چگونه از سایت اینستاگرام استفاده کنیم؟
4.2 (83.33%) 30 امتیاز

علی بابا
چگونه از سایت اینستاگرام استفاده کنیم؟
4.2 (83.33%) 30 امتیاز

همانطور که می‌دانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی است و امکان دسترسی و مدیریت آن از طریق سایت اینستاگرام هم وجود دارد. در این مقاله قصد داریم که در رابطه با نحوه استفاده از سایت اینستاگرام توضیحات مناسبی را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. با موبایل کمک همراه باشید.

اینستاگرام هم اکنون یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی موجود است. این شبکه اجتماعی که بیشتر سبک عکس محور دارد، در بین ایرانی‌ها هم به شدت محبوب شده است. هم اکنون تقریبا هر کاربر ایرانی یک اکانت اینستاگرام دارد و از آن استفاده می‌کند. اگر قصد دارید که در اینستاگرام یک اکانت اختصاصی برای خود بسازید و با نحوه انجام این عمل آشنایی چندانی ندارید، توصیه می‌کنیم که حتما مقاله آموزش ثبت نام و ساخت اکانت اینستاگرام و شروع استفاده از آن را مطالعه کنید.

اغلب کاربران از اپلیکیشن اینستاگرام به منظور دسترسی و مدیریت اکانت خود استفاده می‌کنند، اما همانطور که می‌دانید اینستاگرام یک سایت رسمی را هم به همراه دارد. با استفاده از سایت اینستاگرام هم می‌توانید نسبت به مدیریت اکانت و جستجوی در اینستاگرام اقدام کنید. در این مقاله قصد داریم که توضیحات جامعی را در رابطه با نحوه استفاده از سایت اینستاگرام خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

چگونه از طریق سایت اینستاگرام یک اکانت بسازیم؟

سایت اینستاگرام

شما می‌توانید از طریق مرورگر کامپیوتر یا گوشی خود و با مراجعه به سایت اینستاگرام نسبت به ثبت نام در این شبکه اجتماعی اقدام کنید. بدین منظور کافیست که وارد سایت instgram.com شوید. اگر قصد دارید که با استفاده از اکانت فیسبوک خود در اینستاگرام ثبت نام کنید، بر روی گزینه آبی رنگ Log in with Facebook کلیک کنید. اگر قصد دارید که با استفاده از ایمیل خود در این شبکه اجتماعی ثبت نام به عمل آورید، باید فیلدهای موجود را پر کنید. آدرس ایمیل، نام کامل شما، نام کاربری برای اکانت اینستاگرام و رمز عبور چهار گزینه‌ای هستند که باید در فیلدهای ارائه شده وارد کنید. سپس بر روی گزینه آبی رنگ Sign Up کلیک نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع می‌توانید با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

چگونه از طریق سایت اینستاگرام به اکانت خود دسترسی پیدا کنیم؟

اگر اکانت اینستاگرام خود را قبلا ساخته‌ای و حال قصد دارید که از طریق سایت اینستاگرام وارد آن شوید، کافیست که ابتدا به وبسایت اینستاگرام با آدرس instagram.com مراجعه کرده و سپس با وارد کردن نام کاربری و رمز عبورتان وارد اکانت اینستاگرام خود شوید.

چگونه با استفاده از سایت اینستاگرام، پست‌های ارسالی دوستان خود را مشاهده کنیم؟

به منظور مشاهده پست‌های دوستان یا افرادی که در لیست فالویینگ‌های شما قرار دارند از طریق سایت اینستاگرام باید ابتدا وارد حساب کاربری یا همان اکانت خود شوید. پست‌های دوستانتان در بخشی که با عنوان Feed ارائه شده نمایش داده می‌شوند. به منظور دسترسی به این بخش کافیست که در مرورگر خود بر روی عبارت Instagram موجود در گوشه سما چپ صفحه کلیک کنید. اگر از گوشی یا تبلت خود با سایت اینستاگرام مراجعه کرده‌اید، در گوشه سمت چپ صفحه یک آیکون با نما خانه را مشاهده می‌کنید که با انتخاب آن لیست پست‌های اخیر دوستان شما در اینستاگرام نمایش داده می‌شود.

چگونه از طریق سایت اینستاگرام، پروفایل خود را ویرایش کنیم؟

اگر به خاطر داشته باشید، پیش از این در مقاله‌ای با عنوان “آموزش ویرایش پروفایل اینستاگرام” به طور کامل نحوه ویرایش پروفایل اینستاگرام را به شما عزیزان آموزش دادیم. اگر قصد دارید که از طریق سایت اینستاگرام، مشخصات و اطلاعات پروفایل خود را ویرایش کنید باید ابتدا وارد اکانت خود شده و سپس بر روی آیکون با نماد آدمک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه کلید کنید. سپس بر روی آیکون Edit Profile کلیک کنید. حال قدر خواهید بود که مشخصاتی نظیر یوزرنیم یا همان نام کاربری، بیوگرافی و … پروفایل اینستاگرام خود را ویرایش کنید. پس از اعمال تغییرات مورد نظر، کافیست که بر روی گزینه Submit کلیک کنید تا این تغییرت ذخیره شوند.

