تعمیرات اپل

اگر یک گوشی جدید خریداری کرده باشید باید آن را در سامانه همتا فعال سازی کنید. انجام این کار به دو روش مختلف امکانپذیر است. در ادامه این مقاله سعی می‌کنیم هر دو روش فعال سازی گوشی در سامانه همتا را برایتان شرح دهیم. با موبایل کمک همراه باشید.

مقدمه‌ای در رابطه با فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

هم اکنون طرح رجیستری گوشی موبایل در فاز دوم خود به سر می‌برد و محصولات برندهای اپل، ال‌جی، موتورولا، گوگل و بلک‌بری شامل آن می‌شوند. خریداران گوشی های جدید هم اکنون موظف هستند دو کار انجام دهند. اولین کار مربوط به استعلام اصلت گوشی می‌شود که قصد خرید آن را دارند. برای انجام این کار از راهنمایی استفاده کنید که در مقاله معرفی و آموزش روش های استعلام اصالت گوشی از سامانه همتا ارائه شد.

هرگونه سوال در رابطه با این مطلب و مشکلات نرم‌افزاری موبایل خود دارید، با همکاران ما در شرکت همراه‌رایانه تماس بگیرید

شماره تماس از سراسر کشور
(بدون پیش شماره و از تلفن ثابت) 9099070345

بعد از استعلام گوشی و اطمینان از اینکه کالای مورد نظر یک محصول قاچاق نیست، خریدار می‌تواند گوشی را خریداری کند. در این مرحله باید خریدار حتما یک کد فعال سازی را هم از سوی فروشنده دریافت کند. طبق گزارش سامانه همتا در داخل جعبه گوشی هایی که مستقیما از سوی نمایندگی های فروش شرکت ها عرضه می‌شوند یک کارت با عنوان “Activation Card/Code” ارائه شده که حاوی کد فعال سازی گوشی خواهد بود. اما در شرایطی که شما گوشی را از واسط (مغازه های موبایل فروشی یا شخصی که گوشی خود را به عنوان گوشی دست دوم به فروش می‌رساند) خریداری کنید باید با طی کردن مراحلی که در مقاله روش های انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده در سامانه همتا شرح دادیم، کد فعال سازی را دریافت نمایید.

بعد از اینکه از اصالت گوشی مطمئن شدید و کد فعال سازی آن را هم دریافت کردید، یک مرحله از کار باقی می‌ماند و آن هم فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری) است. بدین منظور می‌توانید از سایت سامانه همتا یا کد دستوری USSD اختصاصی که بدین منظور ارائه شده است استفاده کنید. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری) را برایتان شرح دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات اپل در موبایل کمک

روش اول: فعال سازی گوشی از طریق سایت سامانه همتا

در روش نخست فعال سازی گوشی باید از سایت سامانه همتا استفاده کنید. بدین منظور کافیست ابتدا با کلیک بر روی این قسمت به صفحه اصلی این سایت مراجعه کنید.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

سپس روی گزینه “فعال سازی” کلیک نمایید. این گزینه در عکس فوق با کادر قرمز رنگ مشخص شده است.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

حالا باید مشخصات گوشی که تمایل به فعال سازی آن را دارید وارد کنید. در فیلد اول باید شماره تلفن سیم کارتی را وارد کنید که قرار است در گوشی از آن استفاده شود. در فیلد دوم باید کد IMEI گوشی را وارد نمایید. برای دریافت این کد IMEI گوشی کافیست به دایلر آن مراجعه کرده و کد دستور *#06# را شماره گیری نمایید. در فیلد سوم هم کد فعال سازی گوشی را وارد می‌کنید (این کد توسط فروشنده در اختیارتان قرار داده می‌شود). در فیلد آخر هم عبارت امنیتی ارائه شده را وارد کرده و نهایتا بر روی گزینه “فعال سازی” کلیک می‌کنید. به همین سادگی فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری) از طریق سایت این سامانه انجام می‌شود.

تعمیرات موبایل

روش دوم: فعال سازی گوشی از طریق کد USSD

روش دیگری هم به منظور فعال سازی گوشی های مشمول طرح رجیستری موبایل وجود دارد. در این روش از یک کد دستوری USSD استفاده می‌شود. مراحلی که باید در این روش طی شوند به شرح زیر هستند:

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

به دایلر گوشی مراجعه کرده و کد *7777# را شماره گیری کنید.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

عدد کنار گزینه “فعالسازی” را وارد و آن را ارسال کنید تا دستور فعال کردن گوشی صادر شود.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

کد IMEI گوشی خود را وارد کنید. برای دریافت این کد کافیست به دایلر یا همان شماره گیر گوشی خود مراجعه کرده و کد *#06# را وارد کنید.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

تعمیرات اپل

حالا از شما خواسته می‌شود که شماره سیم کارتی که قرار است مالکیت گوشی به نام آن ثبت شود را وارد کنید. این سیم کارت باید همان سیم کارتی باشد که قصد دارید در گوشی خود از آن استفاده کنید. پس از وارد کردن شماره تلفن سیم کارت گزینه ارسال یا Send را انتخاب نمایید.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

حال باید کد فعال سازی که فروشنده در اختیارتان قرار داده است را وارد کنید. بعد از وارد کردن کد گزینه ارسال یا Send را لمس کنید.

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

در این شرایط مشخصات گوشی و شماره سیم کارتی که وارد کرده بودید یک بار دیگر به جهت بررسی نهایی نشان داده می‌شود. برای تایید شماره کنار این گزینه را وارد و ارسال کنید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل سامسونگ در موبایل کمک

آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری)

مشاهده خواهید کرد که پیغامی با مضمون “فعال سازی موفق” نمایش داده می‌شود. با دیدن این پیغام فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری) انجام شده و از آن پس شما می‌توانید بدون هیچ مشکلی از گوشی رجیستر شده خود به همراه سیم کارت آن استفاده کنید.

اگر قصد فروش گوشی را داشتیم چه می‌شود؟

هر زمان تمایل داشتید که گوشی خود را بفروشید باید از قابلیت انتقال مالکیت استفاده کنید. یعنی خریدار جدید باید گوشی را با سیم کارتی فعال کند که به نام خودش است. بدین منظور شما ملزم هستید از مراحلی که به منظور انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده باید طی شوند را طی کرده و کد فعال سازی جدیدی را در اختیار مشتری قرار دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع و نحوه انجام این کار از راهنمایی استفاده کنید که در مقاله روش های انتقال مالکیت گوشی رجیستر شده در سامانه همتا ارائه شده است.

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش روش های فعال سازی گوشی در سامانه همتا (طرح رجیستری) پرداختیم. چنانچه در رابطه با هر یک از مراحل شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد تعمیر موبایل کمک از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

تعمیرات موبایل

نظرات کاربران (12)

ارسال نظر

    با سلام من در زمانی که میبایست گوشی خود را ریجستری کنم اصلا از این گوشی استفاده نمیکردم و متآسفانه این کار را نکردم حالا هر روشی رو برای ثبت این گوشی انجام میدهم نتیجه نمیگیرم با سپاس فراوان( کمکم کنید)