اکانت خود را می‌دانید، اما رمز عبور آن را فراموش کرده‌اید. پس گزینه With User or Email را انتخاب می‌کنیم.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • بعد از انتخاب این گزینه یوزرنیم یا ایمیل مرتبط با اکانت اینستاگرام خود را در فیلد وارد کنید. سپس آیکون فلش موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.
 • مشاهده خواهید کرد که تصویری شبیه به عکس بالا و سمت راست نمایان می‌شود. در این شرایط ایمیلی از سوی اینستاگرام برایتان ارسال شده است. پس باید وارد اینباکس ایمیل خود شوید و آن را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید: نمایندگی تعمیرات اپل

نکته: اگر در این مرحله با مشکل مواجه شدید و اینستاگرام اشاره کرد که ایمیل یا یوزرنیم وارد شده صحیح نیست، احتمال دارد که آن را به اشتباه وارد کرده باشید. اگر مطمئن هستید که یوزرنیم یا ایمیلتان صحیح وارد شده اما اینستاگرام آن را به رسمیت نمی‌شناسد، احتمال دارد که اکانت شما بنا به دلایل خاص از سوی اینستاگرام حذف شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این مسئله از مقاله “چگونه حساب اینستاگرام غیرفعال یا حذف شده خود را دوباره فعال کنیم؟” استفاده کنید.

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • پس وارد ایمیل خود شوید و به دنبال ایمیلی باشید که اینستاگرام برایتان ارسال کرده است. اگر ایمیلی در اینباکس (Inbox) مشاهده نکردید حتما پوشه اسپم (Spam) را بررسی کنید.
 • در ایمیل ارسالی از سوی اینستاگرام یک لینک یا گزینه برای بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده (Reset Password) ارائه شده است. بر روی این گزینه یا لینک کلیک کنید.

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • با کلیک بر روی این گزینه یا لینک به صفحه‌ای هدایت می‌شوید که حاوی دو فیلد است. در این دو فیلد رمز عبور اینستاگرام جدیدی را وارد کنید که مطمئن هستید آن را فراموش نخواهید کرد و سپس بر روی گزینه Reset Password کلیک کنید.

تبریک می‌گوییم! بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده شما با موفقیت انجام شده است. حالا فقط کافیست که برنامه اینستاگرام را اجرا و یوزرنیم خود را به همراه رمز حدیدی که انتخاب کرده‌اید، وارد و لاگین کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات تخصصی سامسونگ

روش دوم: بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده از طریق سایت اینستاگرام

در این روش برای بازیابی پسورد فراموش شده اکانت اینستاگرام از سایت اینستاگرام استفاده می‌کنیم. بدین منظور کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • ابتدا با کلیک بر روی این قسمت به صفحه بازیابی رمز اینستاگرام در سایت رسمی آن مراجعه کنید.
 • در فیلد اول (E-mail or Username) یوزرنیم یا آدرس ایمیل مرتبط با اکانت خود را وارد کنید.
 • در فیلد دوم هم باید متن و نوشته‌ای که در عکس می‌بینید را وارد نمایید. سپس بر روی  گزینه Reset Password کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: تعویض ال سی دی آیفون 11 پرو مکس

آموزش تصویری بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده

 • حالا به اینباکس ایمیل خود بروید. مشاهده خواهید کرد که یک ایمیل از سوی اینستاگرام برایتان ارسال شده است. بر روی لینک یا آیکون Reset Password موجود در این ایمیل کلیک کنید.
 • حالا در دو فیلد ارائه شده رمز عبور جدید مورد نظرتان را دو بار وارد نمایید.

تبریک می‌گوییم با طی کردن مراحل فوق هم پروسه بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده شما به پایان می‌رسد. حالا می‌توانید برنامه اینستاگرام را اجرا و با استفاده از یوزرنیم و پسورد جدیدتان لاگین شوید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات سامسونگ S20 Plus

نکته: بار دیگر اشاره می‌کنیم که درست و دقیق طی کردن مراحل فوق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. کوچک‌ترین اشتباه از سوی شما می‌تواند پروسه بازیابی اکانت اینستاگرام را دچار مشکل کند. برای کسب راهنمایی دقیق‌تر در مورد هر یک از بخش‌هایی که شرح دادیم و به ویژه بخشی که باید در آن مشخصات یک شهروند ساکن در کشور دیگر را وارد کنید، با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیقی بخواهید.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه بازیابی رمز اینستاگرام فراموش شده پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش ها و مراحلی که شرح داده می‌شوند نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، ضمن تماس با کارشناسان موبایل کمک از آن‌ها راهنمایی خواهید.

بیشتر بخوانید:

دوربین پشت آیفون 11

قیمت ال سی دی سامسونگ S9 Plus

قطعات گوشی Samsung A01

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (160)

guest
160 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
شیلا محمدی
شیلا محمدی
1 ماه گذشته

سلام وقت بخیر
من هم رمز ایمیل رو ندارم هم اینستا رو ، از طریق اس ام اس هم امکانش نیست چ کار میتونم انجام بدم برا ریسیت پیجم؟

فاطی
فاطی
23 روز گذشته
پاسخ به  شیلا محمدی

من هم پسورد و هم ایمیل رو فراموش کردم الان چه کار کنم لطفااا کمک کنید واقعا به حسابم نیاز دارم

ممد
ممد
1 ماه گذشته

سلام ببخشید جا سیم کارتی تبلت zfon8خراب شده چکار کنم

راحله
راحله
2 ماه گذشته

سلام
من رمز اینستامو فراموش کردم خطی که باهاش پیج زدم دست خودم نیست ولی جیمیلش در دسترسم هست میشه کمک کنید

فاطی
فاطی
23 روز گذشته
پاسخ به  راحله

منم همین مشکل رو دارم

فاطمه
فاطمه
2 ماه گذشته

سلام من اکانتم خود به خود حذف شده الان هم برای ورود پسور میخواد که من بلد نیستم ، هر وقتی هم وارد میشم و این کار هارو میکنم صفحه log inhelp باز نمیشه که بخوام ادامه بدم ، لطفا بگید چیکار کنم ؟؟؟؟؟

Zeinb
Zeinb
2 ماه گذشته

چقدر زمان میبره برای دریافت کد؟
من میزنم نمیاد