چگونه در سایت اینستاگرام جستجو کنیم؟

جستجو کردن در سایت اینستاگرام بسیار ساده است. بدین منظور کافیست که بر روی نوار کناری آیکون ذره‌بین ارائه شده که در بخش فوقانی صفحه مشاهده می‌شود کلیک کنید. در این بخش هر عبارت یا موضوعی که قصد دارید در رابطه با آن جستجو کنید را وارد نمایید. سپس بر روی آیکون ذره‌بین کلیک کنید تا فرآیند جستجو از طریق سایت اینستاگرام انجام شود. هنگامی که بر روی آیکون ذره‌بین به منظور اعمال جستجو کیک کنید، نواری ارائه می‌شود که امکان انتخاب بهترین حالت جستجو نظیر جستجو در بین هشتگ‌ها، اکانت‌ها و … را فراهم می‌کند.

چگونه از طریق سایت اینستاگرام، عکس پروفایل خود را تغییر دهیم؟

با استفاده از سایت اینستاگرام می‌توانید نسبت به تغییر عکس پروفایل خود هم اقدام کنید. برای انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

 • ابتدا بر روی آیکون با نماد آدمک موجود در بالای صفحه کلیک کنید.
 • حال بر روی عکس پروفایل خود کلیک کنید.
 • اگر قصد دارید که عکس جدیدی را جایگزین عکس فعالی کنید، باید گزینه Upload a Photo را انتخاب کنید. اگر قصد دارید که عکس کنونی موجود را حذف کنید، باید گزینه Remove را انتخاب نمایید.

چگونه از طریق سایت اینستاگرام به بخش Activity یا فعالیت‌های اخیر خود دسترسی پیدا کنیم؟

از طریق سایت اینستاگرام هم می‌توانید به بخش فعالیت‌های اخیر یا Activity اکانت خود دسترسی پیدا کنید. بدین منظور باید از طریق سایت اینستاگرام وارد اکانت خود شده و سپس بر روی آیکون دارای نماد قلب موجود در بالای صفحه کلیک کتید. این آیکون شما را به بخش فعالیت‌های اخیر یا Activity اینستاگرام هدایت می‌کند.

با استفاده از کدام مرورگرها می‌توان به سایت اینستاگرام دسترسی پیدا کرد؟

شما با استفاده از اغلب مرورگرها می‌توانید به سایت اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. با این حال توصیه می‌کنیم که از نسخه آپدیت یا به روز شده یکی از مرورگرهای زیر به منظور تعامل با سایت اینستاگرام استفاده کنید:

 • مرورگر فایرفاکس (Firefox)
 • مرورگر سافاری (Safari)
 • مرورگر کروم (Chrome)
 • مرورگر اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer)
 • مرورگر اپرا (Opera)

چگونه از طریق سایت اینستاگرام، اکانتی را ریپورت کنیم؟

با استفاده از سایت اینستاگرام می‌توانید نسبت به ریپورت اکانت‌هایی که از قوانین و قواعد اینستاگرام پیروی نمی‌کنند بپردازید. برای انجام این عمل کافیست که به پروفایل فرد مورد نظر مراجعه کرده و سپس بر روی آیکون سه نقطه موجود در کنار نام کاربری وی کلیک کنید. حال گزینه Report User را انتخاب نمایید. سایر مراحل مورد نیاز را طی کنید و نهایتا اکانت موردنظر ریپورت می‌شود.

چگونه از طریق سایت اینستاگرام، پستی را ریپورت کنیم؟

امکان ریپورت کردن پست‌های غیراخلاقی و مغایر با قوانین اینستاگرام از طریق سایت این شبکه اجتماعی هم وجود دارد. بدین منظور به پست مورد نظر مراجعه کنید و سپس بر روی آیکون سه نقطه زیر پست کلیک کنید. سپس گزینه Report inappropriate را انتخاب کرده و مراحل مورد نیاز را طی کنید.

جمع‌بندی

همانگونه که مشاهده کردید در این مقاله به شرح نحوه استفاده از سایت اینستاگرام پرداختیم. با وجود تمام این تفاسیر توصیه می‌کنیم که برای دستیابی به رابط کاربری کاربرپسندتر، حتما از اپلیکیشن یا برنامه اینستاگرام به منظور تعامل با این شبکه اجتماعی استفاده کنید. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید. لیست برخی دیگر از آموزش‌های مرتبط با اینستاگرام در سایت موبایل کمک به شرح زیر هستند:

 

خبرنامه

نظرات کاربران (8)

ارسال نظر

  سلام من توسایت اکانت زدم ولی بعدازیه هفته بسته میشه مجبورم بایه برنامه دیگ بزم چرااینجوری میشه تامیادفلورام زیادبشه دوباره بایداکانت بزنم کدمیخاداخه واسه چی

  سلام من قبلا یه حساب کاربری داشتم.بعد از طریق سایت اینستاگرام وارد شدم…ولی حالا که میخوام دوباره از خود اینستاگرام وارد بشم،میگه درخواست شما با مشکل مواجه شده!!!باید چیکار کنم دوباره بتونم وارد صفحه خودم بشم؟؟؟ لطفا راهنماییم کنید

  ۱

تعمیرات موبایل، هر جا و هر وقت

روش اول: اعزام تعمیرکار موبایل به منزل یا محل کار شما
روش دوم: ارسال موبایل شما با پیک رایگان به مرکز تعمیرات موبایل‌کمک

درخواست تعمیرات

تعمیرکار موبایل کمک شوید!

رییس خودت باش، درآمدت را بیشتر کن

استخدام در موبایل‌کمک